Olivová kuchyňa: poďme sa rozprávať o jemnostiach kombinácie

Olivová farba je dosť univerzálna, pretože je kombinovaná s takmer všetkými ostatnými farbami a odtieňmi. Olivová farba je celkom univerzálna, pretože je kombinovaná s takmer všetkými ostatnými farbami a odtieňmi.Kuchyňa by mala byť praktická, ale nemusí byť nudná. Akú farbu zvoliť, aby jej interiér žiaril novými farbami a vyzeral zaujímavo a štýlovo? Odporúčame vám, aby ste venovali pozornosť olivovej farbe, ktorá sa ešte tak často nepoužíva, a márne.

Má olivovú farbu

Olivová nie je čistá farba. Celkovo je to zmes žltej, zelenej a šedej. Krása olív je, že na rozdiel od zelenej alebo žltej je neutrálna. Neunavuje, neobťažuje sa, nespôsobuje podráždenie jasom. Preto môže pôsobiť ako dominantná farba aj ako akcenty. V tomto sortimente môžete vyrábať steny, náhlavné súpravy alebo interiérové ​​položky..

V kuchyni olivovej farby budú veľmi vhodné kresby na zástere. V kuchyni olivovej farby budú veľmi vhodné kresby na zástere.

Dôležité: olivová zeleň predstavuje pokoj. Na jednej strane je to dobré – nervy sa v takýchto interiéroch upokojujú. Na druhej strane, ak urobíte celú miestnosť v olivovej farbe, bude príliš pokojná, nudná a bez výrazu. Aby sa zabránilo pocitu ospalej bažiny, mala by byť olivová farba zriedená jasnými akcentmi..

Jednou z dôležitých vlastností olivovej farby je, že absorbuje svetlo. Preto je lepšie nevyzdobiť interiér tmavých miestností orientovaných na sever v tejto farbe. Slnečné miestnosti, veľmi teplé a horúce, sa však dajú bezpečne vykonať v olivovej farbe. V takom interiéri nebude slnka priveľa.

Napriek tomu, že olivový je odtieň zelenej a žltej, sám má veľmi bohatý gamut – od tmavých nasýtených po takmer popolavozelené odtiene. A to vám umožní vytvoriť rôzne interiéry..

Olivová farba sa najčastejšie vyberá na vytváranie úctyhodných kuchýň, pretože v interiéri vyzerá draho a zdržanlivo..

Ako použiť

Je dôležité, aby v olivovej kuchyni nič neprekážalo prirodzenému svetlu. Je dôležité, aby nič nerušilo prirodzené svetlo v olivovej kuchyni.Oliva je ťažká farba na dizajn, pretože vyžaduje chuť a schopnosť kombinovať farby. Nestačí ho použiť iba na vymaľovanie stien – dôležité je nájsť správne kombinácie, ktoré olivám umožnia iskru..

Aby interiér vyzeral výhodne, musíte:

  • zabezpečte v miestnosti dobré osvetlenie, inak v nej bude tma a pochmúrnosť;
  • nájsť správnu kontrastnú sprievodnú farbu pre olivy.

V kuchyni v olivovej farbe, najmä ak sa používa na steny a stropy, musíte zariadiť dodatočné osvetlenie. K tomu môžete použiť smerové svetlá, dodatočné osvetlenie na náhlavnej súprave. Vyzerá to veľmi dobre, keď je jeden luster nahradený bodovými svetlami na strope, čím sa vytvorí rovnomerné osvetlenie miestnosti.

Ako spoločníkov je možné použiť rôzne farby. Aby nebol interiér nudný, nemali by ste na steny používať monochromatické dokončovacie materiály. Je lepšie zvoliť svetlú tapetu s olivovými motívmi a pruhmi, alebo vymaľovať steny niekoľkými farbami, z ktorých jedna je olivová. Víťazom a najľahšou možnosťou by bolo použiť olivovú náhlavnú súpravu na pozadí svetlých stien..

Farebné kombinácie

V žiadnom prípade by ste nemali vyrábať monochromatické kuchyne v olivovej farbe. Olivová v interiéri by mala byť vždy kombinovaná s inými farbami. A výber spoločníkov je tu prísnejší ako v prípade čistých farieb, akými sú modrá, červená, žltá, zelená. Olivová vyžaduje špeciálne ošetrenie.

Olivovú farbu v interiéri kuchyne je možné kombinovať:

  • s hnedými odtieňmi;
  • s bielou a jej variantmi;
  • s kontrastnými farbami.

Biele a olivové

Kombinácia takých farieb v kuchyni, ako je biela a olivová, je podľa nás najvýhodnejšia Kombinácia takých farieb v kuchyni, ako je biela a olivová, je podľa nás najvýhodnejšia

Perfektná kombinácia, aj keď trochu priamočiara a jednoduchá. Takýto interiér bude vyzerať svieži a jasný, najmä ak je zvolená snehovo biela farba. V tomto prípade kuchynská súprava vyzerá skvele s lesklými olivovými fasádami na pozadí snehobielych stien. Interiér doplní snehobiela opona a niekoľko svetlých interiérových predmetov v zelených tónoch..

Tlmené biele, mliečne, krémové spolu s olivami vytvoria úctyhodný zdržanlivý interiér. Táto kombinácia vyzerá draho a sofistikovane. Takáto kombinácia farieb, zvolená pre steny spolu s olivovou súpravou, bude vyzerať veľmi dobre..

Strop môže byť v tomto prípade aj farebný – károvaný strop s olivovými závesmi vyzerá okrem bielej dekorácie stien aj originálne.

Olivová a hnedá

V kuchyni, kde sú hlavnými farbami oliva a hnedá, je dôležité nájsť medzi nimi rovnováhu, aby hnedá nepreťažila všetko ostatné. V kuchyni, kde sú hlavnými farbami oliva a hnedá, je dôležité nájsť medzi nimi rovnováhu, aby hnedá nepreťažila všetko ostatné. Biela zástera dodá kuchyni vizuálny priestor Biela zástera dodá kuchyni vizuálny priestor

Hnedé odtiene perfektne vyrazia olivovú farbu a dodajú interiéru sofistikovaný zvuk. Kombinácia čokolády a svetlých olív vyzerá v interiéri obzvlášť vynikajúco. Ak vyrobíte dosky a steny kuchynskej súpravy v čokoládovej farbe, potom budú olivové fronty, záclony a zástera trblietať kvetmi, čím sa v kuchyni vytvoria potrebné akcenty.

Nečakané kombinácie

Olivovú s červenou je takmer nemožné nájsť, ale takáto kombinácia by nemala byť zľavnená, pretože takýto dizajn je extravagantný, ale zároveň zostáva pokojný Olivovú s červenou je takmer nemožné nájsť, ale takáto kombinácia by nemala byť zľavnená, pretože takýto dizajn je extravagantný, ale zároveň zostáva pokojný

Olivovú farbu v interiéri je možné kombinovať s neočakávanými farbami. Kombinácia olív a malín, fuchsie, ružovej bude pôsobiť veľmi extravagantne a odvážne. V kombinácii s olivovou malinou vytvorí v kuchyni jasný, mimoriadny a veselý interiér. Súčasne si môžete na steny vybrať olivovú zeleň a v malinovom meradle môžete urobiť akcenty – záclony, obrus, čalúnený nábytok.

Jasne oranžové akcenty – záclony, plastové stoličky, police, fotorámčeky na stenu pomôžu zriediť olivový interiér a urobiť ho nudným.

Dôležité: Odvážni návrhári kombinujú olivovú a ružovú, olivovú a fluorescenčnú žiarivo žltú, modrú, oranžovú. Takéto kombinácie sú skvelé vo futuristických a high-tech kuchyniach. Dokončovací materiál musí byť zvolený primerane – moderne a trendovo. Svetlé sklenené panely fungujú veľmi dobre ako zástera.

Tandem s drevom

Ak je vaša kuchyňa malá, uprednostnite svetlé drevo. Ak je vaša kuchyňa malá, uprednostnite svetlé drevo. Strom s jasnou veľkou štruktúrou vyzerá veľmi pôsobivo Strom s jasnou veľkou štruktúrou vyzerá veľmi pôsobivo

Olivové steny sú v dokonalom súlade s nábytkom z prírodného dreva. V tomto prípade budú druhy tmavého dreva – wenge, macassar, tmavý orech, dub variantom, ktorý bude prínosom pre všetky strany. Tieto odtiene zdôrazňujú hĺbku a pokoj olivy..

Aj keď je celkom možné kombinovať olivový so svetlým drevom – v tomto prípade je táto farba univerzálna. Táto kombinácia je upokojujúca. Šumivé panely alebo dosky z olivového skla a textúrované ľahké drevo vyzerajú dobre.

Olivová a sivá

Táto kombinácia bude vhodná, ak vašej kuchyni nechýba svetlo, inak bude pôsobiť príliš tmavo. Táto kombinácia bude vhodná, ak vašej kuchyni nechýba svetlo, inak bude pôsobiť príliš tmavo. Ak plánujete vo svojom headsetu použiť sivú farbu, odporúčame zvoliť matné povrchy - zdôrazňujú tvar a pôsobia veľmi moderne Ak plánujete v náhlavnej súprave použiť sivú farbu, odporúčame zvoliť matné povrchy – zdôrazňujú tvar a pôsobia veľmi moderne

Táto kombinácia sa môže zdať nudná, aj keď vyzerá veľmi štýlovo a pokojne. Preto môžete pridať niekoľko jasných akcentov – pridať jasný záves a obrus k olivovému nábytku na pozadí perlovo šedých stien. Veci oranžovej, horčicovej, azúrovej farby a fuchsie budú vyzerať dobre ako prízvuk..

Kuchyňa v olivových tónoch sa môže stať skutočnou domácou ozdobou. Je dôležité, aby ste sa nenechali unášať olivou a mohli ste jej nájsť ideálneho partnera – farbu, ktorá zdôrazní výhody olív a vyhladí nedostatky..

Olivové kuchyne (foto)