צביעת קירות המטבח: כיצד בוחרים את הצבע הנכון

ציור הוא אחד מסוגי קישוט הקירות הפופולאריים ביותר במטבח והוא השני רק באריחים. הציור הוא אחד מסוגי קישוט הקירות הפופולאריים במטבח והוא השני רק באריחים.המטבח, מבחינת בחירת עיצוב קיר, הוא אחד החדרים הקשים ביותר בבית. כאן, לא רק ולא כל כך חשוב המרכיב האסתטי, אלא פרקטיות ופונקציונליות. לכן יש צורך לפנות באחריות לבחירת קישוט הקיר..

לקישוט המטבח, ככלל, הם משתמשים ב:

 • אריחים קרמיים;
 • לוחות;
 • פלסטרים דקורטיביים;
 • טפט;
 • צֶבַע.

מדוע צבע אטרקטיבי ומהי הדרך הטובה ביותר לצבוע את הקירות במטבח? עוד על זה בהמשך …

יתרונות הצבע על פני סוגים אחרים של ציפויים

צביעת הקירות בצבע כתום תוסיף חמימות ונעימות לחלל המטבח צביעת הקירות בצבע כתום תוסיף חמימות ונעימות לחלל המטבח

למעשה, לצבע יש יתרונות רבים:

 1. היקף עיצוב גדול: הודות למספר הצבעים והצבעים הרב, אתה יכול ליצור כל סוג של פתרונות פנים;
 2. פּרַקטִיוּת;
 3. מראה אסתטי;
 4. האפשרות של שינויים פנימיים תכופים;
 5. עלות כיסוי נמוכה;
 6. קלות היישום;
 7. קלות תחזוקה של הציפוי;
 8. עמידות ללחות: בכך הצבעים עדיפים על הטפטים, אפילו רחיצים;
 9. ללבוש התנגדות;
 10. עמיד בפני כתמים ופגיעות מכניות.

חָשׁוּב: בבחירת אילו ציפויים להשתמש, שימו לב לאפשרויות שילובם. הצבע משתלב היטב עם אריחים ולוחות, טיח דקורטיבי וסוגים אחרים של גימורים. עדיף להשתמש ב -2 סוגי ציפויים בתוך הבית – למשל, לצבוע את הקירות והתקרה בצבע, ולהניח אריחים או להרכיב לוחות לאורך הכיריים, שולחן העבודה והכיור..

בכל מקרה הצבע למטבח חייב להיות רחיץ – זוהי דרישה בסיסית לכל החומרים המשמשים במטבח..

ניתן למצוא סוגים רבים של צבע בחנויות – מה כדאי לצבוע את הקירות והתקרה במטבח? בואו נראה אם ​​כל הצבעים מתאימים באותה מידה.

יתרונות הציור

אין צורך לצבוע את כל הקיר, במקרים מסוימים יהיה נכון יותר לצבוע רק חלק ממנו אין צורך לצבוע את כל הקיר, במקרים מסוימים יהיה נכון יותר לצבוע רק חלק ממנו המטבח שונה מאוד משאר המקום – כאן הסיכון הגדול ביותר לזיהום קירות. צבע, לא משנה איזה, הוא אחד הציפויים הבודדים שאינם חוששים מכל גורמי הסיכון:

 • לחות – במהלך הבישול הוא כל הזמן גדל מספר פעמים. הציפוי חייב לעמוד בפני עיבוי אדים עליהם ולא להתעוות כשהוא יבש;
 • זיהום – במהלך הבישול משתחררים שומנים ופיח, המתיישבים על הקירות, במיוחד אם מותקנת כיריים בגז במטבח ואין מכסה מנוע. בהתאם לכך, לפני צביעת הקירות במטבח כזה, יש לקחת בחשבון עובדה זו ולבחור בצבעים שיכולים לעמוד בכביסה אינטנסיבית;
 • שינויי טמפרטורה הצבע יכול לעמוד בהבדלי טמפרטורה מ- 5 עד 50-60 מעלות;
 • סכנת הצפה ופגיעה בקירות – במטבח, בגלל תקשורת, הוא מספיק גדול. לאחר תיקון נזילות, כתמים ופסים נשארים לרוב על הקירות והתקרה. החלפת טפטים וציפויים דקורטיביים אחרים עלולה להיות יקרה ועתירת עבודה. אם תצבע את הקירות במטבח בצבע, תוכל לחזור למראה המקורי במהירות ובקלות – זה יספיק רק לצבוע את האזור הפגוע.

סוגי צבעים

צבע, מה שזה לא יהיה, מורכב מקלסר, צבע ומנשא. צמיגות הדיו נקבעת על פי סוג המדיה. הקלסר אחראי להדבקה – כלומר עד כמה הצבע נדבק למשטח.

ללא ספק, עץ בהיר וקירות צהובים במטבח ישמחו את הבעלים ויבטיחו מצב רוח טוב מדי יום. ללא ספק, עץ בהיר וקירות צהובים במטבח ישמחו את הבעלים ויבטיחו מצב רוח טוב מדי יום.

לפי סוג המשטח שייווצר, הצבעים הם:

 • מבריק;
 • מבריק למחצה;
 • דָהוּי

היתרונות של צבעים מבריקים: כתמים כמעט ולא מורגשים עליהם, הם נשטפים היטב ונראים דקורטיביים. אך צבעי מאט יכולים להסתיר פגמים קלים בקיר..

חָשׁוּב: לצבעים מבריקים יש את היכולת להפוך את החלל לראייה גדולה יותר, כך שהם מתאימים ביותר להחלטה כיצד לצבוע את הקירות במטבח קטן. עם זאת, הם תובעניים מאוד על הכנת המשטח לצביעה. צבע מבריק ידגיש ויגלה כל פגם. אם הקירות לא אחידים ויש להם שקעים קלים, עדיף לבחור בצבע מט.

אם אתה לא אוהב את הפורמט והשיטה הרגילים, נסה אפשרויות חדשות, למשל, על ידי צביעת הקירות בכיוונים שונים. אם אתה לא אוהב את הפורמט והשיטה הרגילים, נסה אפשרויות חדשות, למשל, על ידי צביעת הקירות בכיוונים שונים. על ידי שימוש במגוון צבעים וגוונים, תוכלו ליצור קשת ואווירה חיובית במטבח שלכם. על ידי שימוש במגוון צבעים וגוונים, תוכלו ליצור קשת ואווירה חיובית במטבח שלכם.

לפי החומרים המשמשים, צבעים יכולים להיות:

 • מבוסס על מים;
 • אַקרִילִי;
 • אלקיד;
 • פוליאוריטן אפוקסי.

לפני צביעת הקירות והתקרה במטבח, אנו ממליצים לך לשקול את כל היתרונות והחסרונות של סוגים שונים של צבעים..

יתרונות וחסרונות של צבעים על בסיס מים

אם תרצה, לאחר צביעת הקירות, תוכל לצייר תמונות באמצעות שבלונות אם תרצה, לאחר צביעת הקירות, תוכל לצייר תמונות באמצעות שבלונותהיתרונות של תחליב המים הידוע כוללים:

 1. ידידותיות לסביבה;
 2. היכולת “לנשום” – בחדרים בהם הקירות צבועים בצבע על בסיס מים, נוצר מיקרו אקלים טבעי ולא מופיעים עובש וטחב על הקירות;
 3. היעדר חומרים מזיקים וריחות במהלך העבודה;
 4. קלות תחזוקת משטח – ניתן לנגב קירות הצבועים בצבע על בסיס מים במטלית יבשה;
 5. קל לצבוע קירות בצבע על בסיס מים – שכבת הצבע דקה ואין סכנת נפילה, והציפוי מתברר כאחיד;
 6. להתייבש במהירות.

החסרונות כוללים את העובדה שזה לא צבע לכביסה – אתה יכול לנגב את המשטח, כמוצא אחרון, בעזרת מטלית לחה, אך ניקוי רטוב רציני אינו נכלל. לכן, במקומות בהם זיהום אפשרי, אין זה רצוי להשתמש בצבע על בסיס מים..

כמו כן, ציפויים על בסיס מים אינם כה עמידים והמראה אבד לאחר מספר שנים..

חָשׁוּב: לאחרונה הופיעו סוגים חדשים של צבעים על בסיס מים, שהם עמידים יותר בפני שחיקה ויכולים לשמור על המראה שלהם למשך 5 שנים או יותר.

צבעי אקריליק – יתרונות וחסרונות

לצבעי אקריליק ביצועים מעולים והם אידיאליים למטבח לצבעי אקריליק ביצועים מעולים והם אידיאליים למטבח הצבע האידיאלי לכביסה לקירות ולתקרות המטבח הוא אקריליק. הוא משלב את היתרונות של צבעים ופולימר על בסיס מים.

היתרונות שלה:

 • עמידות גבוהה בפני שחיקה;
 • מראה אטרקטיבי;
 • עֲמִידוּת;
 • אפשרות לניקוי רטוב.

יש לזכור כי צבעי אקריליק כמעט ואינם סובלים חומרים שוחקים וכימיים, לכן השתמשו בתרכובות ביתיות כימיות לניקוי משטחים בזהירות..

צבעי אלקיד – יתרונות וחסרונות

אם קירות רגילים לא מתאימים לך - השתמש בשבלונות מוכנות או עשה אותן בעצמך אם קירות רגילים לא מתאימים לך – השתמש בשבלונות מוכנות או עשה אותן בעצמך

צבעים אלה עשויים שרף אלקיד ולכה.

היתרונות כוללים:

 1. גוונים רוויים וגוונים בהירים – הודות לכך תוכלו ליצור עיצוב פנים ייחודי לחלוטין;
 2. עמידות גבוהה בפני שחיקה; 
 3. עֲמִידוּת;
 4. צבע טוב לכביסה.

חיסרון יחסי הוא שבקושי ניתן לקרוא לצבעים אלה נושמים..

צבעי אפוקסי ופוליאוריטן – יתרונות וחסרונות

ניתן גם לצבוע את הקירות באזור הסינר, העיקר שהצבע דוחה מים ניתן גם לצבוע את הקירות באזור הסינר, העיקר שהצבע דוחה מים

צבעים אלה מבוססים על שרפי אפוקסי ופוליאוריטן. הם נחשבים לעמידים ביותר, עמידים ועמידים בפני רטיבות. יכולת הכביסה שלהם היא מעבר לשבחים. משטחים צבועים באפוקסי מחזיקים מעמד יותר מ 5-10 שנים.

החיסרון הוא מחיר גבוה. לכן, הם משמשים לעתים רחוקות..

איך לצבוע את הקירות במטבח במו ידיך (וידאו)

אז, לשאלה, מה הם צבעי התקרות והקירות במטבח, אתה יכול לענות – שונה. הבחירה תלויה ישירות באילו יכולות כלכליות יש לך ומה נדרש קודם כל מהצבע – להיות רחיץ, ליצור משטחים עמידים או להיות ידידותי לסביבה ובלתי מזיק לחלוטין. בהתאם לדרישות ויש צורך לבחור את הצבע.

אנו מאחלים לכם שיפוץ מוצלח!