אנו תופרים וילונות במו ידינו: דפוסי וילונות, הוראות צעד אחר צעד

ככלל, וילונות איכותיים שייכים לקטגוריית המחיר הגבוה. אם אין לך את הכספים, אל תתבאס: אתה יכול לתפור את הווילונות בעצמך ככלל, וילונות איכותיים שייכים לקטגוריית המחיר הגבוה. אם אין לך את הכספים, אז אל תתעצבן: אתה יכול לתפור את הווילונות בעצמך קישוט חלון טקסטיל הוא לא שאלה קשה כמו שזה נראה בתחילה. בעת עיצוב וילונות יפים, עליך לחשוב על הצבע, הדפוס, הבד, הסגנון. בנוסף, הם צריכים להיות משולבים עם הפנים הכללי של החדר. תפירת וילונות בעצמך אינה קשה אם יש לך את הכישורים והיכולות של אומנות התפירה. הדבר החשוב ביותר הוא בחירה נכונה של צבעים, סקיצות, דוגמאות מוכנות וכמות הבד המדויקת. יותר טוב, לפני שתופרים וילונות במו ידיכם, כדאי לצפות בכיתת אמן של מומחים.

וילונות DIY עם כיתות אמן בדוגמאות

כדי לתפור וילונות, עליך להכיר את ביצוע העבודה שלב אחר שלב. הווילון מבוצע במספר שלבים..

בעת קביעת כמות הבד, יש לזכור כי יש לחתוך חלקים מסוימים של הוילון באלכסון. בעת קביעת כמות הבד, יש לזכור כי יש לחתוך חלקים מסוימים של הוילון באלכסון.

כדי ליצור וילונות כלשהם, עליך לציית להזמנה זו.:

 1. אנו תופרים את הוילונות בעצמנו – שלב ב ‘: בחירת דגם, בהתאם לחדר ועיצובו;
 2. אנו תופרים וילונות – שלב שלישי: מדידת החלון (בעזרת סרט מדידה יש ​​למדוד את אורך הכרכוב ואת גובה הווילונות העתידיים);
 3. רישום מוקטן של וילונות;
 4. אנו תופרים את הווילונות בעצמנו – שלב רביעי: קביעת כמות הבד לווילונות, אם הגה – למברקין (ניתן לצפות בכיתת אמן על הכנת וילונות על מנת להבין כיצד לבצע חישובים נכונים ולבחור בד);
 5. אנו תופרים וילונות – שלב חמישי: יצירת דוגמאות לווילונות ולברקינים;
 6. אנחנו תופרים את הווילונות בעצמנו – שלב שישי: גוזרים בדים ארוגים;
 7. אנו תופרים בעצמנו את הווילונות – שלב ז ‘: עיבוד החלקים החתוכים;
 8. שלב שמיני: חיבור הוילון עם lambrequin;
 9. השלב התשיעי: הכנת אלמנטים דקורטיביים – ווים וקישוטים אחרים.

לאחר צפייה בכיתת אמן על יצירת וילונות במו ידיכם, תוכלו לוודא שחיתוך ותפירה אינם הליך מסובך.

רישומי מסך

חיתוך הווילונות תלוי בסקיצה שנוצרה כראוי. כיצד ליצור נכון סקיצות של וילונות במו ידיך ולחשב את כמות הבד לדגם מסוים – אלו השאלות החשובות והחשובות ביותר. כדי לחשב את כמות הבד, מודדים את רוחב הכרכוב, מכפילים אותו בשניים + 5-6 ס”מ..

לפני התפירה, אתה צריך לעשות סקיצה, סקיצה של וילונות עתידיים: זה יעזור במהלך תהליך יצירת הווילונות לפני התפירה, אתה צריך לעשות סקיצה, סקיצה של וילונות עתידיים: זה יעזור במהלך תהליך יצירת הווילונות

בעת חישוב הגובה יש לקחת בחשבון את הקצבה לעיבוד החלקים העליונים והתחתונים של הבדים. עוד גורם מאוד חשוב – צריך להוסיף 20 ס”מ למספר הגובה במידה והווילון “יתכווץ” במהלך הכביסה.

אתה יכול לחשב את כמות הבד עבור דגם lambrequin באמצעות אותה תוכנית. אתה יכול ליצור סקיצה של וילונות ביד עם עיפרון, או להשתמש בתוכנות מחשב מיוחדות..

ניתן לראות בסרטון כיתת אמן על יצירת סקיצות ותפירת וילונות.

סוגר לווילונות

הסוגריים חייבים להתאים לעיצוב החדר, לצורת פתח החלון ולווילונות. קודם כל מוט הווילון עם סוגר הוא אביזר פונקציונלי.

יש מגוון די גדול של כרכובים עם סוגריים.:

 • פּרוֹפִיל;
 • מַתַכתִי;
 • מזויף;
 • עָגוֹל;
 • מחרוזות.

מוטות וילון מזויפים מתאימים ביותר לסגנון קלאסי מוטות וילון מזויפים מתאימים ביותר לסגנון קלאסי

כרכובי פרופיל עם סוגריים מצוידים באביזרי פלסטיק, מתכופפים לכל רדיוס, והם קלים. הם משמשים לחלונות בצורה של קשתות. כרכוב כזה יכול להיות חד-מסלול או רב-מסלול. מחובר למשטח עם סוגרי פלסטיק. הכרכוב מסוגל לתמוך במשקל קל. הסוגריים הם באורכים שונים, זה תורם לתיקון כרכוב הפרופיל על הקיר עם תלייה מסוימת.

מוטות וילון מתכת עם סוגריים עמידים יותר ויכולים לעמוד בבדים כבדים. אביזרים אלה נהדרים לסגנון חדר קלאסי. אבל עם lambrequins, מוצרים כאלה לא נראים.

מוטות וילון מזויפים מיוצרים בעיקר לפי הזמנה. הסוגריים מעניקים קסם מיוחד לכרכוב, מכיוון שהם גם מזויפים.

כרכובים עגולים עם סוגריים הם האפשרות הפופולרית והמגוונת ביותר.

כרכוב המיתרים, המצויד בסוגריים, מכיל מחרוזת המחוברת עם בגט. החסרונות כוללים יכולת נשיאה נמוכה..

עדיף להתקין כל אחד ממוטות הווילון על חלונות עבור 3-4 סוגריים, במיוחד אם הוילונות כבדים, והערכה מכילה טול, וילונות האפלה ולמברקין..

עדיף להרכיב את הסוגריים מאחורי הקצוות של פתח החלון. זה יאפשר להרחיק את הווילונות ולפתוח את החלון לגמרי..

המרחק האופטימלי בין הסוגריים הוא 1.5 מ ‘במקרה זה, הם יחזיקו באופן אמין את הכרכוב, המוטות לא יירדו.

בבחירת סוגר כדאי קודם כל לחשוב על משקל הווילונות ולבחור את חומר ההידוק המתאים לפנים. זכור כי זה חייב להתאים את הפנים..

עבור פנים קלאסי, כרכובי באגט עם סוגריים מתאימים. סגנון המינימליזם משולב בכרכוב מחרוזת. פרופילי אלומיניום משולבים בצורה מושלמת עם וילונות מסוג רומאי או יפני. אם עיטור החלל מכיל חומרי אבן טבעית, אז כרכובים מזויפים עם סוגריים הם אופציה אידיאלית. עבור חדרים עם תקרות נמוכות מותקנים סוגריים מתחת לתקרה. זה יגרום לתקרה להיראות גבוהה יותר. כדי להגדיל ויזואלית את אורך החלון, הסוגריים מותקנים 15-20 ס”מ יותר מפתיחת החלון.

התוכנית של סריגה פילה של וילונות

סריגת כרך היא חיקוי של תחרה. דפוסי סריגת פילה של וילונות דומים לתבניות של תפירה צולבת בצבע אחד.

וילונות שנתפרו בדרך זו הם עמידים לאור וקלים לניקוי וילונות שנתפרו בדרך זו הם עמידים לאור וקלים לניקוי

השלב הראשוני של סריגה במו ידיכם הוא שרשרת של לולאות אוויר. מספר הלולאות בתא אחד הוא 3 (אחת לעמודה, שתיים לאזור התחתון של התא). וילונות פילה לא תמיד מתחילים לארוג מהשורה הראשונה. במקרים מסוימים, מסופק סט של קו מרכז, ולאחר מכן סריגה למעלה ולמטה. וילונות פילה עשה זאת בעצמך יכולים להיות בצורות וצבעים שונים. הקצוות נוצרים מאוד בצורה של שיניים, גלים. מוצרים כאלה נהדרים לנתינה.

מה זה סרוגה סינטה (וידאו)

וילונות משאריות וילון

איך לתפור וילונות משאריות? לעולם אל תזרקו שאריות וילונות שנפגעו לאורך זמן. אתה יכול לתפור אותם במו ידיך קישוטי חלון קיסריים מסוגננים, אשר, אגב, נמצאים כעת בשיא האופנה..

אם אפשר, אז כדאי לקחת את שרידי הווילונות בצבעים שונים: ניסוי כה נועז נמצא כעת בשיא האופנה. אם אפשר, אז כדאי לקחת את שרידי הווילונות בצבעים שונים: ניסוי כה נועז נמצא כעת בשיא האופנה.

כדי להכין וילון מרסיסים תזדקק למספריים, סנטימטר וסרט. לאחר שהחלטת על גודל וצורת הווילונות, תוכל להתחיל לעבוד. הגזרים נתפרים יחד בתפרים כפולים, כך שלאורך זמן הווילונות לא “יצטמקו”. לקשט ולהסתיר את התפרים בצמה.

ראשית, עליך למדוד את הרוחב והגובה של החלון עצמו על מנת לברר מה גודל הווילון העתידי. קח 3 פיסות בד וחבר אותן כך: תחילה בצד אחד, ולאחר מכן הפוך אותן בזהירות החוצה – וחבר אותן בצד האחורי. בעתיד, לקשט את הטלאים שנתפרו יחד עם חרוזים, חרוזים.

מומחים רבים מציעים לצפות בכיתת אמן על תפירת וילונות מפיסות במו ידיהם.

איך לחתוך את הוילון ישר

פתיחת הווילונות היא אחת הנקודות החשובות. כדי לחתוך ולחתוך את הוילון בדיוק, כדאי שתכיר כמה כללים. הבד מקופל לשניים, והוא מסומן בחריצים של קצה הקצה. אז אתה צריך שוב לקפל את הבד לחצי לאורכו שוב. החלק את הבד בזהירות רבה בידיים, שלב את האמצע והקצה. עושים חתך בעיקול.

במידה ומתעורר הצורך ניתן לנתק את תחתית הוילון מיד לאחר תלייתו. במידה ומתעורר הצורך ניתן לנתק את תחתית הוילון מיד לאחר תלייתו.

בלי להרים את הבד, קפל אותו לשניים. בעזרת סרגל ארוך, חבר את החיתוכים בקצוות מהחלק המרכזי וצייר קו עם גיר או סבון. מספריים את השורה הזו.

איך לתפור וילונות במו ידיך (וידאו)

לפיכך, חותכים את כל הבד לחתיכות הנדרשות. בעת חיתוך, חשוב להפריש בצד את האורך הנדרש וליישר לאורך הקצה, ואז הווילונות תמיד ייראו אחידים.

דוגמאות לווילונות במו ידיכם (תמונה)