10 הרגלי בית סובייטיים שעדיין רלוונטיים במאה ה -21

העידן הסובייטי הותיר חותם בולט בכל היבט בחיי האדם. הזמן הזה זכור לעם הרוסי כאחד הטובים ביותר שהמדינה התמזל מזלו לשרוד. האדם הסובייטי היה ממציא לא רק בנושאים בקנה מידה קוסמי, אלא גם בתחבולות יומיומיות קטנות. חלקם רלוונטיים עד היום..

1. סודה לשטיפת כלים

תכונות הניקוי של סודה לשתיה ידועות מאז הקמתה. עקרות בית סובייטיות השתמשו באופן פעיל באבקה לבנה זו לניקוי סכו”ם וקנקנים. מספר מכשירי חשמל ביתיים כללו גם חרדל וחומץ. הם נחשבו כאמצעי תקציב, לא מזיק ויעיל לניקוי כלים מעפר עיקש..

במאה ה -21 ניתן לראות חלופות לסודה על מדפי החנויות. הם יעילים יותר, אך מכילים כימיקלים המזיקים לגוף ויקרים יותר. מסיבה זו, כמה שומרי אחים מעדיפים סודה לשתייה. באינטרנט קיימים מתכונים שונים להכנת חומרי ניקוי על בסיס סודה ותוספת חומרי ניקוי טבעיים..

2. ייבוש קליפות לימון ותפוז

פירות הדר לא היו לעתים קרובות על מדפי החנויות הסובייטיות. הקליפות המיובשות היו שוות משקלן בזהב. הם נוספו למאפים, חלקם הצליחו להשתמש בהם כתוסף לתה. תפקיד חשוב מילא קליפת לימון או תפוז במאבק נגד עש: הם הוכנסו לבגדים להגנה יעילה מפני חרקים לא רצויים..

תוכלו גם להיפטר מריחות נעליים לא נעימים בעזרת קליפות מיובשות ולהכין שמנים אתריים משלכם..

3. שטיפת חלונות ומראות עם עיתונים

הדרך הקלאסית לניקוי משטחי זכוכית היא באמצעות מים וערימת עיתונים. בעזרת כתבי עת נלחמה המארחת בגירושין. שיטה זו ישימה, ועד היום נשים רבות בוחרות לאסוף עיתונים במיוחד לניקוי מראות וחלונות..

4. פקק יין

בעבר לא היו סוגים שונים של מכסים העשויים מחומרים חדירים לחום. כדי להימנע מלצרוב את ידיהם על המכסה החם בזמן הבישול, השתמשו הנשים בפקק מהיין שנקנה בחנות. זה נחשב נורמלי לכל מכסה מצויד חצי פקק. אז היא אפשרה למארחת לבשל בשלווה בלי להשתמש בסמרטוטים..

כיום עדיין נמצאות פקקי יין על המכסים. יתר על כן, מכשירים אלה משמשים באופן פעיל באמנות. דמויות שונות, לוחות, שטיחי אמבט ודגמים דקורטיביים נפחיים עשויים מהם..

5. קניית מצרכים מראש

בתקופה הסובייטית נצפה גירעון בכל מוצר. לא היו מספיק בגדים, אוכל, מעדנים. מצב זה התפתח בחדות לאחר המלחמה. לאחר התייצבות המצב, כל אדם רכש מזון לשימוש עתידי. ארונות ומקררים התמלאו בדגנים שונים ובמזון, אנשים נשאו אספקה ​​של תפוחי אדמה וירקות מהגינות שלהם. האמינו שאם יש מספיק אוכל בבית, אז הדיירים לעולם לא ימצאו את עצמם במצב מצער..

אפילו בעידן המודרני, משפחות רבות בוחרות לקנות מצרכים לחודשים הקרובים או אפילו לשנים הקרובות. מוצרי אחסון לטווח ארוך הם לרוב מושאי הצטברות. מצד אחד, הרגל כזה אינו מזיק ויכול לסייע ב”ימים שחורים “רחוקים. אבל לפעמים המלאי נשאר על המדפים, לא ממתין בכנפיים..

6. חבילה עם חבילות

עכשיו ערימת חבילות נצפתה כמעט בכל מטבח. פילגשות מקפלות אותן בזהירות זה לזה, בהנחה שעדיין ישרתו את מטרתן. יש בזה היגיון מסוים – למה להוציא כסף על חבילות חדשות, אם אפשר להשתמש בישנה ממניות האריזה? והסביבה רק תודה לך.

7. קופה עם שינויים

לאדם סובייטי מעשי תמיד היה בנק בבית למטרה אחת חשובה – איסוף מטבעות של עדות קטנות. ככלל, קופסת עוגיות מברזל או פחית נבחרה כקופה. במקרים מסוימים נבחרה קופסת נייר רגילה. מטבעות ממוינים לפי מטרה.

כעת הופיעו חזיר בנקים, שם מתבצע שינוי. לפעמים אפשר “לגרד” על מיניבוס או ארוחת צהריים מלאה בבית קפה. צנצנת כזו ממוקמת בדרך כלל במסדרון או באזור מבודד אחר של הבית..

8. גרביים

גרביים נחשבו באותה תקופה ללבוש יומיומי. כאשר נמצאו החצים, הבנות תיקנו אותן בזהירות ולבשו אותן עד שהן הידרדרות לחלוטין. אך לאחר שהגרביונים מילאו את תפקידם העיקרי, עקרות בית מעשיות הצליחו להשתמש בהן בחיי היומיום. הגרביים שימשו בעיקר לאחסון בצל. המגזין הפופולרי ביותר “מדע וטכנולוגיה” המליץ ​​להשתמש בגרביים לתיקון מחבטים של טניס ובדמינטון.

כעת, בצל בגרב נפוץ למדי בקרב אנשים מבוגרים. הגרביים משחקים את תפקיד הגזה, סמרטוטים לשטיפת שולחנות וסכו”ם.

9. לבנים או בקבוק בבור האסלה

הטכניקות והטריקים העיקריים של העידן הסובייטי התבססו על הגירעון והחיסכון בתקציב. כדי לחסוך במים, כל אדם סובייטי הכניס לבנה או בקבוק מלא מים למיכל של חבר לבן. אז היה פחות נוזלים במיכל, מה שהשפיע באופן משמעותי על החשבון בקבלות..

במאה ה -21, פריצת חיים עדיין רלוונטית בשל עליית מחירים מתמדת. חברה אמריקאית אחת אפילו הציגה מכשיר כזה כחידוש. רק לבנים כבדות החליפו את הגומי.

10. חיים שניים של בגדים שחוקים

אזרחי ברית המועצות לבשו בגדים עד הסוף: תחילה כמרכיב יומיומי בארון הבגדים, אחר כך כבגדים ביתיים. גורלם של חולצת טריקו או מכנסיים היה תלוי באיכות ופירושו לשתי דרכים: לנגב רצפה או לבקתת קיץ כבגדים לעבודה במיטות..

כעת הרגל זה עדיין רלוונטי, אך בדרך אחרת. מבגדים שהיו בשימוש קצת יותר משנה, בנות מודרניות יוצרות פריטי ארון מסוגננים יותר. אם אי אפשר לעשות דבר עם דבר, עקרות בית מעשיות משתמשות בו כסמרטוטים או אפילו שולחות לפח האשפה..