Rohová sedačka do kuchyne: praktické a pohodlné riešenie

Dizajn rohovej sedačky by mal harmonicky splynúť s celkovým interiérom kuchyne. Pri výbere vzhľadu rohu sa môžete riadiť rôznymi konceptmi. Dizajn rohovej sedačky by mal harmonicky splynúť s celkovým interiérom kuchyne. Pri výbere vzhľadu rohu sa môžete riadiť rôznymi konceptmi.Čalúnený nábytok v kuchyni je vecou pohodlia. Je ťažké vyčítať majiteľom, že nepovažujú za hanebné relaxovať tam, kde varia. Psychológovia dokonca tvrdia, že asketizmus v kuchyni nie je najlepším rodinným pomocníkom. A ak sa rozhodnete dať pohovku, čím vytvoríte taký útulný kútik v kuchynskom priestore, bude sa konať viac rozhovorov, čajových večierkov a rodinných rozhovorov s členmi domácnosti. Stručne povedané, rozhodli sa urobiť miesto v blízkosti rodinného krbu teplé a pohodlné – kúpte si rohovú pohovku do kuchyne.

Rohová sedačka v kuchyni: ako si vybrať

Pri sledovaní zahraničných filmov vás určite zaujíma, ako ľahko si potenciálni kupujúci „vyskúšajú“ nábytok – môžu si ľahnúť na posteľ, ktorá sa im páči, takmer skočiť na pohovku. A je v tom zrnko rozumu. Náš muž je zvyknutý robiť všetko dotykom, iba sa dotkol tej istej pohovky, akoby skúšal jej elasticitu, pozrel sa zo všetkých strán, zistil cenu a je pripravený kúpiť.

Pri výbere čalúneného nábytku od moderných výrobcov musíte byť ostražití a určite dodržiavať niektoré pravidlá, aby ste o rok alebo dva neskončili s „ničím“ Pri výbere čalúneného nábytku od moderných výrobcov musíte byť ostražití a dodržiavať určité pravidlá, aby ste o rok alebo dva neskončili s „ničím“

Tu začínajú pravidlá výberu:

 • Pravidlo jedna – určite si sadnite na pohovku. A neseďte, sadnite si a posaďte sa aspoň minútu. Ak je to vaša voľba, potom budete musieť takto sedieť každý deň. A nie od prvej sekundy dokážete pochopiť, či je to vaša úroveň mäkkosti, či vám chrbát vyhovuje, či je pre vás príjemné sedieť na takejto pohovke..
 • Pravidlo dve – pozri sa zozadu. Chrbát nemusí byť veľmi nízky. Dizajnér si môže myslieť, že je to originálnejšie, ale obyčajný človek často chce dať hlavu na chrbát, ale s nízkou to nemôžete urobiť. Mierny sklon chrbta je tiež nevyhnutnosťou, umožní to vášmu chrbtu relaxáciu..
 • Pravidlo tri – hlboké sedenie. Mnoho ľudí si myslí, že také „mäkké podmienky“ nie sú potrebné, ako keby to kazilo držanie tela atď. Ale napriek tomu – pohovka je miestom odpočinku, vrátane nôh. A aby nohy, už možno deň unavené, nepodľahli ešte väčšiemu stresu, hlboké sedenie prispeje k ich relaxácii..
 • Pravidlo štyri – silný rám. Prírodné drevo je, samozrejme, ideálne. Ale taký rámový materiál, samozrejme, ovplyvňuje aj cenu. Rám z drevotriesky preto môže byť dôstojnou alternatívou..

Potom by ste sa mali rozhodnúť, aký druh plniva by sa mal použiť pri návrhu vašej rohovej sedačky..

Návrh rohových pohoviek do kuchyne (video)

Rohová sedačka v kuchyni: možnosti výplne

Stojí za to povedať o nich najmenej tri veľmi obľúbené plnivá v strednom cenovom segmente..

Typ plniva zodpovedá určitej funkčnosti a cenovej kategórii modelu Typ plniva zodpovedá určitej funkčnosti a cenovej kategórii modelu

Populárne typy plnív:

 • Penová guma. Aby sme boli spravodliví, je to najlacnejšie plnivo. Na jeho základe je možné vyrobiť aj mäkký roh v kuchyni, ale treba povedať, že penová guma sa dostatočne rýchlo rozpadá, v dôsledku čoho stráca tvar. A ak si naozaj vyberiete, pozrite sa na vzhľad a kvalitu penovej gumy a na recenzie o týchto prevedeniach.
 • Polyuretánová pena. Táto možnosť je zaujímavejšia z kategórie moderných high-tech materiálov. Jeho najdôležitejšími vlastnosťami sú trvanlivosť a pevnosť, ako aj bezpečnosť pre ľudské zdravie. Je tiež dôležité, aby polyuretánová pena bola ohňovzdorným materiálom.
 • Holofiber. Z týchto troch možností je určite najlepší, pretože má rovnaké výhody ako polyuretán, iba sa však môže pochváliť tým, že si udrží lepší tvar ako jeho „konkurent“. A stupeň zaťaženia nie je dôležitý, je to materiál odolný voči dlhodobému aj intenzívnemu zaťaženiu..

Vyberte si, opýtajte sa na cenu, ktorá sedačka ozdobí a ozdobí roh vašej kuchyne.

Pohovkový kútik do kuchyne vlastnými rukami (video master class)

Rohové sedacie súpravy, kuchyňa: aký štýl si vybrať

Od praktických rád po štýlové rady, v kuchyni nie je dôležitá len funkčnosť.

Mäkký roh v kuchyni v rôznych štýloch:

 • Minimalizmus. Ak vám veľkosť kuchyne neumožňuje „túlať sa“ a nepáči sa vám množstvo dekoru a bohatosť farieb, bude na mieste lakonická pohovka v minimalistickom štýle. Pokojné farby, jednoduchá geometria, prípadne odnímateľné kryty.
 • Moderné. Vďaka tomu bude roh vyzerať elegantnejšie. Táto pohovka je oblejšia, ako v skutočnosti stojí pod uhlom. Zaoblenie, hladké čiary – znaky moderny. No s farbami sa dá hrať. Ak je samotný tvar zaujímavý, potom je farebná pohovka už preťažením..
 • Klasika. Tiež celkom jemné čiary, zodpovedajúce farby, jednoduchý dizajn. Takáto pohovka sa zmestí do akéhokoľvek interiéru.
 • Provence. Takéto veci budú vždy malým retro. Aj keď to naznačuje iba niekoľko drobností, vo forme skrútených nôh alebo vyrezávaného dekoru podrúčok, stačí, aby zodpovedali štýlu. Tento kútik môže byť doplnený priloženými policami kuchárskej knihy.
 • Škandinávsky. Jednoduchosť farieb, línií a vzorov. Nič neupúta pozornosť, čo znamená, že je všetko harmonické. Škandinávsky štýl je zamilovaním sa do svetlých upokojujúcich farieb a jasu.

Pokiaľ ide o čalúnenie, pre kuchyňu bude samozrejme praktickejšie vybrať si kožu alebo koženku. Napriek tomu je to miesto pre domácnosť, kde je ťažšie udržiavať čistotu, čo znamená, že odstránenie škvrny a zotretie vody by nemal byť problém. Pokiaľ ide o čalúnenie, pre kuchyňu bude samozrejme praktickejšie vybrať si kožu alebo koženku. Napriek tomu je to miesto pre domácnosť, kde je ťažšie udržiavať čistotu, čo znamená, že odstránenie škvrny a zotretie vody by nemal byť problém.

Rohová sedačka s ďalšími funkciami

Ak vás veľkosť kuchyne núti racionalizovať doslova akýkoľvek meter, pomôže vám kútik s doplnkovými funkciami. Je to napríklad pohovka so zásuvkami na uloženie čohokoľvek..

Opäť existujú modely s policami, kde je možné uložiť dôležité kuchynské potreby, alebo môžu police slúžiť ako akýsi stojan na kuchynské dekoračné doplnky..

Existujú aj modely pohoviek so skladacím stolom. A to je tiež nápad! Zvlášť ak v kuchyni máte nielen obed a večeru, ale musíte aj zbierať hostí. Počas hostiny rozložíte veľký stôl, prinesený napríklad z miestnosti, a vo všedné dni si vystačíte s malým ležadlom.

Rohová sedačka v kuchyni v koži (recenzia videa)

Rohová sedačka je dobrou voľbou, najmä pre rodiny, ktoré v kuchyni viac než varia a varia. V jednoizbovom byte je to tiež ďalšie miesto na pohodlie, ak napríklad v izbe spí dieťa. Jedným slovom, výhod je skutočne veľa.

Mať dobrý výber!

Rohová sedačka do kuchyne (foto)