Výroba kuchyne: exkluzívny nábytok pre domácich majstrov

Pri výrobe vlastnej kuchyne - ušetríte najmenej polovicu zo sumy, ktorú by ste minuli na výrobu nábytku na mieru Ak vyrábate kuchyňu sami – ušetríte najmenej polovicu sumy, ktorú by ste minuli na výrobu nábytku na mieru. Kuchyňu môžete vyrobiť presne ako továrenskú vzorku, pričom zopakujete rovnaký dizajn s použitím podobných materiálov. Ale čo keď prejavíte väčší záujem, pozornosť o túto úlohu, prezriete si viac ako jeden časopis o interiérovej móde a štýle a nájdete svoju vlastnú jedinečnú verziu? Platí to najmä pre tých, ktorí sa nechystajú zariadiť celú kuchyňu od nuly, ale chcú ju len doplniť novým nábytkom, ktorý sa nedá kúpiť v obchode..

Pre začiatočníkov bude realizovateľná práca na výrobe takých kuchynských predmetov, ako je jedálenský stôl, čo, police, príborníky, fasády a police. Potom, čo ste to zvládli, môžete si vziať celú náhlavnú súpravu.

Výroba kuchyne vlastnými rukami: ako rezať diely

Recenziu môžete začať z tohto tradičného a niekedy najproblematickejšieho bodu. Pretože je dizajn určený okamžite, s materiálom tiež nie je montáž konštrukcie taká náročná, ale rezanie materiálu na diely nie je vždy jednoduché..

Ako rezať kuchynské diely:

 • možnosť 1. Kresbu a materiál (napríklad MDF) odnesiete do spoločnosti, ktorá poskytuje služby rezania materiálu. Remeselníci spravidla vykonávajú túto prácu do desiatich dní. Ale ak chcete ušetriť peniaze, táto možnosť nebude fungovať..
 • Možnosť 2. Môžete si vystrihnúť list MDF podľa výkresov sami, ak ste s takouto prácou mali predtým aspoň nejaké skúsenosti. A nebude zbytočné využívať možnosti online služieb a ďalších počítačových programov na navrhovanie nábytku.

Rez sa zvyčajne vykonáva do týždňa. Pri jeho objednávaní nezabudnite, že musíte vyfrézovať závesové otvory na fasádach. Rez sa zvyčajne vykonáva do týždňa. Pri jeho objednávaní nezabudnite, že musíte vyfrézovať závesové otvory na fasádach.

Ďalším momentom je inštalácia nábytku.

Tipy na výrobu kuchyne (video)

Inštalácia nábytku vlastnými rukami: univerzálna schéma

Pri inštalácii nábytku vyčistite stenu a podlahu, vyčistite povrchy. Body pripevnenia označte ceruzkou. Potom ich vŕtajte úhľadne a presne podľa obrysu..

Rada od majstrov: začiatočníci veľmi často hrešia tým, že si navzájom pletú detaily. Preto by mali byť označené a usporiadané v hromadách..

Potom môžete začať s montážou:

 1. Musíte začať s jednoduchým nábytkom, napríklad s lineárnymi zásuvkami..
 2. Technológia montáže skrinky je vždy taká – na vodorovnú plochu je pripevnená vertikála.
 3. Potom, čo sú zabudované police, zásuvky a zásuvky, rôzne detaily.
 4. Potom začne fixácia nôh, inštalujú sa fasády.
 5. Dvere sú zvyčajne pripevnené dohromady, keď jedna osoba podopiera fasádu a druhá v tejto chvíli vyvŕta miesta pre spojovacie prvky..
 6. Potom na samorezných skrutkách sedí slučka a držadlá sú naskrutkované..

Plánovanie kuchyne začína vypracovaním projektového projektu, potom si musíte vybrať náhlavnú súpravu a celý proces sa končí montážou a inštaláciou. Plánovanie kuchyne začína vypracovaním projektového projektu, potom si musíte vybrať náhlavnú súpravu a celý proces sa končí montážou a inštaláciou.

Potom je možné nainštalovať nábytok. Najprv nainštalujte spodný rad skriniek, skontrolujte vodorovnú polohu a až potom urobte samotný poter. Práca začína krajným modulom, kuchynské dosky sú nainštalované na vrchu. Na dosku ceruzkou označte otvory pre umývadlo a samozrejme sporáky..

Vyvŕtajte rohy a vyrežte diely z drevotriesky. Po inštalácii dolného radu sú namontované horné skrinky.

Kuchynské skrinky: výroba alebo reštaurovanie

Čo sú to kuchynské skrinky – v skutočnosti sú to hlavné nábytkové prvky kuchyne, obrazne povedané, detaily dizajnéra. Obvykle sem patria nástenné skrinky, podlahové skrinky a kuchynské stĺpiky (puzdrá na ceruzky).

Podlahové skrine sú radové, koncové, rohové, umývadlové skrine. Kuchynské stĺpy môžu byť jednokrídlové, dvojkrídlové, pre spotrebiče, kombinované.

Nástenné skrinky môžu byť s jednými dverami, dvoma (zvislými) alebo horizontálnymi so sklopnými prednými alebo jednými dverami. K dispozícii je rohová skosená nástenná skrinka, koncová skosená nástenná skrinka a skrinka bez dverí.

Samozrejme, príde čas, keď vaša kuchyňa stratila svoj atraktívny vzhľad a stojíte pred otázkou: obnoviť alebo vymeniť? Ziskovejšou a menej nákladnou cestou je výmena náhlavnej súpravy Samozrejme, príde čas, keď vaša kuchyňa stratila svoj atraktívny vzhľad a stojíte pred otázkou: obnoviť alebo vymeniť? Ziskovejšou a menej nákladnou cestou je výmena náhlavnej súpravy

Ale, samozrejme, nebudete robiť kuchyňu iba s budovami, takže si budete musieť vybrať:

 • Fasády;
 • Dosky;
 • Armatúry;
 • Dekor.

Komplexný dizajn môžete vytvoriť pomocou skla alebo jednoduchej náhlavnej súpravy, možno v retro štýle. A existuje alternatíva – obnova kuchyne. Povedzme, že materiál vašej náhlavnej súpravy je vysoko kvalitný, môže sa používať dlho (masívne drevo), ale navonok je náhlavná súprava zastaraná, dizajn je už v móde odlišný. Preto si môžete zo starej kuchyne vlastnými rukami vyrobiť novú obnovu..

Obnova kuchynského nábytku: módny reštart

Najtypickejšími metódami obnovy sú lakovanie, maľovanie, lepenie špeciálnym dekoratívnym filmom, výmena dielov.

Pred reštaurovaním vyčistite nábytok od plaku a škvŕn. A ak má škrabance, použite voskovú ceruzku. Kúpte si ceruzku správneho tónu, roztopte ju a vyplňte škrabanec. A potom celý povrch utrite leštidlom.

Zaujímavé nápady sa rýchlo zbierajú, napríklad môžete aktualizovať nábytok s keramickým dekorom.

Reštaurovanie bude perfektným riešením pre ľudí, ktorí chcú len aktualizovať vzhľad svojej kuchyne. Reštaurovanie bude perfektným riešením pre ľudí, ktorí chcú len aktualizovať vzhľad svojej kuchyne.

Aký je dekor s keramickými dlaždicami:

 1. Odstráňte sklopné dvere skrinky z pántov;
 2. Povrch očistite, odmastite a v prípade potreby natrite vhodnou farbou;
 3. Pomocou lepidla na dlaždice prilepte dlaždice na fasádu;
 4. Pre krásny rám a presvedčivý dekor môžete vytvoriť rám z dekoratívneho tvarovania okolo aplikácie dlaždíc.

Toto samozrejme nie je jediný spôsob, ako renovovať nábytok..

Výroba nového dekoru pre kuchyňu: decoupage

Na jednej strane je to možnosť opravy rozpočtu. Ale práca je to namáhavá, vyžadujúca aspoň minimálne, ale stále umelecké schopnosti.

Decoupage je metóda transformácie nábytku pomocou papiera, textílie, kože, dreva, skla. Všetko závisí od vašich preferencií Decoupage je metóda transformácie nábytku pomocou papiera, textílie, kože, dreva, skla. Všetko závisí od vašich preferencií

Ako materiál na decoupage potrebujete:

 • Lak;
 • Akrylové farby;
 • Brúsny papier;
 • Kefy, špongie, valčeky;
 • Akrylový základný náter;
 • PVA lepidlo (alebo lepšie špeciálne lepidlo, špeciálne na decoupage);
 • Tmelový nôž.

Budete potrebovať, samozrejme, samotný materiál, ktorý bude zdobiť povrch. Dnes si vďaka internetu môžete stiahnuť pripravené obrázky na decoupage a už z nich vytvoriť pozadie, vzory, motívy.

Začiatočníkom sa ponúka najjednoduchší typ decoupage. Môžete napríklad prilepiť predné časti skriniek so zvyškami tapiet, ak sú tieto tapety krásne a zapadajú do dizajnu kuchynského priestoru. Ukazuje sa to čerstvé a chytré a vaša kuchyňa nebude ako každá iná.

Kompletný proces výroby kuchyne: video inštrukcie v krokoch

Časť 2

Časť 3

4. časť

Časť 5

Časť 6

Keď premýšľate o vzhľade svojho bytu, chcete krásu, štýl a originalitu. Preto sa ľudia čoraz častejšie rozhodujú pracovať vlastnými rukami, keď sú rovnaká kuchynská súprava alebo jej jednotlivé prvky vyrobené nezávisle. Ak ešte nie ste pripravení na také dobrodružstvo, môžete jednoducho obnoviť starú súpravu akýmkoľvek spôsobom a možno transformovaný nábytok získa nový život a vy ušetríte.

Dobrá práca!

Výroba kuchyne (foto interiérov)