Tabuľky do kuchyne: barové pulty, konštrukcie a dizajnu

Barový pult je ideálny pre obytné miestnosti: dokazujú to nadšené recenzie najrozmanitejších ľudí, ktorí sa pustili do tohto odvážneho experimentu. Barový pult je ideálny pre obytný priestor: dokazujú to nadšené recenzie rôznych ľudí, ktorí sa pustili do tohto odvážneho experimentu. Vďaka nej je možné zorganizovať kuchyňu akejkoľvek veľkosti a konfigurácie. Aj v malej kuchyni bude barový stôl vhodný, iba musíte spočiatku premýšľať nad všetkými drobnosťami. Barový stôl k nám síce prišiel zo západu, ale dokázali sme mu dodať národný nádych.

Moderné barové stoly v kuchyni v interiéri

Barové stoly v kuchyni zaujímajú vedúce postavenie, pretože je to praktické a pohodlné riešenie. V dnešnej dobe si čoraz častejšie začínajú kupovať barový pult a obyčajný stôl. Pretože stojany dokonale rozdeľujú priestor na zóny a slúžia na malé občerstvenie, celá rodina sa stretáva pri bežnom stole na obed alebo na prázdniny..

Barový pult nie je vhodný do kuchýň s nízkymi stropmi Barový pult nie je vhodný do kuchýň s nízkymi stropmi

Možnosti pre modely barových stolov do kuchyne:

 1. Klasická verzia. Barový pult môže byť zahrnutý v prvkoch kuchynskej súpravy, čo je dôležité pre malú kuchyňu s rohovou súpravou. Vizuálne teda pokračuje v línii povrchov na pracovisku. Výška stojana je menšia ako u voľne stojaceho stola, ale bude rovnaká ako nábytok v pracovnej oblasti. Najlepšou možnosťou je náhlavná súprava s písmenom P alebo G. K barovému stolu je zvyčajne pripevnené zábradlie alebo poter, existujú dokonca aj malé police. A vrchol je osvetlený.
 2. Barový stôl – “ostrov”. Tento typ stola sa používa vo veľkých miestnostiach, pretože je umiestnený oddelene od všeobecného nábytku, na jednej strane je pracovná časť v tvare písmena L a na druhej strane rekreačná oblasť. Barový stôl môže byť vyrobený vo forme pultu a mať pod doskou stola ďalšie skrinky. Rozloženie ostrova v interiéri kuchyne dáva pocit bohatstva a štýlu.
 3. Stojanový stôl. Obvykle sa tento dizajn kupuje namiesto jedálenského stola, čo šetrí miesto. Stojanový stôl môže byť umiestnený pozdĺž steny kvôli svojej malej šírke, alebo je z neho oddeľovač kuchyne od miestnosti. V tomto prípade budú rozmery stojana štandardné, aby ste mohli sedieť a navzájom sa vidieť. Stolová doska by mala farebne a štýlovo ladiť s miestnosťou, inak nebude fungovať efekt zónovania.

Mnohí začali dávať prednosť moderným štandardným pultovým stolom, pretože sú skvelou voľbou na trávenie voľného času. Kuchynský nábytok a spotrebiče v ideálnom prípade premenia bežný kuchynský priestor na modernú izbu..

Barový pult v interiéri kuchyne (video)

Výber materiálov z dosiek pre barový pult v kuchyni

Doska na barový pult v kuchyni musí byť odolná voči vlhkosti, odolávať mechanickým a teplotným vplyvom, preto berte výber materiálov celkom vážne. Aby bola doska farebne a textúrne podobná celkovému interiéru, riaďte sa tým, z čoho je všetok zvyšok kuchynského nábytku vyrobený..

Na rozdiel od dreva plast nepodlieha rozkladu: tento materiál sa vyznačuje trvanlivosťou Na rozdiel od dreva plast nepodlieha rozkladu: tento materiál sa vyznačuje trvanlivosťou

Výber materiálov pre kuchynské dosky:

 • Sklo. Sklenené dosky sú krehké, ale majú elegantný vzhľad, preto ich treba chrániť pred nárazmi. Bude vyzerať skvele v hi-tech štýle a zapadne aj do dizajnu modernej klasiky. Sklo môže byť priehľadné, tónované alebo matné. Takáto stolová doska nepotrebuje špeciálnu starostlivosť a ani po dlhej dobe nestratí svoj vzhľad..
 • Drevo je všestranný materiál, pretože sa s ním ľahko a pohodlne pracuje a je možné z neho vytvoriť akýkoľvek prvok zakriveného tvaru. Drevené dosky si nájdu svoje miesto v klasickom, škandinávskom, modernom, provensálskom a vidieckom štýle. Hlavnou vecou je chrániť takéto výrobky pred vysokými teplotami a ohňom, zakryť ich ochranným vybavením a chrániť pred poškriabaním.
 • Plast. Plastové dosky sa zmestia do akéhokoľvek štýlu vďaka širokej škále farieb, ale stratia vzhľad kvôli nízkym nákladom na materiál. Ale na druhej strane vôbec neabsorbujú vlhkosť, sú odolné voči teplote a mäkkým chemikáliám pre domácnosť.
 • Kameň a akryl. Tieto materiály majú veľa výhod, ale majú vysokú cenu a sú hlavným akcentom interiérov. Ale dajú interiéru bezprecedentnú sofistikovanosť a nezhorší sa až sto rokov, ak je kameň prírodný. Takéto dosky môžu ľahko odolávať vysokým teplotám a iným agresívnym vplyvom..

Drevené dosky sú vhodné pre milovníkov stability, pohodlia a domova Drevené dosky sú vhodné pre milovníkov stability, pohodlia a domova

Výber barových stolov je dostatočne veľký a s ich pomocou je možné realizovať akúkoľvek dizajnovú myšlienku. Väčšina je komerčne dostupná, ale jednotlivé možnosti je možné vyrobiť ručne alebo na objednávku. Takéto stoly vám umožňujú zonovať priestor a sú veľmi vhodné na použitie..

Výhody a nevýhody barových dosiek do kuchyne

Z dizajnového hľadiska sú barové dosky do kuchyne neobvyklým prvkom v interiéri kuchyne a neustále sa používajú v každodennom živote, čo je dvojnásobne pohodlné a praktické. Ale každá chuť má svoje výhody a nevýhody. Pozrime sa na ne bližšie..

Barový stôl má hladký povrch: táto vlastnosť vám umožňuje rýchlo a ľahko umyť všetky škvrny na doske Barový stôl má hladký povrch: táto vlastnosť vám umožňuje rýchlo a ľahko umyť všetky škvrny na doske

Výhody barovej dosky:

 1. Barová doska zaberá minimum miesta, čo aj v malej kuchyni prinesie praktické umiestnenie takéhoto nábytku a usadenie celej rodiny. A ušetrený priestor je možné bezpečne použiť na rôzne skrinky a iné kuchynské potreby..
 2. Barové pulty dokonale ohraničujú priestor vo veľkých kuchyniach alebo štúdiových apartmánoch.
 3. Existujúce stoličky je možné ľahko uložiť pod dosku a ušetriť tak veľa miesta.
 4. Barové stoly pôsobia esteticky a módne.
 5. Za barom je veľmi pohodlne a sú tam dvaja. Ak chcete o niečom diskutovať, nie je potrebné sa rozťahovať po celom stole..

Barové pulty sa ľahko čistia a čistia. Pracovná doska má zvyčajne hladkú textúru, takže sa z nej okamžite odstránia tekutiny a drobky.

Nevýhody barovej dosky:

 • Barové pulty sú vo väčšine prípadov vhodné pre mladých ľudí alebo ľudí v strednom veku, pretože pre starších nebude veľmi vhodné sadnúť si a vstať z takého stola..
 • Na takéto stoly si musia dávať pozor aj tehotné ženy..
 • Vysoký nábytok môže spôsobiť zranenie pri páde.

Barové stoly sú svojim spôsobom užitočné a pohodlné a napriek existujúcim nevýhodám, ktoré pre nich existujú, sa stále používajú v kuchynských interiéroch. Mnoho nevýhod je možné vyriešiť, stačí napríklad kúpiť ťažké stoličky s operadlom a potom sa problém s bezpečnosťou vyrieši v okamihu..

Pravidlá pre výber barového stola a stoličiek do kuchyne

Barový stôl a stoličky do kuchyne sú dnes neoddeliteľnou súčasťou kuchynského priestoru. Pri výbere rovnakého kuchynského nábytku vždy dodržujte aspoň 3 kritériá.

Barová doska rozdeľuje miestnosť na jedáleň a kuchyňu: to platí najmä pre malé kuchyne, kde je dôležitý každý centimeter štvorcový. Barová doska rozdeľuje miestnosť na jedáleň a kuchyňu: to platí najmä pre malé kuchyne, kde je dôležitý každý centimeter štvorcový.

Hlavné kritériá pri výbere barového pultu a stoličiek:

 1. Prvým pravidlom kuchynského baru a stoličiek je, aby boli pohodlné. Krásny nábytok neznamená, že je pohodlný a praktický. Vynikajúcou možnosťou sú stoličky s ergonomickými sedadlami, ktoré úplne zodpovedajú štruktúre ľudského tela. Pohodlné sú priestranné stoly so zásuvkami a široké stoličky s podrúčkami..
 2. Je lepšie kupovať kuchynské stoly a stoličky, keď je rekonštrukcia dokončená, tam jasne uvidíte celý dizajn interiéru. Klasický štýl barových stolov získava na popularite, pretože výrobky z dreva prinášajú dobrú kvalitu a efektnosť. Plastové modely nám ukážu originalitu v štýle high-tech. Môžete si tiež vybrať nielen materiály, ale aj odtiene výrobkov. Najúčinnejším riešením barového pultu však bude sklenená stolová doska..
 3.  Pri výbere stolov a stoličiek nezabudnite na rozmery samotnej kuchyne a celej konštrukcie. Štandardné rozmery výšky lišty sú od 86 do 130 centimetrov. Úzka doska stola zaberá šírku 30-50 centimetrov, zatiaľ čo štandardná verzia má asi 60 centimetrov. Barové stoličky majú tiež svoju štandardnú výšku – 75 – 85 cm. Výška stoličky by mala byť v ideálnom prípade tridsať centimetrov pod stolom.

Ako si vyrobiť barový pult vlastnými rukami (video)

Barové kuchynské stoly rýchlo vstupujú do každodenného života bežných ľudí. So svojimi výhodami – univerzálnosťou, pohodlím, relatívne nízkymi nákladmi, estetickým vzhľadom, priniesli so sebou v kuchynskom priestore určité kúzlo, ktoré mnohí môžu získať. Originálne nápady na dizajn môžu zmeniť vkus v dizajne celého interiéru.

Príklady barových stolov do kuchyne (foto)