Bez klincov a závesu: 7 spôsobov, ako zavesiť obrázok na stenu bez vŕtania

Rodinné fotorámčeky alebo pekné obrazy dodávajú návrhom estetiku a kreativitu. V tomto materiáli vám povieme, ako zavesiť obrázok bezpečne a bez poškodenia stien.

1. Lepidlá

Lepiace kvapaliny sú jedným zo spoľahlivých spôsobov pripevnenia obrazu. Sú to polymérne lepidlo a tekuté nechty. Opravujú aj ťažké obrazy v drevených a železných rámoch na stenu. Pri ľahkých rámoch stačí pás lepidla pozdĺž okrajov zo zadnej strany, ale ťažké musia byť opatrne potiahnuté lepidlom po celej dĺžke a šírke. Tekuté nechty sa nanášajú na malé obrazy malými bodkami po obvode, na veľké – bodky lepidla sa nanášajú po celej ploche. Rám je niekoľko minút pritlačený k stene, aby pevne priľnul k povrchu.

Pred lepením obrázkov na stenu ju musíte dôkladne vyčistiť. Zadná strana rámu, fotografie alebo taniera musí byť odmastená. Polymérové ​​lepidlo sa líši od tekutých nechtov tým, že po demontáži nezanecháva stopy na stene. Odborníci tvrdia, že takéto spojovacie prvky budú platné rok..

lepidlá

2. Zátka na víno

Kompromisom pri upevnení obrázku bez vŕtania, ale s klincami, môže byť vínny korok a spoľahlivé lepidlo. Z korku sa stane vrstva medzi stenou a rámom bez poškodenia steny.

Korok na víno je nakrájaný na kruhy široké 1,5-2 cm. To sa robí ostrým kancelárskym nožom, kruhy by mali byť dokonale rovnomerné. Kruh je prilepený k stene a pevne pritlačený. Stojí za to chvíľu počkať, kým lepidlo nezaschne. Ďalej sa odoberie samorezná skrutka a zaskrutkuje sa do korku. Na výslednú štruktúru je zavesený obrázok.

zátka na víno

3. Odkvapová koľajnica

Istý spôsob, ako zavesiť obrázky, je rímsová koľajnica. Vyrobené z pravidelnej rímsy a vysoko kvalitného rybárskeho vlasca. Budete tiež potrebovať lepidlo a plastové háčiky. Ak plánujete zavesiť ťažké obrazy do rámov, mali by ste sa zásobiť spoľahlivým materiálom. To, ako pevne bude rímsa držať na stene, závisí od toho. Závesný systém vám umožní zavesiť niekoľko obrazov naraz v rôznych výškach.

Na rímse sú zavesené háčiky, na ktoré je upevnený drôt, rybárska šnúra alebo nylonová niť. Zohľadňuje sa vzdialenosť medzi obrázkami. Koľajnica je prilepená k stene, na koncoch nití sú pripevnené obrazy. Polohu obrázkov môžete kedykoľvek zmeniť ich výmenou alebo zavesením nových.

rímsová koľajnica

4. Obojstranná páska

Malé a nie ťažké rámy s fotografiami alebo obrazmi je možné pripevniť na stenu obojstrannou páskou. Lepšie je vziať škótsku pásku alebo penu.

Odrežte pásy dostatočnej dĺžky. Ak je obraz veľký, použite viac pásky. Potom musíte na stenu prilepiť prvú vrstvu pásky. Ostatné diely sú pripevnené k zadnej časti rámu. Potom musíte obrázok pevne pritlačiť k stene..

Škótska

5. Ozdobná páska

Na estetickú výzdobu obrázku na stenu bez vŕtania môžete použiť širokú ozdobnú pásku alebo pletenec. Vhodný na malé a svetlé obrazy. Na prácu budete potrebovať: háčik, pásku, nožnice. Ako háčik sa vyberie obyčajná ihla, špendlík alebo kancelárska sponka. V druhom prípade je na tapete vytvorený špeciálny otvor, do ktorého je vložená upravená kancelárska sponka. Jedna strana by mala byť väčšia, druhá menšia. Za týmto účelom je ohnutý v príslušnom smere. Po umiestnení jednej strany pod tapetu je štruktúra upevnená lepidlom.

Môžete tiež použiť profesionálne upevňovacie nástroje: pavúčik alebo špeciálne lepiace pásky. Potom, čo je vyrobený prvý upevňovací prvok, musíte naň zavesiť ozdobnú pásku. V dôsledku toho by dva okraje pásky mali visieť nadol. Obrázky sú pripevnené lepidlom. Ak je obraz zavesený v ráme, použije sa polymérne lepidlo alebo tekuté nechty.

ozdobná stužka

6. Pavúčik

Pavúk má malú veľkosť, ale vydrží aj obrazy s hmotnosťou až deväť kilogramov. Na hornom okraji sú štyri hroty, ktoré zaručujú plastovému výrobku vysokú pevnosť a schopnosť odolávať ťažkým obrázkom. Prvým krokom je zatĺknutie háku do steny. Nestláčajte naň príliš silno, inak sa poškodí plastová základňa..

Slučka na zadnej strane rámu by mala byť vyrobená tak, aby skryla základňu pavúka. Potom musíte obrázok zavesiť. Pri takom držiaku bude obraz pokojne visieť najmenej rok. Po uplynutí tohto obdobia je lepšie zmeniť háčik. Po vybratí zostanú v stene štyri malé otvory, ktoré sa dajú ľahko skryť..

háčik

7. Kreps

Command a Kreps vyrábajú identické výrobky – upevňovacie systémy na suchý zips. Vyzerajú takto: zadná strana každého prvku je lepkavá. Na prednej strane je na konci suchého zipsu špeciálny háčik, na ktorý je pripevnený obrázok. Systém pozostáva z lepiacej fólie, na ktorej je upevnený suchý zips. Jeden háčik Kreps zvládne obrazy až do 1,5 kg, Command – do 1 kg.

Pred upevnením suchého zipsu musíte vybrať miesto na stene a dôkladne ho vyčistiť. Nemal by tam byť prach, špina, triesky a ďalšie nepotrebné prvky. Lepiaca páska je prilepená na požadované miesto, ochranná vrstva je predtým odstránená. Ďalej sa zo zadnej časti háčika odstráni ochranná vrstva, ktorá sa prilepí na lepiacu pásku. Štruktúra je stlačená 30 sekúnd.

Command a Kreps vyrábajú aj špeciálne pásy na suchý zips, ktoré unesú závažia až do 1 kg. Každú lepiacu pásku je možné ľahko odstrániť a držať obrázok s hmotnosťou 450 gramov.

kecy

Tieto metódy vám pomôžu zavesiť obrázok akejkoľvek hmotnosti bez poškodenia steny..