Varenie koláčov s cibuľou: recept krok za krokom

 • V sezóne čerstvých byliniek si človek nemôže spomenúť na takú starú a milú náplň do koláčov, ako je cibuľa a vajcia. V sezóne čerstvých byliniek si nemožno spomenúť na takú starú a milú náplň do koláčov, ako je cibuľa a vajíčko. Čas varenia: 120 minút;
 • Porcie: 40;
 • Kcal: 250;
 • Bielkoviny / Tuky / Sacharidy: 25 g / 15 g / 20 g.

Koláče sa vyrábajú vo všetkých regiónoch krajiny, čo umožňuje tvrdiť, že sú jedným z najznámejších jedál ruskej kuchyne. Stojí za zmienku, že koláče je možné začať s takmer akoukoľvek náplňou, vrátane cibule..

Unikátny recept: koláče zo zelenej cibule

Pomerne často sú pirohy plnené sladkými plnkami alebo mäsom / kapustou / zemiakmi. K menej bežným plnkám patrí cibuľa. Koláče so zelenou cibuľkou môžu navyše začať ako jedna cibuľa, ale najčastejšie sa miešajú s vajíčkom a inými druhmi náplní..

Podľa chuti je možné k cibuli pridať kôpor alebo šťavel. Podľa chuti je možné k cibuli pridať kôpor alebo šťavel.

Koláče s cibuľou majú množstvo výhod, medzi ktorými stojí za to zdôrazniť nízke náklady na varenie, vysoký obsah vitamínov a ďalších živín a jednoduchosť prípravy..

Pomerne často sa pirohy so zelenou cibuľkou (recepty sú uvedené nižšie) pripravujú s množstvom ďalších náplní – s varenými vajíčkami alebo s tvarohom. Práve tieto výrobky skvele dopĺňajú cibuľu svojou chuťou. V tomto prípade je možné pripraviť vyprážané aj pečené koláče. Pozrime sa podrobnejšie na prípravu druhej z nich.

Prísady

Na prípravu základne – cesta – budete potrebovať nasledujúce produkty:

 1. Sušené droždie – 1 vrecko (7,5 – 12,5 gramov);
 2. Kuracie vajce – 3 ks;
 3. Cukor – 1 polievková lyžica;
 4. Kyslá smotana – 0,5 litra;
 5. Múka – 1 kg;
 6. Olivový olej – 1 lyžička
 7. Mlieko – 100 ml;
 8. Soľ – 1 lyžička.

Na prípravu náplne budete potrebovať:

 1. Zelená cibuľa – 7-10 veľkých zväzkov;
 2. Voliteľne môžete pridať kuracie vajcia (10 ks) alebo tvaroh (0,5 kg);
 3. Soľ, korenie – podľa chuti.

Vypracovanie cesta na koláče so zelenou cibuľkou

Tu je krok za krokom recept na výrobu koláčov so zelenou cibuľkou.

Mali by ste začať testom:

 1. Mlieko sa zahrieva na miernom ohni na 50 stupňov. Pridajú sa kvasinky a nechajú sa lúhovať asi 10-30 minút (kým sa nevytvorí pena).
 2. V oddelenej nádobe rozšľaháme vajíčka s cukrom a soľou. Do rozšľahaných vajíčok sa pridáva mlieko s droždím.
 3. Do výslednej zmesi sa postupne pridáva múka a súčasne sa miesi cesto. Takto by sa nemali vytvárať hrudky múky a cesto by malo byť homogénne. Výsledné cesto odložíme, prikryjeme teplou, vlhkou utierkou a necháme kysnúť. Po prvom kysnutí sa cesto miesi a opäť odloží na druhé kysnutie..
 4. Potom je pripravená náplň do koláčov. Vajíčka uvarené na tvrdo sa uvaria (ak sú k dispozícii) alebo sa tvaroh jemne udusí. Ďalej sa cibuľa umyje pod kohútikom a jemne naseká. Potom sa vloží do horúcej panvice, kde sa vypráža asi 1 minútu (bez oleja) – to umožní zeleným usadiť sa. K cibuli je možné pridať šťaveľ alebo kôpor – podľa chuti. Potom sa cibuľa zmieša s ostatnými prísadami, pridá sa soľ a korenie. Takto si môžete pripraviť koláče s tvarohom a zelenou cibuľkou, vajíčkami a cibuľou a len s cibuľou..
 5. Cesto sa vyberie z riadu, rozdelí sa na 40 rovnakých častí a potom sa jednotlivé diely rozvaľkajú vo forme palaciniek. Potom na ne dajú plnku – asi 2,5-3 polievkové lyžice na 1 „palacinku“ a zabalia do tvaru koláča.
 6. Koláče sa nechajú lúhovať asi 15 minút, vtedy sa rúra zahreje na 200 stupňov. Ďalej sú koláče potiahnuté vajíčkom a odoslané do rúry na 15 – 20 minút – kým sa neobjaví začervenanie.

Koláče s cibuľou je možné piecť nielen v rúre, ale aj vyprážať na panvici Koláče s cibuľou sa dajú nielen piecť v rúre, ale aj vyprážať na panvici

Keď sa otázka, ako variť koláče so zelenou cibuľkou, podrobne zvažuje, nemali by byť pochybnosti o jednoduchosti receptu. Stojí za zmienku, že je pripravené aj cesto na vyprážané koláče s cibuľou, s výnimkou spôsobu, akým je koláč tvorený – šev nie je zhora, ale zo strany – potom sa nebude v panvici plaziť.

Cibulové buchty: recept a kroky

Stojí za zmienku, že cibuľové buchty sa pripravujú rovnako jednoducho ako koláče – pripravuje sa aj cesto, s výnimkou spôsobu plnenia – dáva sa menej ako do koláčov, okrem toho sa do cesta pri miesení môže jednoducho pridať cibuľa.

Samostatne by sa malo povedať, že koláče s tvarohom a cibuľou sa môžu pochváliť vysokým obsahom vitamínov a živín..

Je tiež dôležité mať na pamäti, že cibuľové buchty, ktorých recept je rovnaký ako koláče, by mali byť posypané jemne nakrájanou cibuľou..

Koláče s cibuľou: recept krok za krokom s fotografiou

Do teplého mlieka pridajte droždie a odložte na 10-30 minút Do teplého mlieka pridajte droždie a odložte na 10-30 minút Vajíčka, soľ, cukor vyšľaháme zvlášť a pridáme do mlieka s droždím Vajíčka, soľ, cukor vyšľaháme zvlášť a pridáme do mlieka s droždím Pridajte múku a vypracujte cesto, potom ho prikryte uterákom a odložte nabok. Vykysnuté cesto zamiesime a odložíme na druhé kysnutie Pridajte múku a vypracujte cesto, potom ho prikryte uterákom a odložte nabok. Vykysnuté cesto zamiesime a odložíme na druhé kysnutie Zelenú cibuľu nakrájame nadrobno a restujeme na panvici asi minútu Zelenú cibuľu nakrájame nadrobno a restujeme na panvici asi minútu Vajcia uvaríme natvrdo, ošúpeme a nakrájame, potom premiešame s cibuľou Vajcia uvaríme natvrdo, ošúpeme a nakrájame, potom premiešame s cibuľou Ďalej cesto rozdelíme na rovnaké časti a vytvarujeme guľky Ďalej cesto rozdelíme na rovnaké časti a vytvarujeme guľky Guľky stočíme do placky, vložíme do nich plnku a zabalíme Guľky stočíme do placky, vložíme do nich plnku a zabalíme Koláče musia 15 minút ležať, aby sa uvarili Koláče musia 15 minút ležať, aby sa uvarili Koláče sa pečú 15-20 minút pri teplote do 200 stupňov, kým sa neobjaví začervenanie Koláče sa pečú 15-20 minút pri teplote do 200 stupňov, kým sa neobjaví začervenanie

Koláče s cibuľou (video)