Výsuvný stôl do kuchyne – štýlový a praktický

Výhodou výsuvného stolu je jeho funkčnosť: môže slúžiť ako stôl na pitie čaju a môže byť plnohodnotným pracovným priestorom Výhodou výsuvného stola je jeho funkčnosť: môže slúžiť aj ako stôl na pitie čaju a môže byť plnohodnotným pracovným priestorom. A multifunkčným nábytkom. Napríklad výsuvné kuchynské stoly môžu výrazne ušetriť vzácne štvorcové metre vďaka funkcii ukrytia vo vnútorných objektoch, keď nie sú potrebné..

Výsuvný stôl do kuchyne

Vďaka svojej schopnosti objaviť sa v okamihu potreby sú výsuvné stoly tak obľúbené. Môžu sa vysťahovať zo spodných skriniek kuchynskej linky a skryť sa pod rúškom zásuvky alebo časti fasády, môžu vyzerať ako malý stolík na ranné raňajky alebo plnohodnotný jedálenský stôl na štyroch nohách.

Výsuvný kuchynský stôl môže byť ukrytý v barovom pulte, môže vyzerať ako obraz zavesený na stene alebo panel skrývajúci radiátor pod parapetom. Je možné otvorením úzkej skrinky na kuchynské potreby alebo znížením stropného prvku získať dosku stola s pripevňovacími nohami.

Aby bol interiér vyváženejší, musíte výsuvný stôl štylizovať. Aby bol interiér vyváženejší, musíte výsuvný stôl štylizovať. "pod doskou" Takýto stôl zaberá málo miesta, dokonca aj keď má veľkú plochu. Takýto stôl zaberá málo miesta, dokonca aj keď má veľkú plochu. Bežný jedálenský stôl môže byť aj výsuvný, ak je na to k dispozícii špeciálny výklenok Bežný jedálenský stôl môže byť aj výsuvný, ak je na to k dispozícii špeciálny výklenok

Ďalší výsuvný stôl je vhodný na použitie pri analýze tašiek s potravinami alebo pri príprave jedla na dovolenku, keď máte veľa pomocníkov a v pracovnom priestore kuchyne je veľmi málo miesta. Takýto stôl bude nepostrádateľný pre štúdiové byty, kde jedna miestnosť plní niekoľko funkcií a keď je stôl odstránený, kuchyňa nespôsobuje pocit ostrého kontrastu so zvyškom miestnosti..

Praktickosť výsuvného stola závisí od materiálov výroby a ich príslušenstva. Teleskopický výsuvný stôl štandardnej konfigurácie vydrží so svojou polmetrovou šírkou zaťaženie až 20 kg a niektoré modely vydržia aj viac. Dĺžka dosky stola závisí od vnútorného prvku, v ktorom je stôl skrytý. Existujú “rastúce” modely, ktoré vám umožňujú predĺžiť dosku stola a rozšíriť ho.

Výhody a nevýhody

Rozťahovací kuchynský stôl má spravidla dve hlavné funkcie:

 1. V úlohe čajového stolu vyzerá výsuvný stôl oveľa harmonickejšie ako veľký jedálenský stôl, ktorý je možné umiestniť do obývačky na plnohodnotné jedlo, ak malá kuchyňa neposkytuje jedálenský kút. Výsuvná stolová doska je ideálna na rýchle ranné raňajky a šetrí čas pri servírovaní.
 2. Teleskopický výsuvný stôl je praktický spôsob, ako zväčšiť využiteľnú plochu pracovnej dosky. Počas varenia je vhodné položiť na neho jedlo, položiť riad alebo v prípade potreby nainštalovať kuchynský robot. Predĺženú dosku stola možno navyše použiť ako prídavnú dosku na krájanie.

Výsuvné stoly, ktoré sú darom z nebies pre malú kuchyňu, vám umožnia vytvoriť prehľadný a priestranný interiér..

Výsuvný stôl v pokračovaní okenného parapetu - veľmi štýlový a racionálny Výsuvný stôl v pokračovaní okenného parapetu-veľmi štýlový a racionálny Výhody použitia výsuvných stolov:

 • Bez ďalšieho nábytku preplňujúceho interiér bude kuchyňa priestrannejšia.
 • Vytvorí sa ďalšia pracovná doska.
 • S výsuvným stolom ste pripravení prijať hostí kedykoľvek.
 • Jednoduchosť a spoľahlivosť dizajnu.

Nevýhody posuvných stolov:

 • Neustála potreba skrývať stôl po jedle, pretože preplňuje priestor.
 • Výsuvný stôl nie je možné presunúť do inej miestnosti.
 • Takýto nábytok nie je vhodný na príjem veľkého počtu hostí..

Teleskopický dizajn posuvného stola

Výsuvné stoly sú spravidla postavené pod doskou, existujú však výnimky Výsuvné stoly sú spravidla postavené pod doskou, existujú však výnimky

Konštrukcia posuvného stola je mimoriadne jednoduchá, lakonická, ale zároveň spoľahlivá. Na teleskopických vodidlách je doska stola vytiahnutá z nábytkovej konštrukcie, čím je pod hornou časťou skrinky. Konštrukcia niektorých modelov vám umožňuje vytvoriť jednu rovinu vysúvateľnej dosky s pracovnou rovinou.

Doska stola výsuvného stola môže byť vyrobená z laminátu, MDF alebo umelého kameňa. Textúru, farbu a povrchovú textúru je možné prispôsobiť dizajnu náhlavnej súpravy.

Pri výbere dizajnu by ste mali venovať pozornosť nielen kvalite viditeľných povrchov, ale aj spoľahlivosti tvaroviek. Stôl by sa mal hladko vysúvať bez vytvárania zbytočných trhnutí. Stojí za to venovať pozornosť modelom, ktoré sú vybavené zatváračmi dverí. Vďaka nim sa doska stolu bude skrývať jemne a hladko, bez vytvárania zbytočného hluku..

Výsuvný kuchynský stôl s dodatočnými nohami-podpery je možné vyrobiť na základe individuálnej objednávky, prípustný počet môže byť ľubovoľný, v závislosti od účelu výsuvného stolu. Keď je stôl skrytý, nohy sú umiestnené v špeciálne poskytnutých výklenkoch.

Výsuvný stôl je nepostrádateľný v malej stiesnenej kuchyni, ale je vhodný aj do priestrannej miestnosti..

Rozťahovací stôl pre domácich majstrov

Výsuvný stôl je možné vyrobiť vlastnými rukami, hlavnou vecou je správne nakresliť výkres a premyslieť všetky detaily Výsuvný stôl je možné vyrobiť vlastnými rukami, hlavnou vecou je správne nakresliť výkres a premyslieť všetky detaily Môžete si objednať tabuľku akejkoľvek konfigurácie pre individuálnu objednávku, ale ak si ju vyrobíte sami, bude stáť oveľa menej, okrem toho budete jasne poznať jeho dizajn, ktorý sa môže hodiť počas prevádzky.

Vytvorenie tabuľky krok za krokom:

 • Najprv sa musíte rozhodnúť o umiestnení konštrukcie. V malej kuchynke bude optimálne nainštalovať ho nad radiátor..
 • Potom si musíte vybrať veľkosť a tvar a premyslieť dizajn budúceho produktu.
 • Keď sa vo vašej mysli vytvorí obrázok stola, mali by ste ho preniesť na papier vo forme náčrtu alebo kresby s presnými rozmermi dosky stolu a príslušenstva.
 • Pracovnú dosku a všetky potrebné časti konštrukcie je najlepšie objednať z výroby podľa presných rozmerov, poniklovanú nohu a konzolu je možné zakúpiť v železiarstve.

Keď poznáte návrhový výkres vlastnoručne nakreslený, môžete sa s jeho montážou ľahko vyrovnať..

 • Základňa stola je časť upevnená nad batériou. Aby nebola miestnosť zbavená prichádzajúceho tepla, je potrebné v nej urobiť otvory v rovnakej vzdialenosti..
 • Ďalej je noha pripevnená. Za týmto účelom sa stred meria na spodnej nosnej doske s odsadením 4 – 6 cm od okraja, v tomto mieste je upevňovacia konzola priskrutkovaná. Potom, čo je konzola zaistená, je k nej pripevnená noha.
 • Miesta na upevnenie sú v stene načrtnuté s očakávaním, že výška stola sa rovná výške nohy. Na označených miestach sa urobia otvory, zatĺknu sa rýchloupínacie hmoždinky a naskrutkuje sa konzola na upevnenie stolu. Spodok stola (doska nosiča) je priskrutkovaný k konzolám tak, aby boli vyvŕtané otvory nad batériou.
 • Ďalej je konštrukcia zostavená podľa zostaveného výkresu.
 • Ak sa výška nadstavca mierne líši od výšky nohy, je možné ho prispôsobiť.

Oblasť pracovnej oblasti často nestačí. Výsuvný stôl je navrhnutý tak, aby pomohol vyriešiť tento problém. Oblasť pracovnej oblasti často nestačí. Výsuvný stôl je navrhnutý tak, aby pomohol vyriešiť tento problém. Aby bola kuchyňa ešte funkčnejšia, môžete si kúpiť alebo si vyrobiť vlastný výsuvný stôl na kolieskach Aby bola kuchyňa ešte funkčnejšia, môžete si kúpiť alebo si vyrobiť vlastný výsuvný stôl na kolieskach

Výsuvný kuchynský stôl sa stane nenahraditeľnou súčasťou interiéru kuchyne, a to v malých aj priestranných miestnostiach. Dá sa kúpiť kompletne s kuchynskou súpravou, vyrobenou na objednávku alebo vlastnými rukami. Používanie výsuvného kuchynského stola má viac výhod ako nevýhod, takže sa stane nepostrádateľným pomocníkom každej ženy v domácnosti..