9 spôsobov, ako umiestniť komodu do malej spálne

V pomerne skromnej spálni je ťažké umiestniť všetky potrebné kusy nábytku. Koniec koncov, táto miestnosť nie vždy slúži iba na spanie. V niektorých apartmánoch plní spálňa úlohu šatne, pracovne a miesta na odpočinok. V tejto recenzii uvádzame všetky druhy spôsobov, ako vstavať komodu do malej spálne..

1. Nainštalujte na úpätie postele

Najúčinnejším spôsobom je umiestniť komodu na spodok postele, ak je dostatočne vysoká. Nábytok sa tak stane rozšírením miesta na spanie. Izba sa vizuálne zväčší a uteráky a posteľná bielizeň si nájdu svoje miesto. Na vrch komody môžete položiť vankúše alebo mäkkú handričku. Šírka postele a komody sa musí zhodovať.

2. Oproti kotvisku

Najpopulárnejšie miesto pre komodu je oproti posteli. Pri použití tejto metódy stojí za zváženie, že hĺbka zásuviek by mala byť malá, aby sa dali bez problémov otvárať medzi komodou a posteľou. Pre najmenšie spálne sú zvolené komody s hĺbkou 25 až 40 centimetrov..

Ľudia, ktorí neveria v mystiku, môžu zavesiť zrkadlo nad kus nábytku. Potom bude komoda hrať úlohu toaletného stolíka aj úlohu miesta na ukladanie vecí a posteľnej bielizne..

Na komodu je najlepšie dať vázy s kvetmi alebo figúrkami a nad ňu opraviť fotografie alebo obrazy, zodpovedajúce štýlu interiéru. Komoda musí tiež zodpovedať vonkajším charakteristikám zvolenému štýlu miestnosti..

3. Ako nočný stolík

V malých miestnostiach často po inštalácii postele zostane po stranách málo miesta. Ak posuniete posteľ na jednu stranu, potom sa do uvoľneného priestoru dobre zmestí komoda. Alebo môžete na dve strany postele umiestniť dve malé komody..

Aby ste zvýšili množstvo priestoru, môžete na steny zavesiť niekoľko políc. Na vizuálne zväčšenie priestoru je potrebné použiť iba svetlé odtiene všetkých prvkov: posteľná bielizeň, rám postele, nábytok, závesy, tapety. Vhodné sú aj krémové a béžové farby..

4. Nájdite si miesto na balkóne alebo lodžii

Niektoré spálne majú lodžie – praktické a pohodlné miesto, kam sa zmestia niektoré kusy nábytku vrátane komody. Skriňa sa pravdepodobne nezmestí do okolia, ale svoje miesto zaujmú malé nočné stolíky. Je veľmi dôležité, aby bola lodžia vyhrievaná.

V tomto prípade si môžete vybrať dosť objemnú komodu. V niektorých apartmánoch balkón plní úlohu šatne. Pre malé spálne je to skvelé riešenie, ktoré vám umožní maximálne využiť priestor..

5. Miesto pri okne

Ak sa spálňa používa ako pracovňa a nie je miesto na stôl, pri okne je možné nainštalovať komodu. V tomto prípade by sa jeho výška mala rovnať výške nábytku. Zásuvky akejkoľvek výšky a šírky je možné zakúpiť na požiadanie..

Povrch komody stačí na to, aby ste naň položili pracovný notebook alebo diár. Dostatok miesta pre organizér s papiernictvom. Na parapete si môžete ako doplnok k štúdiu zariadiť malú knižnicu. Treba mať na pamäti, že komoda musí byť umiestnená tak, aby bol priestor na priechod.

Ak je komoda dostatočne dlhá a široká, pozostáva zo silného a kvalitného materiálu, môže byť použitá nielen ako stôl, ale aj ako miesto na odpočinok. Bude hrať úlohu veľkého okenného parapetu, ktorý umožní večerné čítanie kníh pri sedení pri okne..

Na povrch je možné umiestniť stredne veľké dekoratívne prvky. Takýto priestor bude skvelým miestom pre vianočný stromček alebo okrasnú rastlinu v kvetináči..

6. Niche

Niektoré byty majú malé výklenky. Sú vhodné v tom, že vám umožňujú usporiadať nábytok takým spôsobom, aby sa nezmenšil už malý priestor miestnosti. Vo výklenku môžete urobiť roh s toaletným stolíkom alebo ozdobiť toto miesto nástennými zrkadlami alebo fotografiami.

Je potrebné pripomenúť, že dizajn musí zodpovedať štýlu spálne. Táto možnosť je praktickejšia, ako keby vo výklenku bola skriňa na bežné oblečenie alebo posteľnú bielizeň, závesy a prehozy..

7. Závesné komody

Medzi komodami sú praktické a praktické možnosti – sklopné. S pomocou takéhoto nábytku môžete vizuálne zväčšiť veľkosť miestnosti a uľahčiť proces čistenia..

Takáto komoda je umiestnená pozdĺž voľnej steny alebo k boku postele. Pred nákupom stojí za to skontrolovať kvalitu stien, pretože závažnosť vecí môže priniesť zbytočné problémy.

8. Úzke dlhé komody po stranách postele

Okrem zavesenia sú tu aj úzke, ale dlhé komody. Budú vyzerať dobre na bokoch lôžka. Spravidla sú zavesené na stene a skladujú pomerne veľký počet vecí. Zmestia sa do nich knihy, oblečenie, posteľná bielizeň.

9. Na stranu / oproti kotvisku

Účinným a stručným spôsobom bude miesto pri stene, na boku postele. Tu stojí za zváženie šírky boxov a veľkosti uličky. Vedľa komody je spravidla umiestnená šatníková skriňa. Nad komodu môžete zavesiť obrázok alebo zrkadlo a zmeniť tak oblasť na toaletný stolík.