Proteínové palacinky: zdravé raňajky bez múky

 • Proteínové palacinky sú chutné, nízkokalorické jedlo, ktoré môžete jesť aj počas diéty. Proteínové palacinky sú chutné, nízkokalorické jedlo, ktoré je možné jesť aj počas diéty. Čas varenia: 20 minút;
 • Porcie: 5;
 • Kcal: 146;
 • Bielkoviny / Tuky / Sacharidy: 35 g / 3 g / 23 g.

Pre väčšinu ľudí sú palacinky spojené s veľkým počtom kalórií. V poslednej dobe sa však postoj k správnej výžive začal meniť, a preto sa na stole začali objavovať recepty, ktoré pozostávajú z neobvyklých zložiek. Výsledkom hľadania zdravých receptov sú proteínové palacinky, ktoré sa vyznačujú vynikajúcou chuťou a vysokým obsahom bielkovín. Tieto zdravé raňajky si obľúbia aj tí, ktorí sú vo fáze sušenia, pretože recept úplne vylučuje múku. Miska zároveň zostáva výživná a navyše podporuje rast svalov bez zvýšenia hmotnosti..

Prečo sú proteínové palacinky dobré: Pripravte si raňajky každý deň

Časy, keď varené palacinky znamenali obrovskú dávku sacharidov prezlečených za viac vrstiev chleba, sú preč. Teraz vodopád sirupu (bez cukru) pokrývajúci palacinky znamená, že s týmto lahodným výrobkom si môžete vybudovať svalovú hmotu..

Čerstvé ovocie alebo bobule sú skvelým doplnkom k proteínovým palacinkám. Čerstvé ovocie alebo bobule sú skvelým doplnkom k proteínovým palacinkám.

Proteínové palacinky sa môžu stať častým hosťom na stole, pretože znamenajú plnohodnotné raňajky alebo dezert..

Akékoľvek proteínové palacinky sa pripravujú veľmi rýchlo a neodporúča sa ich uchovávať v chladničke, pretože postupom času strácajú chuť. Najzdravšie je variť ich každé ráno..

Tvaroh a bielkovinové palacinky: recept

Už dávno nie je žiadnym tajomstvom, že aby ste udržali svoje telo v dobrej kondícii, musíte sledovať svoju diétu. Odborníci odporúčajú úplne vylúčiť potraviny, ktoré obsahujú veľa kalórií, ako aj výrobky z múky. Nie všetci ľudia sú však pripravení vzdať sa svojej obľúbenej pochúťky a začať jesť zdravé jedlo. V tomto prípade môžete nájsť alternatívu, napríklad proteínové palacinky. Výhoda týchto lievancov spočíva v technológii varenia. Vďaka špeciálnemu vareniu sú menej tučné a výživné..

Tvarohové palacinky sa pripravujú jednoducho. Ich zloženie je možné meniť a vylepšovať. Prvýkrát môžu byť varené s bielkovinami. Ďalej použite ovsené vločky alebo kakao. V každom prípade bude toto jedlo s tvarohom nielen chutné, ale aj originálne..

Prísady

Na test:

 1. Tvaroh – 450 g;
 2. Bielkoviny – 40 g;
 3. Ovsené otruby – 20 g;
 4. Vajce – 1 ks;
 5. Vaječný bielok – 1 ks;
 6. Soľ – 1 g;
 7. Cukor – 2 polievkové lyžice l;
 8. Slnečnicový olej – 40 g.

Na podanie:

 1. Kyslá smotana – 1 polievková lyžica. l;
 2. Bobule – 50 g.

Ako pripraviť chutné proteínové palacinky: recept

Jahodový proteín sa najlepšie používa na výrobu tvarohových palaciniek, ale ak nie je k dispozícii, môžete použiť ovsené vločky alebo kakaový prášok. V druhom prípade dostanete čokoládové palacinky..

Proteínové palacinky môžete urobiť chutnejšie a aromatickejšie, ak do cesta počas varenia pridáte kakaový prášok Proteínové palacinky môžete urobiť chutnejšie a aromatickejšie, ak do cesta počas varenia pridáte kakaový prášok

Palacinky môžete pripraviť podľa podrobných pokynov:

 1. Do misky veľkej kapacity nalejte tvaroh, mleté ​​otruby a bielkoviny, pridajte vajíčko. To všetko je dôkladne premiešané;
 2. Do výslednej hmoty pridajte soľ a cukor. Celú konzistenciu treba nechať, kým nenapučí;
 3. V tejto dobe v oddelenej miske so zmiešavačom porazte proteín soľou, kým sa nevytvorí pena. Nalejte do prvej nádoby na celkové cesto a premiešajte jemnými pohybmi;
 4. Panvicu namažte malým množstvom slnečnicového oleja a vložte do ohňa, aby sa zahrial;
 5. Potom, ako si navlhčíte ruky vo vode, z tvarohového cesta vytvarujte malé guľky. Cesto môže byť tiež roztierané lyžicou;
 6. Placky smažíme do zlatista na strednom ohni, vyberieme špajdľou a dáme na tanier.

Podávanie palaciniek je najlepšie na oddelených tanieroch, pretože každý si môže vybrať, ako vyleje svoj dezert. Môže to byť kyslá smotana, práškový cukor alebo bobule..

Diétne proteínové palacinky (video)

Použitie palaciniek a štíhlej postavy sú takmer nezlučiteľné koncepty, ale tento článok je schopný zničiť mýtus. Ak sledujete svoju diétu, potom je zoznam potravín, ktoré je možné konzumovať, veľmi malý. Časom sa začnú nudiť aj rôzne kombinácie omáčok. Ak vyvstane otázka, čo jesť nielen zdravé, ale aj chutné, potom potrebujete palacinky s proteínom a tvarohom.

Chutné a príjemné raňajky!

Proteínové palacinky (foto)

Vajcia najskôr rozšľaháme v malej nádobe s cukrom a štipkou soli. Šľahajte ich, kým sa neobjavia bublinky. Vajcia najskôr rozšľaháme v malej nádobe s cukrom a štipkou soli. Šľahajte ich, kým sa neobjavia bublinky. Mierne zahriate mlieko pridajte k vajíčkam spolu s múkou Mierne zahriate mlieko pridajte k vajíčkam spolu s múkou Teraz do cesta pridajte bielkoviny a zalejte horúcou vodou Teraz do cesta pridajte bielkoviny a zalejte horúcou vodou Cesto určite rýchlo premiešajte. Cesto určite rýchlo premiešajte. Panvicu dobre zohrejte, nalejte do nej trochu rastlinného oleja. Cesto jemne vylejte na povrch panvice Panvicu dobre zohrejte, nalejte do nej trochu rastlinného oleja. Cesto jemne vylejte na povrch panvice Proteínové placky podávame najlepšie horúce. Dobrú chuť! Proteínové placky podávame najlepšie horúce. dobrú chuť!