Ako si vybrať ten správny kuchynský nábytok?

Ako si vybrať ten správny kuchynský nábytok? Ako si vybrať ten správny nábytok do kuchyne? Hovorí sa, že kuchyňa je najposvätnejšie miesto, pretože sa tam pripravuje jedlo, bez ktorého nemáme život. Preto je také dôležité, aby sa členovia domácnosti v kuchyni cítili čo najpohodlnejšie. K tomu je potrebné vybrať ten správny čalúnený nábytok z rôznych možností, ktoré vytvoria útulné prostredie pre život..

To môže slúžiť ako rohy a rozkladacie pohovky. Pretože väčšinu času trávime v kuchyni, nábytok by mal byť, samozrejme, veľmi mäkký, aby bol počas jedla alebo prípravy jedla dlhý čas v pohodlných polohách..

Druhy nábytku

Mäkké rohy sú výhodné v tom, že majú úložné boxy a miesto na spanie. Výhodou je, že všetok tento nábytok je možné rozložiť, má rôzne prevedenia a police na veci. Dôležitú úlohu v pohovke zohráva výber rámu a dizajnu. Z akého dreva je pohovka vyrobená, ovplyvňuje kvalitu a trvanlivosť. Rám môže byť vyrobený z preglejky, drevotriesky a dokonca aj kovu.

Vyberte si správny kuchynský nábytok Vyberte si správny kuchynský nábytok

Funkcie nábytku

Takmer každý si rád ľahne po jedle, preto poslúži pohovka s miestom na spanie. Zvlášť ukazuje svoje pohodlie v malých bytoch, v ktorých problémy vyplývajú z nedostatku miesta. Tieto výhody sedacích súprav hrajú dôležitú úlohu pri návšteve hostí..

Ako si vybrať ten správny kuchynský nábytok? Ako si vybrať správny kuchynský nábytok?

O rohu a druhoch pohovky s ich výhodami

Kuchynské rohy sa líšia svojim mimoriadnym dizajnom, pretože kombinujú sklopné sedadlá s ďalšími zásuvkami a vytvárajú transformačnú štruktúru, ktorú je možné zostaviť ručne. Je možné ho nahradiť namiesto lôžka. Vytiahnite kuchynský stôl do voľného priestoru, ktorý sa objaví. Preto pri výbere rohu je potrebné vziať do úvahy rozmery kuchyne, výpočet všetkých rozmerov, meranie celého objemu priestoru.

Existujú štandardné rohové sedacie súpravy – podľa návrhu, ktoré držia rohové diely pohromade.

Arkýře – pripomínajú geometrické tvary.

Modulárny – umožňuje vám zmeniť prvky rohu.

Posuvné – umožňuje zväčšiť pohovku a urobiť z nej miesto na spanie.

Okrem toho existujú pohovky s rámovými alebo bezrámovými konštrukciami z dreva. V porovnaní s kuchynským kútom a stoličkami bude nákup malých pohoviek stáť funkčnosť a praktickosť. Na organizáciu kuchynského priestoru je potrebné vybrať ten správny a kúpiť rohovú sedaciu súpravu, ktorý by sa hodil na určité miesto v rohu kuchyne.

Rohová sedačka v kuchyni je pohodlná a praktická Rohová sedačka v kuchyni je pohodlná a praktická

Voľba prevedení

Pri výbere dizajnu je potrebné vziať do úvahy približný počet ľudí, ktorí zostanú a distribuujú, aby bola pracovná plocha oddelená od odpočinkovej časti kuchyne. Po prvé, aby zodpovedal dizajnu interiéru a predmetom, berúc do úvahy štýl stoličiek.

Sortiment kuchynského nábytku je pestrý Sortiment kuchynského nábytku je pestrý

Všetko musí byť rozložené a umiestnené na mieste, aby spiaci mohol vidieť na predné dvere a chladnička sa prednostne otvára vhodným smerom. Návrh malých pohoviek v kuchyni by mal zahŕňať rozkladaciu pohovku, ktorú je možné pre pohodlie ručne rozložiť.

Praktické sú malé pohovky do kuchyne Praktické sú malé pohovky do kuchyne

Druhy mechanizmov

Zavádzanie-pohovka pre domácich majstrov, z ktorej sa spodná časť konštrukcie jednoducho vysunie von.

Rozkladacia sedačka Rozkladacia sedačka

Kniha – jednoduché, pohodlné a priestranné rozloženie pohovky, ktoré je každému známe už mnoho rokov a zaberá málo miesta.

Pohovka s mechanizmom Pohovka s mechanizmom "kniha"

Delfín – so zasúvateľným dolným blokom.

Pohovka Pohovka "Delfín"

Gag-gag – pohovka, ktorá vyzerá ako kniha, ktorej zdvíhanie bočných častí je posunuté do strán.

Pohovky Pohovky "gag-gag"

Akordeón – pre malé miesta s lôžkom, zaťahovacími sedadlami a operadlami, pozostáva z troch častí.

Pohovka s mechanizmom Pohovka s mechanizmom "harmonika"

Tieto možnosti sú považované za optimálne a líšia sa dizajnom, čo umožňuje široký výber štýlu.

Materiály

Kuchyňa je časť domu, ktorá je náchylnejšia na znečistenie než ktorákoľvek iná miestnosť, preto pri výbere materiálu na nábytok vyžaduje osobitný prístup. Aby ste to urobili, musíte zvoliť odolný materiál, ktorý odpudzuje nečistoty, pre jeho časté odstraňovanie a umývanie z povrchu nábytku..

Pre pohovky, stoličky a pohovky v kuchyni môžete vyzdvihnúť gobelínový materiál. Je to lacné a dá sa vyčistiť Pre pohovky, stoličky a pohovky v kuchyni môžete vyzdvihnúť gobelínový materiál. Je to lacné a dá sa vyčistiť Pre kreslá si môžete objednať žakárové poťahy alebo ušiť niekoľko možností vlastnými rukami. To vám umožní častejšie meniť štýl kuchyne bez ďalších nákladov. Pre kreslá si môžete objednať žakárové poťahy alebo ušiť niekoľko možností vlastnými rukami. To vám umožní častejšie meniť štýl kuchyne bez ďalších nákladov.

Nemali by ste mať čalúnený nábytok z hodvábu, velúru a zamatu, pretože sú považované za rozmarné, aby si zachovali svoj pôvodný vzhľad..

Umelá koža v prvom rade neabsorbuje zápach a vlhkosť. Je vhodný na čistenie a zachováva si estetický vzhľad Umelá koža v prvom rade neabsorbuje zápach a vlhkosť. Je vhodný na čistenie a zachováva si estetický vzhľad Pravá koža - odolná, prateľná, ale absorbuje zápach a výroba sedačky s lôžkom je drahá Pravá koža – odolná, prateľná, ale absorbuje zápach a výroba sedačky s lôžkom je drahá Kŕdeľ - je dodávaný s teflónovým povlakom, veľmi odolným a lacným materiálom, je praktický a odpudzuje vodu Kŕdeľ – je dodávaný s teflónovým povlakom, veľmi odolným a lacným materiálom, je praktický a odpudzuje vodu

Kuchynská sedačka môže byť vyrobená z tohto materiálu a ľahko sa čistí, keď je znečistená. Spoločnosť Flock má pre jedálenské sedacie súpravy rôzne prevedenie a paletu farieb.

Eko koža je lacný analóg kože. Je odolný a nevyžaduje špeciálnu údržbu Eko koža je lacný analóg kože. Je odolný a nevyžaduje špeciálnu údržbu

Ratanový kryt nevyžaduje výhradnú úpravu, je v prevádzke nenáročný, ale hlavnou vecou je, že v blízkosti kachlí, radiátora alebo krbu veľmi nevysychá. Prach z neho možno odstrániť vysávačom bez použitia chemikálií pri mokrom čistení.

Nábytok potiahnutý ratanom Nábytok potiahnutý ratanom

Pomocné látky

Z plnív – pružinový blok bude slúžiť dlho. Má rovný povrch, neabsorbuje vlhkosť a odoláva namáhaniu.

Existuje možnosť polyuretánovej peny. Je jemný na dotyk pokožky tela, je odolný a ľahko sa používa, odoláva stresu.

Penová guma je oveľa lacnejšia, ale hlavnou vecou je vybrať vysokokvalitný materiál, ktorý bude nábytku slúžiť dlho.

Nemalo by sa zabúdať, že trvanlivosť nábytku závisí predovšetkým od kvality čalúnenia, výplne a rámu..