Kompaktný roh pre malú kuchyňu: pohodlie a pohodlie

Kompaktná kuchynka štandardného dizajnu môže pojať maximálne 3 - 4 osoby pri stole Kompaktná kuchynka štandardného dizajnu môže pojať maximálne 3 až 4 osoby pri stole. Kuchynský kút je jednou z najobľúbenejších foriem organizácie priestoru v kuchyni. Sada obvykle obsahuje časť pohovky so špeciálnym sedením, stôl a stoličky alebo stoličky. Prečo špeciálne sedenie? Faktom je, že by to nemala byť konštrukcia lavice, ale stále pohovka, so zvýšeným komfortom.

Malé rohy v kuchyni: výhody použitia

Ak stále pochybujete, či stojí za to venovať pozornosť takýmto rohovým častiam, bolo by múdre sa zoznámiť s ich nespornými výhodami..

Výrobca často pod roh umiestňuje úložné boxy, ktoré pomáhajú pri skladovaní kuchynského náčinia a ďalších dôležitých vecí v každodennom živote. Výrobca často pod roh umiestňuje úložné boxy, ktoré pomáhajú pri skladovaní kuchynského náčinia a ďalších dôležitých vecí v každodennom živote.

“Pros” rohu pre kuchyne:

 • Racionálne využitie priestoru;
 • Schopnosť zmestiť všetkých členov domácnosti k jednému stolu;
 • Pohovky majú operadlo s dosť mäkkým čalúnením, o ktoré sa dá ľahko oprieť alebo usadiť;
 • Niektoré pohovky je možné zmeniť na miesta na spanie;
 • Rohový nábytok je považovaný za dobrý priestorový zón..

V malej kuchyni s arkýrom alebo v stiesnenej miestnosti neštandardného tvaru môže byť roh pohovky jedinou voľbou pri usporiadaní jedálenského kúta V malej kuchyni s arkýrom alebo v stiesnenej miestnosti neštandardného tvaru môže byť roh pohovky jedinou voľbou pri usporiadaní jedálenského kúta

Mimochodom, roh nie je nevyhnutne hotová súprava. Existujú vynikajúce možnosti, ktoré používajú jednu pohovku, kúpenú samostatne, rovnaký stôl a stoličky. Jediná otázka je v správnom umiestnení dizajnu jedálenského kúta.

Štýlový dizajn kompaktných kuchynských kútov (video)

Večera pre malú kuchyňu: zápas podľa farby

Práve takýto príklad je možné zvážiť podrobnejšie. Predstavte si kuchyňu s jedálenským kútom v podkroví. Toto je oblasť pri stene, napríklad biela tehlová stena a niekoľko metrov, na ktorú musíte umiestniť stôl, stoličky a pohovku..

Môžete to urobiť takto:

 • Vezmite pohovku v neutrálnom odtieni (vyblednutá hnedá, sivá), hrubú textúru, takmer stenu;
 • Biely stôl vo vintage štýle;
 • Biele stoličky s čalúnenými sedadlami podobne ako pohovka.

Dizajnéri odporúčajú, aby sa nezamerali na úplnú náhodu: susedné farby a textúry, jednota štýlu - nábytok je už „priateľský“ a robí z neho súpravu Dizajnéri odporúčajú, aby sa nezamerali na úplnú náhodu: susedné farby a textúry, jednota štýlu – nábytok je už „priateľský“ a robí z neho súpravu

Je ťažké nájsť takú hotovú súpravu, ale je celkom možné ju zostaviť sami.

Malé rohové pohovky v kuchyni: ako si vybrať

Malé rohové sedačky sú kompaktný nábytok, ktorý má svoje miesto aj v malej kuchyni. Nemali by pôsobiť objemne, nemali by byť veľmi tmavé a nemali by vyčnievať z celkového obrazu kuchyne..

Čalúnenie nemá žiadny malý význam:

 • Velúr, ženilka, žakár, plyš – toto sú možno najobľúbenejšie typy čalúnenia vhodné pre kuchynský nábytok;
 • Mikrovlákno potiahnuté teflónom – moderná alternatíva k tradičným náterom, vyznačujúca sa dobrým zachovaním farby a vysokou odolnosťou proti opotrebovaniu;
 • Kŕdeľ – nie je to taká dobrá voľba ako predchádzajúca, ale ani nie je zlá, jeho hromada by však mala byť krátka a s diagonálnou väzbou;
 • Koža – jedna z najlepších možností, ale dosť drahá;
 • Eko koža – a to je prijateľnejšia možnosť, a to ani navonok nestráca na prírodnej koži.

Pri výbere dizajnu a konštrukcie rohu pre malú kuchyňu sa snažte pred kúpou mentálne zapadnúť do vášho interiéru alebo vytvoriť rozloženie na počítači. Pri výbere dizajnu a konštrukcie rohu pre malú kuchyňu sa snažte pred kúpou mentálne zapadnúť do vášho interiéru alebo vytvoriť rozloženie na počítači.

Na plnenie sedadiel pohovky alebo stoličiek sa najčastejšie používa penová guma, syntetický zimovač alebo polyuretánová pena. Posledný uvedený materiál je považovaný za najlepší z týchto troch. Existuje šesť skupín polyuretánovej peny, ktorá môže mať normálnu tuhosť a vysokú elasticitu, je mäkká a hyperjemná a má zvýšenú tuhosť a je len tvrdá..

Pravidlá výberu: roh pre malú kuchyňu (video)

Rohy pre malú kuchyňu: dizajnové prvky

Rohy do rohov sporov. Existujú stacionárne modely, to znamená, že prvky takýchto kuchýň nie je možné usporiadať. Táto súprava má buď rohovú alebo rovnú pohovku. Obvykle sa dodáva s vnútornými úložnými boxmi.

Skladací roh je v istom zmysle výhodnejší, pretože zahŕňa možnosť vytvorenia lôžka alebo dokonca dvoch miest naraz Skladací roh je v istom zmysle výhodnejší, pretože zahŕňa možnosť vytvorenia lôžka alebo dokonca dvoch miest naraz

Takéto rohové štruktúry možno najčastejšie nájsť v troch typoch;

 • Delfín;
 • Eurobook;
 • Francúzska véčko.

Dizajn takýchto malých rohov je pôsobivý: existujú prísne klasické modely a existujú návrhy pre moderné kuchyne so zjednodušenými tvarmi, neobvyklými riešeniami, jasnými farbami.

Pre malé kuchyne sú vhodné konštrukcie s niekoľkými trikami, napríklad:

 • Výsuvná tyč alebo držiak na fľašu. Obvykle je namontovaný na boku rohu, je veľmi pohodlný a ergonomický.
 • Miesto na spanie. Nachádza sa v dodatočnom bloku a umožňuje vám buď umiestniť hosťa, ktorý strávil noc v kuchyni, alebo dať príležitosť, keď ste sa rozhodli stráviť noc v kuchyni, prenocovať tu..

Úložná časť je ďalším bežným trikom kompaktnej kuchynky. Spravidla môže byť umiestnený pod lôžkom alebo pod všetkými horizontálnymi rovinami pohovky. Úložná časť je ďalším bežným trikom kompaktnej kuchynky. Spravidla môže byť umiestnený pod lôžkom alebo pod všetkými horizontálnymi rovinami pohovky.

Pre malú kuchyňu si môžete vybrať modely pohoviek s priechodnou stenou alebo bez podrúčok, čo uľahčí dizajn.

Rohy neobvyklého dizajnu (video)

Pri výbere takéhoto dizajnu dávajte pozor nielen na čalúnenie a iné materiály, ale aj na súlad tvarov s vašou kuchynskou súpravou. Musia sa zhodovať. Rovnako ako steny, podlaha, strop by nemali „protestovať“ proti farbe a tvaru rohového modelu.

Roh pre malú kuchyňu (foto)