טפט נוזלי: כיצד ליישם אותם על הקיר בצורה נכונה

הטכנולוגיה של החלת טפטים נוזליים דומה לטכנולוגיה של טיח קירות הטכנולוגיה ליישום טפטים נוזליים דומה לטכנולוגיה של קירות דביקים. גימור הקירות ייראה טוב אם תדעו כיצד להכין את המשטח בצורה נכונה וכיצד ליישם טפט נוזלי על פני השטח שלהם. אחת האפשרויות לטיח דקורטיבי, המכיל תאית ידידותית לסביבה, נקראת טפט נוזלי. ישנם כמה ניואנסים בשימוש בחומר הגמר הזה שחשוב לחזות כך שחיפוי הקיר יתברר אחיד ויפה..

מהו טפט נוזלי, כיצד להכין קיר

לצרכי פרסום, חלק מהיצרנים טוענים כי טפט נוזלי הוא מוצר שניתן להניח על משטח העשוי מכל חומר ללא הכנה מיוחדת. למעשה, על מנת שציפוי הגימור יושב בהצלחה על מטוס הקיר, תמיד יש צורך בהכנה, גם אם הטפט מוחל על קיר גבס..

דרישות קיר:

  1. היעדר סדקים גדולים, שבבים, שקעים ומורות;
  2. הפרשי גובה ופגמים לא יותר מ 2-4 מ”מ מעל המישור האמצעי של הקיר;
  3. כוח, הקיר לא צריך להתפורר, להיסדק;
  4. אין שכבת טיח ישנה, ​​טפטים, צבע או ציפויים אחרים שעלולים להתקלף מהקיר.

לפני החלת טפט נוזלי, יש להסיר צבע ישן או טפטים ממשטח הקיר. לפני החלת טפט נוזלי, יש להסיר צבע ישן או טפטים ממשטח הקיר.

אתה צריך גם מרק:

  • מסמרים, ברגים, ברגים המאבטחים את קיר הגבס;
  • אביזרי בולטות, ייחורי צינורות, חוטים.

טפט נוזלי אינו מדגיש, אך אינו מסתיר פגמי קיר כגון שיפוע או עקמומיות. טפטים צבעוניים יהפכו את הצומת המעוקל של הקיר והתקרה לגלוי יותר. אם אתה צריך דרך ליצור מראה של קיר שטוח במינימום מאמץ, עדיף לשים לב לפינות התקרה..

טפט נוזלי (וידאו)

על איזה משטח ניתן ליישם טפט נוזלי

כיצד להכין קיר להדפסה במו ידיך? כיתת אמן על הכנת משטחים מחומרים שונים תעזור לבצע תיקונים באיכות גבוהה, יפים ועמידים.  

האם ניתן למרוח טפט נוזלי על קיר גבס

קיר הגבס אידיאלי לטפטים נוזליים, התערובת משתכבת באופן אחיד ונדבקת היטב אל פני השטח. יריעות גבס קבועות על המדריכים בעזרת ברגים הקשה עצמית, המפרקים חייבים להיות סגורים עם מרק.

טעות נפוצה: בונים רבים חסרי ניסיון מעבדים רק את המפרקים, ואז מופיעים פסים בהירים על הקיר, והטפט מאבד את מראהו הייצוגי.

יריעות גבס מהוות משטח אידיאלי ליישום טפטים נוזליים. יריעות גבס מהוות משטח אידיאלי ליישום טפטים נוזליים.

שיטה מקצועית: מלאו את כל קיר הגבס בשכבה דקה, ואז לא יהיה הבדל צבע בין הטפט בקצוות ובמרכז היריעה. לאחר שהמרק התייבש, יש למרוח צבע תחליב מים לבן בחזית על קיר הגבס על מנת להפוך את הטפט לבהיר יותר לאחר היישום..

טכניקת החלת פריימר על קיר גבס במהלך תיקוני עשה זאת בעצמך: בעזרת גליל או אקדח ריסוס. אסור שיהיו טפטופים או כתמים על הפריימר. הפריימר קושר חלקיקי צבע קטנים ומעניק לקיר יכולת אחידה לספוג לחות.

האם ניתן ליישם טפט נוזלי על לבנים ובטון

קירות ישנים מבטון או לבנים הם חומר שביר ומתפורר בקלות, אולם ניתן לחזק את פני השטח ולקשט אותו בהצלחה בטפט נוזלי. כדי להחיל טפט על קירות מתפוררים, עליך לעבד אותם בזהירות, אחרת התיקון לא יימשך זמן רב.

הקיר ספוג בפריימר בכמה שכבות. ניתן לדלל PVA במים 3: 1 או לרכוש פריימר מוכן. כל שכבת פריימר חייבת להתייבש.

כדאי להיזהר מכתמים, להסיר את כל הפגמים בעזרת גליל.

טפט נוזלי מוחל בקלות על קיר לבנים ונצמד אליו היטב טפט נוזלי מוחל בקלות על קיר לבנים ונצמד אליו היטב

אם לקיר יש ליקויים חמורים, יש למלא אותם במו ידיהם, לכסות בטיח, בטון או חומרי פלסטיק אחרים. אז אתה צריך לטחון את המקומות האלה לחלקות אחידה. לאחר שכל חלקיקי הקיר קבועים היטב עם פריימר, יש לכסות אותו בצבע אלקיד לבן. במידת הצורך יש למרוח שוב על הצבע. משטח הקיר חייב להיות אחיד, לא להתפורר, לא להיות בעל סדקים או שבבים של יותר מ -2 מ”מ.

האם ניתן להחיל טפט נוזלי על עץ

קירות עטופים דיקט, סיבים ו- MDF סופגים לחות, ולכן הם זקוקים תחילה לפריימר של 2 שכבות לפחות. שכבה דקה מספיק מוחלת עם גליל, כך שיכולות להיות 3 או 4 שכבות, בהתאם למצב העץ.

  לפני החלת טפט נוזלי על קיר עץ, עליך לוודא שהוא צמוד היטב לפני החלת טפט נוזלי על קיר עץ, עליך לוודא שהוא צמוד היטב

פגמי עץ יש למלא ולשייף מראש. לאחר מכן מוחלים צבעי שמן פיזור שמן, אלקיד או מים..

האם ניתן להחיל טפט נוזלי על טפט ישן

ניתן להשרות טפט ישן המודבק על PVA בעזרת בקבוק ריסוס ולאחר מכן להפריד אותו מהקיר. אסור להשאיר פיסות נייר, ויניל, חומר לא ארוג או דבק.

יש להסיר את כל הטפט הישן מהקיר בעזרת מרית, אחרת ציפוי איכותי ואחיד לא יעבוד. יש להסיר את כל הטפט הישן מהקיר בעזרת מרית, אחרת ציפוי איכותי ואחיד לא יעבוד.

יש לשייף את משטח הקיר, במידת הצורך, לכסות את הפגמים בטיח, ולאחר מכן יש ליישם את הפריימר ולצבוע אותו בצבע לבן..

האם ניתן למרוח טפט נוזלי לצביעה בצבע אחד או שניים

אם לפני השיפוץ הקיר נצבע בשני צבעים (לבן עליון, תחתון כהה או שילובים אחרים), עליך ליישר אותו בצבע ללבן אטום..

ראשית יש לשייף קירות צבועים, להסיר את כל חלקיקי הצבע המפרידים ומתקלפים ראשית יש לשייף קירות צבועים, להסיר את כל חלקיקי הצבע המפרידים ומתקלפים

טפטים נוזליים המורחים על צבע לבן הופכים בהירים ובהירים יותר, ועל צבע כהה – כהה יותר.

הבדל זה יקלקל את מראה הקיר, ולכן יש להביא את הגיבוי ללבן רווי אחד. לאחר מכן, באותו אופן, פריים לתיקון הצבע. אי אפשר לשים טפט נוזלי על צבע ישן ללא טיפול..

האם ניתן למרוח טפט נוזלי על סיד

יש להסיר את כל הסיד הישן. לעתים קרובות ניתן למצוא המלצה כי מספיק לפתוח קירות כאלה, וטפט נוזלי יתאים באופן מושלם על פני השטח שלהם. אך במהלך תיקוני עשה זאת בעצמך, מתברר כי הלבנה רוויה בלחות ומתחילה להתפורר. לכן, עליך לשייף את הסיד לחומר הבסיס של הקיר..

ניתן למרוח טפט נוזלי על הסיד, אך לפני כן יש להסיר את כל ההלבנה הישנה ניתן למרוח טפט נוזלי על הסיד, אך לפני כן יש להסיר את כל ההלבנה הישנה

לשם כך, אתה יכול להשתמש במטחנה, ספוג ברזל, נייר זכוכית או מקדחה עם זרבובית מיוחדת עשויה נייר זכוכית.

האם ניתן למרוח טפט נוזלי על צבע על בסיס מים

אם חלפו יותר משנתיים מאז צביעת הקיר, יש להסיר את שכבת הצבע הישנה.

איך עובדים עם פריימר אם התיקון מתבצע ביד? אם אין ניסיון, עדיף קודם להחדיר את הקיר בשתי שכבות, ואז לצבוע ולראות איך הצבע נשכב. אם יש לך ניסיון, אתה יכול להוסיף פריימר ישירות לצבע כדי לחסוך זמן. כל פריימר מכיל דבק, לרוב PVA. מה יש למרוח תחילה, צבע או פריימר? זה תלוי במצב הקיר. אם הקיר מתפורר קשות, אז בהחלט קודם כל אתה צריך פריימר. אם הצבע מתפזר במים, לאחר הצביעה הוא גם צריך להיות דרוך, אחרת הוא יספוג מים ויתחיל להתקלף.

אם הקיר נצבע לאחרונה, עליך להדביק את המשטח בזהירות, ורק לאחר מכן להחיל טפטים. אם הקיר נצבע לאחרונה, עליך להדביק היטב את המשטח, ורק לאחר מכן להחיל טפט.

יש לייבש כל שכבה של כל ציפוי, אסור לצבוע או להדביק אותו על שכבה רטובה..

ניתן להסיר את כתמי הפריימר בעזרת מברשת, או בעזרת גליל.

האם ניתן למרוח טפט נוזלי על טיח

אם הקיר המטויח מתפורר, יש צורך להסיר את שכבת הטיח לחומר בסיס עמיד. אם הטיח חזק, יש לספוג אותו עם תרכובת מחזקת או פריימר, ואז לצבוע אותו בצבע אלקיד לבן במספר שכבות עד להשגת לובן אחיד וטפט..

לפני החלת טפט נוזלי על המשטח המטויח, יש להדביק אותו לפני החלת טפט נוזלי על המשטח המטויח, יש להדביק אותו

טיח יכול לספוג לחות רבה, לכן תחילה עליך להשתמש ב- 3-5 שכבות פריימר כדי לסגור את כל הנקבוביות שבשטח. הפריימר יוצר שכבה עמידה למים, קושר אבק וחלקיקי טיח דקים יחדיו. כדי לחזק את הקירות, מייצרים הספגה, אותם יש ליישם לפני כן. הם חודרים לשכבת הטיח וקושרים את החלקיקים יחד כך שלא יוכלו להתפורר.

כל קיר מטויח בעל חוזק מפוקפק חייב להיות מטופל בקומפוזיציה כזו, ולאחר מכן להדביק ולצבוע.

האם ניתן ליישם את החומר על טפט נוזלי ישן?

יש לנקות את המשטח לטפט נוזלי מחלקיקים קטנים של לכלוך, שומן, אבק, צבע, טיח וחומרים מופרדים אחרים. אם הטפט מתפורר ומתפורר בקלות, עליך להסיר אותו..

יש לבדוק אם יש קיר בעל טפט נוזלי ישן, ואז אפשר להתחיל ליישם שכבה חדשה יש לבדוק אם יש קיר בעל טפט נוזלי ישן, ואז אפשר להתחיל ליישם שכבה חדשה

אם הטפט נדבק היטב לקיר, מספיק לנקות את המשטח בעזרת ספוג, מברשת או גליל. הטכנולוגיה של החלת טפט נוזלי מחייבת את חיזוק המשטח וספיגת הלחות באופן אחיד, ולכן יש להדביק טפטים ישנים. ניואנס חשוב: לטפט נוזלי יש משטח מובלט, שמילויו מגביר את צריכת החומר. לכן, בעת חישוב מספר הטפטים החדשים, עליך לקחת אותם בשוליים.

טפט נוזלי: הכנה ליישום (וידאו)

יישום נכון של טפט נוזלי

טפט נוזלי ארוז בשקיות, שאליהן מצורפות הוראות להכנת התערובת. בדרך כלל שקית אחת מדוללת עם 6 ליטר מים חמים, שהטמפרטורה שלהם צריכה להיות לפחות 40 מעלות. יש לערבב את התערובת לתערובת אחידה ביד. כמה התרופה צריכה להחדיר, נאמר בהוראות.

כלי ליישום טפט נוזלי, אפשרויות

דורש מרית ברוחב 18 עד 80 ס”מ כדי להעביר את התערובת לקיר וגליל לפיזור אחיד.

רצף:

  • קוצצים חתיכה קטנה מהתערובת בעזרת מרית;
  • גלגל אותו על הקיר.

כלים נחוצים ליישום טפט נוזלי כלים נחוצים ליישום טפט נוזלי

השכבה צריכה להיות אחידה ואחידה, אז הקיר יהיה בעל מראה אטרקטיבי ומטופח. ישנן גם דרכים יוצאות דופן יותר ליישם טפטים נוזליים, למשל, באמצעות מצוף וכף (כף).

כיצד לעבוד עם טפט נוזלי (וידאו MK)

לא קשה לבצע שיפוץ בית יפה במו ידיכם, העיקר להיות קשובים להכנת הקיר והנחת הטפט..