Módny dizajn kuchyne v roku 2018: zvážte nové položky a trendy

V roku 2018 získavajú na obľube mimoriadne štýly. V roku 2018 získavajú mimoriadne štýly stále väčšiu obľubu Moderné technológie nezostávajú stáť. To, čo bolo donedávna relevantné, teraz ustupuje do tieňa. Čo je potrebné zmeniť vo vašej vlastnej kuchyni v roku 2018, aby ste držali krok s dobou? Aké novinky v súčasnosti predstavuje stavebný trh? Aký je najhorúcejší dizajn tejto sezóny? Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky nájdete v článku.

Farby a štýly roku 2018

Priemyselný

Priemyselný alebo podkrovný štýl je novým smerom v interiérovom dizajne, kde je hlavnou črtou jednoduchosť vo všetkom - používajú sa staré veci, jednoduchá povrchová úprava, ktorá vyzerá ako drsná a podobne. Priemyselný alebo podkrovný štýl je novým smerom v interiérovom dizajne, kde je hlavnou črtou jednoduchosť vo všetkom – používajú sa staré veci, jednoduchá povrchová úprava, ktorá vyzerá ako drsná a podobne.

Dizajnéri sa domnievajú, že vo veľkej kuchyni môžete použiť taký štýl, ako je priemyselný (priemyselný). Vznikol v Amerike v 90. rokoch minulého storočia. Tento štýl predstavuje nasledujúce požiadavky na kuchyňu:

  1. veľké okná;
  2. priestranná izba;
  3. vysoké stropy.

Z materiálov môžete použiť:

  • matný kov;
  • obklady stien napodobňujúce betón;
  • ozdobná tehla.

Minimalizmus je hlavnou súčasťou priemyslu. Preto stačí zavesiť pár fotografií na stenu alebo urobiť malé grafity. To bude stačiť na transformáciu dizajnu miestnosti..

biela farba

Biela je dnes v móde. Okrem toho pomôže vizuálne urobiť kuchyňu trochu priestrannejšou. Biela je dnes v móde. Okrem toho pomôže vizuálne urobiť kuchyňu trochu priestrannejšou.

V roku 2018 sa návrhárom odporúča namaľovať steny na bielo, ak je kuchyňa malá. Priestor sa teda vizuálne zväčšuje. Výhodou tejto farby je aj to, že s jej pomocou sa realizujú najkurióznejšie nápady na dizajn. Steny môžu byť ešte krajšie a zaujímavejšie zriedením bielej so svetlými kombináciami čiernej a žltej..

Čierna farba

Čierna sada v roku 2018 bude veľmi užitočná, pretože dnes je v móde originalita a čierna kuchyňa je práve to. Čierna sada v roku 2018 bude veľmi užitočná, pretože dnes je v móde originalita a čierna kuchyňa je práve to.

Čierna je farbou aristokracie a sofistikovanosti. V kuchyni to vyzerá jednoducho luxusne v akomkoľvek štýle miestnosti. Gotický dizajn kuchyne víťazí najmä v tomto smere..

Zároveň nezabudnite, že čierna farba v tejto miestnosti by nemala byť väčšia ako 60%.

Kombinácia čiernej a bielej farby

Kuchyňa, ktorá kombinuje čierne a biele odtiene, je už považovaná za klasiku. Ale aby to bolo originálne, stačia ľahké ťahy - ozdoby alebo iné dekoratívne prvky. Kuchyňa, ktorá kombinuje čierne a biele odtiene, je už považovaná za klasiku. Ale aby to bolo originálne, stačia ľahké ťahy – ozdoby alebo iné dekoratívne prvky.

Biela a čierna farba prinesie do dizajnu kuchyne novinku, pomocou ktorej môžete na podlahu nakresliť skutočnú šachovnicu. Pri zdobení stien budú biele a čierne prelamované vzory vyzerať jednoducho úžasne..

Dobrý je aj štýl jin-jang. Jeho podstata spočíva v tom, že biele prvky v čiernej rovine dokonale harmonizujú. A naopak.

Graffiti na stenách

Nápisy na stenách kuchyne sú dnes stále obľúbenejšie. Nápisy na stenách kuchyne sú dnes stále obľúbenejšie. Recept na jedlo bude vyzerať veľmi pôsobivo a neobvykle priamo na stene - teraz naň nikdy nezabudnete! Recept na jedlo bude vyzerať veľmi pôsobivo a neobvykle priamo na stene – teraz naň nikdy nezabudnete!

V roku 2018 návrhári navrhujú nápisy na stenách. Môžu to byť akékoľvek citáty od vašich obľúbených autorov alebo celé motivačné frázy. Môžete im napísať čokoľvek chcete. Môžete niečo také zveriť profesionálovi alebo sa o to pokúsiť sami.

Metalické odtiene

V roku 2018 sa v interiérovom dizajne kuchyne objavilo nové riešenie – použiť odtiene chrómu a striebra. V miestnosti môžete vytvárať pocit luxusu vďaka mixérom správnych odtieňov, ako aj špeciálnym pozláteným riadom. Medené tienidlá lámp vnesú do dizajnu kuchyne nevšednú krásu.

Škandinávsky štýl

Kuchyňa v škandinávskom štýle je morom svetla, bielych odtieňov vo všetkom, kombináciou modernosti a vidieka. Jedným slovom - len majstrovské dielo! Kuchyňa v škandinávskom štýle je morom svetla, bielych odtieňov vo všetkom, kombináciou modernosti a vidieka. Jedným slovom – len majstrovské dielo!

V Rusku si v poslednej dobe získava veľkú obľubu takzvaný škandinávsky štýl. Jeho podstata je v hladkých stenách pastelových odtieňov, uzavretých šatníkoch, prevládajúcom množstve svetlého interiéru a minimálnych jasných farbách v dizajne kuchyne. Ak nezabudnete na rastliny, prinesú do miestnosti krásu a eleganciu..

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že tento štýl je v porovnaní s ostatnými najviac „čistý“ a najprirodzenejší, čo znamená, že zodpovedá modernému trendu „šetrnosti k životnému prostrediu vo všetkom“..

Názory dizajnérov

Otvorené kuchynské police

Ako viete, všetko nové je dobre zabudnuté staré. Táto technika sa už používala predtým. Teraz však opäť naberá paru s novými variáciami.

Ak otvorené police nie sú príliš príjemné, ale uzavreté skrinky tiež nevzbudzujú sympatie, pozrite sa bližšie na možnosť ako na fotografii. Jedná sa o druh kompromisu, pretože pomocou posuvnej priečky si môžete kedykoľvek vyrobiť skrinku podľa svojich predstáv. Ak otvorené police nie sú príliš príjemné, ale uzavreté skrinky tiež nevzbudzujú sympatie, pozrite sa bližšie na možnosť ako na fotografii. Jedná sa o druh kompromisu, pretože pomocou posuvnej priečky si môžete kedykoľvek vyrobiť skrinku podľa svojich predstáv.

Dnes mnoho ľudí chce vystaviť stojany na skladovanie rôznych predmetov a police. Výrobcovia preto urobili malé zmeny a predstavili kuchynskú možnosť, v ktorej sú police a police čo najotvorenejšie. V závislosti od veľkosti miestnosti sú umiestnené rôzne krásne umelecké predmety. Hlavná vec na zapamätanie je, že pri usporiadaní takého interiéru to nemusíte preháňať, inak sa štýlová kuchyňa jednoducho zmení na miniatúrnu skládku..

Priehľadný nábytok

V dnešnej dobe si transparentný nábytok opäť získava na obľube. Nie je to ani tak veľmi praktické alebo pohodlné - naopak, je nižšie ako ostatné typy. A skutočnosť, že nezaťažuje interiér a zanecháva ho ľahký a vzdušný, čo napríklad v malej kuchyni bude veľmi dôležité V dnešnej dobe si transparentný nábytok opäť získava na obľube. Nie je to ani tak veľmi praktické alebo pohodlné – naopak, je nižšie ako ostatné typy. A skutočnosť, že nezaťažuje interiér a zanecháva ho ľahký a vzdušný, čo napríklad v malej kuchyni bude veľmi dôležité

Nábytok z plexiskla je v roku 2018 považovaný za módny. Priehľadné stoly, stoličky, skrinky a ďalšie bytové zariadenie dosiahli vrchol popularity. Takýto nábytok sa navyše hodí k obvyklému interiéru v kuchyni..

Staré veci a nový život pre nich

Staré policové regály môžu získať nový život, ak ich použijete vo svojej novej kuchyni. Perfektne budú vyzerať v kuchyni vo vidieckom štýle, v škandinávskom štýle a v Provence Staré policové regály môžu získať nový život, ak ich použijete vo svojej novej kuchyni. Perfektne budú vyzerať v kuchyni vo vidieckom štýle, v škandinávskom štýle a v Provence Podobný sklad Podobný sklad "nepotrebné veci" urobí kompletný návrh interiéru kuchyne Provence a úplne vás ponorí do atmosféry francúzskej provincie

Už nejaký čas je vynájdené používať staré veci v interiéri. V roku 2018 si táto myšlienka opäť našla svojich fanúšikov. Dizajnéri sa domnievajú, že míňať peniaze na nové veci niekedy nemá zmysel. Koniec koncov, je celkom možné vyrobiť niečo nové zo starých interiérových predmetov..

Napríklad skvelú náhlavnú súpravu je možné získať z obyčajného sovietskeho šatníka vďaka jednoduchej technike nazývanej decoupage. Bude stačiť len namaľovať starú kuchynskú súpravu v požadovanej farbe.

Šejkerový štýl

Tento štýl sa vyznačuje svojou závažnosťou, absenciou honosných prvkov a kontrastov. Tento štýl sa vyznačuje svojou závažnosťou, absenciou honosných prvkov a kontrastov. Šejker v anglickom štýle môže byť v rôznych farbách: modrá, svetlo hnedá, béžová, žlté odtiene a mnoho ďalších. Šejker v anglickom štýle môže byť v rôznych farbách: modrá, svetlo hnedá, béžová, žlté odtiene a mnoho ďalších. Veľmi dôležitou požiadavkou v kuchynskej trepačke je prirodzené svetlo. Mala by sa mu venovať veľká pozornosť. Veľmi dôležitou požiadavkou v kuchynskej trepačke je prirodzené svetlo. Mala by sa mu venovať veľká pozornosť.

Zvyčajné klasické skrinky stále nevychádzajú z módy. Ich životnosť je pomerne dlhá. Tiež sa harmonicky hodia do akejkoľvek témy a štýlu. Správne príslušenstvo dodá vašej kuchyni konečný vzhľad..

Otvorený plán

Kuchyne kombinované s obývacou izbou dnes nájdete veľmi často. Veľké priestory sú dnes v móde, preto je toto riešenie najviac preferované Kuchyne kombinované s obývacou izbou dnes nájdete veľmi často. Veľké priestory sú dnes v móde, preto je toto riešenie najviac preferované

Dizajnovým trendom roku 2018 je kuchyňa s otvoreným priestorom. Urobí túto izbu krásnou a pohodlnou, pretože ostatné miestnosti v dome majú dekoratívny vplyv na interiér kuchyne..

Minimalizmus

Moderný dizajn v kuchyni naznačuje štýl, ktorý sa nazýva minimalizmus. Znamená to minimálne množstvo nábytku bez akýchkoľvek dekoratívnych prvkov. Vďaka tomu kuchynský dizajn roku 2018 výrazne rozširuje požadovaný priestor miestnosti a zameriava sa na jeho vlastnosti a funkcie..

Význam minimalizmu v kuchyni spočíva v samotnom názve - nič nadbytočné. Tento štýl znamená úplnú absenciu dekoratívnych prvkov, jednoduchých geometrických tvarov. Výber farby nie je obmedzený, takže je tu dostatok priestoru na let fantázie. Význam minimalizmu v kuchyni spočíva v samotnom názve – nič nadbytočné. Tento štýl znamená úplnú absenciu dekoratívnych prvkov, jednoduchých geometrických tvarov. Výber farby nie je obmedzený, takže je tu dostatok priestoru na let fantázie.

Dá sa rozlíšiť nasledujúce vlastnosti minimalizmu:

  • striedme farby;
  • zvýšený voľný priestor;
  • dekorácia priestorov prebieha prírodnými materiálmi;
  • dizajn je veľmi jednoduchý.

Z nábytku je vhodnejšie zvoliť zostavy skríň s plochými fasádami. Pretože sa tomuto štýlu hovorí minimalizmus, náhlavné súpravy by nemali obsahovať žiadne ozdoby ani iné vzory. Steny vyrobené v tomto štýle upútajú pozornosť výnimočne monochromatickou farbou..

Samozrejme, v určitých situáciách môžete zmiešať niekoľko odtieňov, aby ste dosiahli kresbu..

2018 Neuveriteľná moderná kuchyňa (video)

Odporúčame vám pozrieť si video, v ktorom uvidíte jednu z najmodernejších a najmodernejších kuchýň našej doby:

Záver

Kuchynský dizajn dnes vyžaduje, aby dizajnéri vyvinuli nové riešenia a nápady. Každá izba získa individuálny vzhľad vďaka premyslenej práci.

Príklady módneho dizajnu kuchyne v roku 2018 (fotogaléria)