Polička do mikrovlnnej rúry: naučte sa to robiť profesionálne vlastnými rukami

Výroba poličky do mikrovlnnej rúry vlastnými rukami je taká jednoduchá ako lúskanie hrušiek - presvedčte sa sami Výroba poličky do mikrovlnnej rúry vlastnými rukami je taká jednoduchá ako lúskanie hrušiek – presvedčte sa sami Mikrovlnná rúra je v kuchyni potrebná a známa vec. Bohužiaľ je niekedy ťažké nájsť v našich kuchyniach miesto pre takú užitočnú vec v domácnosti. Plochy priestorov sú malé a nie je toľko miest, kam by ste mohli umiestniť mikrovlnné rúry. Zvážte, aké sú riešenia problému a ako postaviť mikrovlnné police.

Kam umiestniť mikrovlnnú rúru

Polička na mikrovlnné rúry musí byť umiestnená v pracovnej oblasti. Význam tohto riešenia spočíva v tom, že všetky zariadenia zahrnuté vo varení by mali tvoriť trojuholník a byť vždy po ruke Polička na mikrovlnné rúry musí byť umiestnená v pracovnej oblasti. Význam tohto riešenia spočíva v tom, že všetky zariadenia zahrnuté vo varení by mali tvoriť trojuholník a byť vždy po ruke

Kde môžem nájsť miesto pre mikrovlnnú rúru v kuchyni? Existuje niekoľko možností, z ktorých každá má svoje vlastné zásluhy a nedostatky..

Mikrovlny je možné umiestniť:

 • na pracovnej ploche;
 • na parapete;
 • v chladničke;
 • v skrini;
 • na stene.

Je rozumné umiestniť mikrovlnnú rúru na pracovnú plochu, ak je pracovná plocha veľká. V opačnom prípade bude rúra zaberať miesto na krájanie potravín a bude pre prácu mimoriadne nepohodlná. To isté sa dá povedať o umiestnení kachlí na parapet. Navyše nie všetky byty majú okenný parapet taký široký, že naň môžete položiť mikrovlnnú rúru. V zime je navyše možný prudký pokles teploty, ktorý môže spôsobiť prasknutie skla v blízkosti mikrovlnnej rúry..

Rúru môžete na chladničku umiestniť iba vtedy, ak je nízka. V opačnom prípade hosteska stratí schopnosť dosiahnuť kachle a nebude ich môcť normálne používať. V poslednej dobe je obľúbené umiestnenie mikrovlniek do skriniek. To vám umožní skryť techniku ​​pred zvedavými očami. Takéto usporiadanie je obzvlášť dôležité, ak je kuchynský dizajn vyvinutý v štýle ľudovej krajiny, kde je prítomnosť moderných technológií mimo všeobecného štýlu..

Zostáva jedna najoptimálnejšia možnosť – umiestnenie mikrovlnnej rúry na stenu. To bude vyžadovať police.

Mikrovlnná polica na stenu a ďalšie možnosti

V tejto funkcii môže pôsobiť niekoľko typov štruktúr:

 • držiaky pre domáce spotrebiče;
 • závesné police;
 • stojany.

Dôležité: v každom prípade bude potrebné zabezpečiť prístup vzduchu do rúry. Pri absencii riadneho vetrania môže rýchlo zlyhať..

Konzoly sú jedným z najúspešnejších spôsobov pripevnenia kachlí. V tomto prípade je zaistené správne vetranie, pričom držiaky môže pripevniť prakticky každý..

Polica môže byť vyrobená vo forme čohokoľvek. V tomto prípade sa objaví niekoľko ďalších užitočných výklenkov, čo je v malých kuchyniach veľmi potrebné. Polica môže byť vyrobená vo forme čohokoľvek. V tomto prípade sa objaví niekoľko ďalších užitočných výklenkov, čo je v malých kuchyniach veľmi potrebné. Policu je možné pripevniť špeciálnym držiakom. V prípade, ako na fotografii, držiak zaberá minimum miesta a perfektne zapadá do dizajnu kuchynskej súpravy Policu je možné pripevniť špeciálnym držiakom. V prípade, ako na fotografii, držiak zaberá minimum miesta a perfektne zapadá do dizajnu kuchynskej súpravy

Domáce police sú oprávnene považované za najhospodárnejší spôsob umiestnenia kachlí..

Môžu to byť:

 • otvorené;
 • zatvorené.

Ak vyrábate uzavreté police s výklopnými dverami, je dôležité vytvoriť bočné strany s ventiláciou. Navyše pri varení musia byť dvere otvorené, aby sa zabránilo prehriatiu rúry..

Príprava na prácu

Aby ste mohli nezávisle vyrábať police na stene, nepotrebujete špeciálne zručnosti v stolárstve. Aby bola práca úhľadná, je dôležité po výbere miesta vykonať starostlivé merania..

Odporúčame vám sledovať video, kde uvidíte rôzne možnosti umiestnenia mikrovlnnej rúry v kuchyni:

Dôležité: Pred výberom miesta na umiestnenie poličky je potrebné zvážiť pohyb osôb po kuchyni. Polička by nemala zasahovať do pohybu, nemala by byť na úrovni hlavy, aby nedošlo k zraneniu. Potom, čo je mikrovlnná rúra umiestnená, by malo byť pohodlné byť a pracovať v kuchyni..

Potom musíte vybrať materiály pre stavbu. Regál musí vydržať zaťaženie, preto je pri jeho výrobe potrebné vziať vysokokvalitné materiály, ktoré majú pevnosť a trvanlivosť..

Výber materiálov

V prvom rade si musíte vybrať materiál pre samotnú poličku..

Kovová polica do mikrovlnnej rúry dokonale zapadne do dizajnu modernej kuchyne Kovová polica do mikrovlnnej rúry dokonale zapadne do dizajnu modernej kuchyneTo môže byť:

 • drevené dosky;
 • hotové nábytkové dosky;
 • hotové regály predávané v obchodoch so stavebným materiálom.

Nástroje a materiály:

 • vŕtačka;
 • skrutkovač;
 • ruleta;
 • skladačka;
 • vŕtačka;
 • samorezné skrutky.

Možnosť 1: Výroba regálov z hotových prvkov

Toto je jeden z najľahších spôsobov, ako vyrobiť poličku v mikrovlnnej rúre. Tu stačí v obchode kúpiť štandardné police pre skrine. Majú rozmery 568×450 mm. To stačí na umiestnenie mikrovlnnej rúry na stenu..

Veľmi efektívnym riešením je uvoľniť miesto v hornej nástennej skrinke a prerobiť ho na mikrovlnnú poličku. Výhodou tohto riešenia je, že pracovný priestor bude plne využitý a nebudú na ňom žiadne nepotrebné položky. Nevýhoda riešenia - používanie mikrovlnnej rúry nebude vždy vhodné Veľmi efektívnym riešením je uvoľniť miesto v hornej nástennej skrinke a prerobiť ho na mikrovlnnú poličku. Výhodou tohto riešenia je, že pracovný priestor bude plne využitý a nebudú na ňom žiadne nepotrebné položky. Nevýhoda riešenia – používanie mikrovlnnej rúry nebude vždy vhodné

Môžete si kúpiť hotovú policovú konštrukciu s bočnými stojanmi a hornou policou. V tomto prípade zostáva iba zavesiť police na stenu a zaistiť ich samoreznými skrutkami..

Táto metóda má niekoľko hmatateľných nevýhod:

 • Polica nezabezpečuje dostatočné vetranie. Ak je horná polica, potom sa počas prevádzky mikrovlnnej rúry zahreje.
 • Takáto polica nemôže byť inštalovaná v oblasti pracovného priestoru, pretože bude rušiť prácu..

Takúto konštrukciu je však možné nainštalovať veľmi rýchlo, bez toho, aby ste mali nejaké zručnosti v tesárstve. To je veľké plus tejto metódy..

Možnosť 2: polica zo zátvoriek

Ďalší mimoriadne jednoduchý spôsob umiestnenia mikrovlnnej rúry na stenu. Konzoly spotrebičov sa predávajú v každom obchode s domácimi spotrebičmi – zvyčajne sú navrhnuté pre televízory, ale rovnako dobre budú fungovať aj pri umiestňovaní mikrovlnnej rúry..

Takáto polica je pripevnená rýchlo podľa hotových pokynov pre konzoly. Nevyžadujú sa žiadne špeciálne schopnosti ani znalosti.

Konzoly je možné použiť rôznymi spôsobmi: mikrovlnnú rúru môžete nainštalovať priamo na ne alebo môžete najskôr nainštalovať poličku a potom na ňu položiť mikrovlnnú rúru. Konzoly je možné použiť rôznymi spôsobmi: mikrovlnnú rúru môžete nainštalovať priamo na ne alebo môžete najskôr nainštalovať poličku a potom na ňu položiť mikrovlnnú rúru. Výhodou použitia mikrovlnných zátvoriek je univerzálnosť. Konzolu je možné upevniť kdekoľvek na stenu a po inštalácii bude prakticky neviditeľný Výhodou použitia mikrovlnných zátvoriek je univerzálnosť. Konzolu je možné upevniť kdekoľvek na stenu a po inštalácii bude prakticky neviditeľný

Medzi nevýhody tohto usporiadania patrí skutočnosť, že dizajn nemusí zapadať do celkového vzhľadu kuchyne. V tomto prípade je lepšie venovať pozornosť poličkám vyrobeným ručne z dreva..

Ako nainštalovať mikrovlnné konzoly (video)

Možnosť 3: policová polica

Ak máte vo svojej kuchyni veľa rôznych spotrebičov, potom problém s využitím priestoru pomôže vyriešiť policová polica s niekoľkými výklenkami. Môžete napríklad položiť mikrovlnnú rúru na hornú poličku a multivarku na spodok. Alebo urobte to, čo je na fotografii - vložte 2 mikrovlnné rúry Ak máte vo svojej kuchyni veľa rôznych spotrebičov, potom problém s využitím priestoru pomôže vyriešiť policová polica s niekoľkými výklenkami. Môžete napríklad položiť mikrovlnnú rúru na hornú poličku a multivarku na spodok. Alebo urobte to, čo je na fotografii – vložte 2 mikrovlnné rúry Kovová polica sa líši od drevenej tým, že vyzerá Kovová polica sa líši od drevenej tým, že vyzerá "jednoduchšie", a preto sa dá použiť takmer v každej kuchyni bez toho, aby spôsoboval nerovnováhu. Okrem toho môžu byť v spojení s ním použité aj koľajnice na skladovanie príborov. Kovová polička do mikrovlnnej rúry je teda jednou z najlepších možností.

Veľmi originálna a pohodlná polica.

Má veľa výhod:

 • dá sa prevážiť;
 • môže byť použitý na umiestnenie a ďalšie veci;
 • nekazí interiér;
 • poskytuje dostatočné vetranie.

Čo je potrebné na výrobu políc:

 • tri nábytkové dosky štandardných veľkostí 600 x 450 mm, ktoré sa predávajú v obchodoch so stavebným materiálom;
 • kovové tyče s priemerom 22 mm;
 • oceľové príruby pre tyče – 16 ks;
 • oceľové rohy 200×300 mm.

Výrobný postup:

 • Na vodorovných rovinách nábytkových prírezov (dosiek) označte upevňovacie body prírub, ktoré sú od každého rohu vzdialené vo vzdialenosti 30 x 30 mm..
 • Do strednej police vyvŕtajte otvory s priemerom 22 mm;
 • Pripojte príruby k strednej polici na oboch stranách;
 • Z tyče sú vyrezané štyri identické segmenty – každý segment by sa mal rovnať 650-700 mm;
 • Upevnite tyče pomocou upínacej skrutky na prírube;
 • Police sú navzájom pripevnené;
 • rohy sú pripevnené k zadnej časti konštrukcie;
 • polica je zavesená na rohoch k stene pomocou samorezných skrutiek.

Ako si vyrobiť mikrovlnnú poličku vlastnými rukami (video)

Odporúčame tiež sledovať video o inštalácii poličky trochu iného modelu:

Záver

Samostatne vyrobená mikrovlnná polica sa môže stať skutočnou ozdobou interiéru kuchyne, pretože materiál je vybraný sám presne pre štýl a farebnú schému miestnosti.