לוחות פלסטיק על תקרת המטבח – רווחי ומעשי

גימור עם לוחות פלסטיק מאפשר לך לקבל כיסוי תקרה אסתטי שיהיה לא רק יפה, אלא גם קל לתחזוקה – בעוד עלויות ההתקנה הן מינימליות. מהם היתרונות של לוחות פלסטיק בתקרת המטבח? הבה נבחן את יתרונותיהם העיקריים בסביבת “מטבח”..

יתרונות לוחות PVC במטבח

לוחות תקרה מפלסטיק במטבח

ראשית, הגימור קל לתחזוקה. כדי לנקות אותו, אין צורך בחומרים מיוחדים – לכלוך ופיח המופקדים על תקרת המטבח מוסרים בקלות. הגבלות על בחירת מוצרי הניקוי קיימות רק למשטחים מבריקים ומראות – לא ניתן להשתמש כאן בחומרים שוחקים.

שנית, לוחות PVC ישרדו אפילו את ההצפות הקשות ביותר – ויתייבשו בעצמם ללא נזק, ללא צורך בהתערבות מצדכם. יהיה עליך להסיר את תקרת הפלסטיק רק אם כמות המים שנכנסה לדירה שלך גדולה מאוד. בשל עמידות הלחות של החומר הוא משמש לרוב לציפוי התקרה בחדר האמבטיה ובמרפסת. ובכן, במטבח, חיפוי פלסטיק חשוב במיוחד אם אתם מוצפים לעתים קרובות מלמעלה..

שלישית, הלוחות לתקרה במטבח עוזרים להסתיר תקשורת (חוטים וצינורות).

רביעית, יתרון משמעותי לתקרות תלויות מסוג זה הוא שהן אינן דורשות תקרה שטוחה לחלוטין ומסתירות אפילו את הפגמים המשמעותיים שלה.

ראוי לציין יתרונות כאלה של תקרות PVC כמו:

 • יציבות ויציבות הצורה גם עם שינויי טמפרטורה חדים;
 • התקנה ללא טרחה של אטרקטיבי זרקורים בכל מקום על הכיסוי;
 • תיקון והתקנת תקרות פלסטיק עשויות להתבצע באופן עצמאי. לשם כך מרכיבים מסגרת ולוחצים עליה מלוחות פלסטיק מלמעלה. אין צורך ליצור משטח בסיס שטוח לחלוטין לשם כך;
 • גימור זה מאפשר לבצע בידוד קול נוסף עקב הכללת חומרים מתאימים במסגרת;
 • תקרות פלסטיק ידידותיות לסביבה ואין להן ריח זר, שמשווה לטובה למבני מתח;
 • מחיר סביר.

מבין החסרונות של תקרות PVC, ניתן רק לציין כי המבנה שייך לצירים, מה שאומר שהוא יקטין מעט את הגובה הכולל של התקרה..

בחירת עיצוב

קישוט בלוחות פלסטיק הוא גם מגוון פתרונות עיצוב שונים. תקרה כזו יכולה להפוך למראה או לשקופה, לחקות קרמיקה, במבוק, מתכת או שיש, “דמוי עץ” או אפילו “דמוי עור”.

לוחות PVC עם דוגמה

לוחות PVC בעיצוב גרגר עץ

כמובן שבחירת מרקם וצבע, הפתרון הסגנוני הכולל של החדר הוא בעל חשיבות מכרעת, אולם לא מומלץ לבצע תקרה כהה מפלסטיק. באופן מסורתי משתמשים בצבעי פסטל, גווני כחול ובז ‘. אגב, צבעים בהירים יאפשרו לך להרחיב את החלל מבחינה ויזואלית..

לוחות תקרה מפלסטיק במטבח לוחות תקרה מפלסטיק במטבח - חיקוי עץ תקרה דופלקס עשוי לוחות פלסטיק לוחות תקרה מפלסטיק - אור

פלסטיק לבן יהיה דומה מאוד לחיפוי עץ לבן אצילי יותר וישתלב בפנים של כל סגנון וצבע.

לוחות מאט ייראו טוב יותר במטבח, והברק יתאים יותר בחדר האמבטיה..

מה לחפש בחנות

לאחר שהחלטת על העיצוב, עליך לעבור לנושא רכישת החומר. חשוב לרכוש לוחות פלסטיק איכותיים, ולשם כך עליך לקחת בחשבון את ההמלצות הבאות:

 • יריעות פלסטיק וקצוותיהן חייבים להיות אחידים – אפילו החספוס הקל ביותר באזור המפרק יוביל לכך שתקינות המבנה המושעה תיפגע;
 • כל אחד מלוחות ה- PVC צריך להיות בצבע אחיד, ללא כתמים. אם העיצוב מספק מעברי צבע בתוך בד אחד, הוא צריך להיות אחיד וחלק;
 • הלוחות גם לא צריכים להיות דקים ורכים מדי..
 • כדי לבדוק את איכות הפלסטיק יש ללחוץ בחוזקה את הלוח בשתי אצבעות ולכופף את פינתו מספר פעמים – פאנל איכותי לא צריך להיסדק, שלא לדבר על שבירה, מותר רק עיוות עדין.

לוחות תקרה מ- PVC קלים ושבירים יותר מלוחות הקיר, ועל כן יש לבצע את ההובלה וההתקנה בזהירות רבה.

אנו מחשבים את צריכת החומרים: לוחות, קרשים, פרופילים ומחברים

עובי לוחות ה- PVC הוא לרוב 5-10 מ”מ, רוחב 250-500 מ”מ, והאורך משתנה מ -2.7 מ ‘(סטנדרטי) ל -3 מ’. כניסות התקרה באורך של 3 מטרים.

כדי לחשב לוחות פלסטיק, תחילה קבעו את שטח התקרה ולאחר מכן חלקו את המספר הזה בשטח של לוח אחד (מצוין על האריזה). הוסף 15% מהמלאי לקיצוץ לנתון שהתקבל ועגל נתונים אלה כלפי מעלה.

מסביב להיקף המטבח יש להתקין פרופילי מדריך UD (קשיחים), והרצועות הרוחביות נושאות העומס של המסגרת חייבות להיות קלות, כלומר תקליטור.

ספרו את מספר הפרופילים לייצור המחרטה. לשם כך, צייר תרשים קנה מידה של התקרה שלך על דף נייר. כעת ציינו את הפרופילים שיותקנו ברחבי החדר במקביל זה לזה. המרחק ביניהם צריך להיות כ -60 ס”מ. חשבו כמה פרופילים נדרשים תוך התחשבות באלה שיותקנו סביב כל המטבח. הצב את המספר הדרושים הנדרש (לפרופילים לחיזוק) וברגים הקשה עצמית (לחיבור לוחות) בשיעור של: דיבל אחד לכל 50 ס”מ מהפרופיל ובורג אחד הקשה עצמית לכל 50 ס”מ מאורך לוח ה- PVC. . הצריבה יכולה להיות עשויה קורות עץ, אז מתאימים סיכות 6 מ”מ במקום ברגים הקשה עצמית. אך יש לזכור כי מסגרת עץ לא תחזיק מעמד זמן רב כמו מתכת..

כדי לחשב את המספר והאורך הנדרש של לוחות הבסיס, חלק את היקף התקרה ב -3 (מכיוון שאורך לוח הבסיס הוא 3 מטר), ולאחר מכן לעגל את הנתון הזה בכפולה של שלושה.

מה שנדרש לעבודה – הכלים והאביזרים הדרושים

אנו זקוקים למעשה ללוחות PVC במידות סטנדרטיות (עובי 5-8 מ”מ, אורך 6 מטרים, רוחב 25 ס”מ) והעיצוב הנבחר. נדרש גם:

 • פרופילים ליצירת מסגרת;
 • בגט PVC;
 • פרופיל מסוג L;
 • זווית הרכבה;
 • לוחות עץ עם חתך של כ 40×20 או 50×25 מ”מ או פרופילי מתכת לחיזוק מערכות GK;
 • מחברי מתכת מסוג P, המשמשים בתקרות גבס.

באשר לכלים ומחברים, התיקון דורש את הדברים הבאים:

 • ברגים, דיבלים מפלסטיק;
 • סיכות מתכת ומהדקות חזקות;
 • מברג / מקדחה;
 • צְבָת;
 • פטיש;
 • מספריים למתכת או מסור לעץ (תלוי באיזה חומר משתמשים ליצירת המסגרת);
 • רָמָה;
 • רוּלֶטָה;
 • סַכִּין;
 • כיכר;
 • עיפרון / טוש.

אל תשכח שגימור בלוחות פלסטיק מתבצע במטבח, כלומר במקום עם לחות גבוהה. כדי שלא תצטרך לבצע תיקונים כאן לעתים קרובות, בנוסף לטפל בארגז העץ עם פתרון מגן המגביר את עמידות העץ ללחות. אם זה לא נעשה, בקרוב מאוד PVC יוביל “.

עבודת הכנה

לפני שתלויים לוחות פלסטיק על תקרת המטבח, יש צורך להכין את הבסיס. לפני תיקון המסגרת, מרק וטיח הופלים מהתקרה הראשית (לא לגמרי, אלא רק שברי קילוף).

ואז הם מתחילים ליצור מסגרת ללוחות פלסטיק. בשביל זה אתה צריך:

 1. סמן את מיקום החלק התחתון של המסגרת – לשם כך משתמשים במפלס מים צינורי.
 2. במקרה שאתה משתמש במסגרת מתכת, אז ראשית פרופיל ה- UD מוברג לקיר. בין הסימן התחתון של המסגרת לתקרה (בסיס) חייב להיות לפחות 25 מ”מ..
 3. לאחר התקנת פרופילי UD, העיקריים מותקנים – עשויים מתכת או עץ. הם מחוברים ישירות לתקרה באמצעות תושבות מתכת בצורת U. בין המחברים יש לשמור על מרחק של פחות מ -70 ס”מ. ככל שהמדרגה המותקנת תהיה קטנה יותר, כל המבנה יהיה אמין וקשיח יותר. ברגים הקשה עצמית משמשים לחיזוק קורות עץ, ופרופילי מתכת מחוברים באמצעות “פרעושים”.

התקנת לוחות פלסטיק על התקרה - מסגרות העשויות מפרופילי מתכת וקורות עץ

הידוק פלסטיק

ראשית, יריעות ה- PVC נחתכות כך שאורכן קטן מהמרחק בין הקירות (באורך) ב- 5 מ”מ.

העבודה חייבת להתחיל מהחלון. רצועות ההידוק חייבות להיות מקובעות לפרופילים המותקנים, ואילו פס ההידוק האחרון מותקן על הקיר שממול לחלון ואחרון חביב.

לאחר מכן, לתוך החריצים של רצועות ההידוק המותקנות, אנו מכניסים את לוחות החיפוי, שנחתכו בעבר לאורך הרצוי.

התקנת תקרה שקרית - תיקון לוחות

הלוח הראשון נדחף לתוך השקע בין הלוח לבין רצועת ההידוק, מפולס ומהודק בעזרת ברגים הקשה עצמית עם ראש רחב. יתר על כן, כל לוח אחר מחובר לחריץ הלוח הקודם והוא גם מוברג למסגרת בעזרת ברגים הקשה עצמית..

צינורות חימום יכולים לעבור דרך התקרה. כדי לעקוף אותם, חורים בקוטר הנדרש נחתכים בלוחות הפלסטיק. ואל תשכח כי גימור PVC יכול להתעקם ליד צינורות..

לפני ההידוק יש לחתוך את פיסת ה- PVC האחרונה לאורך קצה ההרכבה לרוחב הרצוי ולהכניס להפסקה בין הרצועה לפרופיל ולאחר מכן לחריץ הלוח הלפני אחרון..

כעת נותר רק להתקין את המסד האחרון ותיקון התקרה במטבח באמצעות לוחות פלסטיק יכול להיחשב להשלים.

למידע נוסף על התקנת תקרה תלויה עשויה לוחות PVC מפלסטיק וחיווט גוף התאורה, עיינו בסרטון הבא: