Pravidlá pre výber nábytku do obývačky v modernom štýle

Obývacia izba musí spĺňať hlavné požiadavky a kritériá - praktickosť, funkčnosť, originalita Obývacia izba musí spĺňať hlavné požiadavky a kritériá – praktickosť, funkčnosť, originalita Moderný štýl má svoje jasné kritériá – je to maximálne množstvo svetla a priestoru, je to praktickosť a funkčnosť, je to originalita v dekorácii a kráse. V modernom interiéri je cenený pragmatizmus a organizácia, ktorá však nebráni tomu, aby bol pohodlný. Nábytok by mal byť vhodný: pohodlný, priestranný, funkčný. Navyše by nemalo dominovať vo vesmíre..

Súčasný nábytok do obývačky: všeobecný portrét

Bez ohľadu na vkus a prostriedky sa väčšina názorov na portrét modernej haly zhoduje v tom, že miestnosť by mala byť priestranná, farby v nej by mali byť pokojné, nábytok by mal byť lakonický a multifunkčný. Obývacia izba by mala mať funkčné oblasti – na odpočinok, prácu, komunikáciu, možno – detské hry.

Pretože väčšina bytov nie je rozmaznávaná ďalšími meračmi a ľudia nie vždy majú možnosť samostatne vybaviť kanceláriu, rekreačnú miestnosť, herňu, to všetko musí byť v obývačke nejakým spôsobom skombinované. Transformácia nábytku je preto často výhodnejšia. Vyberte si pohovku, ktorú je možné ľahko rozložiť, na ktorej môžete spať každý deň. Alebo napríklad konferenčný stolík, ktorý sa môže zmeniť na jedálenský stôl.

Každý majiteľ si vyberie štýl a interiér vhodný do svojej obývačky. Každý majiteľ si vyberie štýl a interiér vhodný do svojej obývačky.

Tvary sú jednoduché a hladké. Aby v prípade potreby bolo ľahké kúpiť nábytok do miestnosti. Aby ste uľahčili priestor, nekupujte nábytok so stenami: rovnaké regály bez stien budú vyzerať menej ťažkopádne..

Ako vyzerajú moderné náhlavné súpravy do obývačky

Zostava do obývačky je spravidla sada skrinkového nábytku. Ak chcete do tohto zoznamu zahrnúť skriňu, jedálenský stôl a stoličky, je správnejšie oddeliť obývaciu izbu a jedáleň. Kompletná sada náhlavnej súpravy závisí od plochy obývačky a finančných prostriedkov, ktoré ste ochotní vynaložiť na nábytok..

Aby obývačka vyzerala priestranne a pohodlne, nemali by ste do nej dávať veľa nábytku. Aby obývačka vyzerala priestranne a pohodlne, nemali by ste do nej dávať veľa nábytku.

Zostava do obývačky môže zahŕňať:

 • Šatník (šatník);
 • Komoda;
 • Vitrína;
 • Poličky na knihy;
 • Televízny stolík;
 • Barová skrinka;
 • Konzolový stôl;
 • Konferenčný stolík.

Ak je obývacia izba kombinovaná s kuchyňou, môžete si kúpiť dve náhlavné súpravy – obývaciu izbu a kuchyňu. Ak chcete, aby bol nábytok v obývacej izbe umiestnený v jednej kompozícii, položky náhlavnej súpravy musia byť umiestnené pozdĺž jednej steny. Čalúnený nábytok sa spravidla nachádza oproti tomuto skrinkovému nábytku..

Ak umiestnite položky náhlavnej súpravy na rôzne miesta, je lepšie kúpiť si modulárne systémy. Moduly sú výhodné v tom, že neobmedzujú vaše riešenia. Modulárny nábytok je zároveň lacný, krásny a módny..

Ako vidíte, posuvné steny už nie sú také populárne, v tomto ohľade nábytok do skriniek prehráva s modulmi. Ľudia stále častejšie opúšťajú objemné steny, ktoré kradnú priestor. Domáci výrobcovia preberajú skúsenosti západných kolegov a robia nábytok vhodný pre zábery našich bytov.

Modulárny nábytok do obývačky v modernom štýle: možnosti

Na modulárnom nábytku je skvelé to, že vy sami ste dizajnérom svojho priestoru. Ak chcete tento stojan, dajte ho do rohu a obrubník – do opačného ho chcete mať vedľa. Chcete prelomiť čiaru, ale chcete – dať nábytok pozdĺž steny. Štýlový vysokokvalitný modulárny nábytok predpokladá niekoľko možností umiestnenia naraz, preto ho nekupujú tak, ako klasický skriňový nábytok – pri pohľade na rozmery obývačky.

Vďaka obrovskej rozmanitosti a štýlu modulárneho nábytku je výber toho správneho do vašej obývačky jednoduchý. Vďaka obrovskej rozmanitosti a štýlu modulárneho nábytku je výber toho správneho do vašej obývačky jednoduchý.

Vyberiete si, čo bude vo vašej náhlavnej súprave. To znamená, že neexistuje nič také, že by ste si museli kupovať celú súpravu, v ktorej bude niečo nie zvlášť potrebné a naopak nedostane to hlavné. Niektoré kusy nábytku je možné kúpiť, niektoré je možné premiestniť do inej miestnosti. Vzhľad modulárneho nábytku je zdanlivo jednoduchý: zdá sa byť taký obyčajný, bez sofistikovanosti, ale v živom interiéri všetko začína hrať rôznymi farbami..

Moderné kreslá do obývačky: ako vyzerajú

Na kreslá a stoličky neexistuje prísna móda. Mali by byť v súlade s interiérom, nemali by sa dostať von z celkového vzhľadu obývačky. A samozrejme, kreslá by nemali byť len dekoratívne – malo by vám byť pohodlné v nich relaxovať..

Klasifikácia sedadiel:

 • Klasické kreslá (mäkké a tvrdé). Navonok sú vzhľadu známe, je to stolička s pohodlným sedadlom, operadlom, lakťovými opierkami, nohami. Ak sú stoličky tvrdé, potom nemajú látkové čalúnenie s výplňou. Mäkké stoličky majú rôzne druhy výplní a čalúnenia..
 • Konvertibilné stoličky. Kreslo sa dá ľahko zmeniť na miesto na spanie. To je veľmi výhodné, ak máte často hostí cez noc, alebo ak je byt malý a potrebujete veľa miest na spanie..
 • Hojdacie kreslá. Ich funkcia je jasná, ale dizajnom sa líši od kresiel „starého otca“. V európskej štylizácii je to masívne drevo a koža, v orientálnom štýle – drevené kreslo, v africkom štýle – ratanové kreslo.
 • Dizajnové kreslá. Vždy neobvyklý vzhľad, vyzerajú dobre v štýle pop art, loft, art deco.
 • Taštičková stolička. Jedná sa o bezrámový nábytok, je lacný, ľahko dostupný, veľmi pohodlný a mäkký.

Moderné kreslá sú niekoľkých typov: klasické, sedací vak, hojdacie kreslo, návrhár, transformačné kreslo Moderné kreslá sú niekoľkých typov: klasické, sedací vak, hojdacie kreslo, návrhár, transformačné kreslo

Ak si vyberiete klasickú verziu, je dôležité čalúnenie takejto stoličky. Môže to byť kŕdeľ – dobre použiteľná tkanina, žakár – tkanina so špecifickou reliéfnou štruktúrou, gobelín – praktická a na dotyk príjemná tkanina.

Súčasný čalúnený nábytok do obývačky: trendy

Čalúnený nábytok môže byť vyrobený v jednej farbe alebo vyrobený zo sprievodných tkanín. Okrem toho sa kombinujú nielen farby, ale aj textúry. V dosť módnom interiéri sa kožená sedačka a prútené hojdacie kreslo dokonale “zladia”. Alebo bude banket s farebným čalúnením kombinovaný s hlbokým plyšovým kreslom.

Čalúnený nábytok zo sprievodných tkanín vyzerá originálne, štýlovo a luxusne Čalúnený nábytok zo sprievodných tkanín vyzerá originálne, štýlovo a luxusne

Štýl minimalizmu je stále obľúbený, a ak si ho vyberiete, môžete si vybrať nábytok s jasnými a jednoduchými formami so zdržanlivou farebnou schémou bez vizuálneho preťaženia. Ak v obývačke použijete vidiecky štýl, potom sa tóny použijú svetlo, jemné možnosti hnedej a svetlo hnedej béžovej. Veľa svetlého dreva bez laku, niekedy s umelým starnutím povrchu.

Moderné komody do obývačky: možnosti

Pri výbere komody sa riaďte rozložením a veľkosťou obývačky. Výrobcovia sa snažia a ponúkajú hlavne drevené komody rôznych tvarov, výšok, typov. Môžu to byť sklopné komody, kde 30-40 cm od podlahy zostane voľné, nábytok sa zdvihne. A to je výstup pre malé obývačky – také komody robia priestor vzdušnejším..

Štýlová komoda je skvelým riešením, ako doplniť svoju obývačku o funkčný nábytok Štýlová komoda je skvelým riešením, ako doplniť svoju obývačku o funkčný nábytok

Ak je obývacia izba hranatá, so zložitým usporiadaním, nie je vždy možné, aby sa do nej štandardná komoda dobre zmestila. Preto sa používajú konzolové komody, dlhé a predĺžené. Môžu to byť solídne pevné modely, niekedy umelo starnuté. Alebo lesklý elegantný model, ktorý rozžiari útulnú a roztomilú obývačku.

Je pozoruhodné, že dnes môže byť komoda stredom obývačky. Často je umiestnená pod sklopným televízorom, doska stola je ozdobená vázami, miskami na cukrovinky, obrázkami v krásnych rámoch atď. Ak je nábytok dvojfarebný, mal by kombinovať dve hlavné farby miestnosti..

Biely nábytok do obývačky v modernom štýle: demokracia a priestor

Biely nábytok je škandinávskymi motívmi, ktoré, zdá sa, zachytili interiéry rôznych krajín a povýšili ho na najjednoduchší, najľahší a najdemokratickejší nábytok. Skutočne veľmi často sa stáva, že sa ocitnete v interiéri s výhodou bieleho nábytku, že nerozumiete, či je to byt s nákladnou alebo stredne náročnou rekonštrukciou, alebo dokonca ekonomický.

Biely nábytok naplní vašu obývačku atmosférou ľahkosti, priestrannosti a kultivovanosti. Biely nábytok naplní vašu obývačku atmosférou ľahkosti, priestrannosti a kultivovanosti.

Mimochodom, nielen západní výrobcovia vyrábajú dobrý a módny biely nábytok. „Bielorusko“ alebo „Rusko“ môžete často vidieť na obrubníku alebo komode a nechať sa prekvapiť kvalitou a relevanciou modelu. A cena bude zrejme príjemná..

Ako zapadnúť do interiéru biely nábytok

 • Modulárny biely nábytok vyzerá dobre na pozadí teplej podlahy a šedej steny;
 • Biely lesklý nábytok vyzerá dobre na pozadí sivých alebo béžových tapiet;
 • Na pozadí takmer úplne čiernych stien a podlahy bude biela náhlavná súprava vyzerať dobre.

Aby bol obývacia izba jasnejšia a elegantnejšia, používa sa biely nábytok v obývacej izbe s bohatými dizajnovými prvkami. Svetlé doplnky zjemňujú biely dizajn a robia ho originálnejším. Nerobte si však sterilnú bielu obývačku, budete sa tam cítiť nepríjemne..

Nábytok do obývačky v modernom štýle (video)

Moderná obývacia izba je multifunkčná miestnosť, v ktorej je vytvorený malý, ale útulný a elegantný svet. Malo by byť krásne, teplé a pohodlné pre vás a vašich blízkych osobne. Nemala by to však byť miestnosť, ktorá potrebuje neustále a nekonečné upratovanie..

Dobré rozhodnutia!

Príklady nábytku v obývacej izbe v modernom štýle (fotografia v interiéri)