עיצוב מטבח צר: הרעיונות הטובים ביותר וטריקים שימושיים

עיצוב מטבח צר הינו עסק מורכב ואחראי בדרכו שלו. כיצד להפוך את החלל לפונקציונאלי ויפה כאחד? כיצד לסדר ריהוט בצורה נכונה ובאילו צבעים לבחור כשמעצבים מטבח כזה? אנו מחפשים תשובות לשאלות אלו ורבות אחרות כיום ומגלות כיצד פריסה צרה פותחת בפנינו לקוחות פוטנציאליים בעיצוב פנים המטבח..

פריסה של מטבח צר – איך להציב פינת אוכל וסט?

בעזרת הפריסה והסידור של הרהיטים תוכלו לתקן את החסרונות של חדר מלבני. ישנן מספר אפשרויות לסידור רהיטים:

  • פריסה בשורה אחת, הנקראת גם לינארית, היא כאשר מערכת מטבח מותקנת לאורך קיר ארוך כך שהמקרר והתנור נמצאים בצדדים מנוגדים של הכיור. זה משאיר מקום למעבר, והחלל הפנוי יכול לשמש לפינת האוכל. למטבח צר מאוד, הוא מתאים ביותר. ניתן לראות דרכים שונות לסידור רהיטים בתמונה למטה..

פריסה בשורה אחת של מטבח צר ללא פינת אוכל

פריסה בשורה אחת של מטבח צר - פינת אוכל

פריסה בשורה אחת של מטבח צר - פינת אוכל

  • בְּ פריסה בצורת L (או פינה) ריהוט ממוקם לאורך קירות סמוכים לפרופורציות טובות יותר, ובמקביל יוצר משטח עבודה נוסף. במקרה זה, אתה יכול להגדיל את אדן החלון ולהפוך אותו להמשך של משטח השולחן, להשתמש בו כשולחן, או להניח מכונת כביסה בנישה המתקבלת..

מטבח צר בצורת L ללא קבוצת אוכל

מטבח צר פינתי

מטבח צר פינתי עם פינת אוכל

  • פריסה של שתי שורות מתאימה ביותר למטבח מוארך אך רחב מספיק. בחר באפשרות פריסה זו אם יש לך מטבח מלבני גדול. לאחר מכן ניתן להוציא את פינת האוכל לקצה אחד של המטבח, למשל, לחלון..

מטבח מלבני מוארך

מטבח מלבני מוארך

מטבח מלבני מוארך

עֵצָה! יש לזכור שבין שורות הארונות צריך להיות 90-120 סנטימטרים.

ראה גם חומר: עיצוב מטבח 5 מ”ר. מטרים משיפוץ לתפאורה.

אם החלל קטן וצר מדי, יש להוציא את פינת האוכל לחדר אחר, כפי שמוצג בתמונה:

מטבח צר ללא פינת אוכל

או לחשוב על פתרון לא סטנדרטי להצבת פינת האוכל – דלפק בר, שולחן קטן או צר מתקפל לאורך הקיר..

סידור רהיטים במטבח צר

סידור רהיטים במטבח צר

סידור רהיטים במטבח צר

  • אופציה נוספת למטבח כזה היא פריסה בצורת U. נוח מבחינת מרווח הארונות והיכולת לצייד את המטבח בכל המכשירים הדרושים, אך כמעט כל החלל הפנוי “ייאכל”. עם פריסה כזו, יהיה עליך להעביר את פינת האוכל לחדר, מכיוון שבמטבח סביר להניח שלא יישאר מקום.

מטבח צר בצורת U ללא פינת אוכל

מצד שני, אם הצילומים מאפשרים, ניתן להציב את קבוצת האוכל כפי שמוצג בתמונה למטה.

מטבח צר בצורת U

מטבח צר בצורת U

עֵצָה! בעת הכנת אזור העבודה שלך, זכור את מה שמכונה “חוק המשולש”. הכיריים, הכיור ומשטח העבודה צריכים להיות ממוקמים זה לצד זה, כאילו בשלוש נקודות של אותו משולש. זה יאפשר לך להשקיע מינימום זמן ומאמץ במהלך הבישול ותהליכים נלווים..

בחירת אוזניות

האפשרות הטובה ביותר, שתיקח בחשבון את הייחודיות של מטבח מוארך, תהיה לייצר מטבח בהתאמה אישית, כי בדרך כלל מיוצרים אוזניות טיפוסיות לפריסות סטנדרטיות. אתה יכול למקסם את התועלת של חלל צר על ידי הזמנת מדפים פתוחים (הגדלה חזותית של החלל) או ארונות ש”ימתחו “עד התקרה ממש – זה יפתור את בעיית האחסון, כאשר הכלים הנמצאים בשימוש הכי נדיר ממוקמים בחלקו העליון , והדרושים ממוקמים להלן.

מוגדר למטבח צר

עֵצָה! רצוי שדלתות הארון במקרה זה עשויות זכוכית שקופה, היא יכולה להיות מאט למחצה.

מוגדר למטבח צר

דלתות האוזניות, אגב, יכולות להיפתח כלפי מעלה – זה יוסיף את רוח המודרניות למטבח שלכם, ושום דבר לא יפריע.

בין היתר, אוזניות שנעשו לפי בקשותיך, במקרה של מטבח צר, יאפשרו לך להביא את הרעיונות הנועזים ביותר שלך לחיים: מה דעתך על משטחי עבודה נפתחים ושולחנות מתקפלים? הם יכולים לשמש הן לאכילה והן לבישול..

ראה גם את החומר: כיצד לצייד מטבח בשטח של 6 מ”ר. מטרים.

קירות

המשימה העיקרית בעיצוב כל חדר צר היא “להרחיב” אותו ויזואלית. ניתן להשיג זאת על ידי בחירת צבעים בהירים לקישוט הקיר, אותם ניתן לכסות הן בטפט והן בצבע. רצוי גם להפוך את הסינר להתאים לקירות או להבהיר יותר.

צבע קיר מטבח צר

כמובן שעדיף אם הקירות מונוכרומטיים, אך ניתן גם לבחור טפטים עם דפוס, ובמקרה כזה העיקר שהוא קטן. אפשרות נוספת היא טפט עם תמונה פנורמית, שתיצור נקודת מבט לינארית ותרחיב את החלל. עדיף לסרב לטפט כהה, ואף יותר מכך, אין להדגיש קיר ארוך עם טפטים כהים, טפטים עם דוגמאות קטנות בהירות או פסים אופקיים יעשו הרבה יותר טוב.

טפטים למטבח צר

עדיף להדגיש קירות צרים עם גוון כהה יותר כדי לאזן את החלל..

רצפות

כמעט כל דבר מתאים כחיפוי רצפה, אתה רק צריך לבחור את התבנית הנכונה ולהניח את הריצוף בצורה נכונה.

עדיף להניח את האריחים באלכסון, כמו בתמונה למטה..

עיצוב מטבח צר - אריחים על הרצפה

בעת בחירת צבע חיפוי הרצפה, חשוב לזכור שעדיף לבחור באחד המתנגד לצבע העיקרי של החדר, או לחזור עליו. לדוגמה, צבע כהה על הרצפה יגרום לחדר צר להיראות גבוה יותר, ורצפות בהירות, בצבע הדומה לריהוט, יוסיפו אור..

עיצוב מטבח צר - פרקט, לרבד, לינוליאום

עֵצָה! כיסוי של אלמנטים מלבניים ייראה טוב, כאשר הצד הצר יפנה לקיר ארוך – כך תוכלו להניח, למשל, למינציה.

והנה עוד כמה דוגמאות מוצלחות לחיפויי רצפה במטבח צר בתמונות הבאות:

עיצוב מטבח צר - פרקט, לרבד, לינוליאום

עיצוב, צבע, עיצוב

עיצוב מטבח צר נעשה בצורה הטובה ביותר בסגנון מינימליסטי או סקנדינבי. הריסון של סגנונות אלה יועיל, מכיוון שבמטבח צר אין להתיר פריטים מיותרים או מבנים מאסיביים. סגנונות אלה אוהבים סדר, פשטות, מינימום של דברים קטנים שמטרידים את החלל – בדיוק מה שאתה צריך במטבח ארוך. עדיף לבחור צבעים בהירים לא רק לקישוט, אלא גם בעת בחירת רהיטים.

עיצוב ועיצוב של מטבח צר

עם זאת, אם אתה אוהב צבעים עזים, אתה יכול להוסיף אותם לדברים קטנים כמו כיסאות, צמחי בית או כלי מטבח. קרא עוד על הצבע בפנים המטבח כאן.

צבע מטבח צר

צבע מטבח צר

ראה את החומר בנושא: מטבח 7 מ”ר. מטרים ב 9 מדרגות.

טריקים נוספים

  • לתאורה טובה תפקיד חשוב, לכן בחרו וילונות אור לחלונות או וילונות רומאיים. הראשון מתאים לחלונות רחבים גדולים, והשני לחדרים צרים יותר. לכל מטבח צריכים להיות כמה מקורות תאורה, ואפילו צרים. נברשת התקרה ממוקמת בצורה הטובה ביותר מעל פינת האוכל, אזור העבודה מצויד בו תאורה נקודתית. ניתן לתלות גם מנורות תקרה, להדגיש כמה אזורים במטבח, אך חשוב לא ליישר אותם על מנת לא לשפר את מראה ה”מנהרה “של המטבח..

תאורה מטבח מוארכת

תאורה מטבח מוארכת

  • משטחים רפלקטיביים ירחיבו את החלל ויזואלית: בחרו ריהוט ואבזור מבריק, סיימו עם אלמנטים של מראה. לתקרה, ציפוי מבריק מתיחה הוא המתאים ביותר..

עיצוב מטבח מלבני

  • אם מרפסת צמודה למטבח, היא יכולה להפוך לאזור שמיש נוסף. לדוגמה, אם אתה מבודד אותו כראוי, אתה יכול למקם פינת אוכל על המרפסת או להציב בה מקרר..

פינת אוכל במרפסת

  • זכור כי קווים ודפוסים אופקיים גורמים למטבח להיראות רחב יותר וקווים אנכיים גבוהים יותר. לכן, הניחו ריהוט גבוה ופנים לאורך הקירות המוארכים, וקירות קצה צרים יכולים להיות מאוזנים עם אדן חלון רחב ווילונות קצרים..

שולחן אדן חלון במטבח צר

כפי שאתה יכול לראות, קל להרמוניה של שטח המטבח הצר בעזרת חומרי גימור שנבחרו כהלכה, ריהוט פשוט ושילוב מוכשר של קווים אופקיים ואנכיים. אנו מקווים שבעזרת הטיפים והתמונות שלנו העיצוב והסידור של מטבח צר יהפכו לקלים ומעניינים יותר עבורך..