Kuchyňa v japonskom štýle: sofistikovanosť vo všetkom

Japonský štýl je minimalizmus a kontrast Japonský štýl je minimalizmus a kontrast. Japonsko priťahuje svojou kultúrou, priťahuje svojimi tradíciami, svojimi pokrmami dobýva kulinársky Olymp západných krajín, takže nie je prekvapujúce, že prejavujú pozoruhodný záujem o dizajn japonských domov. Prečo je japonský štýl atraktívny? Aké poznámky sú pre ňu charakteristické? A čo je najdôležitejšie: kuchyňa v japonskom štýle je radikálne a pozitívne rozhodnutie alebo zlá voľba.?

Východ lákal múdrosťou, preslávenou krásou v jednoduchosti, ktorú podporuje samotný dizajn japonských kuchýň, ktorý odrážal nielen každodenný život, ale aj národné charakteristiky krajiny..

Charakteristické rysy

Kuchyňa v japonskom štýle je ríšou jednoduchých geometrických tvarov a kontrastných kombinácií. Kuchyňa v japonskom štýle je ríšou jednoduchých geometrických tvarov a kontrastných kombinácií.

Japonský štýl je variáciou na tému vidiecky štýl, iba s japonskou príchuťou. Krajina vychádzajúceho slnka sa vyznačuje túžbou po prirodzenosti, hojnosti prírodných materiálov, zmyslom pre detail a dôrazom na jednoduchosť..

Známky typické pre výzdobu v japonskom štýle:

  • multifunkčnosť interiérových predmetov a nábytku;
  • harmónia medzi všetkými dekoratívnymi prvkami;
  • dostatok voľného miesta.

Dôležité: Japonská kuchyňa má vlastnosti národnej chuti. Preto tu môžete bezpečne používať techniky charakteristické pre skutočne japonské priestory – posuvné dvere v šatníkoch a ako vstupná skupina. Posuvné konštrukcie vám umožňujú šetriť priestor a využívať ho čo najefektívnejšie a taktiež urobiť interiér zaujímavejším.

Pre koho je tento jednoduchý dizajn vhodný? Japonským štýlom môže byť samozrejme zdôraznená každá miestnosť, ale ak máte malú kuchyňu, potom vám taký dizajn umožní vytvoriť ilúziu priestoru a vizuálne ho rozšíriť..

Japonský štýl je minimalizmus a prísnosť Japonský štýl je minimalizmus a prísnosť

Základom japonského dizajnu je povestný minimalizmus detailov: menej príslušenstva na povrchu. Inými slovami, k expanzii dochádza v dôsledku skutočnosti, že povrch nie je preplnený domácimi spotrebičmi a rôznym príslušenstvom..

Difúzne, blízke prirodzenému svetlu, ako aj symbióza teplého spektra odtieňov – vďaka tomu sa kuchyňa ďalej vizuálne rozširuje. Japonci pohŕdajú umelými materiálmi, a tak v ich kuchyniach prevláda ekologický a prírodný nábytok. Plánujete rekonštrukciu kuchyne? Chcete zväčšiť svoju kuchyňu? Chcete sa zbaviť kuchynských predmetov „s okom“? Potom je to dobrá dizajnová možnosť na zamyslenie..

Farba japonskej kuchyne: základné kombinácie

Jednou z hlavných zložiek je farebná schéma, ktorá prináša do miestnosti určitú náladu. Japonci vyznávajú prirodzenosť, miery a kombinácie nie príliš veľa farieb.

Držia sa iba určitých odtieňov:

  • Perla;
  • Béžová;
  • Okrová;
  • Med;

Zelená pre japonskú kuchyňu je jednou z menej obľúbených, ale určite neobvyklých. Zelená pre japonskú kuchyňu je jednou z menej obľúbených, ale určite neobvyklých. Mriežky na dverách náhlavnej súpravy - požadovaný prvok Mriežky na dverách náhlavnej súpravy – požadovaný prvok

Hnedé tóny, rovnako ako mach, kameň nebudú nadbytočné. Japonci ako základ používajú drevité odtiene. Napríklad borovica alebo jaseň. Mnoho ľudí poznamenáva, že kvôli týmto farebným preferenciám sa japonská kuchyňa stáva centrom pokoja a úľavy..

Bielej sa najlepšie vyhnite, pretože je v Japonsku symbolom smútku..

Japonský interiérový dizajn je založený na použití prísne definovaných farieb. Filozofia zenového budhizmu, prijatá v krajine vychádzajúceho slnka, predpokladá jednotu s prírodou a uznanie, že všetko v nej by malo byť v harmónii. Je nevyhnutné, aby interiér obsahoval farby, ktoré zodpovedajú mužským a ženským zásadám; zem, voda, vzduch, oheň. Preto je interiér, vytvorený ručne, založený presne na týchto farbách..

Čierna a biela znamená jednotu princípov muža a ženy. V interiéroch v japonskom štýle sú tieto farby požadované. Nemusia byť základné, ale používajú sa ako akcenty..

Farby zeme – béžová, piesková, káva. Farby vzduchu – modrá a modrá, šedá; farby vody sú modré a tyrkysové a farby ohňa červené.

Dôležité: Dekor v japonskom štýle zahŕňa starostlivé používanie jasných farieb. Japonská kuchyňa nezahŕňa používanie jasných, čistých farieb ako hlavných farieb. Červená nemôže dominovať – ​​touto farbou nemôžete natrieť celé steny. Môžete však urobiť panel vo forme červeného draka alebo použiť červené záclony, ktoré okamžite urobia interiér svetlým a živým..

Materiály

Kuchyne v japonskom štýle vyžadujú iba prírodné materiály. Kuchyne v japonskom štýle vyžadujú použitie iba prírodných materiálov Na vytvorenie dekorácie v japonskom štýle je dôležité vybrať správne nábytkové materiály a povrchové úpravy. Najpresnejšie odrážajú koncept prírodného dreva, bambusu, hodvábu.

Aby interiér pôsobil organicky, nesmie v ňom chýbať nábytok z prírodného dreva. Alebo ako posledná možnosť by povrchová úprava kuchynskej súpravy mala napodobňovať ľahké drevo..

Bambus

Jedná sa o klasický dokončovací materiál pre interiéry v ázijskom štýle. Aby sa interiér „pohral“ s národnou chuťou, môžete steny ozdobiť bambusovým plátnom – prilepiť pravým bambusom, tapetou štylizovanou ako bambus. Môžete tiež použiť bambusový nábytok alebo detaily interiéru vyrobené z tohto materiálu, bambusové rolety. Japonskú kuchyňu je možné ozdobiť kožou, ktorá napodobňuje textúru bambusu. Elegantne bude pôsobiť aj kresba na kožách v japonskom štýle – konáre rozkvitnutých sakúr, bocianov, pivoniek. Výzdobu na koži je možné vykonať akrylovými farbami vlastnými rukami. Potrebné šablóny na kreslenie nájdete na internete..

Hodváb

Je to tiež tradičný japonský materiál. Kuchynský dizajn v japonskom štýle je vytvorený pomocou závesov a ďalších hodvábnych textilných doplnkov. Kresba na záclonách zároveň vytvára špeciálnu chuť..

Dôležité: Na vytvorenie prostredia môžete použiť batiku. Vlastnoručná maľba na hodváb pomôže vytvoriť skutočný autentický interiér. Najjednoduchšie vzory zároveň vyzerajú celkom výhodne – hieroglyfy, vetvy sakury.

Osvetlenie

Japonské kuchyne sú známe svojim jemným svetlom, čo najbližším dennému svetlu. Svietidlá, samozrejme, majú svoje miesto, ale hlavne žiarovky osvetľujú miestnosť slabým svetlom v najfunkčnejších častiach kuchyne. Svietidlá sú ľahké a bez hmotnosti v tvare obdĺžnika. Na výrobu sa často používa ryžový papier alebo matné sklo. Tienidlo by malo byť natreté v kávových, mliečnych alebo červených farbách.

Odporúča sa osvetlenie pracovných priestorov stropnými svetlami. Môžete použiť LED.

Maľovanie náhlavnej súpravy v japonskom štýle je skvelým riešením Maľovanie náhlavnej súpravy v japonskom štýle je skvelým riešením Japonský štýl platí aj pre malé kuchyne Japonský štýl platí aj pre malé kuchyne

Osvetlenie by malo byť prirodzené. Japonský štýl je vytvorený detailmi – žiarovky geometrických prísnych tvarov, najmä papierové, sú vítané. Čierne a biele žiarovky vyzerajú v interiéri veľmi výhodne – najmä hieroglyfy nakreslené čiernou farbou na bielych odtieňoch.

Svietidlá je možné maľovať vlastnými rukami akrylovými farbami.

Kuchynský nábytok v japonskom štýle

Tento štýl by bol ideálny pre kuchyňu a jedáleň. Tento štýl by bol ideálny pre kuchyňu a jedáleň.

Nábytok musí vyhovovať všetkým pravidlám japonského štýlu. Nemáte peniaze na prírodný nábytok? Kúpte si nábytok, ktorého farba bude napodobňovať prírodné drevo (svetlé drevité odtiene). Zvážte vytvorenie posuvnej konštrukcie vo dverách namiesto bežných dverí. Bežné záclony je možné vymeniť za bambusové žalúzie, alebo si môžete zaobstarať závesové panely až po parapet. Vyhnite sa ťažkému, masívnemu nábytku z tmavého dreva.

Japonská kuchyňa je nemysliteľná bez funkčného nábytku. Aby ste zdôraznili národnú chuť, musíte použiť iba niekoľko drobností. Je preto najlepšie vybaviť kuchyňu posuvnými dverami. Nízka stolica a veľa podložiek sa odporúčajú.

Nábytok môže mať akúkoľvek obyčajnú prírodnú farbu – kontrast so stenami je tu dôležitý. Maľba fasád nábytku s motívmi charakteristickými pre kultúru tejto ázijskej krajiny vyzerá veľmi výhodne..

Steny, strop a podlaha

Maľba na zásteru a svetlé obrazy sú ideálne navzájom kombinované Maľba na zásteru a svetlé obrazy sú ideálne navzájom kombinované

Odporúča sa vytvoriť stropné svetlo pomocou pastelových a jemných farieb, ktoré nebudú nápadné a nervózne. Vhodné sú aj sadrokartónové stropy, navrhnuté pre dve úrovne, ktoré sú vyrobené ako stropné dosky. Môžete tiež použiť dekoratívnu omietku.

Tmavé drevo je pre japonskú kuchyňu nevyhnutné Tmavé drevo je pre japonskú kuchyňu nevyhnutné

Pre steny sú vhodné rôzne možnosti: od bambusových tapiet po drevené obklady, maľby a kamenné mozaiky. Podlaha by mala byť vyrobená z dreva alebo kameňa.

Mixér, drez a sporák, ako aj digestor by mali byť matné, aby lepšie ladili s interiérom kuchyne.

V interiéri pre domácich majstrov je dôležité zachovať správnu kombináciu farieb. Výzdoba stien a stropu v kuchyni v japonskom štýle slonej farby v kombinácii s čiernym nábytkom vyzerá skutočne.

Strop musí zodpovedať farbe stien. Nemusí byť biela. Strop béžovej, svetlej kávy, perleťovej farby vyzerá veľmi výhodne. Kombinácie farieb vyzerajú výhodne: strop je krémový a steny béžové. Výhodne vyzerá aj dvojúrovňový strop vo forme trámových stropov. Takýto strop je vyrobený zo sadrokartónu. Ak ho namaľujete zlatou farbou pod stromom, vytvorí sa ilúzia japonského dedinského domu..

Príslušenstvo

Japonská kuchyňa je náročná nielen na farebnú schému kuchyne, ale aj na výber doplnkov. Japonská kuchyňa je náročná nielen na farebnú schému kuchyne, ale aj na výber doplnkov.

Japonskú príchuť vytvára vnútorný gizmos. Len niekoľko položiek môže v kuchyni navodiť správnu atmosféru. Na parapet môžete položiť skutočný bonsai – miniatúrne stromčeky do kvetináčov. Teraz je v predaji štýl bonsai, ktorý je možné použiť aj na ozdobu kuchyne v japonskom štýle.

Porcelánový riad, jasný ventilátor na stenu, batikovaný panel na stenu v bambusovom ráme, vázy v japonskom štýle dotvárajú celkovú atmosféru..

Kuchynský dekor v japonskom štýle vyzerá skvele v izbách akejkoľvek veľkosti. Hlavnou vecou nie je miešať štýly a nepoužívať v interiéri prvky západnej a japonskej kultúry. Potom bude všetko vyzerať organicky a kompletne..

Kuchyňa v japonskom štýle (video)

Racionálne poznámky zmiešané s minimalizmom a prirodzenosťou sú teda víťaznou možnosťou pre návrh kuchyne. Japonské kuchyne spestrujú nudný život. Japonský štýl prinesie rozmernosť, pokoj a duševnú pohodu a tiež zabudnete na malé rozmery vašej kuchyne..

Kuchynský dizajn v japonskom štýle (interiérová fotografia)