Príborník do kuchyne – zvýraznenie interiéru

Bufet Bufet "semi-starožitný" môžu byť vyrobené ručne Bufety boli kedysi veľmi populárne. Dnes ich mnohí vnímajú ako starožitnosti. A to priťahuje tých, ktorí milujú pevný a originálny nábytok a chystajú sa vytvoriť interiér v príslušnom štýle. Nájsť bufet v štýle našich babičiek je dnes mimoriadne ťažké. Skutočný starý kuchynský bufet je drahý. Môžete ísť inou cestou a pokúsiť sa to urobiť sami.

Mám v kuchyni používať bufet?

Prečo začať pracovať a robiť všetko sám? Príborník pre domácich majstrov má mnoho výhod:

 • bufet vám umožní vytvoriť originálny interiér, ktorý nikto iný nemá;
 • domáci nábytok dokonale zapadá do akejkoľvek konfigurácie;
 • lacnejšie ako podobný bufet kúpený v obchode alebo vyrobený na mieru.

Výroba príborníka vlastnými rukami vám ušetrí nekvalitný interiérový prvok a zbytočné finančné náklady Výroba príborníka vlastnými rukami vám ušetrí nekvalitný interiérový prvok a zbytočné finančné náklady

Prvé kroky

Predtým, ako začnete vyrábať bufet do kuchyne, musíte sa rozhodnúť pre jeho veľkosť, dizajn, materiály.

Materiály

Materiály môžu byť:

 • drevo,
 • Drevotrieska,
 • MDF.

Príborníky boli predtým vyrobené z dreva. Drevo je nádherný materiál: krásny, pevný, odolný. Drevo má však svoje nevýhody – je drahšie ako moderné materiály a môže sa zdeformovať pod vplyvom vody a teploty. Preto sú v dnešnej dobe kuchynské súpravy len zriedka vyrobené z dreva. Často sa však používajú také moderné materiály ako drevotrieska a MDF. Sú lacné, ľahko sa s nimi manipuluje, sú pomerne odolné voči nečistotám a hygienické. Preto sa pri výrobe nábytku vlastnými rukami používajú najradšej..

Drevo je esteticky príjemný, trvanlivý a trvanlivý materiál, z ktorého je vyrobený vysokokvalitný nábytok Drevo je esteticky príjemný, trvanlivý a trvanlivý materiál, z ktorého je vyrobený vysokokvalitný nábytok Starožitne vyzerajúci drevený príborník je možné vyrobiť vlastnými rukami z lamiel a iných konštrukčných prvkov a zdobiť ho „polostarožitne“ Starožitne vyzerajúci drevený príborník je možné vyrobiť vlastnými rukami z lamiel a iných konštrukčných prvkov a zdobiť ho „polostarožitne“ Drevotrieska a MDF sú pomerne ľahko spracovateľné a praktické materiály, ktoré sa najčastejšie používajú na výrobu nábytku vlastnými rukami. Drevotrieska a MDF sú pomerne ľahko spracovateľné a praktické materiály, ktoré sa najčastejšie používajú na výrobu nábytku vlastnými rukami.

Projektový projekt

Je dôležité navrhnúť bufet. Samozrejme, že má celkom dobre zavedený tvar, známy každému – je to stojanový stôl s dverami, nad ktorým je akýsi sklopný rám s policami a dverami. V tomto dizajne môžete podľa svojej predstavy vykonávať rôzne zmeny. Horné police môžu byť otvorené alebo zatvorené. Príborník s otvorenými policami je ideálny na vystavenie vnútorného riadu.

Dôležité: kuchynský príborník vyzerá veľmi zaujímavo s reliéfnymi ozdobami alebo vyrezávanými ozdobami – držiakmi horných políc. Na zjednodušenie práce v ich úlohe môžete použiť hotové sústružené stĺpiky, ktoré je možné zakúpiť v obchodoch so stavebnými a dokončovacími materiálmi..

Po premyslení všetkých podrobností môžete vytvoriť kresbu príborníka, ktorú musíte urobiť vlastnými rukami. Je dôležité jasne vypracovať všetky detaily a vykonať presné výpočty..

Príborník v kuchyni môže byť súčasťou kuchynskej linky alebo nezávislým prvkom interiéru. Príborník v kuchyni môže byť súčasťou kuchynskej linky alebo nezávislým prvkom interiéru. Zostaviť príborník bez kresby je dosť ťažké. Zostaviť príborník bez kresby je dosť ťažké. Bufet má spravidla vždy štandardné veľkosti. Bufet má spravidla vždy štandardné veľkosti.

Rozmery bufetu sú celkom štandardné. Najlepšie je urobiť hĺbku skrinky asi 425 mm a výšku celého príborníka – 900 mm. Výška skrinky sa zvyčajne rovná výške štandardného stola.

Aké časti sú potrebné pre bufet v kuchyni

Pri vývoji výkresu formou bufetu je potrebné vziať do úvahy všetky súčasti jeho dizajnu.. Bufet obsahuje:

 • telo pozostávajúce z bočných stien, pozadia, dosky stola;
 • horná skrinka pozostávajúca z bočných stien, pozadia, hornej a spodnej časti;
 • police;
 • dvere.

Navyše nezabudnite na dekoratívne prvky, príslušenstvo.

DIY bufet (video)

Vystrihnite detaily

Keď je výkres pripravený, môžete si kúpiť materiál a začať rezať diely. To je možné vykonať dvoma spôsobmi:

 • vyrežte detaily vlastnými rukami;
 • zverte strihanie odborníkom.

Aby ste mohli vykonávať prácu vlastnými rukami, musíte mať nástroj – skladaciu pílu, kotúčovú pílu a tiež ovládať prácu s týmto nástrojom. Obtiažnosť spočíva v tom, že nie vždy je možné dosiahnuť dokonalé strihy doma. Bude jednoduchšie objednať rezanie dielov v obchode, kde bol materiál zakúpený..

Na to, aby ste si mohli urobiť bufet vlastnými rukami, potrebujete mať po ruke potrebný nástroj Na to, aby ste si mohli urobiť bufet vlastnými rukami, potrebujete mať po ruke potrebný nástroj

Dvere je možné vyrobiť vlastnými rukami z nábytkovej dosky alebo si môžete kúpiť hotové predné dvere, ktoré sú dizajnovo vhodné. Musím povedať, že dvere vlastnej výroby budú pôsobiť autenticky a samotný príborník bude viac pripomínať starožitnú vzorku. Ale ak celý výrobok nie je vyrobený z dreva, ale z moderných materiálov a jeho dizajn má modernejší vzhľad, nie je podobný vzorkám z päťdesiatych rokov minulého storočia, potom budú hotové fasády z MDF viac ako vhodné. Nákup hotových fasád navyše pomôže uľahčiť vám nielen prácu, ale aj to, koľko pomôže a ušetrí.

Zostavenie kuchynskej skrinky

Potom môžete začať montovať všetky diely. Na to budete potrebovať:

 • spojovacie prvky;
 • vŕtačka alebo skrutkovač.

Zostavovanie dielov sa vykonáva nasledovne: najskôr sa zmontujú rámy skriniek. Potom sa klinec pribije. Horná časť príborníka je zavesená na ráme a súčasne sú nainštalované dekoratívne prvky – podpery, ktoré je možné vyrobiť z stĺpikov. Ďalej sú nainštalované police. Dvere skrinky sú zavesené ako posledné. Po zostavení kuchynskej skrinky sa nainštaluje príslušenstvo.

Dôležité: Na stenu príborníka je možné nainštalovať zrkadlo, ku ktorému je pripevnená skrinka a príborník. Vďaka tomu bude bufet celkom originálny. Príborníky so zrkadlom sú spravidla vhodnejšie pre obývacie izby, ale takýto model bude vyzerať zaujímavo aj v kuchyni. Tento príborník je ideálny na vystavenie riadu a interiérových predmetov. Zrkadlo je možné prilepiť špeciálnym lepidlom alebo pripevniť na obojstrannú pásku.

Nad príborníkom je ozdobená ozdobnou rímsou. Môže byť vyrezávaný, maľovaný alebo zdobený kovovými reliéfnymi prvkami..

Príborník z borovice (video)

Záver

Bufet sa môže stať skutočným vrcholom kuchyne a jej hlavnej dekorácie. Nie je to také ťažké to zvládnuť aj vlastnými rukami. A výsledok môže prekonať všetky očakávania..

Návrh kuchynskej skrinky (fotografia v interiéri)