מוט וילון מעץ לוילונות: אפשרויות וזנים

כרכוב עגול הוא ללא ספק הפופולרי ביותר הכרכוב העגול הוא ללא ספק הפופולרי ביותר. העץ אינו רעיל ואינו משפיע על בריאות האדם, אינו תורם להופעת אלרגיות. אחד המרכיבים הללו הוא כרכוב עץ. החיסרון העיקרי שלו הוא העלות הגבוהה של החומר והעיבוד שלו. לכן, רבים, המנסים לחסוך כסף, מכינים כרכוב עץ במו ידיהם. להלן תיאור קצר של העבודה כיצד להכין כרכוב פשוט עשה זאת בעצמך לווילונות מעץ..

כרכוב עץ בשורה כפולה וכרכוב בעל אפקט עץ

כולם יודעים שהכרכוב מיועד לחיבור וילונות, אך לא הרבה אנשים יודעים שיש מספר סוגים של מוצרים אלה..

כרגע, ניתן לחלק אותם לפי עיצוב לסוגים הבאים:

 1. אלה המחוברים לקיר (קיר).
 2. כרכובים צמודים לתקרה.

הגרסה הראשונה של הכרכובים בדרך כלל בעלת חתך עגול. מוטות וילון עגולים הם הנפוצים ביותר ונמכרים באופן נרחב. פחות נפוץ הוא מוט וילון לקירות עם קיר מרובע. רוב המוצרים האלה עשויים מפלסטיק, החומר הפופולרי הבא הוא עץ, לעתים פחות מתכת. במקרה זה, הכרכוב מתחת לעץ יכול להיות עשוי גם מפלסטיק. בשל צורתו הספציפית, קרניז מסוג זה נקרא “באגט”.

המאפיין העיקרי של מוט וילון מעץ הוא שהוא אינו זקוק לתחזוקה מתמדת ונשאר אטרקטיבי לאחר שנים רבות. המאפיין העיקרי של מוט וילון מעץ הוא שהוא אינו זקוק לתחזוקה מתמדת ונשאר אטרקטיבי לאחר שנים רבות.

כרכובים לתקרה פחות פופולריים, אך יש להם יתרונות משלהם..

אלו כוללים:

 • עיצוב פשוט יותר (מה שהופך אותם לזולים יותר), הם גם קלים יותר להתקנה, והתושבים עצמם אמינים יותר מאשר תושבי קיר..
 • מוטות וילון כאלה מאפשרים לך “להסתיר” את הרצים ואת החלק העליון של הוילון. במקרה זה, החלק ה”טכני “המכוער של הוילון מוסתר – מכפלת ולולאות לחיבור למחוון..

ראוי לציין כי התקרה היא הקלה ביותר לייצור עצמי, הם גם פרקטיים יותר. מוט הווילון לקיר בעל עיצוב יפה יותר.

בדרך כלל, כל אפשרויות הקיר נעשות בשתי שורות, סוג התקרה יכול להכיל 3 שורות, אך לעתים רחוקות נעשה שימוש בשלוש שורות. זה די קשה להכין כרכוב עץ בשתי שורות, זה נובע בעיקר ממערכת הידוק מורכבת, שחייבת לעמוד במסת הכרכוב והווילונות. זה די קשה לחשב, זה גם בעייתי להכין מחברים ולהרכיב את הכרכוב. כמו כן יהיה די בעייתי להכין “בגטים” כפולים, אך בגישה הנכונה כל הקשיים ניתנים לפתרון.

החברה המודרנית אינה עומדת דוממת, ולכן כיום ניתן להזמין כרכוב עץ שיענה על דרישותיכם: בצבע ובמיקום החברה המודרנית אינה עומדת דוממת, ולכן כיום ניתן להזמין כרכוב עץ שיענה על דרישותיכם: בצבע ובמיקום

להלן דוגמא להכנת שתי אפשרויות ל”בגט “: תקרה וקיר. במקרה זה, ייחשב כיצד להכין כרכוב עץ בשורה כפולה בלבד מסוג התקרה וכרכוב מסוג קיר אחד בשורה אחת..

יש לציין כי על מנת להכין כרכובים מעץ, ניתן להשתמש בכל העצים – כל המינים מתאימים למטרות אלה..

מוטות וילון מעץ (וידאו)

כרכוב עץ עשה זאת בעצמך: אפשרות קיר

אפשרות זו היא הקשה ביותר לייצור, שכן היא דורשת ייצור של מערכת הידוק מורכבת..

כדי להכין מוט וילון לווילונות בעלי צורה זו, תזדקק לקורת עץ עגולה למדריך (קטע של כ 3-5 ס”מ בקוטר מספיק). אורך העץ צריך להיות מספיק כדי לסגור את פתח החלון, בעוד שהעץ צריך לבלוט מעבר לפתח החלון בכ-15-30 ס”מ בכל צד. אז לפתיחת חלון ברוחב 1 מטר, יידרש מוט מנחה באורך 1.4 מ ‘.

תזדקק גם למספר קורות עגולות: בקוטר של כ -5 ס”מ וקוטר 8-10 ס”מ.

אורך של 5 ס”מ של מוט התיקון מחושב על סמך מספר נקודות הקיבוע והמרחק בין החלון לבין הווילונות.

אתה יכול לחסוך כסף על רכישת מוט וילון מעץ אם יש לך רצון ויכולת לעשות זאת בעצמך אתה יכול לחסוך כסף על רכישת מוט וילון מעץ אם יש לך רצון ויכולת לעשות זאת בעצמך

כסטנדרט, הווילון ממוקם במרחק של 10-15 ס”מ מהחלון, והמרחק בין התושבים לא יעלה על 0.6 מ ‘(אופקית). בהתאם לכך, נדרשות 3 נקודות חיבור לפתיחת חלון ברוחב 1 מטר. לכן, מספר העץ מחושב לפי הנוסחה: מספר נקודות * מרחק מחלון לווילון = 3 * 15 = 45 ס”מ. הערך הדיגיטלי ניתן כדוגמה ואינו יסודי (במידת הצורך, מספר נקודות ההידוק. וניתן להגדיל את המרחק).

מוט בעל קוטר גדול יותר משמש כאלמנט שאליו מוכנס המדריך. לשם כך, האמצע נחתך בו, והופך חתיכת עץ לטבעת. רוחב טבעת כזו צריך להיות 5-10 ס”מ, עובי הקיר 1.5-3 ס”מ. כדי ליצור טבעת למדריך של 3 ס”מ, תזדקק לחתיכת עץ ברוחב 2 ס”מ ולעובי “טבעת” 1-1.5 ס”מ, כלומר. המוט ההתחלתי עבורם צריך להיות בקוטר של 7-8 ס”מ. עבור מדריך בקוטר של 5 ס”מ, נדרשת טבעת בעובי דופן של כ -1.5-2 ס”מ, בהתאמה, קוטר המוט צריך להיות 8 -9 ס”מ. “מרגמה” עשויה מאותו מוט לחיזוק מבנים לקיר.

תצטרך גם:

 1. מַסוֹר לְמַתֶכֶת;
 2. פאזל;
 3. תרגיל;
 4. דבק לעץ;
 5. עיפרון או טוש;
 6. כלי מדידה;
 7. לַכָּה;
 8. נייר זכוכית.

זה לא כל כך קשה להכין כרכוב במו ידיך, העיקר הוא זמינות הכלים והחומרים הדרושים מהם תעשה אותו זה לא כל כך קשה להכין כרכוב במו ידיך, העיקר הוא זמינות הכלים והחומרים הדרושים מהם תעשה אותו

השלב הראשון הוא לחתוך את העץ לחלקים. לשם כך מנותקים מדריך באורך הנדרש, החסר נחתך לטבעות ורגליים, כמו גם מוט לחיזוק..

השלב הבא הוא עיבוד חומרים. כל אי סדרים מוסרים על החסר בעזרת נייר זכוכית, כל חומרי העץ ספוגים בתמיסה דוחה מים ומתחילים. ניתן לפתוח את המדריך באופן מיידי בלכה.

לאחר מכן, צור מחזיקי טבעות. לשם כך, קח חתיכת עבודה בקוטר הנדרש, שרוחבה אמור להיות כ- 5-10 ס”מ (תלוי בקוטר מוט המנחה), ואז מוחל עליו מוט מנחה ומוחלים סימונים..

על ידי סימון עם פאזל, חותכים את האמצע ומשאירים טבעת עם קירות בעובי הנדרש.

לאחר מכן, יש ליצור חורים בטבעות שבקירות, אליהן מוכנס מוט ההידוק. לשם כך, סמן את הרדיוס על הקיר מבחוץ כך שהחור יהיה במרחק רחוק מקצות הקיר. חור זה צריך להיעשות בזהירות, מכיוון שהקיר עלול להיסדק. כדי למנוע זאת, קדח ההיקף של המעגל המיושם באמצעות מקדחה עם מקדחה דקה. זה הרבה זמן, אז סבלנות. לאחר מכן, חומר העבודה מוכן. הוא לכה ונותר לייבוש.

אתה לא צריך להיות מומחה טוב כדי להכין כרכוב עץ במו ידיך. אינך צריך להיות מומחה טוב בכדי להכין כרכוב עץ במו ידיך.

הפרט המורכב האחרון הוא “המרגמה”. עליו לוודא שמוטף את סרגל ההידוק לתוכו ב -5 ס”מ לפחות. לשם כך נוצר בו חור עיוור השווה לקוטר מוט ההידוק. יש לכה אותו מיד לאחר מכן..

לאחר הייבוש, הוא מחובר לקיר באמצעות עוגן, אשר מוברג לתחתית החור הקידוח ועובר דרך אלמנט זה.

חָשׁוּב! חורים אינם לובקים!

כשהכל מוכן, הם מתחילים להרכיב את מוט הווילון. מוט קיבוע מוכנס לתוך הטבעות. הוא מהדק על הטבעת בעזרת דבק. כשהדבק התייבש, חותכים את החלק של מוט ההידוק הבולט בתוך הטבעת בעזרת פאזל. לאחר מכן, הטבעת הראשונה מונחת על המדריך, היא מונחת על דבק כך שהמדריך לא “ילך”, ואז מניחים טבעות לתליית וילונות, ולאחר מכן מניחים את טבעת ההידוק הבאה וכו ‘. המבנה המוגמר מוחדר לרכזות המחוברות לקיר, האחרון בפנים משומן בשפע בדבק.

סוג כרכוב תקרה: עץ

הרבה יותר קל ומהיר להכין מוט וילון כזה לווילונות..

זה ידרוש:

 • קורות עץ בעלות חתך מלבני בכמות של 2 חלקים;
 • פינות ריהוט;
 • ברגים הקשה עצמית;
 • לַכָּה;
 • מקדחה חשמלית;
 • מַסוֹר לְמַתֶכֶת;
 • כלי סימון;
 • מדריכי מתכת (זמינים מסחרית).

כרכוב תקרה משמש לעתים להגדלה חזותית של הגודל האנכי של החדר. כרכוב תקרה משמש לעתים להגדלה חזותית של הגודל האנכי של החדר.

השלב הראשון הוא עיבוד קורת עץ. לייצור, יש להשתמש בקורה בגודל 100×10, 100×20. אורכו צריך להיות שווה לאורך החלון בתוספת 40-50 ס”מ (הכרכוב צריך לבלוט 20-25 ס”מ מעבר למסגרת).

החומרים המתקבלים בכמות של 2 חלקים מטופלים בתמיסות עמידות ללחות, דרוכות.

ואז הם מחוברים כך שהאות “G” מתקבלת בחלק. לשם כך, השתמש בברגים הקשה עצמית (הם מוברגים לכל אורך המפרק) ובפינות הרהיטים (הם נותנים למבנה כוח). לאחר מכן, המבנה המתקבל לכה ו / או צבוע.

לאחר מכן, מבפנים, בורג מדריכי מתכת עם ברגים הקשה עצמית – מוט הווילון מוכן!

כרכוב DIY (וידאו)

אתה יכול לתקן מוט וילון כזה ישירות לתקרה באמצעות ברגים הקשה עצמית, או שאתה יכול לספק מבנה מהדק כלשהו..

מוט וילון מעץ (תמונה)