Moderné barové pulty do kuchyne: zónovanie a funkčnosť

Barový pult môže byť nástenný alebo ostrovný, môže to byť plnohodnotná konštrukcia nábytku alebo transformátor Barový pult môže byť nástenný alebo ostrovný, môže to byť plnohodnotná konštrukcia nábytku alebo transformátor Kuchyňa s barovým pultom-štandardný alebo nútený krok? Kuchynka, ktorej veľkosť nenecháva žiadne iné možnosti, s barovým pultom ako stolom, dnes už nikoho neprekvapíte. Môže to byť skladací stojan alebo transformačný stojan, obľúbené modely z umelého kameňa alebo klasický dizajn. Takéto pulty v kuchyni sú bezpochyby vecou pohodlia. Ak je rodina malá a vo väčšine prípadov jedia dvaja ľudia súčasne, má zmysel nainštalovať stojan..

Barový pult v kuchyni: možnosti umiestnenia

Aké možnosti sú prijateľné v modernej kuchyni, aké je najpohodlnejšie umiestnenie, ovplyvňuje šírka a ďalšie rozmery kuchyne, skriniek a políc umiestnenie stojana? Viac o tomto.

V malej štúdiovej kuchyni je barový pult nepostrádateľný ako štýlový zonátor V malej štúdiovej kuchyni je barový pult nepostrádateľný ako štýlový zonátor

Barový pult v kuchyni môže:

 • Vstúpte do komplexu rohovej kuchyne, a bude to vyzerať, že máte k dispozícii trojstranné pracovné povrchy;
 • Opierajte sa o nočný stolík – taký dizajn predpokladá, že nočný stolík je skôr krásnym dizajnom, dekor použitím vitráže;
 • Postavte sa pozdĺž steny a byť dobrou alternatívou k jedálenskému stolu;
 • Buďte doskou parapetu – táto možnosť pri okne je tiež racionálna;
 • Doplní sa rímsovou strechou – také rozloženie vám umožňuje vytvoriť v miestnosti špeciálnu atmosféru, pretože rímsa má dobrý dizajn vo forme miestneho osvetlenia.

Stojan na náhlavnú súpravu je tiež rozšírením pracovného priestoru a zónový stojan je skvelým miestom na rýchle raňajky. Stojan na náhlavnú súpravu je tiež rozšírením pracovného priestoru a zónový stojan je skvelým miestom na rýchle raňajky.

Dokonca aj kuchyne, ktorých rozmery sú v dobrom zmysle slova pôsobivé, sú alternatívou. Jedálenský stôl môže byť napriek tomu veľký a je obtiažne ho zakaždým prestavať, takže barové pulty v kuchyni slúžia na občerstvenie a raňajky..

Barový pult v interiéri kuchyne: tipy pre dizajnérov (video)

Moderná kuchyňa s barovým pultom: dizajnové prvky

Dnes sa objavujú zaujímavé projekty, z ktorých mnohé sú pre kuchyňu s barovým pultom, kde tento rozdeľuje priestor. Napríklad v jednej zóne sú skrinky, police a skrinky pri stene a v druhej – miesto na odpočinok so sedačkou, stolom, prípadne mini rohom. Môže to byť napríklad stacionárny (trvalý) barový pult do kuchyne alebo pohodlný skladací model.

Konvertibilné modely sú praktickým riešením pre malé kuchyne. Sú krásne, pretože nezaberajú veľa miesta s pomerne širokou funkčnosťou. Konvertibilné modely sú praktickým riešením pre malé kuchyne. Sú krásne, pretože nezaberajú veľa miesta s pomerne širokou funkčnosťou.

Dizajn miestnosti je v konečnom dôsledku ovplyvnený typmi barových pultov:

 • Zasúvateľný stojan;
 • Stojanový transformátor;
 • Sklenený model;
 • Skladací stojan;
 • Mobilné.

Je žiaduce, aby kuchyne s barovým pultom vyzerali ako jeden harmonický priestor. Napríklad rovnaké skrinky boli kombinované so stojanom. To neznamená, že si musíte kúpiť náhlavnú súpravu, ktorá už má stojan. Mali by však existovať nejaké náhody alebo prinajmenšom – aby nedošlo k žiadnym skresleniam.

Výsuvný alebo výklopný stojan šetrí veľa miesta, ale jeho funkcie sú dosť obmedzené. Výsuvný alebo výklopný stojan šetrí veľa miesta, ale jeho funkcie sú dosť obmedzené.

Skrine s kovovými vložkami a dreveným pultom, alebo skrinky v plastovom štýle v studených tónoch a pultom v teplých farbách. Nechajte skrinky a stojan stáť oddelene, pomerne ďaleko od seba, dizajn by mal byť rovnaký.

Vlastnosti dizajnu barových pultov do kuchyne (video)

Kuchyne s barovým pultom: možnosť pri stene

Stĺpiky na stenu sú skvelé do malých kuchýň, kde sa počíta každý meter. Nemá zmysel dávať to oddelene, inštalácia by mala priestor racionalizovať a nie ho preplňovať.

Barový pult proti stene je možné umiestniť dvoma spôsobmi: koncom k stene alebo bokom dosky. Prvá možnosť je praktickejšia, ale nie je prijateľná pre všetky kuchyne. Barový pult proti stene je možné umiestniť dvoma spôsobmi: koncom k stene alebo bokom dosky. Prvá možnosť je praktickejšia, ale nie je prijateľná pre všetky kuchyne.

Výsledkom bude dizajn s písmenom G. Takéto rozloženie je výhodné v tom, že nie je potrebné dávať jedálenský stôl. Buď bude spočívať na skriniach, alebo vytvorí priechod, ktorého šírka je neúmerne malá..

V skutočnosti také malé projekty jedálenských kútov nie sú také zlé:

 • Ak rozloženie kuchyne neumožňuje viac, mini jedálenský kút je najlepším východiskom, ako sa hovorí, na každý deň;
 • Veľké rodinné jedlá sa prinášajú do obývačky;
 • Priestor je organizovaný, skrinky a skrinky na náhlavnú súpravu sa za nimi pohodlne a pohodlne pracuje.

Mobilný stojan na stenu upevnený na doske je praktický, ak to kuchynský kút umožňuje Mobilný stojan pri stene, upevnený na doske, je praktický, ak to kuchynský kút umožňuje

Skladací stojan je možné použiť aj vtedy, ak má náhlavná súprava veľké skrinky alebo sa stojan nepoužíva často, ale povedzme párkrát denne..

Barový pult: ostrovná a nástenná verzia (video)

Barové pulty do kuchyne z umelého kameňa

Konštrukcia z umelého kameňa je najoptimálnejšou možnosťou rozpočtu. Vyzerajú luxusne, výkon je tiež skvelý..

Typy barových pultov z umelého kameňa:

 • Akryl. Silné stojany, ale existuje malý mínus – môžu byť poškriabané, ale sú bezpečné pre životné prostredie, ale tento druh umelého kameňa vám umožňuje vyrábať stojany neuveriteľných tvarov;
 • Mramor. Používa sa jeden z najluxusnejších typov umelého kameňa, zmes mramorových štiepok, polyesterovej živice a niektorých farbív. Tento druh umelého kameňa vyzerá perfektne, ale je tiež náchylný na poškriabanie.
 • Polyester. Pravdepodobne najlacnejšie z barových pultov z umelého kameňa sú trvanlivé, ale ich tvary sú celkom štandardné;

Stĺpiky môžu byť tiež vyrobené z materiálu, akým je kremenný aglomerát. Je to syntéza tekutého kameňa a kompozitného materiálu, silná a odolná Stĺpiky môžu byť tiež vyrobené z materiálu, akým je kremenný aglomerát. Je to syntéza tekutého kameňa a kompozitného materiálu, silná a odolná

Tak či onak, umelý kameň má jedného konkurenta – prírodný kameň. Ale tieto možnosti sú drahé..

Barové pulty z umelého kameňa a kuchynské skrinky je možné kombinovať s podobným vzorom a textúrou, alebo len s farebnou schémou.

 Regály z umelého kameňa v interiéri kuchyne (video)

Barové pulty sú pohodlné, krásne, praktické. Nastavenú jedálenskú súpravu by ste nemali hodiť do malej kuchynky, ak to rozmery nedovoľujú. Oveľa múdrejší je kompaktný komplex, ktorý nepreplňuje priestor, ale vytvára kompetentný a pohodlný interiér, kde je všetko harmonické..

Návrh barových pultov do kuchyne (foto)