15 דרכים לשימוש בתפוחי אדמה בחיי היומיום

תפוחי אדמה הם ירק מזין, טעים ורבגוני באמת. הוא אוניברסלי מכיוון שניתן להשתמש בו לא רק למטרתו המיועדת. פקעות משמשות עקרות בית רבות בחיי היומיום. אספנו 15 שימושים חלופיים לתפוחי אדמה.

1. הסרת חלודה מהכלים

עקרות בית נלחמות במצבורי פחמן שחור וחלודה במחבתות ובסירים בדרכים שונות, תוך שימוש בכימיקלים עממיים ומקצועיים כאחד. ברוב המקרים לא ניתן להסיר פחמן שחור או חלודה. ישנן דרכים רבות ויעילות להסיר מצבורי פחמן אליהם ניתן להוסיף בבטחה תפוחי אדמה. הוא ישטוף ביעילות ובמהירות לכלוך הן ממנות המתכת הישנות והן מאלו שלא טופלו בזהירות.

כדי לנקות תצטרך: סודה לשתייה או מלח, חומר ניקוי, חצי תפוח אדמה וספוג. היזהר: אם ציפוי המנות אינו סובל אינטראקציה עם ספוג ברזל, השתמש בצד הרך שלו. במקרה זה, זה ייקח יותר זמן ומאמץ, אך תחסוך את המחבת או הסיר מפני שריטות. טובלים חצי תפוח אדמה בחומר ניקוי, מפזרים מלח או סודה על החלודה. משפשפים את המשטח עם הירק לכמה דקות. השאירו את המנות למשך 20-40 דקות. לאחר מכן העבירו את הצד הקשה של הספוג על כלי האוכל. אם ההליך הראשון אינו הורס לחלוטין את החלודה או הפקדות הפחמן, חזור על התהליך מספר פעמים.

לתפוחי אדמה יש אפקט ניקוי הודות לחומצה הזרחנית שהם מכילים. זה יסיר ביעילות מצבורי פחמן וחלודה מהכלים.

חֲלוּדָה

2. ליטוש כלי מטבח

אפשר להוסיף ברק בהיר ולהסיר רובד מהסכו”ם עם תפוחי אדמה. מבשלים את הירק ב”מדים “, ומכניסים למים כפיות, מזלגות וסכיני שולחן. שיטה זו שימושית במיוחד לסכו”ם עם חלקים קטנים. יש להשאיר את הכסף בתמיסה למשך 20-30 דקות ולאחר מכן לשטוף עם ספוג וחומר ניקוי. כפות ומזלגות יהיו בעלי השפעה מלוטשת ויתנקו מלכלוך.

כפיות

3. כלים מתפלים

תפוחי אדמה סופגים תבלינים היטב. זה ידוע מזה זמן רב, ותפוחי אדמה גולמיים בדרך כלל מונחים בסיר עם תבנית מלוחה. במהלך תהליך החימום או הבישול, הירק יספוג את כל המלח וארוחת הצהריים או הערב ייחסכו. תפוחי אדמה אפשר להכניס למרק או לתבשיל.

מלח

4. שטיפת מטחנת הבשר

במהלך הכנת בשר טחון נשארים חלקיקי בשר במטחנת הבשר. וזה די בעייתי להסיר אותו משם. זה גורם למארחת הרבה צרות. ניתן להקל על התהליך אם, לאחר גלילת הבשר, מדלגים על תפוח אדמה דרך מטחנת בשר. הירק יאסוף את כל נתחי הבשר. המארחת תצטרך לשטוף את הכלי רק מתחת למים עם חומר ניקוי.

מטחנת בשר

5. נעלי עור מבריקות

אם אין לך מנקה נעליים בהישג יד, אתה יכול להשתמש בחתיכת תפוחי אדמה גולמיים. חותכים תפוח אדמה, לוקחים חתיכה קטנה ומשפשפים אותה על נעלי עור או מגפיים. הם לא רק ינוקו מלכלוך, אלא גם ירכשו ברק נעים. חמש דקות לאחר השפשוף, נגבו את הנעליים בעזרת סמרטוט על מנת לשטוף את שאר תפוחי האדמה.

6. הסרת כתמים על בד

קשה להסיר כתמי קפה או יין על הבגדים בעזרת אבקה. ולפעמים זה לא מעשי להסיר אותם בלובן או במסיר כתמים, מכיוון שהכתמים נאכלים חזק לתוך הבד. מי תפוחי אדמה יעזרו בעניין זה. זה נעשה בפשטות: תפוחי האדמה קולפים, חותכים לרצועות, יוצקים מעל עם מים ומניחים לחצי שעה. לאחר מכן, הפרוסות מוסרות מהמים ומבשלים, והנוזל מתנער ומורחים על הכתם. לאחר 20-40 דקות הקפה או היין יתבהרו. להשפעה רבה יותר, טקסטיל מטופל במי חמצן..

7. כביסת כביסה

תפוחי אדמה מכילים חומצה זרחתית, בעלת תכונות ניקוי. לכן ניתן לכבס כוס או מראה בעזרת פקעת גולמית. פשוט משפשפים את החלון עם ירק ולאחר מספר דקות מנגבים את המשטח בעזרת סמרטוט. הזכוכית תהיה נקייה לחלוטין ללא פסים. בדרך זו תוכלו לטפל בכוסות ורהיטי זכוכית. אין צורך במים או חומר ניקוי כאן.

8. גידול ורדים

תפוחי אדמה מכילים חומרים מועילים ומזינים רבים. לכן הוא יכול להפוך לעוזר חיוני לאוהבי ורדים. תפוחי אדמה עוזרים לצמחים קפריזיים להשתרש טוב יותר, וורדים, בתורם, ניזונים מרכיבי קורט הדרושים לצמיחה, כולל מים. נוצר חור בפקעת קטנה לגזע. רצוי שקוטר החור יתאים לגבעול. לאחר מכן הם חופרים חור ומניחים שם ורד תקוע בתפוח אדמה. הם שותלים אותה לעומק של 10 סנטימטרים.

רצוי לא להשתמש בירק מהחנות, שכן סביר מאוד שהוא מכיל כימיקלים. הם יועברו לשושנה ויאטו את צמיחתה. על ידי פירוק, הירק יעשיר את הפרח בתזונה ודשנים הדרושים..

הורד

9. הסרת נורה שבורה

אם הנורה נשברת או נסדקת, והבסיס נשאר בשקע, משיכתו בידיים יחפות היא בעייתית ומסוכנת. ותפוח האדמה יעזור בזה. חותכים אותו לשניים ומדביקים לתוכו את החלקים מהנורה. ואז פשוט תברג את התוכן.

נוּרָה

אתה יכול גם להשתמש בתפוחי אדמה כדי לטעון את השעון או להדליק נורה. זה ייקח כמה גופי אלקטרוניקה וחוטים.

חַשְׁמַל

10. שטיפת ידיים

לאחר קטיף הגרגרים, הידיים בדרך כלל הופכות סגולות או אדומות. אותו הדבר קורה בעת ניקוי וכריתת סלק. כמה טריזים של תפוחי אדמה גולמיים יכולים לסייע בהסרת כתמים אלה מעורך. משפשפים את הידיים עם פקעת ואחרי כמה דקות הצבע העיקש יירד.

11. הסרת גירוד ודלקת

פרוסת פקעת גולמית תקל על גירוד ודלקות לאחר עקיצת יתוש או אמצע. אם יש הרבה ביסים, זכור את הירק או העבר אותו דרך טוחנת בשר והחל את המסה שהתקבלה על אזורים מגרדים. אדמומיות וגרד יחלפו לאחר 30-40 דקות.

12. הקלה מכאבי שרירים

הירק שומר היטב על חום או קור, ולכן הוא עושה דחיסה טובה להקלה על כאבי שרירים. כדי להכין קומפרס חם, אתה צריך לבשל תפוחי אדמה – להרתיח או לאפות – לקצוץ ולעטוף בכמה שכבות בד או גזה. לאחר מכן, הדחיסה מוחלת על המקום הכואב. אלטרנטיבה היא דחיסה קרה. הפקעות מבושלות ומצננות במשך שעה, ולאחר מכן הן נמעכות, עטופות בבד ומונחות במקום כואב. קומפרס קר עוזר גם להקל על כאבי גרון, חום, שיעול.

13. טיפול בעקבים סדוקים

קומפרס קר עשוי תפוחי אדמה עוזר להיפטר מעקבים סדוקים. לקבלת האפקט הגדול ביותר, המקומות הרצויים עטופים בדחיסה ונשארים למשך הלילה. הכאב נרגע, סדקים נרפאים והעור הופך רך יותר. יש לבשל שני תפוחי אדמה במדים ולחתוך אותם יחד עם הקליפה, ואז לעטוף את המסה בגזה ולהצמיד למקום הכואב. בבוקר, שוטפים את כפות הרגליים במים חמים. עליך לחזור על ההליך עד שהמצב משתפר..

14. ניקוי וריפוי הגוף

מיץ תפוחי אדמה מנקה את הגוף ויכול לרפא כיבים, מיגרנות, התכווצויות ואפילו דיכאון. הטעם של המיץ טוב וקל לשתייה. הם יכולים לשמש גם לטיפול באקנה או דלקות שונות. כתמים כואבים מטופלים במיץ.

תפוחי אדמה מבושלים במדיהם יכולים לחסוך ממך חום והצטננות. לשם כך עליך לנשום את האדים של הירק הטרי מתחת למגבת..

15. הכנת אלכוהול

בעבר הרחוק, אנשים למדו כיצד להכין ירחי ירח מתפוחי אדמה. זה כמעט לא ניתן להבחין בין משקה רגיל. לעבודה תצטרך: מכשיר כפייה, מספר מסננים לניקוי ומעט סבלנות.