Kde začať s rekonštrukciou kuchyne: hlavné kroky

Plán práce je prvou vecou, ​​ktorú treba urobiť pri rekonštrukcii kuchyne Plán práce je prvá vec, ktorú je potrebné urobiť pri renovácii kuchyne Kuchyňa je srdcom každého domova – v kuchyni varia, jedia, komunikujú a oddýchnu si od každodennej práce. Každá žena v domácnosti strávi v kuchyni tretinu svojho života a každá žena chce, aby bola kuchyňa čo najfunkčnejšia, najpohodlnejšia, najkrajšia a najpríjemnejšia. Tento článok vám povie, ako to dosiahnuť a kde začať..

Rekonštrukcia kuchyne svojpomocne nie je jednoduchá vec, najmä pokiaľ ide o kapitál. Kde začať s rekonštrukciou kuchyne, aby ste dosiahli očakávaný efekt?

V závislosti od ďalších možností používania kuchyne a počtu členov domácnosti sa vykonávajú domáce rady s cieľom určiť, kto čo chce, z opravy kuchynského priestoru. Kuchyňa sa často používa na určený účel, ako aj jedáleň, ale ak je plocha dostatočná, môže byť použitá ako rekreačná miestnosť s TV. Na základe toho sa vypracuje projekt obnovy kuchyne..

Plán prác na rekonštrukcii kuchyne

Malá kuchyňa môže byť tiež pohodlná a funkčná, hlavnou vecou je správne vypracovať projekt a urobiť si v tejto záležitosti čas Malá kuchyňa môže byť tiež pohodlná a funkčná, hlavnou vecou je správne vypracovať projekt a neponáhľať sa do tohto podnikania. Kde teda začať s rekonštrukciou kuchyne? Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je oslobodiť miestnosť od všetkého, čo bude prekážať. Druhým je odstránenie starej krytiny stien, stropu a podlahy. V poslednej dobe je strop najčastejšie inštalovaný s roztiahnutím alebo ukončený plastovými panelmi. Obe možnosti sú skvelé – ale drahé. Ak prebieha generálna oprava, je lepšie urobiť všetko na najvyššej úrovni a na opravy na niekoľko rokov zabudnúť.!

Ako sa hovorí: Pri nákupe drahého predmetu by malo byť množstvo peňazí, ktoré zaň zaplatíte, delené rokmi používania a buďte radi, že ste ho kúpili relatívne lacno! Musíte teda vychádzať z toho, koľko rokov budete používať svoj transformovaný kuchynský priestor pred novou rekonštrukciou.

Ďalšou dôležitou nuansou, mnohí sa pokúšajú opraviť byty sami. Je dobré, ak máte nejakú zručnosť pri vykonávaní tohto druhu práce, ale bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíte, kvalita práce bude neprofesionálna. Usporiadanie priestorov, výzdoba stien, stropov, podláh, elektrických rozvodov a vodovodných potrubí vyžaduje kompetentný prístup – nemali by ste šetriť na vlastnej bezpečnosti a pohodlí.

Profesionálny dizajnér urobí kuchyňu nielen pohodlnou, ale aj modernou Profesionálny dizajnér urobí kuchyňu nielen pohodlnou, ale aj modernou

Renovácia kuchyne je zásadným krokom, musíte ju začať prípravou kuchynského projektu so špecialistom, ktorý bude stelesnením vašich snov. Profesionál vypočíta všetko do najmenších podrobností, vezme do úvahy všetky priania a poskytne pripravený odhad, ktorý plne ukáže, koľko a aký materiál je potrebný na opravu.

Zákazka

Každá renovácia, a to nielen v kuchyni, zahŕňa určitý sled akcií..

Hlavné fázy renovácie kuchyne:

 • Výmena elektrického vedenia;
 • Výmena starého umývadla;
 • Inštalatérstvo a kanalizácia;
 • Potom pokračujte k dokončeniu stropu;
 • Potom steny;
 • Dokončovanie podláh.

Hlavnou vecou pri opravách vlastnými rukami je ich postupnosť. Najprv zapojenie a výmena starých zásuviek, potom tmel a tapetovanie, a nie naopak. Aj keď sa rozhodnete vykonať opravu sami, pozvite si konzultanta, ktorý vám povie, čo je skutočne potrebné a čo nie. Poradca vypočíta náklady na spotrebu stavebného materiálu, navrhne adresy obchodov, v ktorých existujú zľavy, a povie vám, ako sa vinylové tapety líšia od tekutých atď. Bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíte robiť všetko sami, nemôžete poznať všetky nuansy stavebných prác. Preto je racionálnejšie pozvať špecialistov, ktorí nie sú známi z počutia, ale tých, o ktorých vy osobne viete, ako vykonávali opravy u susedov, priateľov alebo vo vašej kancelárii..

Keď začínate opravovať kuchyňu vlastnými rukami, zvoľte správnu stratégiu a dôsledne ju dodržiavajte, aby ste dosiahli konečný výsledok – útulnú a multifunkčnú kuchyňu!

Ako vytvoriť kuchynský projekt – kde začať

Pri návrhu budúcej kuchyne môžete urobiť veľa chýb, ktoré potom budete musieť ľutovať. Vyzbrojení užitočnými informáciami sa však dá vyhnúť problémom pri vytváraní kuchynského projektu..

Meriame presne

Akákoľvek oprava kuchyne svojpomocne začína detailným zmeraním miestnosti. Dokonca aj v nových budovách, nehovoriac o starých domoch, steny nie sú najrovnomernejšie, takže šírka a výška stien by sa mala merať vo viacerých bodoch: bližšie k podlahe, v strede, na úrovni predpokladaného zvršku police.

Kreslíme sa

Kuchynský projekt je prvou fázou budúcej renovácie Kuchynský projekt je prvou fázou budúcej renovácie

Existuje mnoho špeciálnych programov pre návrh kuchyne. Existujú profesionálne softvérové ​​produkty, ktoré vyžadujú dlhé štúdium. Najjednoduchším spôsobom je použiť tie, ktoré sú zverejnené na webových stránkach významných výrobcov. V takýchto programoch si spravidla môžete vybrať hotový kuchynský projekt. Navyše pri navrhovaní kuchyne v takom programe bude možné okamžite odhadnúť náklady na nábytok..

Je tu ešte jedna vec: vo všetkých kuchynských salónoch sú dizajnéri, ktorí s rozmermi vašej miestnosti vytvoria projekt dizajnu kuchyne v priebehu niekoľkých minút, pričom zohľadnia všetky priania zákazníka. Táto služba je väčšinou bezplatná..

Na hlavnej veci nešetríme

Navrhovanie kuchyne je určite vzrušujúcou činnosťou, je však lepšie zveriť ju odborníkom. Navrhovanie kuchyne je určite vzrušujúcou činnosťou, je však lepšie zveriť ju odborníkom.V závislosti od použitých materiálov, textúr a príslušenstva sa cena kuchyne môže výrazne líšiť:

 • Pultová doska je spravidla najdrahším prvkom kuchyne – ak je vyrobená z prírodného alebo umelého kameňa, môže stáť niekoľko stoviek tisíc rubľov, a ak je vyrobená z plastu, môže stáť iba niekoľko tisíc rubľov..
 • To isté platí pre fasády: Dvere skrinky z masívu vyzerajú skvele, ale skvele zasiahnu vrecko. Na čom by ste nemali šetriť, sú dverové mechanizmy: vyberte najvyššiu kvalitu navrhovaného.

Snaží sa vyhnúť sa chybám

Správny projekt urobí aj malú kuchyňu pohodlnou. Správny projekt urobí aj malú kuchyňu pohodlnou.

Nevhodné umývadlo, nevhodná výška pracovnej plochy, znečistená doska, kuchynská zástera, na ktorej je vidieť každú zaschnutú kvapku vody – dokonca aj jedna z uvedených nepríjemností môže otráviť život každej gazdinke. Preto pri vytváraní projektu dizajnu kuchyne zvážte, aké praktické bude to alebo ono riešenie. Je zrejmé: najmenšie škvrny budú viditeľné na lesklých fasádach, rovnako ako na sklenenej kuchynskej zástere. Švy medzi dlaždicami na zástere sa budú musieť umývať takmer každý deň, aby bola kuchyňa uprataná..

Povrchy s hrubou textúrou, najmä tmavá farba, sú extrémne nepraktické na použitie..

Všetky ostatné vlastnosti dizajnu kuchyne, ako sú fasádne farby a ich kombinácia, výplň skriniek, sú také individuálne, že nepotrebujú žiadne rady. Pri vytváraní projektu dizajnu kuchyne je hlavnou vecou pamätať na to, že v tejto miestnosti, ako nikde inde, je dôležitá nielen estetická, ale aj praktická zložka..

Prestavba – nový život v kuchyni

Poloha a rozloženie kuchyne často nevyhovuje majiteľom. Kuchyňa však nie je len miestom každodennej práce hostesky, ale aj miestnosťou na robenie toho, čo máte radi, na samotu alebo na pitie čaju s priateľmi a susedmi. Jediným spôsobom, ako to urobiť útulnejším, modernejším a pohodlnejším, je prestavba kuchyne.

Ak sa rozhodnete preplánovať kuchyňu a zvýšiť ju na úkor ostatných miestností, mali by ste sa opýtať, čo môžete a čo je zároveň zakázané robiť..

Rekonštrukcia je finančne a časovo náročná, ale výsledok stojí za to Prestavba je nákladná a časovo náročná, ale výsledok stojí za to.V tomto prípade môže byť v mnohých organizáciách potrebné koordinovať projekt dizajnu kuchyne. Tento proces je náročný a časovo náročný. Je jednoduchšie použiť hotový kuchynský projekt vrátane vašich prianí bez drastickej zmeny jeho veľkosti. Existujú rôzne možnosti plánovania, pohodlnejšie a funkčnejšie usporiadanie nábytku a kuchynského vybavenia. Tu je niekoľko nápadov, ako to urobiť:

 • Umývadlo a varná doska sú vymenené. To vám umožní zvýšiť pracovnú plochu bez prenosu komunikácie. Kapota zostáva na svojom mieste, spravidla v rohu. Pohyb sa vykonáva nie viac ako meter. Na takúto permutáciu je dĺžka plynovej hadice dostatočná. Nad varnou plochou je nástenná skrinka s rohovými sklopnými dverami. Skladací stôl – pokračovanie okenného parapetu;
 • Dvere do chodby sú odstránené. Súčasne je farba stien, podlahy a soklových dosiek chodby kombinovaná s interiérom kuchyne. Komín a plynové potrubie sú skryté v nástennej skrini. Prívod vody prebieha v spodnej časti kuchynského nábytku, vykurovacie potrubie je umiestnené pod rímsou;
 • Dvere do chodby sú odstránené, dvere sú zamurované. Stena medzi kuchyňou a obývacou izbou je demontovaná pod oblúkom alebo posuvnými dverami. Práčka je umiestnená na chodbe v blízkosti novovytvorenej steny.

Kuchyňu je možné kombinovať s predsieňou Kuchyňu je možné kombinovať s predsieňou Absencia dverí a priečok je pomerne obľúbeným a pohodlným riešením. Absencia dverí a priečok je pomerne obľúbeným a pohodlným riešením.

Prekvapivo sa problém prestavby kuchyne týka nielen miestností s malou plochou. Veľké kuchyne sa často javia ako príliš rozptýlené, chýba im integrita, pretože celý priestor je rozdelený do mnohých zón. Problém je v tomto prípade vyriešený veľmi jednoducho – v strede kuchyne je jedálenský stôl, ktorý akoby spájal všetky dizajnové prvky do jedného celku.

Vytvorenie kuchynského projektu vlastnými rukami zahŕňa mnoho aspektov – dizajn, rozloženie nábytku, technológie, komunikáciu a ďalšie problémy. Ak sa však v dôsledku jeho implementácie vami naplánovaná kuchyňa stane vašim obľúbeným miestom, potom je čas, úsilie a peniaze dobre vynaložené..