Vyberáme interiérový dizajn kuchyne: najlepšie riešenia

Individuálny dizajn interiéru kuchyne je najlepším riešením pre moderné vylepšenie domácnosti Vlastný dizajn interiéru kuchyne je najlepším riešením pre moderné domáce zariadenie Nápady na interiérový dizajn kuchyne sa niekedy zdajú byť vo vzduchu. V tomto ohľade je teraz plodné obdobie – neexistuje prísna móda, niektoré štýlové kánony, ktorých nedodržiavanie je zlou formou. Nastal čas na individualizmus a je skvelé, že módny interiér je možné zriediť domácimi predmetmi, ako aj retro vecami z kuchyne vašej babičky. A čo je najdôležitejšie, taký vnútorný eklekticizmus vyzerá sviežo, presvedčivo a veľmi pekne..

Projekt interiéru kuchyne

Dizajnový projekt je náčrt, kresba alebo kresba kuchyne, ktorú zostavil dizajnér, špeciálna počítačová služba alebo dokonca samotný majiteľ, ktorý v tom má určité schopnosti. Dizajnový projekt je vaša predstava, podrobná a konkrétna, o tom, ako bude vaša kuchyňa vyzerať.

Kresba je zvyčajne farebná, aj keď sa mnohí staromódne uspokojili s čiernobielym obrázkom. Napriek tomu urobte farebný projekt, farebné riešenie je tiež potrebné vziať „na breh“. To, čo sa vám zdá byť krásne a harmonické vo vašej hlave, sa často dá v praxi zle skombinovať..

Projekt návrhu interiéru kuchyne vypracoval dizajnér, špeciálna počítačová služba, alebo si ho môžete urobiť sami Projekt návrhu interiéru kuchyne vypracoval dizajnér, špeciálna počítačová služba, alebo si ho môžete urobiť sami

Projekt musí mať popis – toto je štandardný krok. Napríklad máte kresbu budúcej kuchyne, možno a žiadanú, z rôznych uhlov..

Tu je to, čo bude napísané v popise (príklady):

 • Interiér malej kuchyne s rozlohou 10 metrov štvorcových. Svetlé farby, príjemné, v jemných a teplých farbách. Steny sú zdobené keramickými dlaždicami v troch susedných odtieňoch, vzor na dlaždiciach je geometrický. Interiér má minimalistický štýl, úlohou tohto dizajnu je ušetriť čo najviac miesta v kuchyni..
 • Interiér kuchyne v provensálskom štýle. Táto kuchyňa je vyrobená v štýle Provence, ktorý hlási zaradenie textilu a mnohých dekoratívnych prvkov do interiéru. Návrhár koncipoval prepletanie v tomto interiéri moderných dokončovacích materiálov a starého nábytku, retro dekoru.
 • Interiér kuchyne a jedálne. Tento projekt zahŕňa jasné zónovanie kuchyne na dve časti: miesto na varenie a jedálenský kút. Jednou zo zón je pódium. Pokiaľ ide o výzdobu, jedálenský kút sa vyznačuje veľkým počtom svetlošedých inklúzií a priestor na varenie je v porovnaní s ním tmavší. Celková farebná schéma tak nie je narušená. Farba v tomto prípade funguje aj ako zónovanie..

To znamená, že popis je základnou informáciou o tomto interiéri..

Kuchynské nápady: interiér v rôznych štýloch

Interiérový dizajn kuchyne môže byť vyrobený v jednom alebo inom štýle. Stojí za to popísať najzaujímavejšie z nich..

Kuchyňa vo vidieckom štýle

Takýto interiér osloví tých, ktorí sa nepovažujú za skutočných obyvateľov miest, ale vždy sa snažili žiť mimo mesta..

Vidiecky štýl je:

 • Hlavným dokončovacím materiálom je drevo;
 • Jednoduché drevené dekorácie, skromné ​​zdobenie priestoru;
 • Zahrnutie starožitností, každodenný život starých rodičov;
 • Veľa vystavenej keramiky;
 • Praktické riešenia dominujú nad čisto dekoratívnymi;
 • Jemné farby (väčšinou pastelové).

Veľmi prirodzený interiér, teplý, zdôrazňujúci nepotizmus, túžba po rodinných hodnotách a silných rodinných vzťahoch.

Kuchyňa vo vidieckom štýle - veľmi prirodzený, teplý a rodinný interiér Kuchyňa vo vidieckom štýle – veľmi prirodzený, teplý a rodinný interiér

Špičková kuchyňa

Takýto projekt je vhodný pre milovníkov moderny, ktorí chcú vo svojom dome vidieť a cítiť ducha doby. Tento štýl sa vyznačuje množstvom svetla, jasných farieb, dominanciou priamych línií, praktickým využitím priestoru a ergonómiou vo všetkom..

High-tech funkcie:

 • Dekoratívne prvky sú obmedzené na minimum;
 • Priestor je naplánovaný veľmi racionálne;
 • Osobné veci mimo zorného poľa, ako aj domáce potreby (rovnaké jedlá);
 • Technika je usporiadaná praktickým spôsobom;
 • Hladké geometrické čiary.

Toto je sada funkcií štandardnej high-tech kuchyne. Zvlášť dobre to vyzerá vo veľkej kuchyni, v dome s moderným usporiadaním bytu..

Moderná kuchyňa bude vyhovovať moderným milencom Moderná kuchyňa bude vyhovovať moderným milencom

Klasická kuchyňa

Interiér kuchyne v klasickom štýle, dalo by sa povedať, vám vždy zaručuje, že miestnosť bude štýlová, elegantná a moderná. Klasika je vždy relevantná, čo znamená, že ak ste sa v štýle opravovanej miestnosti nijako nerozhodli, dajte jej prednosť..

Klasikou v interiéri sú:

 • Väčšinou drevený nábytok;
 • Svetlé a svetlé farby;
 • Iba vysokokvalitné materiály na dekoráciu (hlavnou požiadavkou je trvanlivosť);
 • Závažnosť a elegancia nábytku;
 • Volumetrické závesné svetlá;
 • Klasický dekor.

Funkčnosť v takom interiéri môže byť menšia ako krása, elegancia a milosť..

Interiér kuchyne v klasickom štýle vždy vyzerá štýlovo, úhľadne a moderne Interiér kuchyne v klasickom štýle vždy vyzerá štýlovo, úhľadne a moderne

Tipy na návrh interiéru kuchyne

Tieto tipy je možné rozdeliť do niekoľkých kategórií podľa toho, ktorý projekt máte pred sebou. Ste napríklad majiteľom malej kuchyne.

Nasledujúcich sedem tipov od Leroya Merlina pre vás:

 • Nepreháňajte to v počte textúr – to vám nedovolí vytvoriť ďalšie spestrenie na malej ploche;
 • Vyberte si nábytok, ktorý je kompaktný, transformovateľný a snažte sa šetriť miesto;
 • Posuvné dvere sú to, čo potrebujete;
 • Akcenty farby musia byť umiestnené lokálne;
 • Používajte vertikálne skladovanie a usporiadanie vecí;
 • Vstavaný nábytok a spotrebiče – rozhodujte sa v jeho prospech;
 • Vylúčte oblasti, ktoré nie sú prioritné.

Dizajnéri interiérov kuchýň odporúčajú zvoliť kompaktný, transformovateľný nábytok, aby ušetril miesto. Dizajnéri interiérov kuchýň odporúčajú zvoliť kompaktný, transformovateľný nábytok, aby ušetril miesto.

Pozoruhodné sú aj rady od švédskych dizajnérov. Škandinávsky štýl je rešpektovaný po celom svete, je diskrétny, úhľadný, praktický. Ale zároveň nie je zbavený útulnej príťažlivosti vďaka zaujímavým dekoratívnym technikám, bez akejkoľvek náročnosti..

Techniky v škandinávskom štýle:

 • Hlavná farba je biela, iba jasné akcenty. Nič nerozširuje priestor ako biela alebo jej interpretácie. A aby kuchyňa nevyzerala chladne, striedmo do interiéru zahrňte svetlý malý nábytok alebo diskrétny dekor..
 • Ľahkosť rozdeľovačov. Na rozdiel od prázdnych stien škandinávsky štýl uprednostňuje ľahké rozdeľovače – môžu to byť oblúky, police, priečky. Je veľmi výhodné ich použiť vo veľkej kuchyni..
 • Územné pódium a skladovací priestor. Tento štýl skutočne podporuje výstavbu pódií, ktoré nielenže rozdeľujú priestor, ale slúžia aj ako úložné miesto..
 • Výklenky a ďalšie interiérové ​​zákutia“. Nesmie sa tam skladovať najaktuálnejšie vybavenie alebo pomôcky. A tiež v takom výklenku môže byť malá špajza na šitie..
 • Povinné používanie parapetu. Nízky prah je možné využiť ako ležadlo, kde si môžete posedieť pri šálke kávy a knihe. Ale v kuchyni je okenný parapet najčastejšie vyšší, takže sa zmení na pracovnú dosku, uvoľní miesto umývadlu alebo sa stane rozšírením jedálenského kúta..

Škandinávsky štýl navyše zdôrazňuje dôležitosť praktických, nie objemných políc, výsuvných stolov, úzkeho kompaktného nábytku do predsiení. Kuchyňa v tomto štýle nie je o nič menej pohodlná ako ostatné miestnosti v dome..

Škandinávsky štýl interiéru kuchyne je veľmi populárny po celom svete. Škandinávsky štýl interiéru kuchyne je veľmi populárny po celom svete.

Bez ohľadu na to, ktorému prevedeniu dáte prednosť, skúste to vydržať do konca a všímajte si maličkosti, ktoré vám ako prvé zvyčajne padnú do oka. Prezrite si viac ako jednu fotogalériu a obraz vašej ideálnej kuchyne sa určite objaví najskôr vo vašej hlave a potom v skutočnosti..

Veľa šťastia s opravou!

Moderné farebné riešenia pre kuchyňu (video)

Najlepšie riešenia pre interiér kuchyne (fotogaléria)