Pohodlné kuchynské skrinky: ako si vybrať a kam umiestniť

Horný kryt skriniek nižšej úrovne tvorí pracovnú plochu Horný kryt skriniek nižšej úrovne tvorí pracovnú plochu. Kuchynské skrinky s policami a zásuvkami sú k dispozícii v kuchyniach ekonomickej triedy aj v elitných priestoroch, ktoré nie sú nižšie ako priestranné miestnosti. Usporiadanie skriniek so zásuvkami a policami je štandardné. Je obvyklé ich umiestniť blízko prázdnej steny, ktorá nie je delená oknom, zakrytá doskou, a nad nimi vo vzdialenosti jeden a pol metra zavesiť hornú vrstvu modulárnych skriniek.

Kuchynské skrinky v ekonomickej triede: optimálne umiestnenie

Samostatne stojace a nástenné skrinky a police hrajú dôležitú úlohu pri skladovaní rôznych kuchynských pomôcok a potravín, ktoré sa rýchlo nepodliehajú skaze. Lacné štýlové skrinky, úzke police a malé kuchyne sa k sebe často hodia. Lampy sa často vkladajú do skriniek na dekoratívne a funkčné osvetlenie..

Obvyklé rozloženie nábytku do kuchyne je:

 • Modulárne usporiadanie, v ktorom je v hornej časti skriniek rezací stôl a podpera na upevnenie drezu
 • Dvojúrovňové usporiadanie skriniek na umiestnenie ľahkého riadu do skriniek horného poschodia a len zriedka používané položky na samotné skrinky.

Ergonómia skrinky je určená počtom úložných sekcií pre určitú oblasť kuchyne Ergonómia skrinky je určená počtom úložných sekcií pre určitú oblasť kuchyne

Skrinky by nemali brániť vstupu do kuchyne, preto je v najextrémnejšej skrini vytvorený skosený bočný zvislý okraj. Konštrukcia skriniek je štandardná, skrinka je uzavretá sklopnými alebo posuvnými dverami.

Skrinka v kuchyni môže byť samostatným kusom nábytku alebo súčasťou kuchynskej súpravy. Skrinka v kuchyni môže byť samostatným kusom nábytku alebo súčasťou kuchynskej súpravy.

Skrine a skrinky sú spravidla postavené jedným z dvoch spôsobov:

 • Lineárne, kde štýlové šatníky na seba nadväzujú a tesne susedia;
 • Roh, ktorý tiež používa krátku stenu susediacu s dlhou. Krátka a úzka časť steny obvykle susedí s kuchynskými dverami a umývadlo sa nachádza v rohu zbiehajúcich sa stien..

Schéma v tvare U sa zvyčajne nepoužíva, pretože si to vyžaduje pôsobivú kuchyňu a kapacita skriniek je na uskladnenie všetkých zásob potravín a kuchynského náčinia zjavne neprimeraná. Zásuvkové skrine a jednotlivé police sú umiestnené tak, aby ponechali dostatok priestoru na pohyb a výstup z kuchyne. Namiesto skriniek je možné na jednu zo stien namontovať police alebo medziposchodia, pod ktoré je možné umiestniť jedálenský alebo konferenčný stolík..

Výrobné materiály

Rozpočtové a štýlové skrinky a nástenné police v ekonomickej triede sú vyrobené z lacných materiálov, ako je drevotrieska alebo maľovaná preglejka. Z vonkajšej strany sú nástenné skrinky ukončené plastom alebo papierom so vzorom napodobňujúcim farbu a textúru drahého dreva. Je vhodné, aby bol stôl a stoličky v rovnakom štýle ako skrinky.

V takýchto skriniach sa zvyčajne používa lacné kovanie, ktoré rýchlo deaktivuje slabé miesta pohyblivých častí - horné a dolné pánty dverí a upevňovacie body pre kľučky a držadlá. V takýchto skriniach sa zvyčajne používa lacné kovanie, ktoré rýchlo deaktivuje slabé miesta pohyblivých častí – horné a dolné pánty dverí a upevňovacie body pre kľučky a držadlá.

Charakteristiky modelu

Najviac ergonomické je rohové usporiadanie kuchynského drezu v ekonomickej triede, ktorého základom je priestranná skrinka. Skosené dvere skrinky slúžia ako prirodzený prechod z jedného radu skriniek do druhého. Takáto priestranná skrinka na jednej strane skrýva kanalizáciu do výlevky umývadla a na druhej strane slúži ako sklad rôznych kuchynských potrieb; dajú sa tam vyrobiť aj police..

Horný povrch spodných skriniek sa používa ako rezací stôl Horný povrch spodných skriniek sa používa ako rezací stôl

Alternatívne je do skriniek možné namontovať výsuvný jedálenský stôl. V tomto prípade sa vodorovný povrch rozprestiera ako čepeľ skladacieho noža a je upevnený špeciálnymi stojanmi.

Prax ukazuje, že na umiestnenie všetkého potrebného pre kuchyňu v byte pre 3 až 5 osôb stačia 4 podlahové boxy a 4-5 závesných. Dôvodom je skutočnosť, že dnes ľudia radšej nevaria doma zložité jedlá, ale kupujú si hotové výrobky v blízkych obchodoch s potravinami..

Napriek rozpočtovým nákladom na náhlavnú súpravu (do 20 000 rubľov) je kuchynský nábytok v ekonomickej triede vyrobený podľa projektových projektov, ktoré sa veľmi dobre hodia do vašej kuchyne. Je dôležité nájsť dobré usporiadanie všetkých predmetov, organicky prispôsobiť stôl a stoličky kompozícii.

Svojpomocná ergonomická skrinka na drobnosti (video)

Aké skrinky sú potrebné v kuchyni: prehľad požiadaviek a charakteristík

Aby bola zaistená normálna funkčnosť kuchyne, skrinky v kuchyni, ako aj akékoľvek vybavenie a nábytok, musia spĺňať určité požiadavky na odolnosť, ergonómiu a dizajn..

Kuchynské skrinky by mali byť:

 • Priestranný;
 • Čo najkompaktnejšie;
 • Pevne zrazené a pripevnené k sebe;
 • Vyrobené v rovnakom štýle a farebnej schéme.

Vo vnútri skriniek sú spravidla úzke police v jednej úrovni. Úžitková plocha skrine je teda dvojnásobná. Výška 40 centimetrov stačí na umiestnenie hrncov, odšťavovačov, výrobníkov zmrzliny alebo objemných nádrží na cereálie, cestoviny a rastlinný olej.

Aj najmenšia skrinka môže byť dostatočne veľká Aj najmenšia skrinka môže byť dostatočne veľká

Po inštalácii sú skrinky navzájom pritiahnuté a pripevnené väzbami cez vyvŕtané otvory v priľahlých stenách.

Musíte starostlivo zvoliť výšku zavesenia nástenných skriniek v ekonomickej triede a ich vlastnú výšku, aby ste boli dostatočne vysoký na prístup ku všetkým poličkám..

Skrinka pod oknom v kuchyni

Priestor pred oknom sa spravidla nijako nevyužíva (aby ste vždy mohli ísť k oknu a otvoriť ho), alebo je pred okno umiestnené úzke umývadlo, ktoré pri umývaní riadu a spracovávaní využíva prirodzené svetlo. jedlo. V tomto prípade musí byť skrinka umiestnená nie pred okno, ale pod ním..

V niektorých starých domoch je pod oknom v kuchyni „chladnička Chruščov“. Mnohí, bez toho, aby sa tejto myšlienky vzdali, naopak, s veľkou rekonštrukciou kuchyne sa len rozvíjajú V niektorých starých domoch je pod oknom v kuchyni „chladnička Chruščov“. Mnohí, bez toho, aby sa tejto myšlienky vzdali, naopak, s veľkou rekonštrukciou kuchyne sa len rozvíjajú

Môžete vybrať niekoľko vrstiev tehál alebo vyhĺbiť betónový panel do hĺbky pol metra, vyrobiť drevený rám tak, aby vyčnieval do miestnosti, urobiť vnútri úzke police a zavesiť dvere. Výsledkom je, že vo vnútri získate pohodlnú a priestrannú „chruščovskú chladničku“ ekonomickej triedy, teplota, v ktorej v chladnom období nemôže byť vyššia ako + 10 ° С. Môže uchovávať zeleninu pod studeným oknom..

Po takýchto prácach nebudú ovplyvnené nosné vlastnosti steny. Mnoho ľudí si vyberie stenu úplne aranžovaním francúzskych okien, ale na takejto prestavbe sa už dohodnú príslušné orgány..

Šatníková skriňa pod oknom alebo ako zariadiť „chladničku Chruščov“ (video)

Svietidlá do kuchyne pod skrinky: sú potrebné

Pri práci v kuchyni v noci alebo za nepriaznivého počasia je potrebné zapnúť umelé osvetlenie. Ľudská postava a nástenné skrinky však zakrývajú stropné a bočné svetlo dané oknom, a tak je nepohodlné krájať a čistiť ryby, mäso a zeleninu na doske pod nástennými skrinkami. Na tieto účely sú na spodnej časti závesných skriniek namontované štýlové vstavané a na povrch namontované žiarovky ekonomickej triedy..

Oni používajú:

 • Žiarovky sú zriedkavou možnosťou kvôli krátkej životnosti, vysokému zahrievaniu a nízkemu svetelnému výkonu;
 • Žiarivky, ktoré produkujú rovnomerné biele svetlo značnej intenzity;
 • LED pásy a štýlové panely, ktoré sa dajú ľahko skryť pomocou špeciálnych ozdobných vložiek a zatvárať z očí. Práve zdroje LED poskytujú osvetlenie stien a pracovnej plochy stola..

Ak chcete nainštalovať osvetlenie do štýlových nástenných skriniek a pod ne, musíte priskrutkovať štýlové žiarivky alebo ich vložiť do materiálu skrinky. Umiestnenie žiaroviek je ľubovoľné, ich počet a výkon závisia od veľkosti kuchyne a jej plnosti. Takými lampami môžete vybaviť jedálenský stôl..

DIY osvetlenie v kuchyni (video)

Veľmi dôležitým detailom kuchynského vybavenia je zostava skriniek a políc. Zariadenie kuchyne zahŕňa skladovanie veľkého počtu predmetov, z ktorých každý môže byť požadovaný kedykoľvek. Každá skrinka v kuchyni je starostlivo pripevnená k susedovi a pripevnená k nej špeciálnymi väzbami. Potom je spravidla na stôl položená a pevne pripevnená spoločná doska, ktorá slúži ako miesto na rezanie výrobkov a prípadne aj ako jedálenský stôl. Štýlové skrinky a police ekonomickej triedy sú vyrobené z drevotriesky, vybavené dverami s matným sklom, zvonka prilepené papierom s obrázkom textúry drahého dreva. Na takýchto skrinkách musíte často meniť kovanie. Podsvietenie vyrieši problém s nedostatkom slnečného svetla a umelého svetla v rohoch kuchyne. V mnohých kuchyniach je vhodnejšie usporiadať skrinky v rohovom poradí a umývadlo umiestniť priamo do rohu. Kuchynské skrinky, stôl a štýlové police – neoddeliteľná súčasť kuchyne.

Kuchynské skrinky (foto)