Ako je kúpeľňa usporiadaná v Chruščove: 5 nuáns

Kúpeľňa v Chruščove je veľmi malá, ale môže byť celkom funkčná Kúpeľňa v Chruščove je veľmi malá, ale môže byť celkom funkčná Najbežnejšie budovy v našej krajine sa nazývajú Chruščov. Chruščov je viacpodlažný bytový dom, ktorého byty majú v porovnaní s modernými bytmi veľmi zlú dispozíciu. Po kúpe bytu noví majitelia spravidla vykonajú kompletnú prestavbu, aby sa byt stal čo najpohodlnejším a najpohodlnejším. Kúpeľne v takýchto bytoch sú extrémne malé a často neexistuje spôsob, ako posunúť steny a zväčšiť priestor. Preto je potrebné pristupovať k usporiadaniu kúpeľne so všetkou zodpovednosťou, aby ste nemuseli odstraňovať niektoré prvky inštalatérskych prác a dizajn bol maximálne funkčný a zároveň moderný a zaujímavý..

Optimálny dizajn kúpeľne v Chruščove

Pretože priestor v kúpeľni stačí len na základné prvky, môže byť ťažké ukázať všetku vašu predstavivosť. Preto sa odporúča pred začatím renovácie vytvoriť projekt miestnosti, aby boli všetky aspekty obnovy vopred viditeľné..

Hlavným problémom je, že musíte vybrať také prvky, aby vykonávali niekoľko funkcií naraz. Súčasne sú prísne zakázané nepotrebné detaily..

Aby získala viac priestoru, väčšina majiteľov Chruščova cvičí kombináciu kúpeľne a toalety, ak je to možné, často sa pridáva časť chodby.

Pôvodné rozloženie je veľmi nepohodlné.

Optimálny dizajn kúpeľne v Chruščove je kombinácia kúpeľne a toalety Optimálny dizajn kúpeľne v Chruščove je kombinácia kúpeľne a toalety

Východisko zo situácie a nuansy:

 1. V minulosti bol v takejto kúpeľni dostatok priestoru, avšak v modernom svete s rozvojom technológie táto oblasť nestačí. Ak existujú 2 samostatné miestnosti pre kúpeľňu a toaletu, budú ešte menšie a nepohodlnejšie..
 2. Zdá sa, že kombinovaná idyla týchto miestností je úplne zbytočná, ale nie je. Po prestavbe sa zmení tvar miestnosti a je tiež možné prenášať komunikáciu.
 3. Mnohí sa neodvažujú prestavať a zjednotiť kúpeľ, pretože demolácia dôkladne tehlovej steny si vyžaduje veľa materiálnych výdavkov a len málo ľudí môže túto prácu vykonávať vlastnými rukami..
 4. Miestnosť je preťažená komunikáciou, pretože všetky potrubia sú umiestnené vo veľkej vzdialenosti od všetkých stúpačiek, je potrebné dodatočne nainštalovať potrubia a vykonať niekoľko rozvodov.
 5. Niektoré potrubia sú skryté v stenách. Ale táto metóda môže veľa vziať z už aj tak nedostatočnej oblasti..

Pri správnej implementácii metódy skrývania rúrok bude priestor organizovaný čo naj ergonomickejšie a zároveň budú steny zarovnané.

Pohodlná kúpeľňa v Chruščove: rozloženie

Kúpeľne v starých domoch nie sú navrhnuté pre zbytočné detaily, spravidla tam môžu byť umiestnené iba inštalatérske práce, ale teraz doba určuje nové pravidlá a teraz sa práčka stáva povinným prvkom kúpeľne..

Preto sa odporúča vopred vypracovať plán budúcej miestnosti, aby bolo zrejmé, čo je možné zmeniť, aby bola možná inštalácia práčky a jej pripojenie k komunikácii..

Zároveň sa snažia ponechať nejaký voľný priestor na pohyb.

Pred začatím rekonštrukcie v kúpeľni si musíte premyslieť rozloženie. Pred začatím rekonštrukcie v kúpeľni si musíte premyslieť rozloženie.

Základné pravidlá:

 1. V prvom rade je potrebné vymeniť staré objemné potrubie v kúpeľni za nové, kompaktnejšie modely. Bežnú vaňu je možné napríklad nahradiť rohovým typom alebo vo všeobecnosti kompaktným sprchovým kútom..
 2. Ak odstránite stenu medzi kúpeľňou a toaletou, bude veľa voľného miesta a bude možné inštalovať inštalatérske práce iným spôsobom..
 3. Ak je umývadlo, môže byť odstránené a na toto miesto môže byť umiestnená práčka, ktorá predtým nahradila komunikáciu.
 4. Moderná verzia montáže toalety v určitej výške nad podlahou je veľmi zaujímavá, táto technika výrazne rozšíri priestor, umožní vám umyť podlahu pod toaletou. Môžete ho teda čo najviac priblížiť k stene, miestnosť bude trochu prázdna..
 5. Odporúča sa skryť vodné potrubia a iné rozvody v sadrokartónových konštrukciách, ktoré je možné predĺžiť, a stavať malé boxy na potrebné veci.
 6. Výrobcovia prišli s modernými modelmi práčok typu flop.

Techniku ​​flopu je možné nainštalovať na vysoký stojan približne vo výške očí, aby ste ju mohli pohodlne používať.

Nezávislá oprava kúpeľne v Chruščove

Kúpeľňa v Chruščove má špeciálne okno.

Odporúča sa vymeniť staré drevené rámy za nové plastové a okno prerobiť, aby bolo možné vetrať.

Je tiež dôležité správne dokončiť všetky povrchy v miestnosti, pretože kúpeľňa je špeciálna, má vysokú vlhkosť. Bežné tapety sú kategoricky neprijateľné, pretože pri vysokej vlhkosti sa rýchlo vzdialia od stien. Existuje niekoľko najpopulárnejších a najrozmanitejších materiálov na výrobu trvanlivej povrchovej úpravy..

Pri opravách v kúpeľni v Chruščove nezabudnite na ventilačný systém Pri opravách v kúpeľni v Chruščove nezabudnite na ventilačný systém

Štandardné možnosti opravy:

 1. Pred dokončením povrchu musí byť vyrovnaný; počas výstavby Chruščova neboli steny vyrovnané, takže je to nevyhnutné.
 2. V malej kúpeľni je na steny položená svetlá dlažba, najlepšie s reflexným efektom, ktorá priestor výrazne rozšíri.
 3. Všetky vodovodné rozvody sú utesnené.
 4. Svietidlá sa odporúča inštalovať na povrch sadrokartónu, ktorý bol predtým pripevnený k stropu..
 5. Spoj medzi stenami a stropom je uzavretý plastovým rohom, vďaka čomu bude povrchová úprava vizuálne atraktívna a bude chrániť rohy stropu..
 6. Na podlahu musí byť vyrobený cementový poter a tiež obkladaný alebo obkladaný, aby zodpovedal stenám alebo pomocou svetlých odtieňov.
 7. Všetky švy musia byť ošetrené prostriedkom proti plesniam a plesniam a pokryté silikónovým tmelom.

Je tiež potrebné nainštalovať rôzne police a skrinky, ktoré sú v kúpeľni nevyhnutné, aby boli všetky doplnky mimo dohľadu a neupchali priestor..

Vyrábame kombinovanú kúpeľňu v Chruščove: dizajn a fotografiu

V typických domoch čias Chruščova nebola kúpeľňa a toaleta kombinované.

Pre architekta bolo lepšie vytvoriť 2 veľmi malé miestnosti, v jednej je iba toaleta a v druhej umývadlo a ležiaca kúpeľňa..

Ak odstránite stenu, môžete získať malý priestor. Po demolácii steny je spravidla možné nainštalovať práčku a ďalšie užitočné prvky.

V kombinovanej kúpeľni Chruščova môžete nainštalovať práčku a ďalšie užitočné prvky V kombinovanej kúpeľni Chruščova môžete nainštalovať práčku a ďalšie užitočné prvky

Nuansy, ktoré si musíte zapamätať:

 1. Pred demontážou steny sú práce koordinované s architektonickou službou a ak je stena nosná, získa sa oficiálne povolenie na demoláciu..
 2. Ak vymeníte bežnú ležatú kúpeľňu za rohovú sprchu, môžete ušetriť maximálne množstvo využiteľného priestoru. Rohová kompaktná sprchová kabína má vynikajúcu funkčnosť.
 3. WC nádržku sa odporúča namontovať aj na stenu.

Je celkom možné vytvoriť moderný dizajn kúpeľne s malou veľkosťou, stačí použiť základné odporúčania.

Je umývadlo nad kúpeľňou pohodlné: fotografie a príklady

Aj pre najmenšie miestnosti si môžete vybrať potrubie akejkoľvek veľkosti a konfigurácie..

Kompaktné vodovodné potrubie je veľmi obľúbené, pretože pomocou neho môžete oživiť veľmi zaujímavé nápady, pričom funkčnosť nijako neutrpí..

Všetky malé inštalatérske práce, vyrobené v rôznych štýloch.

Umývadlo nad vaňou pôvodného tvaru bude celkom pohodlné Umývadlo nad vaňou pôvodného tvaru bude celkom pohodlné

Užitočné nuansy:

 1. Ak je vhodnejšie opustiť kúpeľňu a nenahradiť ju sprchovým kútom, potom je možnosť inštalácie kompaktného umývadla nad kúpeľňu dokonalá. Ušetrí sa teda veľa užitočného priestoru a umývadlo v žiadnom prípade nesťažuje kúpu a umývanie v sprche. Zvlášť zaujímavé je použitie transformátorového potrubia, ktoré je možné zložiť podľa rôznych potrebných charakteristík..
 2. Pri umiestnení niektorých prvkov nad seba sa funkčnosť vôbec nezmení.
 3. Objemné umývadlá sú v malej miestnosti úplne neprijateľné..

Umývadlo je možné zvoliť vo veľmi originálnom tvare..

Moderný interiér kúpeľne v Chruščove

Predpokladá sa, že interiér v kúpeľni bude vyrobený v jednom štylistickom smere..

Existuje veľa štýlov, takže je ľahké vybrať ten správny pre konkrétny prípad..

Prestavba kúpeľne je jednoduchá.

Moderný interiér kúpeľne v Chruščove by mal byť vyrobený jediným štylistickým smerom Moderný interiér kúpeľne v Chruščove by mal byť vyrobený jediným štylistickým smerom

Popis štýlu:

 1. V klasickej kúpeľni dominuje žula, mramor alebo umelý kameň. Z tohto materiálu môže byť tiež vyrobený nábytok a ďalšie dekoratívne prvky alebo môžu mať rovnakú farebnú paletu..
 2. Použitie políc a zásuviek sa odporúča iba vtedy, ak miestnosť nie je veľmi preplnená. Klasika sa najčastejšie vyskytuje vo veľkých kúpeľniach, ale často sa vyskytuje aj v Chruščovovi.
 3. Vidiecky štýl je vhodný do kúpeľa v ekonomickej triede. Pretože v tomto smere sa používajú hlavne prírodné lacné materiály.
 4. Je možné implementovať retro štýl. Ak do cieľa pridáte mahagón alebo dub. Nábytok môže byť aj drevený. Retro zahŕňa usporiadanie malých starožitností, váz a džbánov a vyzdobenie priestoru ďalšími prvkami.

Keramické dlaždice sú považované za najlepšiu možnosť pre kúpeľňu, lepenie takýchto dlaždíc nie je také ťažké a môžete to urobiť sami.

Plánujeme opraviť kombinovanú kúpeľňu v Chruščove: foto

Najbežnejšou (škola opravy a bývania) je výzdoba spoločnej miestnosti obyčajnými dlaždicami a panelmi, ale kombinovanú kúpeľňu môžete opraviť aj pomocou dreva, prírodného alebo umelého kameňa, textúrovanej omietky, farby alebo tapety..

Je však žiaduce použiť materiály odolné voči vlhkosti, pretože kúpeľňa je miestnosť s vysokou vlhkosťou vzduchu.

Použitie zrkadiel v kombinovanej kúpeľni priestor opticky zväčší Použitie zrkadiel v kombinovanej kúpeľni priestor opticky zväčší

Použitie zrkadiel a rôznych lesklých povrchov na renováciu kúpeľne výrazne rozšíri priestor, zatiaľ čo táto technika môže úplne zmeniť geometriu miestnosti. Zrkadlová mozaika je neobvyklá a svetlá dekorácia v kúpeľni. Zrkadlové vložky vo vertikálnom smere, umiestnené medzi dlaždicami, výrazne zvýšia priestor. V tomto prípade horizontálne umiestnené zrkadlové pruhy zmažú okraj.

Štandardná kúpeľňa sa môže stať originálnou, ak umiestnite viacúrovňové žiarovky..

Moderná kúpeľňa v Chruščove (video)

Malý byt (ako v malej rodine) nemožno dokončiť horšie ako miestnosť s veľkým priestorom. Môžete to zariadiť s chuťou a kombinovať funkčnosť a krásu. Prestavba je skvelou možnosťou rekonštrukcie bytu, vďaka ktorej sa môžu zábery izieb meniť k lepšiemu.

Kúpeľňový dizajn v Chruščove (interiérová fotografia)