Stojí za to kombinovať kuchyňu s obývacou izbou v Chruščove: zvážte klady a zápory riešenia

Kombinácia kuchyne s obývacou izbou vám umožní vizuálne zväčšiť priestor miestnosti a zvýšiť jej funkčnosť Kombinácia kuchyne s obývacou izbou vám umožňuje vizuálne zväčšiť priestor miestnosti a urobiť ju funkčnejšou. Kuchyňa v Chruščove má vždy mikroskopickú veľkosť. Na ploche 6 metrov štvorcových sa musíte pokúsiť zmestiť veľa vecí a napriek tomu byť schopný zorganizovať prípravu jedla. Úloha je mimoriadne náročná. Mnoho majiteľov Chruščova sa preto vydáva inou cestou – vykonávajú opravy a kombinujú kuchyňu s obývacou izbou..

Výhody kombinovania

Tento dizajn má mnoho výhod..

Najdôležitejšie z nich sú:

 • zvýšenie úžitkovej plochy kuchyne;
 • vizuálne zvýšenie v kuchyni;
 • originalita dizajnu a jeho všestrannosť.

Kombinovaná kuchyňa s obývacou izbou vám umožňuje okamžite sa zbaviť pocitu klaustrofóbie v kuchyni a vytvárať ilúziu veľkých plôch, pričom skutočná plocha kuchyne v obývacej izbe sa nemení. Avšak vďaka tomu, že sa získa jedna miestnosť osvetlená dvoma oknami, je tu pocit naplnenia svetlom a priestornosťou. Kombinovaná kuchyňa vždy vyzerá ľahšie a objemnejšie.

Tento dizajn je pre hostesku aj ergonomickejší. Vzhľadom na to, že v niektorých prípadoch je jedálenský stôl vytiahnutý z kuchyne z jeho menšej veľkosti, hostiteľka musí stráviť viac času a úsilia pri stole. Kuchyňa v kombinácii s halou môže tiež znamenať demoláciu steny – v tomto prípade je pohyb znížený a je pohodlnejšie žiť..

Kuchyňa spojená s obývacou izbou vyzerá veľmi moderne Kuchyňa spojená s obývacou izbou vyzerá veľmi moderne

Ak chcete kombinovať kuchyňu s obývacou izbou, musíte získať povolenie na demoláciu steny a dodávku komunikácií Ak chcete kombinovať kuchyňu s obývacou izbou, musíte získať povolenie na demoláciu steny a dodávku komunikácií Vytvorenie kuchyne a obývačky v rovnakom štýle pomôže vizuálne rozšíriť plochu miestnosti Vytvorenie kuchyne a obývačky v rovnakom štýle pomôže vizuálne rozšíriť plochu miestnosti

Navyše, v kombinovanej kuchyni s halou v Chruščove hostiteľka necíti počas varenia pocit izolácie – je súčasne v spoločnosti zvyšku rodiny. Navyše už nie je potrebné umiestňovať samostatný televízor – z kuchyne môžete ľahko sledovať programy na televízore umiestnenom v obývačke.

Tento dizajn je tiež vhodný, pretože môžete chladničku vybrať z kuchyne do obývačky, čím v nej uvoľníte priestor pre ďalší nábytok..

Barový pult je najbežnejším a najúspešnejším riešením pri kombinácii kuchyne a obývačky v malom byte. Barový pult je najbežnejším a najúspešnejším riešením pri kombinácii kuchyne a obývačky v malom byte.

Oprava v Chruščove, ktorá vám umožní spojiť kuchyňu s obývacou izbou, umožňuje pokračovať v prestavbe ďalej a využiť časť chodby medzi kuchyňou a chodbou pod kúpeľňou a tiež ju rozšíriť. Výsledkom bude úplne nový dizajn bytu, vďaka ktorému bude život oveľa pohodlnejší..

Nevýhody zjednotenia

To neznamená, že štúdiová kuchyňa v Chruščove má určité výhody. Nevýhody kombinovanej kuchyne vyplývajú z jej vlastných zásluh..

Nevýhody kuchyne v kombinácii s obývacou izbou:

 • pachy vstupujú do obývačky a šíria sa po celom dome;
 • je potrebná legalizácia prestavby, ktorá povedie k nákladom na osobný čas;
 • oprava zahŕňa použitie špeciálneho náradia a vyžaduje si veľa času a úsilia.

Spojením obývačky a kuchyne získate pomerne priestrannú plnohodnotnú miestnosť na príjem hostí a varenie Spojením obývačky a kuchyne získate pomerne priestrannú plnohodnotnú miestnosť na príjem hostí a varenie Malé pódium pomôže pri zónovaní priestrannej miestnosti, pričom realisticky oddelí kuchyňu od miestnosti, ktorá je s ňou spojená Malé pódium pomôže pri zónovaní priestrannej miestnosti, pričom realisticky oddelí kuchyňu od miestnosti, ktorá je s ňou spojená

Navyše v kombinovanej obývačke s kuchyňou zmizne pocit osobného priestoru – všetci ľudia žijúci v byte, najmä ak ide o 1-2 miestnosti, sú neustále spolu. Pre niektorých je to značná nevýhoda, ktorá prevažuje nad kladmi a núti ich, aby v Chruščove nerobili také opravy.

Dôležité: Keď začínate s rekonštrukciou kuchyne s halou, musíte s istotou vedieť, že stena, ktorá sa má zbúrať, nie je nosná. Búrať sa dajú len záclony. Rekonštrukcia a návrh by mali byť v ideálnom prípade schválené pred demoláciou. Po demolácii však môžete dizajn legitimizovať – ​​spravidla to nespôsobuje žiadne problémy, ak stena nebola nosná..

Čo je potrebné na demoláciu

Takéto opravy nevyžadujú špeciálne zručnosti a schopnosti. Zbúranie múru je však špinavá a namáhavá práca. Preto musíte byť pripravení na to, že oprava kuchyne s halou bude trvať dlhšie, ako by sme chceli..

Na demoláciu steny budete potrebovať nasledujúce nástroje:

 • dierovač;
 • kladivo;
 • kladivo;
 • vrecia na odpadky alebo nosidlá.

Zónovanie miestnosti

V dôsledku demolácie steny medzi kuchyňou a obývacou izbou vzniká akýsi štúdiový apartmán. Teraz musíte premýšľať nad jeho dizajnom. A musíme vziať na vedomie, že to nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá..

Pred rozhodnutím spojiť dve miestnosti musíte všetko odvážiť Pred rozhodnutím spojiť dve miestnosti musíte všetko odvážiť "za" a "proti"

Napriek tomu, že neexistujú žiadne steny, v každom prípade sa vyžaduje, aby každá časť kombinovaného priestoru plnila svoju funkciu – v kuchyni musíte variť jedlo, v obývačke relaxovať. A tieto dve zóny – varenie a odpočinok – je potrebné správne identifikovať a navzájom oddeliť. Existuje na to niekoľko riešení..

Vizuálne zvýraznenie

Dizajn kombinovanej kuchyne a obývačky zahŕňa vytvorenie jediného priestoru, v ktorom sa na zónovanie priestorov používajú samostatné akcenty. Kuchynský priestor môžete zvýrazniť pomocou rozdielu v povrchových materiáloch použitých na dekoráciu stien, podlahy a stropu. Môžu to byť tapety s rôznym kontrastom alebo vzorom, kombinácia tapiet v obývacej izbe a dlaždíc v kuchyni; kombinácia rôznych podlahových krytín. Koberec v obývacej izbe a porcelánová kamenina alebo dlažba v kuchyni vyzerajú celkom dobre..

Kuchyňa v kombinácii s obývacou izbou je obľúbenou dizajnovou technikou, ktorá sa široko používa pri návrhu „Chruščova“ Kuchyňa v kombinácii s obývacou izbou je obľúbenou dizajnovou technikou, ktorá sa široko používa pri návrhu „Chruščova“

Pôvodným a zaujímavým nápadom je zvýrazniť kuchynský priestor lakovanými drevenými ozdobnými širokými soklovými lištami, ktoré prebiehajú pozdĺž stropu a steny a opakujú líniu zbúranej steny. V tomto prípade by mala byť farba stromu rovnaká ako farba náhlavnej súpravy..

Zvýraznenie pomocou osvetlenia

Pracovnú oblasť kuchyne je možné zvýrazniť osvetlením. V tomto prípade je centrálne osvetlenie vyrobené v obývacej izbe pomocou lustra a bodové svetlá sú umiestnené v kuchyni..

Kombinovaná miestnosť bude oveľa jasnejšia, pretože dve okná sa s touto funkciou vyrovnávajú oveľa lepšie ako jedno. Kombinovaná miestnosť bude oveľa jasnejšia, pretože dve okná sa s touto funkciou vyrovnávajú oveľa lepšie ako jedno.

Zvýraznite barový pult

Potom, čo je múr zbúraný, ho môžete naznačiť a umiestniť pozdĺž čiary bývalého múru barový pult. Súčasne vytvorí ilúziu spoločného priestoru a mechanicky odreže pracovný priestor kuchyne. Tyč nemusí ísť po celej dĺžke steny. Môže zaberať veľmi málo miesta a ponechať dostatok miesta pre ľahký prístup. A súčasne môže byť stojan použitý rôznymi spôsobmi..

V Chruščove môže prevziať úlohu:

 • stôl;
 • skladovanie riadu a interiérových predmetov;
 • miesta odpočinku;
 • prijímacie miesta.

V bare si môžete vyrobiť stojany na riad, úložné boxy. Vďaka tomu bude ešte praktickejší..

Dôležité: Namiesto barového pultu môžete namiesto steny vytvoriť akýsi stôl. Namiesto podpier môžete použiť akvárium s rybami. Získate veľmi originálny úctyhodný dizajn bytu. A zároveň triumfuje praktickosť – stôl možno použiť na určený účel.

Obývacia izba v kombinácii s kuchyňou výrazne zjednodušuje proces organizovania osláv a prijímania veľkého počtu hostí Obývacia izba v kombinácii s kuchyňou výrazne zjednodušuje proces organizovania osláv a prijímania veľkého počtu hostí Kuchyňa kombinovaná s obývacou izbou vám umožní ušetriť na nákupe ďalšieho televízora, ako v prípade izolovanej kuchyne Kuchyňa kombinovaná s obývacou izbou vám umožní ušetriť na nákupe ďalšieho televízora, ako v prípade izolovanej kuchyne

Zvýraznenie dverami

Potom, čo bola múr zbúraná, je možné na jej miesto nainštalovať dlhé posuvné paravánové dvere. Výsledkom je, že otvorením dverí môžete skombinovať priestor kuchyne a obývačky a urobiť z Chruščova štúdio. A ak je to potrebné, dvere sa dajú zavrieť a v izbách získate potrebné súkromie.

To je obzvlášť dôležité, ak byt nemá digestor alebo má plynový sporák. Z bezpečnostných dôvodov plynové služby nemajú radi, keď medzi obytnými miestnosťami a miestnosťami s plynom nie sú žiadne dvere.

Takéto dvere je možné objednať u špecializovaných spoločností, ktoré vyrábajú dvere z hliníkových profilov. Dnes môžu dvere vďaka práškovým farbám dostať akúkoľvek farbu, čo výrazne rozširuje možnosti dizajnu. Samotné dvere môžu byť vyrobené zo skla alebo iného materiálu..

Zvýraznené pódiom

Kuchynský priestor je možné vizuálne oddeliť od obývačky zdvihnutím nad neho pódiom. Opravu to samozrejme trochu skomplikuje, ale dizajn sa ukáže byť veľmi mimoriadny..

Dodatočné osvetlenie po obvode pódia urobí interiér veľmi moderným a štýlovým. Navyše – také podsvietenie môže slúžiť ako dodatočný svetelný zdroj a nočné osvetlenie.

Pódium môže byť vyrobené rôznymi spôsobmi – nalievaním alebo použitím konštrukcie rámu.

Stropné zvýraznenie

Zakrivený viacúrovňový strop je skvelý spôsob, ako zvýrazniť kuchyňu, určiť pracovný priestor a zamerať sa na ňu. Tečúce tvary stropu sú vytvorené pomocou sadrokartónových dosiek. Na zvýšenie zónového efektu sa používa dodatočné bodové osvetlenie..

Sotva je možné vykonávať takú prácu vlastnými rukami. Aby taký dizajn vyzeral úctyhodne a štýlovo, musíte sa uchýliť k službám špecialistov..

závery

Dizajn kuchyne Chruščov v kombinácii s obývacou izbou môže byť úplne odlišný. Existuje obrovská škála riešení, ktoré vám umožňujú spojiť tieto dve miestnosti do jednej a zároveň ich oddeliť podľa ich funkčnosti. Stojí za to starostlivo sa zoznámiť so všetkým vývojom v tejto oblasti a vybrať si to, čo bude ideálne zodpovedať jednotlivým vlastnostiam bytu, kombinovať s kuchyňou a stretnúť sa s vkusom majiteľov domu..

Obývacia izba kombinovaná s kuchyňou v Chruščove (dizajnová fotografia)