אנו יוצרים עיצוב ייחודי במטבח – אנו משלבים את הטפט בצורה נכונה

החדר החשוב והמקור ביותר בבית היה ונשאר המטבח. כאן כל המשפחה מתכנסת אחרי יום ארוך, מחליפה חדשות, מבלה עם חברים וכמובן מכינה אוכל. חדר רב תכליתי וייחודי זה דורש עיצוב מיוחד. אולי טכניקת העיצוב הנפוצה ביותר היא שילוב של טפטים במטבח – זה מאפשר לך ליצור את האשליות והמבטאים המרחביים הרצויים. אם תסתכלו בתמונות של שילובים כאלה, בוודאי תבחינו כיצד שילובים כאלה משתקפים בגיאומטריה של החדר – בעזרתם תוכלו להרחיב את החלל, להפוך את התקרה גבוהה יותר או ליישר פרופורציות מצערות..

בנוסף, אפשרויות אטרקטיביות לשילוב טפטים בפנים אידיאליות לסידור חדרים משולבים, דירות סטודיו או מטבחים נפרדים שאינם שונים בגודלם. בעזרת השילובים הנכונים תוכל:

 • לחסל את ההשלכות של תיקונים לא מוצלחים;
 • חלקו את החדר לאזורים לפי פונקציה (חדר עבודה וחדר אוכל);
 • הסתר את השגיאות של הפריסה המקורית;
 • שלב חדרים סמוכים, תוך מתן אינדיבידואליות בפנים של כל אחד מהם;
 • צור עיצוב דינמי;
 • לספק תשומת לב למאפיינים אדריכליים (למשל עמודים);
 • הניחו את המבטאים הנכונים.

שילוב על פי הכללים

במבט על התמונות, אתה יכול ליהנות רק מממצאי עיצוב מוצלחים. אבל ההחלטה לשלב טפט בעצמך יכולה להוביל לתוצאות גרועות בהרבה – רק אם לא תעקוב אחר הכללים הבסיסיים:

 1. לא ניתן לשלב טפטים מקטגוריות מחיר שונות. החומר חייב להשתייך לאותו קטע, אך הוא יכול להיות שונה במרקם ובצבע. עבור מעצבים מתחילים, יהיה נכון להשתמש באוספים הכוללים צבעים בסיסיים וטפטים נלווים..
 2. עדיף כשהרצועות המשולבות הן באותו אורך – כך קל יותר להרים את השוליים ולעגון את החיפויים..
 3. טפט צריך להיראות הרמוני בפנים המטבח;
 4. זה טוב כשהחומר תואם את הטון של חזיתות ריהוט המטבח או גוונים של מכשירי חשמל ביתיים (הוא לא חייב להעתיק אותם, אבל הוא בהחלט חייב להיות בהרמוניה).

שילוב צבעים של טפט וערכת מטבח

 1. תמונות של עיצובים מוצלחים למטבח מדגימים תמיד יציבות. לשם כך, צבעים בהירים משולבים עם נייטרלים רגועים, טפטים עם הדפסים גדולים משולבים עם קיר רגיל..

טפט כמבטא בפנים המטבח

טפט כמבטא בפנים המטבח

עֵצָה! אל תשכח מהתכנון המקדים. ראשית, עליך לבחור את צבע המרקם של החומר (עבור מטבחים קטנים – גוונים בהירים שאינם מסתירים את החלל), ולאחר מכן – לחשב את מספר הלחמניות לפי שטח החדר..

השיטה שאתה בוחר ליצור את המשטחים המשולבים חשובה גם היא. יש בתמונה כ -20 אפשרויות פנים, אך ארבע הן הפופולריות ביותר..

ייעוד קיר אנכי

שילוב טפטים במטבח אנכית מהווה הזדמנות לאזן חדר צר וארוך, וגם דרך מצוינת להעלות חזותית את התקרה. כמעט תמיד, טפטים עם פסים משמשים לייעוד אנכי. כאן תוכל לבחור את הפתרון הבא:

 • סימטרי: קירות המטבח מודבקים עם פסים רחבים משני הצדדים מהמרכז. חומרים מנוגדים מושלמים כאן, מסיחים את הדעת עם קווים אקספרסיביים מחוסר איזון בחדר;
 • א-סימטרי: חומר בעל פסים רחבים מעטר קיר אחד, בעוד כל האחרים מעוטרים בפסים בגדלים שונים. פתרון זה נראה דינאמי בפנים ומסייע להפוך את המטבח רחב יותר..

דוגמאות לשילוב אנכי של טפטים במטבח

דוגמאות לשילוב אנכי של טפטים במטבח

ניתן גם למקם כראוי מבטאים ויזואליים על ידי שילוב של פסים מגוונים עם מונוכרום. זוהי גם דרך מצוינת להימנע משעמום בעיצובים מונוכרום-לשם כך, קנבס בגוונים שונים מתחלפים כ- 1-1 או 1-2. מסתבר שזה משחק צבעים נפלא. עם זאת, עליך לעקוב אחר ניגודיות השילובים כך שהחדר לא יתברר כתוקפני מדי כתוצאה מכך. כמובן שניתן להשתמש בשילובים מודגשים: אדום-כחול, ארגמן-ארגמן, אך חובבי העיצוב המסורתי בוחרים לרוב בניגודים רגועים: אדום-שחור או לבן-שחור; כחול-זהב. בתמונה, כל אחת מהאפשרויות הללו נראית מדהים..

דוגמאות לשילוב אנכי של טפטים במטבח

שיטת שילוב אופקית

אפשרות זו משמשת במטבח עם תקרות גבוהות ועובדת בצורה מושלמת בכל סגנון פנים. חלוקת קירות במישור אופקי היא טכניקה מועדפת של מעצבים כאשר יש צורך להפוך חדר מוארך מדי..

הגרסה הפשוטה ביותר של שילוב אופקי בפנים היא החלפת טפטים בצבעים ומרקמים שונים, מהדהדים זה עם זה ומשולבים עם תפאורת המטבח..

שילוב אופקי של טפטים במטבח

עֵצָה! כמעט כל הסגנונות ניתנים לשילוב עם טפט חיפוי פקק או עץ.

עם שילוב אופקי, גובה הקיר נחלק מ -1 עד 2, כאשר רצועה פחות רחבה ממוקמת מתחת. ישנם שילובים קלאסיים רבים, שכל אחד מהם נראה יותר מפואר בפנים בתמונה:

 • למעלה עם דוגמאות גיאומטריות, מסכות, פרחים או פסים גדולים, תחתון – רגיל או עם דוגמאות קטנות;
 • תחתון עם קישוט בולט, מסיבי, אקספרסיבי (גיאומטרי או פרחוני), למעלה – מונוכרום;
 • תחתית פסים, עליונה – עם דוגמה קטנה או צבע אחיד.

שילוב אופקי של טפטים במטבח שילוב אופקי של טפטים במטבח

אפשרויות שנבחרו במערך צבעים אחד ייראו אטרקטיביות. העיקר הוא גם לבחור את הגבול הנכון, עם צבע ונושא מתאימים של התמונה..

באשר לכריכת הגובה, ניתן לבצע אותה עד לגובה אדן החלון. אם התקרות גבוהות מאוד, אז החלק התחתון צריך לתפוס 2/3 מהחדר..

עם שילוב אופקי, תזדקק גם למחיצה – דפוס מיוחד, מדרכה, קרש.

עֵצָה! ניתן לשלב חומרים מנוגדים או טפטים בגוונים דומים. בכל מקרה, אל תשכח את משחק המרקמים. אז, טפט ויניל מובלט המחקה טיח משולב להפליא עם אפשרויות טקסטיל רכות.

הדגש את קיר המבטא

קיר המבטא הוא אחת הטכניקות האהובות על עיצוב ועיצוב המטבח. התמונות הבאות בפנים מציגות דוגמאות של ייעוד פינת אוכל.

טפט בפנים המטבח טפט בפנים המטבח

 • טפט בפנים המטבח
 • טפט בפנים המטבח

טפט בפנים המטבח טפט בפנים המטבח

עם זאת, חשוב מאוד לא לאבד כאן איזון. ברוב המקרים, קיר המבטא מעוטר בצבעים עזים, אך יחד עם זאת, האוזניות והקירות הסמוכים צריכים להיות דיסקרטיים..

טפט יכול להדגיש את היופי או להפוך את סט המטבח למעניין יותר על ידי עיטור הקיר מצידו.

טפט על קיר מטבח אחד

טפט על קיר מטבח אחד

טפט על קיר מטבח אחד

בנוסף, שיטה זו תיצור מבטא מצוין על הניואנסים האדריכליים של החדר. אחרי הכל, נישות קירות ובליטות לא חייבים להסתיר כלל – ניתן להבחין ביניהם באמצעות קישוט בטפט השונה בצבע ו / או במרקם.

קישוט נישות ומדפים במטבח עם טפטים קישוט נישות ומדפים במטבח עם טפטים קישוט נישות ומדפים במטבח עם טפטים קישוט נישות ומדפים במטבח עם טפטים

שילוב טלאים

טכניקת הטלאים של שילוב טפטים היא אחת הקשות ביותר ליישום. אבל התוצאה מדהימה, כפי שמעידה התמונה..

הרי כתוצאה מכך תקבלו “שמיכה” מרופדת וצבעונית, רק על הקיר. שיטת שילוב זו בהחלט תתאים למי שאינו יכול לבחור באפשרות אחת ויחד עם זאת להתפעל ממגוון הצבעים והטקסטורות בקולקציות..

עם זאת, עדיין עליך לבחור את הטפט – והרבה יותר בזהירות, תוך שימוש בתחושה של פרופורציה וסגנון..

ואל תטעו מתצלום עם פנים כזה שנראה שובב, חמוד ותמים ילדותי. אחרי הכל, יישום של טכניקה כזו בפועל די קשה. חשוב לא רק לבחור נכונה ובהרמוניה חומרים, אלא גם לבצע עבודה עם מספר רב של פיסות מפוזרות – וכדי לקבל תוצאה יפה תצטרך הרבה סבלנות..

טפטים של טלאים

טפטים של טלאים

טפטים של טלאים

פתרונות מעניינים אחרים

אחת משיטות השילוב הפופולריות ביותר נחשבת גם לשימוש בנייר פוטו-וול. בין עיצוב כזה, אתה יכול לבחור פתרון נושאי לפנים המטבח – טבע דומם, רחוב עם בית קפה, שדות חיטה וכו ‘. האירוח הטוב ביותר הוא בפינת האוכל.

טפטים במטבח

פתרון מעניין בתמונה הוא גם עיטור הקיר עם אלמנטים של טפטים מעל הגימור הקיים. לשם כך, האלמנטים האטרקטיביים ביותר נחתכים מתוך הבדים המתאימים לסגנון ומוצבים במסגרת גבולות. ניתן להפוך את הכניסות למורכבות בצורה – לסגנון ניאו -קלאסי או מרובע, מלבני – לבארוק.

טפט מעוטר בפיתוחים

עֵצָה! עבור שילובים כאלה, עדיף לקחת טפט עמיד מסיבי על לא ארוגים.

שוב על השילוב של מרקמים וצבעים

צבעים ומרקמים מנוגדים נראים פשוט מדהים, אך עליך להיות זהיר במיוחד בבחירת שילובים כדי לא להשיג אפקט שלילי..

גוונים מאותה קבוצת צבעים משתלבים זה עם זה – למשל, חום עם בז ‘, ורוד עם אדום. שילובים של מרקמים, קנבס עם תבליט נפחי ומשטחים חלקים ייראו יתרון לא פחות..

אבל קנבס עם דפוסים מגוונים או מורכבים מדי אינם משולבים, מכיוון שהניגודיות תהיה בלתי נראית כאן. בנוסף, הפאנל הבהיר המרכזי בהחלט חייב להיות ממוסגר בלוחות חלקים בצבע אחד..