Dizajn kuchynských dosiek MDF: ako si vybrať

Dosky z MDF sú obzvlášť obľúbené v kuchyniach v ekonomickej triede kvôli ich cenovým vlastnostiam a priaznivým technickým vlastnostiam. Dosky z MDF sú obzvlášť obľúbené v kuchyniach v ekonomickej triede kvôli ich cenovým vlastnostiam a priaznivým technickým vlastnostiam. Ak skutočne chcete dosku najvyššej kvality, ktorá vám bude v kuchyni slúžiť dlho bez zmeny vzhľadu, bude to prírodný alebo umelý kameň. najlepšia možnosť. Táto cena ale nie je prijateľná pre každého, a tak ľudia hľadajú alternatívu. A môžete ho nájsť vo forme dosiek z MDF – verzie modernej lacnej kuchyne.

Kuchynské dosky z MDF: charakteristické vlastnosti

Existuje menej takýchto dosiek ako napríklad drevotrieska. Je to pochopiteľné, výrobky z drevotriesky budú lacnejšie ako dosky uvažované v tomto materiáli..

Mimochodom, stojí za to popísať, ako sa tieto materiály líšia..

Rozdiely medzi drevotrieskou a MDF:

 • Drevotrieska – drevotrieska. Častice dreva v ňom držia pohromade formaldehydová živica.
 • MDF – drevovláknitá doska. Lingin a parafín sa používajú na udržanie vlákien spolu. Preto je táto možnosť pre ľudské zdravie menej bezpečná..

Dosky z drevovláknitých dosiek majú ďalšie výhody - modernejší dizajn, priemernú odolnosť proti vlhkosti, vizuálnu príťažlivosť Dosky z drevovláknitých dosiek majú ďalšie výhody – modernejší dizajn, priemernú odolnosť proti vlhkosti, vizuálnu príťažlivosť

Ako si vybrať kuchynskú dosku z MDF

Ak sa rozhodnete kúpiť laminátové kuchynské dosky, niekoľko pravidiel výberu nebude nadbytočných..

Pravidlá pre výber stola:

 • Čím dlhšie doska vydrží, tým je jej vzhľad spočiatku tmavší. Súčasne je u tmavých a nejednotných dosiek ešte väčšia pravdepodobnosť, že vydržia dlhšie. Je zrejmé, že na tých a na iných doskách sa škvrny časom objavia, ale na tmavých, heterogénnych nebudú tak viditeľné..
 • Ak sa rozhodnete, že pre kuchyňu je lepší laminovaný povrch, nechajte ho matný. Na ňom škrabance od ostrých predmetov, ktoré nevyhnutne vznikajú, nie sú tak viditeľné ako na lesklých.
 • Dôležitým bodom je kontrola koncov. Koncové povrchy a hrany dosky musia byť správne spracované, najmenšie chyby povedú k tomu, že veľmi skoro celý povrch nadobudne neatraktívny vzhľad..

Povesť výrobcu, recenzie, zľavový program - to všetko sa berie do úvahy pri výbere nábytku do kuchyne Povesť výrobcu, recenzie, zľavový program – to všetko sa berie do úvahy pri výbere nábytku do kuchyne

Samozrejme stojí za to pripomenúť, že výrobca vám musí poskytnúť záručný dokument..

Dizajn dosiek z drevovláknitých dosiek

Pretože je vrchná fólia nanesená na pracovnú dosku, drevovláknitá doska môže mať doslova akýkoľvek vzhľad – možnosti dizajnu sú pôsobivé. Dizajn môže byť podobný takmer akejkoľvek štruktúre, akejkoľvek farbe.

Tvar dosiek môže byť tiež ľubovoľný, najmä ak uprednostňujete nábytok na mieru.. 

Drevovláknitá doska je dobre rezaná a frézovaná, čo umožňuje remeselníkom vytvoriť akýkoľvek tvar a konfiguráciu Drevovláknitá doska je dobre rezaná a frézovaná, čo umožňuje remeselníkom vytvoriť akýkoľvek tvar a konfiguráciu

Doska stola môže byť:

 • Rovno;
 • Uhlové;
 • Zaoblené;
 • Pokračovanie parapetu.

Najnovšia možnosť dizajnu kuchynských dosiek je v poslednej dobe obzvlášť obľúbená. To vám umožní efektívnejšie využívať kuchynský priestor. Stolový parapet môže slúžiť ako ďalšie úložné miesto, napríklad mini stolík alebo barový pult. Umožňuje vám tiež kombinovať interiér kuchyne s jednou témou. Pomáha to zladiť interiérové ​​prvky, nie zvýrazniť ten istý parapet, ale harmonizovať v jednom systéme kuchynskej súpravy..

Akú farbu má doska v súčasnej dobe v móde

Ak vám nie sú ľahostajné interiérové ​​trendy, vezmite si nasledujúce informácie na vedomie.

Pre kuchynský priestor v neutrálnych farbách je vhodná svetlejšia doska alebo doska so zdobeným vzorom, zaujímavý ornament Pre kuchynský priestor v neutrálnych farbách je vhodná svetlejšia doska alebo doska so zdobeným vzorom, zaujímavý ornament

Funkcia možností farieb na dosku:

 • Biela doska stola. Aura čistoty, dokonalosti a všestrannosti. Kombinuje sa s akýmkoľvek dizajnom, organizuje interiér, organizuje priestor. Mnohí sa obávajú bielych dosiek s odvolaním sa na skutočnosť, že budú musieť častejšie čistiť. V praxi sa však ukazuje, že biely nábytok v kuchyni je veľmi pohodlný, je ľahké sa oň starať, pretože všetko je odstránené naraz, počas generálneho čistenia nie sú žiadne prekvapenia ako staré škvrny.
 • Tyrkysová stolová doska. Módny aktivátor farby a chuti do jedla. Preto pre rodinu s malými deťmi, ktoré nechcú, je to skvelá voľba, ale pre tých, ktorí chudnú – mimoriadne dráždivá. Rovnaký účinok má aj oranžový kuchynský nábytok.
 • Fialová stolová doska. Dobrá voľba, ak je kuchyňa otočená k slnečnej strane. Fialová farba je dnes v móde, skutočne lahodí oku, vyzerá vznešene. V malej kuchyni bude dobrá svetlo fialová doska; pre priestrannejšiu izbu môžete použiť sýte farby, ktoré sa dnes zmenia na veľmi módnu farbu baklažánu..
 • Žiarivo žltá doska. Len ako prízvuk môže byť roztomilý. Zvyšok náhlavnej súpravy je žiaduci, ak existuje viac pokojných tónov. Ale na zvýšenie nálady, zvýšenie efektivity a vitality je výber takejto stolovej dosky celkom spravodlivý.
 • Karamelová doska. Doska stola bude taká dobrá v náhlavnej súprave v pastelových farbách. Je to jemná farba, jemná a príjemná. Vyzerá vznešene, elegantne, vyzerá ladne. A nie také svetlé, aby vás to unavilo.

Kuchynské dosky z MDF v interiéri (video)

Kuchynská doska je dôležitým dizajnovým prvkom. Povrchy z drevovláknitých dosiek sú kompromisom medzi cenou a kvalitou, ak nie sú drevotrieskové dosky žiaduce, a umelý alebo prírodný kameň je drahý.

Mať dobrý výber!

Návrh kuchynských dosiek z MDF (foto)