Krásny a útulný dizajn haly: 5 farieb

Obývacia izba je miestnosťou pre príjem hostí a relaxáciu, takže musí mať krásny dizajn. Obývacia izba je miestnosťou pre príjem hostí a odpočinok, takže musí mať krásny dizajn. Obývacia izba je tvárou bytu a domu. Majitelia veľkých plôch majú veľké šťastie, pretože môžu realizovať akékoľvek dizajnérske fantázie. Veľký obývací priestor má veľa šancí vyzerať krásne a elegantne. Vo svete dizajnu a interiérového dizajnu existuje mnoho riešení, ako premeniť izbu v miestnosti na niečo ohromujúce a veľkolepé. Veľká obývacia izba je plná malého nebezpečenstva. Okamžite ju chcem prinútiť nábytkom, rôznymi doplnkami. A to sa vôbec neoplatí robiť. Veľká obývacia izba nie je dôvodom na to, aby sa z nej stal sklad nábytku. Malé množstvo nábytku a dekoratívnych doplnkov je zárukou úhľadného a atraktívneho vzhľadu obývačky, kde je príjemné osláviť narodeniny, posedieť s priateľmi atď., Hala vo vhodnom štýle.

Ako vytvoriť štýlový dizajn haly v bytoch

Konštrukcie hál v bytoch môžu byť úplne odlišné. Ak chcete určiť svoj štýl, dávajte pozor na ktorú stranu je obývacia izba: na juh alebo na sever? Jasné, sýte a teplé farby sú vhodné pre južnú stranu a transparentnejšie a beztiažové odtiene sú vhodné pre severnú stranu..

Najvhodnejšími farbami na zdobenie obývačky sú teplé pieskové a béžové odtiene. Najvhodnejšími farbami na zdobenie obývačky sú teplé pieskové a béžové odtiene.

Väčšina ľudí sa snaží urobiť z obývačky teplé a útulné miesto a vyzdobiť ju v béžových, pieskových alebo červených odtieňoch..

Toto sú najvhodnejšie farby na zdobenie obývačky. Vykurujú miestnosť aj v chladnom období s vypnutým kúrením. Obývačka zariadená v studených odtieňoch robí z jej majiteľa necitlivého nehostinného človeka. Ak je to tak, nech to tak zostane. Ak sa však dobromyseľný pohostinný hostiteľ zamyslí nad tým, prečo sa v jeho dome nezakorenia hlučné spoločnosti, mal by zmeniť farbu obývačky..

Ak zhrnieme otázku farby do obývačky, existuje 5 vhodných farieb:

 • Piesok;
 • Béžová;
 • Hnedá;
 • Mliečna čokoláda;
 • Oranžová.

Keď je zvolená farba obývačky, je čas na nábytok. Aký nábytok by mal byť v modernej veľkej obývačke? Malo by byť mäkké, pohodlné, funkčné, prípadne masívne..

Pri zariaďovaní hosťovskej izby nezabúdajte na kvalitu nábytku, ktorý bude sálu zdobiť. Pri zariaďovaní hosťovskej izby nezabúdajte na kvalitu nábytku, ktorý bude sálu zdobiť.

Pamätajte si, že nie je vhodné vytvárať veľký priestor s nábytkom, takže štandardná sada nábytku v modernej obývačke vyzerá takto:

 • Veľká pohovka;
 • 2-3 kreslá alebo veľké mäkké pufy;
 • Regál na knihy a disky;
 • TV stolík;
 • Konferenčný stolík;
 • Jedálenský stôl (ak je obývacia izba kombinovaná s kuchyňou).

Jedná sa o štandardnú sadu nábytku pre modernú obývaciu izbu. Na veľkom priestore (viac ako 18 metrov) bude táto sada pôsobiť primerane a priestor nepreplní..

Ako si vybrať návrhy hál v dome: základné farby

Veľký vidiecky dom je snom každej osoby. Pre tých, ktorí si splnili sen, ale nevedia, v akom štýle urobiť z obývačky niekoľko nasledujúcich možností.

Ak chcete dosiahnuť štýlový interiér miestnosti vyčlenenej pre obývaciu izbu v súkromnom dome, môžete si vybrať jeden z nasledujúcich odtieňov:

 • Orgován;
 • Hnedá;
 • zelená.

Izba v hnedej farbe bude pôsobiť veľmi teplým a príjemným dojmom. Tento odtieň je vhodný pre slobodných mužov, ktorí chcú vyzdobiť svoj domov v mužskom štýle. V tomto prípade by ste mali miešať odtiene čokolády, wenge a pieskovej farby. Obývacia izba v hnedej farbe by nemala byť jednofarebná. Každý návrhár vám povie, že hnedá by mala byť kombinovaná so svetlejšími odtieňmi. Napríklad s bielou, svetlo béžovou alebo oranžovou. Nezabudnite, že farba čokolády bude vyzerať dobre iba vo veľkej miestnosti..

Pieskové a hnedé odtiene vám pomôžu vytvoriť v miestnosti nádhernú útulnú atmosféru. Pieskové a hnedé odtiene vám pomôžu vytvoriť v miestnosti nádhernú útulnú atmosféru.

Aké sú výhody orgovánovej obývačky? Fialové, fialové farby oslovia romantické mladé dámy a urobia obývačku rovnako romantickou. Fialová farba vyzerá veľmi jemne a roztomilo, rozširuje priestor a napriek chladu robí miestnosť útulnou.

Obývacia izba v orgovánových odtieňoch navyše podporuje pokojnú relaxáciu, pretože tento odtieň má upokojujúci účinok na nervový systém. Stojí za to venovať pozornosť osvetleniu levanduľovej obývačky. Malo by byť stredne jasné a žiarovky by mali byť chladné..

Zelená je farba mladosti. Je ideálny pre mladých majiteľov obývačiek, ktorí chcú z neho urobiť hangout. Zelená je farba veselosti, takže v takejto obývačke bude vždy dobré študovať a pracovať. Nie je vôbec potrebné, aby bola celá obývačka zelená. Tapeta môže byť zelená a všetko ostatné je biele, alebo naopak, biela tapeta môže dokonale koexistovať so zeleným nábytkom a doplnkami..

Predsieň: dizajn obývačky s rohovým nábytkom

Obývacia izba, kde je sedačka v rohu, je u mladých ľudí veľmi obľúbená. Vnútorný detail, ako je rohová sedačka, pomáha dosiahnuť veľký počet miest na sedenie, čo je perfektné pre hlučné spoločnosti. Rohová sedačka je vhodná pre akýkoľvek štýl, úspešne sa zmestí do najneobvyklejšieho interiéru. Samotná pohovka môže mať rôzny dizajn a textúru, výber je teraz obrovský. Chcete kráľovský interiér? Potom ozdobte obývačku v bielych a zlatých tónoch..

Nepostrádateľným kusom nábytku v obývacej izbe je rohová sedačka, ktorá sa perfektne hodí do interiéru každej miestnosti. Nepostrádateľným kusom nábytku v obývacej izbe je rohová sedačka, ktorá sa perfektne hodí do interiéru každej miestnosti.

To sa dá dosiahnuť pomocou:

 • Biele steny;
 • Biely strop;
 • Podlaha z bieleho alebo pečeného mlieka.

Dekoratívny krb v béžovej alebo pieskovej povrchovej úprave je možné použiť ako striekanicu zlata. Hore stojí za to zavesiť zrkadlo v zlatom ráme. V strede miestnosti musíte dať bielu rohovú pohovku otočenú k televízoru. Skutočné fotografie britskej kráľovskej dynastie je možné zavesiť ako dekoráciu.

Môžete nekonečne hľadať riešenia pre umiestnenie rohovej sedačky. Jednou z možností je vložiť rohovú pohovku ako predel medzi kuchyňu a obývaciu izbu. Pri tipovaní tejto možnosti musíte dávať pozor, aby ste pohovku neumiestnili do blízkosti rezacieho stola alebo sporáka. Ak to nie je možné, stojí za to vyzdvihnúť rohovú pohovku s neoznačeným čalúnením..

Ďalšia rohová sedačka je vhodná na vymedzenie priestoru kancelárie a obývačky. Obrázky zavesené na stenách pomôžu zbaviť miestnosť nepotrebného úradníctva. Parcela na nich vo farbe by mala ladiť s odtieňom celého interiéru. Okrem rohovej pohovky môžete pridať aj pár mäkkých vysokých pufov.

Jednoduchý dizajn haly: roh ako prostriedok na zónovanie

Aby neustále nenarážali do rohu sedačky, špeciálne prišli so zaoblenými rohovými sedačkami. Spravidla je taká pohovka väčších rozmerov a pojme viac ľudí. Vhodný do veľkej obývačky.

K výberu pohovky v obývacej izbe by ste mali pristupovať úmyselne, pretože by mala byť funkčná, praktická a pohodlná. K výberu pohovky v obývacej izbe by ste mali pristupovať úmyselne, pretože by mala byť funkčná, praktická a pohodlná.

Rohová sedačka má nasledujúce funkcie:

 • Podporuje odpočinok a relaxáciu;
 • Zónuje miestnosť;
 • Pomáha umiestniť veľké firmy doma.

Ako vidíte, rohová obývacia izba môže vyzerať pohodlne a štýlovo, ak je pohovka zvolená správne..

Nové dizajnové riešenia haly: ako zonovať miestnosť

Ak chcete vybrať vstup do obývačky, zónovať miestnosť, musíte si vybrať možnosť, ktorá je pre obývaciu izbu výnosná..

Izbu môžete zonovať pomocou nasledujúcich spôsobov:

 • Krb;
 • Nábytok;
 • Police;
 • Barový pult;
 • Oblúky.

Miestnosť môžete zónovať rôznymi spôsobmi, ale ako najvhodnejšia možnosť na tento účel bude slúžiť nábytková sada. Miestnosť môžete zónovať rôznymi spôsobmi, ale ako najvhodnejšia možnosť na tento účel bude slúžiť nábytková sada.

Jedná sa o najobľúbenejšie metódy zónovania, ktoré efektívne rozdeľujú obývaciu izbu na dve alebo dokonca tri. Mnoho ľudí verí, že obývaciu izbu je možné kombinovať iba s kuchyňou, ale v skutočnosti môže obývacia izba okrem kuchyne zahŕňať aj študijný priestor. Napríklad veľkú obývaciu izbu je možné rozdeliť na tri časti vrátane hotela.

Kuchyňu je možné oddeliť od obývačky napríklad barovým pultom a pracovňu oddeliť od hotelovej časti oblúkom alebo závesom.

Konštrukcia haly: drevo, krásne prvky

Obývacia izba v drevenom štýle bude pri pohľade zboku vyzerať veľmi neobvykle. Dizajn v štýle dreva však ukladá určité obmedzenia. Napríklad drevený štýl a minimalizmus nie sú kompatibilné..

Ak chcete vyzdobiť sálu v drevenom štýle, musíte na dekoráciu miestnosti vybrať iba prírodné a ekologické materiály. Ak chcete vyzdobiť sálu v drevenom štýle, musíte na dekoráciu miestnosti vybrať iba prírodné a ekologické materiály.

Akýkoľvek štýl začína ozdobou. V drevenom štýle je pri dokončovaní lepšie uprednostniť prírodné materiály. Podlahu je možné dokončiť pevnými doskami, palubovými doskami alebo parketami. V zásade je možné použiť laminátovú podlahu, ale jej farba by mala byť čo najviac podobná farbe dreva. Steny je možné dokončiť drevenou šindľovou doskou a rovnaký materiál možno použiť aj na strop. Lacným spôsobom povrchovej úpravy sú panely MDF. Drevené steny môžu byť ozdobené mrežami, blahodarne bude pôsobiť aj fotogaléria s rodinnými obrázkami.

Ak má obývacia izba krb

Môže byť dyhovaný nasledujúcimi materiálmi:

 • Červená tehla;
 • Štiepaný kameň.

Interiér obývačky môžete navyše ozdobiť malým dekoratívnym krbom. Interiér obývačky môžete navyše ozdobiť malým dekoratívnym krbom.

Nábytok v drevenej obývačke by mal perfektne zapadnúť do celkového interiéru. Postava pohovky by nemala byť príliš ostrá. Drevený interiér miluje mäkké plynulé línie. Nábytkový materiál by mal byť čo najprirodzenejší. Vhodné materiály – čerešňa, dub, atď. Nábytok môže byť lesklý alebo matný, farba nábytku by mala zodpovedať farbe stien, stropu a podlahy. V obývacej izbe môžete dať kreslá alebo hojdacie kreslá, veľkú mäkkú pohovku. Veľký drevený stôl bude skvele vyzerať v obývačke kombinovanej s kuchyňou. Ak je vo vašej obývačke plazmový televízor, môžete ho zarámovať do dreveného rámu. Bude to vyzerať štýlovo, interiér bude vyzerať dokončený. Dávajte pozor na textil. Malo by byť vyrobené z ľanu alebo bavlny. Farby povolené v drevenom štýle – biela, béžová, piesková, hnedá.

Moderný dizajn haly (video)

Vyberte si štýl obývačky, ktorý vám osobne vyhovuje. Nebojte sa odvážnych dizajnových rozhodnutí, pretože toto je váš domov.

Návrh haly v byte (interiérová fotografia)