Moderný dizajn kuchyne s barovým pultom: fotografia, interiérové ​​riešenia

Ak si vyberiete správnu barovú budovu do kuchyne, môžete ušetriť veľa miesta: je to dôležité pre malé miestnosti Ak vyberiete správnu tyčovú konštrukciu do kuchyne, môžete ušetriť veľa miesta: je to veľmi dôležité pre malé miestnosti. Barový pult v modernom interiéri kuchyne je funkčným prvkom, ktorý nahradí jedálenský stôl, čím šetrí miesto, a v štúdiovom apartmáne bude vykonávať funkciu zónovania miestnosti. Najdôležitejšie je, že dizajn kuchynského priestoru s barovým pultom musí byť kombinovaný s celkovým vzhľadom miestnosti, pričom sa správne určí umiestnenie pultu a parametre baru.

Hotový barový pult do kuchyne: dizajnové techniky

Hotový barový pult do kuchyne je jedným z najobľúbenejších prvkov zariadenia bytu. V súčasnej dobe existuje veľa možností, vďaka ktorým môžete správne usporiadať barový pult vo vnútri kuchynského priestoru..

Môcť Môcť "stavať" dizajn celej kuchyne okolo baru: potom vo všeobecnom interiéri bude pôsobiť prirodzene a pohodlne

Najpopulárnejšie návrhy tyčí:

 1. Ostrovný dizajn vhodné na použitie, keď je v kuchyni dostatok miesta. Barový pult je inštalovaný oddelene od kuchynskej linky, takzvaného „oddeleného ostrova“. Dizajn takého ostrova môže byť úplne čokoľvek, v závislosti od želania majiteľov. Tento barový pult môže byť viacúrovňový, vďaka čomu bude funkčnejší a všestrannejší..
 2. Pomocný kuchynský nábytok. Bez možnosti vyhradiť pre túto malú kuchynskú časť samostatnú plochu sa barový pult môže ľahko stať rozšírením náhlavnej súpravy. V tomto prípade sme dostali ďalší nábytok, ktorý sa dokonale vyrovná s niekoľkými funkciami, ako je barový stôl na stretnutia s priateľmi a bežný stôl na každodenné použitie.
 3. Barový pult – parapet zvyčajne sa používa v úzkych a dlhých kuchyniach, čo výrazne šetrí priestor v miestnosti. Hlavnou výhodou tejto kombinácie je prirodzené osvetlenie pracoviska..
 4. Nástenný barový pult bude to vyzerať výhodne vo forme malého jedálenského stola, pretože na veľký stôl jednoducho nie je dostatok miesta. Táto možnosť vám umožní obdivovať výhľad z okna a popíjať lahodné druhy čaju alebo kávy..

Ďalšou možnosťou správneho použitia lišty je zónovanie priestoru. S pomocou tohto prvku kuchyne môžete vizuálne a funkčne rozdeliť priestor na kuchyňu a bývanie. Potom sa barový pult použije ako univerzálna oblasť umiestnená v kuchyni a obývačke súčasne. Existuje veľa podobných možností pre nápady moderného dizajnu, hlavnou vecou je rozhodnúť sa, čo je pre vás to pravé.

Možnosti dizajnu kuchyne s barovým pultom (video)

Možnosti kuchyne s barovým pultom: vytvorenie štýlového dizajnu obývačky a kuchyne

Existuje niekoľko možností dizajnu pre kuchyňu s barovým pultom. Všetko bude závisieť od umiestnenia kuchynskej linky. V tomto prípade bude váš dizajn vyzerať kompletne a navyše správne zvolený nábytok môže priestor vizuálne zväčšiť..

Pre kuchyne v tvare L by ste mali zvoliť malé barové pulty. Pre kuchyne v tvare L by ste mali zvoliť malé barové pulty.

Odrody kuchýň s barovým pultom:

 • Kuchyňa v tvare L alebo rohová. Pomocou barového pultu v kuchyni v tvare L dodáte miestnosti útulnosť a pohodlie. Pri kombinácii kuchyne s obývacou izbou sa vám môže zdať, že parametre novej miestnosti nie sú dostatočne veľké, potom by ste si mali vybrať mini stojan bez horných skriniek s chrómovou nohou. Vďaka tomu priestor opticky zväčšíte..
 • Kuchyňa v tvare U. Ak sa náhlavná súprava nachádza v blízkosti 3 stien kuchynského priestoru, nainštalujte stojan pozdĺž jednej steny. To znamená, že stojan bude pokračovaním stolovej dosky, ako aj oddeľovačom priestoru. S barovým pultom je lepšie neexperimentovať, existuje riziko vizuálneho zmenšenia miestnosti.
 • Poloha ostrova. S týmto umiestnením by sa barový pult mal stať stredom kuchyne a doska a domáce spotrebiče môžu byť umiestnené pozdĺž dvoch stien. Môžete vytvoriť inú možnosť dizajnu barového pultu na ostrovné umiestnenie – na jednej strane pripravte dosku a na druhej strane varnú dosku a drez. Potom budete mať najfunkčnejšie vybavenie a nábytok v strede miestnosti..

Ak ste si vybrali ostrovné usporiadanie barového pultu, potom je dovolené zvoliť si kovanie opačných farieb. Ak ste si vybrali ostrovné usporiadanie barového pultu, potom je dovolené zvoliť si kovanie opačných farieb.

Tvar tyče by mal byť zvolený na základe parametrov miestnosti a jej umiestnenia. Môže to byť úplne ľubovoľný – obdĺžnikový, semi -oválny, s jedným zaobleným rohom alebo cikcakom. A prítomnosť ďalších skriniek pri pulte dodá miestnosti funkčnosť..

Sklenené barové pulty: vynikajúce riešenie v interiéri kuchyne

Sklenené barové pulty do kuchyne vyzerajú originálne v interiéri kuchyne, dobre sa umývajú a môžu byť vyrobené v akomkoľvek tvare. Také sklenené dosky, ak je to žiaduce, môžu byť inštalované nezávisle..

Jedinou nevýhodou skla je jeho nízka pevnosť Jedinou nevýhodou skla je jeho nízka pevnosť

Pokyny na výber sklenených barových pultov:

 1. Základom takýchto stojanov je sklenená doska do kuchyne, preto by ste mali materiál vyberať opatrne. Dobrou voľbou by bol list plechu s hrúbkou najmenej desať milimetrov. Samozrejme, čím hrubší je plech, tým lepšie, ale nezabúdajte, že sa berie do úvahy aj hmotnosť materiálu. Čím je sklenená tabuľa hrubšia, tým by mala byť opora silnejšia. Správne rozdeľte proporcie pracovnej dosky tak, aby dĺžka zodpovedala šírke. Pomôžu vám s tým majstri v špecializovanej dielni..
 2. V súčasnosti sa triplex používa na výrobu dosiek. Jedná sa o vrstvené sklo, ktoré je známe svojou odolnosťou. Hrúbka dosiek triplex môže byť až 30 milimetrov, čo hovorí o záruke bezpečnosti a trvanlivosti. Tento materiál sa často používa na transformáciu starých kuchynských barových pultov, a to medzi špecialistami, ktorí medzi okuliare položia listy hodvábu a rôznych tkanín, a potom na ne nanesú dekoratívne vzory, čo výrazne rozširuje výber dizajnérskych výtvorov..

Sklenený barový pult v kuchyni sa stane exkluzivitou pre váš byt alebo dom. Takéto regály vyzerajú veľmi drahé a pevné. Kombinujú schopnosť šetriť miesto s úžasnou funkčnosťou, ktorá vždy ohromí vás a vašich hostí..

Úloha barových pultov a ich pohodlie v kuchyni

Pri opravách teraz barové pulty nahrádzajú rozbité priečky pri kombinovaní malých plôch, napríklad kuchyne a obývačky. Pult však môžete jednoducho nainštalovať do kuchyne pri okne, bez voľných stien.

Ak sú v dome deti, je najlepšie kúpiť si nízky barový pult Ak sú v dome deti, je najlepšie kúpiť si nízky barový pult

Úloha barových pultov:

 • Ak máte úzky, ale dlhý kuchynský priestor, potom by bol barový pult od steny k stene vynikajúcim riešením..
 • Vo veľkých jedálňach je obľúbené „ostrovné“ usporiadanie, to znamená, že v strede miestnosti je sporák a umývadlo, zo zadnej strany je nepohodlné k nim pristupovať. Preto sa odporúča umiestniť ich na rôzne strany lišty. Nie je potrebný ďalší priestor pre okenný parapet, čo dokonale šetrí vzácny priestor.
 • Stojan môže byť zdôraznený rímsovou strechou, ktorá prináša osvetlenie, ktoré vytvorí príjemnú romantickú atmosféru.
 • Veľkoplošné kuchyne s barovým pultom vám neumožňujú postaviť stôl v jedálni, pretože hneď za ním si môžete dať obed alebo občerstvenie.
 • Ak sú v barovom pulte ďalšie skrinky, je možné v ňom uchovávať riad a ďalšie drobnosti..
 • V kompaktných kuchyniach s barovým pultom sa jednoducho nezmestí ešte jeden stôl, a preto sa kuchynská linka použije ako dodatočná pracovná plocha.
 • Inštalácia barových pultov sa stále častejšie vykonáva nie v predpísaných výškach, ale na úrovni stola, aj keď na verejných miestach je pult oveľa vyšší.

Barové pulty v kuchyni sú zvyčajne inštalované v strede alebo v prípade potreby. Vďaka nim je dizajn vytvorený s pocitom celistvosti. Preto by nábytok aj barový pult do kuchyne mali byť vyrobené z rovnakého materiálu..

Ako vyrobiť barový pult vlastnými rukami: tipy a pokyny

Výroba barového pultu do kuchyne vlastnými rukami nie je taká náročná. Naše nápady vám pomôžu porozumieť postupu a dizajnu, pretože inštalácia barových pultov v kuchyni môže úplne zmeniť jej vzhľad..

Najvýhodnejším materiálom je sadrokartón: je všestranný a môže byť natretý ľubovoľnou farbou v závislosti od interiéru kuchyne Najvýhodnejším materiálom je sadrokartón: je všestranný a môže byť natretý ľubovoľnou farbou v závislosti od interiéru kuchyne

Tipy na výrobu barových pultov do kuchyne:

 • Transformácia vášho okna sa stane barovým pultom, ak ste namiesto starého okenného parapetu vyrobili dosku správnej veľkosti. Bude lepšie to urobiť z rovnakého materiálu, z ktorého je vyrobená pracovná doska. Ak máte pochybnosti, potom je jednoduchšie objednať si túto časť od majstrov a doma zostane k nej pripevňovať rekvizity..
 • Ak máte talent na prácu s drevom, kuchynská lišta môže byť vyrobená zo sušeného dreva. Jeden okraj tyče by mal byť pripevnený k stene a druhý by mal byť opretý o chrómovanú nohu. Túto podperu je možné výškovo nastaviť. Na konci montáže by mala byť celá konštrukcia lakovaná..
 • Základňu pre stojan je možné vyrobiť zo sadrokartónu sami. Začnime výrobou rámovej základne z kovových profilov. Ďalej je rám opláštený sadrokartónovými doskami, narezaný na mieru, tmelený a natretý alebo obložený umelým kameňom. Doska stola je upevnená na vrchu, ktorý môže byť navyše ozdobený tyčovou rúrkou.

Ako si vyrobiť barový pult vlastnými rukami (video návod)

Barový pult je originálnou ozdobou kuchyne, ktorá sa môže stať exkluzívnym prvkom celého interiéru. Pult sa perfektne zmestí do najmodernejšieho dizajnu a zvýrazní pohostinnosť majiteľov domu. Ak vám vyhovuje oblasť kuchyne a prijateľné náklady na náhlavnú súpravu s barovým pultom, nainštalujte si ju a vychutnajte si vynikajúci funkčný nákup..

Kuchynský dizajn s barovým pultom (foto)