Použitie papiera na pečenie: lahodný jablkový koláč

Jablkový koláč je najobľúbenejším pečivom pre väčšinu gazdiniek. Jablkový koláč je najobľúbenejším pečivom pre väčšinu gazdiniek.

 • Čas varenia: 25 min;
 • Porcie: 4;
 • Kcal: 185;
 • Bielkoviny / Tuky / Sacharidy: 25 g / 1 g / 34 g.

Pergamenový papier na pečenie

V dávnych dobách bol pergamen názvom papiera, na ktorom boli ponechané poznámky. Pergamen je teraz názov pre materiál na pečenie. Dnes je vďaka rôznym výrobkom možné rýchlo a jednoducho pripraviť rôzne materiály. Na pečenie sa používa potravinársky papier.

Papier na pečenie slúži na to, aby sa cesto neprilepilo na plech. Papier na pečenie slúži na to, aby sa cesto nelepilo na plech.

Výrobkom je dodávaný kyslík, pergamen ich chráni pred cudzími arómami.

Materiál je odolný voči mastnotám, vlhkosti a vysokým teplotám. Ak je materiál zakúpený od dôveryhodných výrobcov, pečivo sa nelepí na papier..

Ako vymeniť papier na pečenie

Pergamenový papier nie je vždy po ruke a hostia sa chystajú prísť. V tomto prípade môže byť alternatívou obyčajný písací papier alebo listový papier. Predtým by mal byť namočený v tuku alebo slnečnicovom oleji..

Ďalšou možnosťou je použiť namiesto papiera fóliu. Pečenie k nej netečie, fólia je vynikajúcim analógom na pečenie muffinov.

Jednou z najbezpečnejších možností je nákup špeciálnej silikónovej podložky. V tomto prípade, aj keď dôjde pergamen v najnevhodnejšom okamihu, vždy bude existovať spôsob, ako ho nahradiť..

Lahodný jablkový koláč

Každý miluje jablkový koláč – dospelí aj deti. Je to skvelé jedlo na raňajky alebo na stretnutie s hosťami. Papier môžete nahradiť strúhankou alebo len dno nádoby namazať olejom, v ktorom plánujete piecť pečivo.

Jablkový škoricový koláč je najľahšie a najrýchlejšie jedlo, ktoré môžete urobiť Jablkový škoricový koláč je najľahšie a najrýchlejšie jedlo, ktoré môžete urobiť

Prísady

 1. Múka – 3 šálky;
 2. Kyslá smotana s nízkym obsahom tuku – 230 g;
 3. Maslo – 80 g;
 4. Nízkotučný krém – 100 ml;
 5. Škorica – 15 g;
 6. Cukor – 200 g;
 7. Jablká – 6 ks. (malý);
 8. Prášok do pečiva – 10 g;
 9. Šepot soli.

Varenie koláča nebude náročné ani pre ženy nežného pohlavia, ktoré sa s kuchárskym umením ešte len začínajú učiť. Pečenie bude ľahké, nie príliš kalorické. Je potrebné variť iba 25 minút..

Kroky varenia:

 1. Roztopte maslo, trochu ho ochlaďte, premiešajte s kyslou smotanou.
 2. Vmiešame múku, cukor, prášok do pečiva, soľ, škoricu.
 3. Do pripravenej zmesi suchých prísad pridajte zmes masla a kyslej smotany. Vymiesime cesto.
 4. Cesto rozdelíme na dve časti, rozvaľkáme dve vrstvy.
 5. Prvá vrstva je položená na plech na pečenie, ktorého dno je pokryté pergamenovým papierom. (Niekedy natriem vrstvu strúhanky alebo alobal).
 6. Nakrájané a ošúpané jablká poukladáme na prvý plát cesta. Tip – pokvapkajte citrónovou šťavou, aby ovocie nestmavlo.
 7. Krémom zalejeme jablká, pričom mierne nadvihneme okraje prvej dosky, aby obsah nevytekal.
 8. Na prvú vrstvu cesta je položená druhá vrstva cesta, pričom okraje musia byť pripevnené.
 9. Varte 25 minút pri teplote 2 000 C..

Ak sa pečivo prilepí na papier

V prípade, že sa papier na pečivo stále lepí, je lepšie uprednostniť potravinový materiál iného výrobcu. Nech je to trochu drahšie, ale také problémy nevzniknú. Dobrý papier sa na koláče nikdy neponáhľa.

Je možné pečivo „zachrániť“, ak je naň prilepený papier? Po prvé – v žiadnom prípade by ste sa nemali snažiť vynaložiť úsilie a odtrhnúť list papiera z horúceho produktu.

Počkajte, kým sa pečivo mierne ochladí. Potom sa dá z koláča oddeliť oveľa jednoduchšie..

Súčasne by mala byť na spodok koláča, kde je papier prilepený, nanesená vlhká tkanina alebo uterák..

V prípade, že nie je možné zdvihnúť koláč, pomôže nôž na ovocie (so zakrivenou čepeľou). Budú musieť starostlivo orezať spoje medzi pergamenom a koláčom. Kulinárski odborníci neodporúčajú používať papier tmavej farby, je lepšie nechať výber na svetlom pergamene.

Jablkový koláč krok za krokom s fotografiou

Na panvici rozpustíme maslo, necháme vychladnúť, potom pridáme kyslú smotanu, všetko premiešame Na panvici rozpustíme maslo, necháme vychladnúť, potom pridáme kyslú smotanu, všetko premiešame Vmiešajte soľ, škoricu, múku a cukor. To všetko pridáme k zmesi masla a kyslej smotany. Vmiešajte soľ, škoricu, múku a cukor. To všetko pridáme k zmesi masla a kyslej smotany. Vymiesime cesto, rozdelíme ho na 2 časti a potom ich musíme rozvaľkať Vymiesime cesto, rozdelíme ho na 2 časti a potom ich musíme rozvaľkať Pergamenový papier položte na plech a položte prvú vrstvu cesta Pergamenový papier položte na plech a položte prvú vrstvu cesta Jablká nakrájame nadrobno, posypeme ich citrónovou šťavou Jablká nakrájame nadrobno, posypeme ich citrónovou šťavou Na prvý plát cesta poukladáme jablká a zalejeme ich smotanou. Potom všetko prikryte druhým plátom cesta a okraje pripevnite. Na prvý plát cesta poukladáme jablká a zalejeme ich smotanou. Potom všetko prikryte druhým plátom cesta a okraje pripevnite. Predhrejte rúru na 200 stupňov Predhrejte rúru na 200 stupňov Po 25 minútach je náš lahodný a jemný koláč pripravený Po 25 minútach je náš lahodný a jemný koláč pripravený

Jablkový koláč (video)