Presunutie kuchynského drezu na nové miesto – prečo je to potrebné a ako ľahko sa to implementuje

Prenos drezu môže nielen zvýšiť funkčnosť kuchyne, ale aj úplne upraviť jej interiér. Sťahovanie drezu môže nielen zvýšiť funkčnosť kuchyne, ale tiež úplne zmeniť jej interiér. Situácie, keď je potrebné presunúť umývadlo vo vašej kuchyni z jedného miesta na druhé, nie sú neobvyklé: takmer vždy sa táto pracovná jednotka nachádza v rohu kuchyňa, čo nie je vždy vhodné pre hostesku. Na riešenie tohto problému však musíte starostlivo zvážiť všetko. Tento článok vám predstaví hlavné fázy práce a malé veci, ktoré je potrebné vziať do úvahy..

Kde a prečo sa umývadlo nosí v kuchyniach?

Presunutie drezu bližšie k oknu je najobľúbenejším riešením Presunutie drezu bližšie k oknu je najobľúbenejším riešením Umývanie v blízkosti okna je výhodné kvôli prítomnosti veľkého množstva slnečného svetla Umývanie v blízkosti okna je výhodné kvôli prítomnosti veľkého množstva slnečného svetla

Tradičné umiestnenie umývadla v rohu kuchyne nie je vždy vhodné:

  • Malé osvetlenie;
  • Málo miesta.

A ak je prvý problém vyriešený umiestnením ďalšej žiarovky, potom bude pre pohodlie práce vhodné presunúť umývadlo do iného bodu v miestnosti. Ďalším dôvodom takejto práce je, že kuchynská súprava s drezom typu splachovací sa stáva atraktívnejšou a pohodlnejšou, ak nie je umiestnená v úplnom rohu alebo na okraji dosky, ale bližšie k stredu. Moderný dizajn a kuchynská móda ponúka dobrú možnosť, ako preniesť drez k oknu – maximálne tak využijete denné svetlo z okien, a ak vám to plocha miestnosti dovolí, môžete si zariadiť ostrovnú kuchyňu – jednu alebo dva pracovné stoly, umývadlo a niekedy aj kachle môžu byť umiestnené v strede miestnosti.

Výber materiálov pre prácu

Zvlášť opatrne musíte pristupovať k výberu materiálov na prenos uzla. Je potrebné používať iba vysokokvalitné a certifikované materiály – to zaručí, že vodovodný systém bude slúžiť dlho a spoľahlivo. Okrem rúrok a spojovacích prvkov je lepšie okamžite premýšľať aj o materiáloch na hydroizoláciu podlahy – posunutím drezu sa zvyšuje pravdepodobnosť upchatia rúr a zaplavenia kuchyne a susedov pod ňou.

Vypracujeme pracovný plán

Pri prenose drezu je dôležité dodržať postupnosť akcií a presnosť meraní. Pri prenose drezu je dôležité dodržať postupnosť akcií a presnosť meraní.

Kuchynské drezy sú dvoch typov:

  1. Mortise;
  2. Nad hlavou.

Rozdiel vo vykonanej práci závisí od ich typu. V prvom prípade, než prenesiete všetku komunikáciu, musíte na doske vyrezať otvor, ktorý má presne správnu veľkosť pre umývadlo. Aby ste sa nemýlili, musíte najskôr vytvoriť šablónu – zakrúžkovať spodnú časť drezu na list papiera a potom zmenšiť výsledný kruh (alebo štvorec, obdĺžnik – v závislosti od modelu) o 10 – 15 mm. na každej strane alebo v priemere. Je jednoduchšie a rýchlejšie namontovať horný drez – jeho konštrukcia vám umožňuje jednoduchú inštaláciu zhora na špeciálnu skrinku alebo kuchynský stôl s chýbajúcou hornou doskou..

Poradie a rozsah práce na prenose umývadla závisia od jeho typu – zapusteného alebo nad hlavou.

Ale v každom prípade, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je rozhodnúť sa, kde plánujete umiestniť umývadlo. V súlade s tým sa vypočíta požadovaný počet rúrok, ako aj spojovacích prvkov..

Najprv musíte označiť budúci drez na novom povrchu. Najprv musíte označiť budúci drez na novom povrchu. Ďalej musíte vyrezať otvor pre nové umývadlo. Ďalej musíte vyrezať otvor pre nové umývadlo. Drez je možné upevniť tmelom aj špeciálnymi svorkami. Drez je možné upevniť tmelom aj špeciálnymi svorkami. Vložíme nové umývadlo, spojíme vodovodné potrubie a radujeme sa z výsledku Vložíme nové umývadlo, spojíme vodovodné potrubie a radujeme sa z výsledku

Poradie práce vo všeobecných pojmoch je možné opísať nasledovne: pripravíme miesto pre umývadlo (postavíme stôl alebo vyrežeme otvor – najskôr podľa šablóny, potom ho mierne roztiahneme na požadovanú veľkosť), nainštalujeme. Pri zadlabacích modeloch musíte najskôr natrieť okraje otvorov silikónom na všetkých stranách; pri stropných modeloch musíte rozhodnúť o otázke spojovacích prvkov. V tomto prípade môžete:

  1. naneste štruktúru na lepidlo;
  2. pripevnite ho špeciálnymi rohmi.

Inštalácia drezu vlastnými rukami (video)

Možnosť lepidla je najjednoduchšia a najľahšia – stačí naniesť na boky skrinky špeciálny prostriedok, na vrch položiť umývadlo a zhora ho pevne pritlačiť. Poslednou fázou je inštalácia sifónu, rúrok a mixéra.

Niekoľko dôležitých drobností

Drezy s prídavnými nádobami sú veľmi pohodlným riešením, pretože zvyšky počas čistenia výrobkov sú spravidla v dreze, upchávajú ho a sťažujú odtok Drezy s prídavnými nádobami sú veľmi pohodlným riešením, pretože zvyšky počas čistenia výrobkov sú spravidla v dreze, upchávajú ho a sťažujú odtok

Presunutie umývadla o 50-100 cm na stranu nevyžaduje žiadne ďalšie postupy, ale rozsiahla prestavba kuchyne si vyžaduje vypracovanie projektového plánu a v niektorých prípadoch jeho schválenie. Zároveň buďte pripravení na niektoré obmedzenia, najmä umývadlo je možné premiestniť iba v rámci kuchyne, kuchyne-jedálne alebo kuchyne-obývačky (štúdio). Presunúť napríklad do spálne nebude fungovať..

Premiestňovanie jednotky na krátku vzdialenosť nekladie na materiály vážne požiadavky. Na zásobovanie vodou teda môžete použiť jednoduché flexibilné hadice a na odvod odpadových vôd vlnitú rúrku.

Bez ohľadu na to, z akého materiálu je kanalizačný systém vyrobený, mal by byť usporiadaný na svahu, čím viac, tým ďalej drez posuniete. Odborníci odporúčajú zvýšiť odtok o 5 (najmenej – 3) centimetrov na každý jeden meter. Prenesenie drezu o 3 metre teda zvýši jeho výšku o 9-15 centimetrov, preto je potrebné zvyšok pracovných plôch zdvihnúť na úroveň umývadla alebo postaviť pódium pod pracovnú plochu alebo pod celú kuchynskú časť. Obe metódy majú svoje výhody a nevýhody z hľadiska pohodlia, jednoduchosti organizácie a hospodárnosti..

Zhrňme si to

Sťahovanie drezu je ošemetná záležitosť, ale keď to zvládnete, môžete si v budúcnosti ušetriť veľa času a námahy pri príprave jedla. Sťahovanie drezu je ošemetná záležitosť, ale keď to zvládnete, môžete si v budúcnosti ušetriť veľa času a námahy pri príprave jedla.

Pri presúvaní umývacej jednotky musíte byť pripravení na to, že v procese práce budete musieť vynaložiť dosť úsilia a peňazí, ale výsledok stojí za to! Je na vás, či takúto operáciu urobíte sami alebo pozvete majstra. Ak však máte s takouto prácou málo skúseností, ale chcete robiť všetko vlastnými rukami, zaobstarajte si nadzemný drez, pretože prenos vypnutého modelu si od vás bude vyžadovať istú profesionalitu, ako aj špeciálny nástroj.