Oblúk namiesto dverí – nový vzhľad bytu

Oblúk v kuchyni je štýlový a veľmi pohodlný Oblúk v kuchyni je štýlový a veľmi pohodlný Používanie dverí v kuchyni je dosť nudné riešenie a okrem toho nie je v každodennom živote dostatočne pohodlné. Výmena kuchynských dvierok za oblúk je skvelou alternatívou. Tento článok vám pomôže rozhodnúť sa o vzhľade a porozumieť tomu, ako realizovať svoj plán vlastnými rukami.!

Druhy oblúkov

Oblúk s barovým pultom je vhodný vo veľkých miestnostiach, keď je potrebné zdôrazniť priestor Oblúk s barovým pultom je vhodný vo veľkých miestnostiach, keď je potrebné zdôrazniť priestor Veľkosť oblúka je vecou vkusu, ale malý oblúk vo veľkej kuchyni bude pôsobiť nemiestne Veľkosť oblúka je vecou vkusu, ale malý oblúk vo veľkej kuchyni bude pôsobiť nemiestne Experimentovaním s tvarom oblúka môžete dosiahnuť skvelé výsledky. Experimentovaním s tvarom oblúka môžete dosiahnuť skvelé výsledky. V úzkej uličke bude klasický tvar oblúka pôsobiť neprimerane, preto sa odporúčajú ďalšie možnosti V úzkej uličke bude klasický tvar oblúka pôsobiť neprimerane, preto sa odporúčajú ďalšie možnosti Inštalácia oblúka bez hladkých rohov je oveľa jednoduchšia, ale nie je kombinovaná so všetkými interiérmi Inštalácia oblúka bez hladkých rohov je oveľa jednoduchšia, ale nie je kombinovaná so všetkými interiérmi

Po koncepcii návrhu oblúka namiesto dverí sa musíte rozhodnúť, ktorý tvar oblúka bude vyhovovať štýlu interiéru domu. Typy tvarov oblúkov sú nasledujúce:

  • Klasický alebo vo forme polkruhu správneho tvaru;
  • Oválny, elipsový typ;
  • Vo forme rockera;
  • Napíšte „Romantika“, ak sú zaoblené iba rohy;
  • Napíšte „Framuga“, ak je polkruhová časť odrezaná a vyplnená skleneným rámom a samotný otvor sa stane obdĺžnikovým;
  • Typ portálu – pravidelný obdĺžnik;
  • Asymetrické, keď je jedna zo strán zaoblená atď..

Ako vytvoriť oblúk vo dverách

Kovový profil je základom oblúka, preto si táto etapa vyžaduje maximálnu pozornosť a kvalitu práce Kovový profil je základom oblúka, preto si táto etapa vyžaduje maximálnu pozornosť a kvalitu práce Zle upevnený profil môže následne spôsobiť praskliny a bude vyžadovať opravu Zle upevnený profil môže následne spôsobiť praskliny a bude vyžadovať opravu

Oblúk by mal byť vysoký, aby bol priechod pod ním pohodlný a nevyvolával utláčajúci dojem, že budete musieť mať vždy sklonenú hlavu. Výška dverí je obvykle 2050 – 2010 mm.

Tí, ktorí chcú zvýšiť otvor vyššie, budú musieť vyraziť polkruh pre oblúk v stene nad dverami, čo je problematické, pretože nad dverami je preklad, najčastejšie je to železobetón. Keď dôjde k narušeniu integrity prekladu, budete musieť prijať opatrenia na prevzatie nákladu z časti steny nad dverami, alebo namiesto nadpražia zarámovať nový otvor kovovým rámom z profilov, zvyčajne zakúpeným na sadrokartón. opláštenie.

Najjednoduchším spôsobom je zaobliť hornú časť namiesto obdĺžnikového otvoru a usporiadať oblúk akéhokoľvek typu.

Keď si presne predstavíte, ako vytvoriť oblúk vo dverách, môžete začať túto myšlienku implementovať. Najľahšie je nájsť profesionálov, ktorí dokážu túto prácu vykonávať rýchlo a efektívne, ale náklady na takúto prácu budú veľmi drahé. Preto je lepšie urobiť si oblúk do kuchyne sami..

Ako vytvoriť oblúk sadrokartónu vlastnými rukami

Sadrokartón - materiál je dosť pevný, ale netoleruje záhyby Sadrokartón – materiál je dosť pevný, ale netoleruje záhyby

Aj keď nemáte skúsenosti, môžete pomaly, spoliehajúc sa na rady, začať s navrhovaním oblúka. Najlepšou možnosťou je pracovať s listami sadrokartónu. Malo by sa pamätať na to, že podľa pravidiel sú zvislé roviny opláštené listami s hrúbkou 12,5 mm a horizontálne s hrúbkou 9,5 mm. Bude to trvať iba 1 list prvého, tj. Steny, a 1 list stropu, so štandardnými rozmermi 2500×1250 mm.

Mal by byť dokončený výkres. Na kus tapety v plnej veľkosti naneste rozmery otvoru a nakreslite, pričom si pamätajte na školu, obrys oblúka. Teraz sú rozmery na výpočet potreby materiálov presné, nie teoretické.

Oblúk do kuchyne vyrobený namiesto dverí začína rámom. V predaji je špeciálny klenutý profil vyrobený z pozinkovaného kovu, taký profil je možné ľahko rezať v intervaloch 15-20 cm, aby sa dal ľahšie ohýbať v polkruhu.

Vnútorná časť oblúka je tiež vyrobená z kovového profilu, po vykonaní rezov po celej dĺžke. Vnútorná časť oblúka je tiež vyrobená z kovového profilu, po vykonaní rezov po celej dĺžke. Po opláštení sadrokartónovými doskami nasleduje fáza nanášania základným náterom, po - s konečnou úpravou Po opláštení sadrokartónovými doskami nasleduje fáza nanášania základným náterom, po – s konečnou úpravou

Presná dĺžka klenutého profilu sa bude rovnať PD + 50 cm (pre rovné plochy). Pri šírke dverí 80 cm vyzerá výpočet takto:

3,14 m x 0,8 m + 0,50 m, to znamená, že 1 kus profilu s dĺžkou 4 m bude celkom postačovať na to, aby oblúk bol oblúkom ohraničený profilom na oboch stranách. Namiesto klenutého profilu si môžete vziať pravidelný, perforovaný.

Musíte tiež vziať do úvahy jeden malý, ale veľmi dôležitý bod: listy sadrokartónu majú hrúbku 12,5 mm, o túto veľkosť musí byť rám posunutý na každej strane, takže po opláštení je oblúk v jednej rovine s existujúcu stenu.

Na pevné pripevnenie rámu k vrchu je potrebné kúpiť 10 kusov rýchlozávesov, ktoré sa zvyčajne používajú na stropné rámy.

Rám pripevnite k otvoru samoreznými skrutkami. Veľkosť listu sadrokartónu potrebného na vytvorenie spodnej časti oblúka je vidieť na výkrese. Aby ste však mohli ohnúť sadrokartón v polkruhu, musíte tiež vedieť niekoľko trikov, potom oblúk medzi kuchyňou a obývacou izbou vyjde na správnej úrovni..

Samotný dizajn sadrokartónu je jednoduchý a známy: dve vrstvy lepenky naplnené sadrovou hmotou. Aby sa kus listu ohnul, je naň narezaná lepenka bez toho, aby sa dotkla sadrovej vrstvy, inak sa list rozpadne.

Je lepšie lemovať spodok oblúka listom s hrúbkou 9,5 mm.

Oblúky neštandardného tvaru - trend moderného dizajnu kuchyne Oblúky neštandardného tvaru – trend moderného dizajnu kuchyne

Sadrokartón je upevnený zaskrutkovaním samorezných skrutiek tak, aby v hornej časti listu bola priehlbina 2-5 mm, potom hlavy nevyčnievajú za rovinu listu.

Samotné listy sú dobre narezané nožom a pílou.

Zostáva vystrihnúť zo sadrokartónu a opraviť bočné roviny. Teraz, keď je zrejmé, ako si môžete v kuchyni zariadiť oblúk sami, pokračujte s plnou dôverou k ďalším otvorom.

Otvor pokrytý sadrokartónom môže byť tmelený, natretý základným náterom a natretý. Namiesto maľovania môžete použiť tapetovanie alebo iný typ povrchovej úpravy.

Keď sa každému majiteľovi podarilo zariadiť klenutý vchod vlastnými rukami, nielenže si zvýši sebavedomie, ale získa aj dôležitú a potrebnú životnú skúsenosť..

Existujú formy oblúkov a úplne neobvyklé obrysy. Namiesto tradičných žiaroviek môžete oblúk ozdobiť osvetlením bodovými svetlami, na ktoré pri konštrukcii rámu potrebujete položiť svetelné káble.

Ako vytvoriť oblúk sadrokartónu vlastnými rukami (video)

Oblúk namiesto dverí je originálny a veľmi praktický.

Príklady oblúkov v kuchyni (foto)