Mravce v kuchyni: ako sa zbaviť ľudových a chemických prostriedkov

Mravce, nie vždy na prvý pohľad neškodné, sú u vás doma „hosťami“ Mravce, nie vždy na prvý pohľad neškodné, sú vo vašom dome vítanými „hosťami“ S nástupom teplých dní sa niekedy celé zástupy malých mravcov plazia zo svojich úkrytov pri hľadaní potravy a prenikajú do domov, ktorých majitelia sú snažiac sa zo všetkých síl a rôznymi metódami zbaviť sa nepozvaných hostí. Pozrime sa na najúčinnejšie prostriedky a spôsoby, ako pomôcť úteku z mraveniska v kuchyni..

Ako zabrániť nájazdom mravcov

Dôvody, prečo sa zbaviť mravcov, sú nasledujúce:

 • znečisťujú a kazia jedlo;
 • behom odpadkových žľabov sa malé mravce môžu stať nosičmi chorôb;
 • odpadové produkty mravcov, hromadiace sa na ťažko dostupných miestach (škáry, za soklami, za dlaždicami), vytvárajú podmienky pre rozvoj plesní, ktoré sú pre ľudí nebezpečné.

Okrem toho, že mravce prispievajú k kazeniu potravín, môžu byť stále nebezpečné pre zdravie ostatných. Okrem toho, že mravce prispievajú k kazeniu potravín, môžu byť stále nebezpečné pre zdravie ostatných.

Súkromné ​​domy a byty na prízemí sú najčastejšie vystavené útokom mravcov. Malé mravce, ktoré si obľúbili dom, majú čiernu, červenkastú alebo červenkastú farbu. Väčšinou sa majitelia musia vysporiadať s červenými mravcami, ktorí osídľujú kuchyňu, kde vždy nájdete jedlo. A ak jeden mravec nájde niečo chutné, ostatné privedie na správnu koľaj. Najlepším spôsobom, ako sa zbaviť domácich mravcov v kuchyni, je preto vopred prijať preventívne opatrenia a pri pohľade na prvých malých „skautov“ urýchlene zariadiť všeobecné čistenie kuchyne..

Profylaxia

Čo si teda musíte zapamätať:

 1. Nemôžete nechať jedlo na stole: chlieb, otvorený džem, cukor. Ovocie by sa malo skladovať v nádobách na potraviny.
 2. Okamžite umyte riad a kuchynskú linku dôkladne osušte..
 3. Odpadkový kôš by sa mal vyberať tak často, ako je to možné – je to obľúbené miesto pre červené mravce v kuchyni..
 4. Akonáhle sa objavia prvé červené mravce, vystopujte, kde je ich diera, a prilepte pred ňu obojstrannú páskovú cestu. Tento pás udrží nástup hmyzu.
 5. Včas utesnite trhliny a praskliny v stenách domu.

Kuchyňa, ktorá nie je vyčistená včas, je skvelým miestom na sviatok nezvaných hostí v neprítomnosti majiteľov domu Kuchyňa, ktorá nie je vyčistená včas, je skvelým miestom na sviatok nezvaných hostí v neprítomnosti majiteľov domu Lepený pás obojstrannej pásky pred pascou mravcov vás zachráni pred ich ďalšími návštevami. Lepený pás obojstrannej pásky pred pascou mravcov vás zachráni pred ich ďalšími návštevami. Aby ste predišli vzhľadu nežiaduceho hmyzu, mali by ste kuchyňu čistiť vysoko kvalitne. Aby ste predišli vzhľadu nežiaduceho hmyzu, mali by ste kuchyňu čistiť vysoko kvalitne.

Najlepším profylaktickým činidlom vyrábaným v chemickom priemysle je dietyltoluamid (deta). Používajú sa na úpravu vetracích otvorov, zárubní a vonkajších svahov okien. Na spracovanie je lepšie zvoliť krém, pretože v tejto forme si smrť zachováva svoje vlastnosti dlhšie ako rýchlo sa odparujúce aerosóly..

Ako vyhnať mravce v kuchyni ľudovými prostriedkami

V boji proti mravcom je hlavnou vecou zničenie ich hniezd, v ktorých sedia kráľovné, neustále zvyšovanie kolónie mravcov. Najúčinnejšie v tomto ohľade sú toxické látky. Malé červené mravce, ktoré do svojho hniezda priniesli na svoje telo jedovatú potravu alebo častice jedu, postupne zničia kráľovné a celú kolóniu. Ale ak sa chcete vo svojej kuchyni zaobísť bez jedovatých priemyselných insekticídov, aby ste sa zbavili hmyzu, vyskúšajte menej toxické metódy. Tu je niekoľko receptov:

Kávová usadenina zmiešaná s medom je smrtiacou zbraňou proti mravcom Kávová usadenina zmiešaná s medom je smrtiacou zbraňou proti mravcom

Návnada s kyselinou boritou

 • kyselina boritá 1/4 čajovej lyžičky, cukor 3 lyžičky a 10-20 g medu. Miešajte, vystavte mravcom mesiac.
 • Zmiešajte 20 g kyseliny boritej a vareného žĺtka, pridajte med, džem alebo cukor do takej konzistencie, aby sa z hmoty dali tvarovať guľky. Umiestnite návnadu do viečok z plastových fliaš alebo na kúsky hrubej lepenky a vložte na rôzne miesta v kuchyni. Kyselinu boritú je možné nahradiť boraxom.
 • 1/2 lyžičky kyselina boritá, 1/2 šálky džemu, 1 lyžička. Suché droždie rozpustite vo vode, kým nedosiahne konzistenciu kyslej smotany (alebo vezmite obyčajné droždie). Premiešajte, dajte na taniere v malých porciách (droždie čoskoro vzíde).

Poznámka: Návnady s kyselinou boritou je najlepšie nepoužívať v domácnostiach s malými deťmi alebo zvieratami..

Návnady s kyselinou boritou sa neodporúčajú používať doma s malými deťmi alebo domácimi zvieratami Návnady s kyselinou boritou sa neodporúčajú používať doma s malými deťmi alebo domácimi zvieratami Kvások v návnade na mravce ho môže obmedziť na minimum. Kvások v návnade na mravce ho môže obmedziť na minimum.

Potravinová návnada

 1. Návnada s mäsom: mleté ​​mäso 2 polievkové lyžice. l., mletý borax 1/2 lyžičky. Miešajte, rozotierajte na mravčích priechodoch.
 2. Sirupová nádoba: Vytvorte sladký sirup s medom alebo cukrom. Červenovlasý mlsný jazýček sa dostane do nádoby, ale von sa nedostane.
 3. Môžete použiť zmes droždia a cukru, mravce privedú návnadu do hniezda k zvyšku potravy. V nádobách na mravce sa čoskoro začne fermentačný proces, potrava sa zhorší a larvy nebudú mať potravu.
 4. Bežný škrob je pre mravce škodlivý, rozširuje žalúdok hmyzu, čo vedie k jeho smrti. Len posypte škrob vedľa lahodnej návnady.
 5. Kofeín je tiež smrteľný pre mravce. Kávovú usadeninu zmiešajte s medom alebo džemom a rozotrite ako návnadu.

Škrob sa používa ako návnada pre mravce v kombinácii s inými zmesami Škrob sa používa ako návnada pre mravce v kombinácii s inými zmesami

Mravčia aromaterapia

Červené mravce sú citlivý hmyz a niektoré pachy sú pre nich jednoducho neznesiteľné. Po celom mieste rozložte stonky divej mäty, palinu alebo bazu a hmyz sa vyhne zapáchajúcim oblastiam. Môžete tiež niekoľkokrát za mesiac namazať „mravčie cesty“ a podlahové lišty cesnakom alebo gáfrom. Metóda je účinná najmä pre mravčie rodiny, ktoré sa ešte neusadili v dome, ale prichádzajú sa tam len najesť..

Príjemná vôňa mäty je pre nás v mravcoch nechutná Príjemná vôňa mäty je pre nás v mravcoch nechutná

Proti prieniku nových dávok mravcov do kuchyne pomôžu aj „zábrany“ silne voňajúceho korenia: kurkuma, škorica, detský prášok s práškom mastenca, červeného alebo čierneho korenia, ako aj esenciálne citrusové oleje. Korenie je roztrúsené v súvislých pásoch širokých 6-7 cm.

Vôňa pokazeného citrónu nedovolí nezvaným hosťom ovládnuť skrinku vašej kuchyne Vôňa pokazeného citrónu zabráni nezvaným hosťom zničiť vašu kuchynskú skriňu Táto metóda nezničí červené mravce, ktoré už vošli do miestnosti, ale zabráni vstupu nových. Vavrínové listy vo vreciach s cukrom alebo múkou ochránia tieto potraviny aj pred prienikom zázvorových mravcov a pokazený citrón pomôže zbaviť sa mravcov v kuchynskej skrini. Malé mravce ho nemajú veľmi radi..

Výhody týchto metód:

 • nízka toxicita látok;
 • dostupnosť.

Nevýhody:

 • nezaručujú 100% vypudenie hmyzu, vyžadujú pravidelné opakovanie.

Mravčie chemikálie

Moderný chemický priemysel dodáva veľké množstvo rôznych insekticídov.

Výhody:

 • efektívne, často stačí jedno použitie;
 • často majú široké spektrum účinku (proti niekoľkým druhom hmyzu);
 • pohodlná forma uvoľňovania (gély, spreje, aerosóly, krémy).

Nevýhody:

 • toxické pre ľudí;
 • pri opakovaných ošetreniach strácajú účinnosť, čo spôsobuje závislosť u mravcov.

Najpopulárnejšie výrobky na kontrolu mravcov sú:

 • gél v skúmavkách „Veľký bojovník“. Na zničenie červených mravcov naneste na ich „cesty“ bodkovanou čiarou v intervaloch 2-6 cm.
 • prášok “Regent”. Zrieďte vo vode, injekčnou striekačkou vstreknite do mravčích otvorov.
 • aerosól alebo prášok „Raid“. Posypte prášok v blízkosti noriek mravcov a vonku po obvode domu.
 • insekticídna kriedová ceruzka “Mashenka”. Ceruzkou nakreslite čiary pozdĺž miest, kde sa pohybujú červené mravce..
 • Úspešne sa vyrovná s úlohou vyhnať červené mravce a spomínanú smrť, forma uvoľnenia – aerosól, krém. Tento nástroj mravce nezabije, ale dokonale ho vydesí, kým sa smrť nevyparí. S pravidelným spracovaním smrti tam miesta, ktoré si vybrali mravce, prestane prichádzať malý hmyz. K výhodám smrti patrí nízka toxicita tejto látky pre ľudí..
 • Sprej na mravce Frontline je tiež celkom účinný, napriek tomu, že je určený na odstránenie hmyzu nasávajúceho krv z chlpov zvierat. Tento sprej na mravce dostanete vo svojej veterinárnej lekárni..

Ak ste si kúpili niektorý z týchto liekov, nezanedbávajte skutočnosť, že všetky sú jedovaté, a preto je väčšina týchto insekticídnych prípravkov poučená, aby „sa držali mimo dosahu detí a zvierat“. Starostlivo si prečítajte návod na použitie, pretože v niektorých prípadoch sa po spracovaní odporúča opustiť miestnosť najmenej jeden deň..

Ako sa zbaviť mravcov (video)

Záver

Vojnu s červenými mravcami nie je vždy možné vyhrať v krátkom časovom období, pretože tento nosatý, bystrý malý hmyz sa nakoniec prispôsobí jedom, vyhýba sa otráveným návnadám a pasciam. Preto bude najlepší výsledok daný kombinovanými metódami a neustálou zmenou zloženia návnad. Je tiež dôležité vziať do úvahy skutočnosť, že ak si červené mravce vybrali viacpodlažnú budovu, potom všetky snahy majiteľov jedného bytu zničiť mravčie hniezda poskytnú iba krátkodobý účinok. Po určitom čase sa tam opäť plazia mravce od susedov a aby sa dosiahol úspech, je potrebné bojovať proti hmyzu spoločnými silami. Ak napriek všetkým druhom otráv a metód červené mravce odmietajú opustiť váš domov, je najlepšie zavolať špeciálny tím na kontrolu škodcov, aj keď je to najextrémnejšie a nie najlacnejšie opatrenie..