Veľké limonády: Riešenie pre rýchle raňajky

 • Sódové palacinky sa pripravujú veľmi rýchlo z jednoduchých prísad. Sódové palacinky sa veľmi rýchlo varia s jednoduchými prísadami Čas varenia: 20 minút;
 • Porcie: 3;
 • Kcal: 253;
 • Bielkoviny / Tuky / Sacharidy: 6 g / 9 g / 35 g.

V priebehu niekoľkých minút môžu byť z palaciniek pripravené voňavé a neobvykle chutné raňajky. Zvlášť sa deti tešia zo sladkého jedla a hostesky nebudú potrebovať veľa času a úsilia.

Lahodné a nadýchané palacinky zo sódy: najlepšia možnosť varenia

Ak je mlieko v chladničke kyslé, výrobku sa ihneď nezbavte. Z hasenej sódy (bikarbonátu) môžete pripraviť neobvykle svieže a chutné palacinky.

Klasická verzia vyžaduje pridanie droždia, vďaka čomu sa doba varenia mierne zvýši..

Sódové palacinky môžete urobiť ešte lahodnejšie, ak ich po uvarení zalejete kyslou smotanou. Sódové palacinky môžete urobiť ešte lahodnejšie, ak ich po uvarení zalejete kyslou smotanou.

Recept s prídavkom sódy výrazne ušetrí vzácne minúty.

Prísady

 1. Sérum alebo kefír – 250 gr .;
 2. Cukorový piesok – 60 gr .;
 3. Pšeničná múka – 250 gr .;
 4. Vajce – 1 ks;
 5. Sóda bikarbóna -2,5 gr .;
 6. Soľ – 2 g.

Príprava

Prvým krokom je preosiatie múky. Cukor, soľ a vajíčko spolu vyšľaháme. Do výslednej hmoty pridajte jogurt alebo kefír pri izbovej teplote, pridajte sódu. Nie je potrebné ho uhasiť, kyslé prostredie urobí svoje. Všetko dôkladne premiešajte. Pridajte polovicu výslednej tekutej hmoty k múke, premiešajte, potom nalejte zvyšok, znova premiešajte, kým nie je homogénna konzistencia, a nechajte pôsobiť 5-10 minút, aby prebehla reakcia sódy s kyslým mliekom.

Keď sa na povrchu vytvoria charakteristické bubliny, môžete začať smažiť:

 1. Panvicu s hrubým dnom dobre zohrejte, nalejte rastlinný olej tak, aby bol celý povrch pokrytý.
 2. Hneď ako sa olej zahreje, môžete to zistiť tak, že kvapnete kvapku vody, ktorá sa okamžite syčivým zvukom vyparí, môžete cesto rozotrieť.
 3. Okrúhle kúsky jemne ukladajte na malé časti, aby sa nedostali do vzájomného kontaktu.
 4. Zlatá kôrka na dne a veľa bublín na vrchu naznačujú potrebu obrátiť výrobky na druhú stranu.
 5. S drevenou špachtľou musíte každý kus vypáčiť a obrátiť.
 6. Panvicu prikryte vekom, aby boli palacinky vyprážané.
 7. Požiar je v strednom režime. Príliš silné môžu spôsobiť, že položky budú zvnútra mokré, slabé môžu mať gumový vzhľad.
 8. O niekoľko minút sú lahodné nadýchané palacinky pripravené.

Podávajte misku s kyslou smotanou, džemom, kondenzovaným mliekom alebo medom.

Prečo musíte do palaciniek pri varení pridávať sódu

Niektoré mladé ženy v domácnosti sa čudujú, prečo pridať sódu a koľko do palaciniek..

Pri interakcii s kyslým prostredím dochádza k reakcii, uvoľňuje sa teplo a oxid uhličitý, čo dodáva výrobku pórovitosť. Pri vyprážaní zdvihne cesto a placky sú nadýchané..

Ak sa používa srvátka alebo kefír, pridá sa sóda v čistej forme a hotová hmota sa nechá stáť, aby sa začal proces. Ak je varené v mlieku alebo vode bez použitia kvasiniek, musí byť hydrogenuhličitan najskôr ochladený kyselinou octovou alebo citrónovou. Niektorí skúsení kuchári tiež používajú niekoľko kvapiek vriacej vody..

Metódy hasenia:

 1. Octová kyselina;
 2. Citrónová šťava;
 3. Strmá vriaca voda.

V prípade použitia veľkého množstva hydrogenuhličitanu získa výrobok špecifickú chuť. Preto ho musíte pridať v množstve 1 pohár tekutiny 1/3 čajovej lyžičky haseného minerálu.

Ak chcete svieže cuketové placky, uhaste sódu a pridajte do cesta, výsledok určite poteší. Nebudú ploché, mierne sa zdvihnú a v nutrii budú jemné a pórovité..

Ako a čím nahradiť sódu v palacinkách pri varení

Niektoré ženy v domácnosti nechcú používať sódu bikarbónu. Náhradou môže byť prášok do pečiva alebo inými slovami prášok do pečiva.

Je ideálny pre kulinársky výrobok, ak nie sú po ruke žiadne fermentované mliečne výrobky..

Lahodné palacinky si môžete pripraviť aj bez sódy bikarbóny, jednoducho ich nahradíte práškom do pečiva alebo kypriacim práškom. Lahodné palacinky si môžete pripraviť aj bez sódy bikarbóny, jednoducho ich nahradíte práškom do pečiva alebo kypriacim práškom.

Palacinky budú nadýchané ako droždie. Na pohár tekutiny musíte dať lyžičku prášku. Táto náhrada bude alternatívou k sódy..

Ak doma nie je ani jedna, ani druhá zložka a po dovolenke vám zostane málo alkoholu, prášok do pečiva môže nahradiť koňak alebo vodka. 1 polievková lyžica zodpovedá 2,5 gr. sóda. Likér a rum, dokonca aj octový roztok, dodajú palacinkám jemnú arómu. Vláknitý výrobok pomôže aj silne sýtená voda alebo pivo..

Niektoré ženy v domácnosti pridávajú olej, dodá to trochu lesku, ale nedosiahne to kolosálny efekt.

Alternatívou bude:

 1. Prášok do pečiva;
 2. Minerálka;
 3. Silné alkoholické nápoje;
 4. Maslo alebo margarín.

Ak recept obsahuje sódu a potom ju zmeníte na iný výrobok, požadovaný výsledok pravdepodobne nebude fungovať, aj keď palacinka bude oveľa nadýchanejšia ako bez náhrady..

Je dôležité mať na pamäti, že med, čokoláda a ovocie pridávané do squashových palaciniek môžu zmeniť reakciu prášku do pečiva a ďalších prísad..

Svieže palacinky na sódy (video)

Pri experimentovaní s prísadami si každá žena v domácnosti nájde najlepšiu možnosť na výrobu nadýchaných palaciniek..

Soda palacinky (foto)

Predtým, ako začnete vyrábať palacinky, skontrolujte, či máte v receptúre použité všetky ingrediencie. Predtým, ako začnete vyrábať palacinky, skontrolujte, či máte v receptúre použité všetky ingrediencie. Nalejte múku do malej nádoby Nalejte múku do malej nádoby Vyšľaháme vajíčka s cukrom Vyšľaháme vajíčka s cukrom Rozbité vajcia a kefír nalejte do izbovej teploty do nádoby s múkou Rozbité vajcia a kefír nalejte do izbovej teploty do nádoby s múkou Teraz pridajte trochu sódy Teraz pridajte trochu sódy Výsledné cesto dôkladne premiešajte a snažte sa, aby bola hmota homogénna Výsledné cesto dôkladne premiešajte a snažte sa, aby bola hmota homogénna Nalejte zeleninové miesto na horúcu panvicu s hrubým dnom a začnite smažiť palacinky Nalejte zeleninové miesto na horúcu panvicu s hrubým dnom a začnite smažiť palacinky Každú palacinku smažte z oboch strán asi 1-2 minúty na strednom ohni Každú placku smažte z oboch strán asi 1-2 minúty na strednom ohni Bujné a chutné palacinky sú pripravené. Dobrú chuť! Bujné a chutné palacinky sú pripravené. dobrú chuť!