Kuchyňa 5 m2 m – malá plocha – ani veta!

Svetelná súprava v kuchyni 5 m2. m je správne rozhodnutie, pretože vizuálne zväčšuje malú miestnosť Svetelná súprava v kuchyni 5 m2. m – správne rozhodnutie, pretože vizuálne zväčšuje malú miestnosť Od dávnych čias bolo miesto, kde sa prijíma jedlo, považované za posvätné. A v modernom svete chce každá rodina vybaviť svoju kuchyňu. V kuchyni sa zhromažďujú všetci príbuzní a samozrejme chcem, aby toto miesto bolo obzvlášť útulné, pohodlné a krásne. Moderné dizajnérske spoločnosti ponúkajú mnoho typov a interiérových návrhov špeciálne pre malú kuchyňu. Ak si však rodina nemôže dovoliť platiť za služby dizajnéra, môžete si kuchyňu opraviť svojpomocne..

Plánovanie a usporiadanie malého kuchynského priestoru

Nezúfajte, ak má vaša kuchyňa iba päť metrov štvorcových. Áno, budete musieť premyslieť dizajn pre každý malý detail, ale neskôr takýto projekt poteší oko. Takýto záväzok je celkom skutočný a mnohí majitelia kuchyne s rozlohou 5 m² už to dokázali. Ako v ňom správne vykonávať opravy? Aké by malo byť rozloženie? Ako sa malé kuchyne menia na krásne navrhnuté priestory?

Malá kuchyňa nie je veta. Každá kuchyňa potrebuje svoj individuálny prístup Malá kuchyňa nie je veta. Každá kuchyňa potrebuje svoj individuálny prístup

Pri plánovaní organizácie kuchynského priestoru samozrejme chcem, aby všetko vyzeralo štýlovo a organicky. V prvom rade však stojí za to premýšľať nad ergonómiou a funkčnosťou, ako si vybrať vysokokvalitný materiál do kuchyne. Situácia je komplikovanejšia, ak je kuchyňa malá s rozlohou 5 m². metrov. Tu musíte myslieť na každý centimeter, aby ste sa v konečnom dôsledku cítili pohodlne a nie príliš preplnene. V tomto prípade by ste nemali stíhať módne trendy, je tu potrebný individuálny prístup..

Pri plánovaní kuchyne ju najskôr obrazne rozdeľte na trojuholník pracovného priestoru:

 1. Chladnička.
 2. Tanier.
 3. drez.

Ak ste plochu vypočítali tak, že tieto objekty budú od seba v malej vzdialenosti, dosiahli ste správnu ergonómiu. Malá kuchyňa môže byť zariadená rôznymi spôsobmi, v závislosti od zvolenej možnosti, ktorú musíte naplánovať a nábytku. Existuje niekoľko typov kuchynského vybavenia:

 1. Skrine a ďalšie vybavenie sú umiestnené pozdĺž steny, nazýva sa to lineárny model.
 2. Nábytok je umiestnený pod uhlom, to znamená v tvare písmena L..
 3. Rozloženie v tvare U alebo sa nazýva podkova.
 4. Ak je kuchyňa úzka a dlhá, potom je nábytok umiestnený po stranách protiľahlých stien, jedálenský stôl v tomto prípade nie je k dispozícii. Tento typ usporiadania sa nazýva galéra..

Plánované označenie malého priestoru

Nezaťažujte skôr malú kuchyňu. Použite nábytok na mieru, aby zodpovedal vlastným rozmerom vašej kuchynky. Nezaťažujte skôr malú kuchyňu. Používajte nábytok vyrobený na mieru podľa vlastných rozmerov vašej kuchynky.

Pre takú kuchyňu je vhodné usporiadanie nábytku podľa typu rohu. Tento typ rozloženia sa považuje za ťažký; na dosiahnutie požadovaného výsledku bude potrebné vynaložiť určité úsilie. Posuvné dvere pomôžu ušetriť miesto. Práve do takejto kuchyne bude potrebné objednať nábytok. Dobrou možnosťou by bol užší a vyšší nábytok na rozšírenie priestoru, aspoň vizuálne. Domáce spotrebiče sú v tomto prípade vstavané. V kuchyni s rozlohou 5 metrov štvorcových sa jedálenský stôl nijako nezmestí, ale môžete si postaviť barový pult alebo skladací stôl, šetriacou možnosťou môžu byť aj skladacie stoličky.

Malé kuchyne a rozloženie nábytku na nich

Na špecializovaných fórach neustále vyvstávajú otázky o tom, ako usporiadať nábytok v päťmetrovej kuchyni a ako správne vykonávať opravy. Je zaujímavé, že mnoho ľudí túto izbu kombinuje aj s obývačkou alebo skladom. Snívajú o usporiadaní nábytku tak, aby sa kuchyňa nezmenila na veľkú skládku. Mnohým sa správne rozloženie jednoducho zdá nereálne. Oprava je preto oneskorená.

Na internete môžete vidieť množstvo príkladov, keď sa dizajn kuchyne, ktorý má niečo cez päť metrov štvorcových, zmenil na nepoznanie. Renovácia malých kuchýň je najlepšie začať s vizuálnym rozšírením..

Môžete však použiť veľa dizajnérskych trikov a napriek tomu nedokončiť požadovaný projekt. Preto musíte zvážiť, ako v praxi vytvoriť správny dizajn malej miestnosti v rôznych variáciách..

Rohová kuchyňa a jej renovácia

Rozloženie nábytku v rohovej kuchyni s dĺžkou 5 metrov sa považuje za najpraktickejšie..

Rozloženie je možné nasledovne:

 • s umývadlom pod oknom. Tento dizajn je pre kuchyňu s dĺžkou päť metrov veľmi zložitý. Oprava bude spočívať v tom, že bude potrebné preniesť všetky potrubia a vykurovací radiátor.
 • S umývadlom v rohu. Táto kuchyňa s rozlohou päť metrov štvorcových môže byť najpohodlnejšia. Dizajn miestnosti je zavesenie rohovej nástennej skrinky s výsuvným mechanizmom nad umývadlo.
 • S varnou doskou v rohu. Tento dizajn pre kuchyňu s rozlohou päť metrov štvorcových je mimoriadne vlastný..

Kuchyňa bez jedálenského stola alebo chladničky

Príklad kuchyne bez chladničky Príklad kuchyne bez chladničky

Chladnička alebo stôl v kuchyni s rozlohou päť metrov štvorcových niekedy zaberá neprijateľné množstvo miesta. Preto môžu byť niekedy darované.

 • Dvojradová kuchyňa. Dizajn miestnosti spočíva v usporiadaní nábytku pozdĺž dvojice stien..
 • Kuchyňa v tvare U. Rekonštrukcia priestorov by mala využiť všetok voľný priestor. Všetok nábytok je umiestnený pozdĺž niekoľkých stien..
 • Jednoradová kuchyňa. Táto možnosť je najlacnejšia. S pomocou svojho minimalizmu sa ukáže, že nepreťažuje kuchyňu zbytočným nábytkom..

Návrh, rekonštrukcia a nápady pre kuchyňu s rozlohou päť metrov štvorcových

Spotrebiče a nábytok

Nábytok a spotrebiče v dizajne kuchyne s rozlohou päť metrov štvorcových bude potrebné vyberať veľmi opatrne. Odborníci odporúčajú nasledujúce:

 • nábytok dokonale zapadá do dizajnu kuchyne;
 • výšku kuchyne bude potrebné využiť na maximum. Závesné skrinky bude potrebné zavesiť až k stropu;
 • skladacie stoličky a podobné stoly;
 • aby sa priestor vizuálne rozšíril, v dekore kuchyne by sa malo používať sklo, kov a zrkadlá. Odporúča sa napríklad ozdobiť strop zrkadlovými vložkami;
 • pre kompletnú sadu si vyberte malé domáce spotrebiče. Ideálnym riešením by bolo kúpiť vstavané spotrebiče;
 • bežné dvere je možné nahradiť posuvnými dverami;
 • namiesto okenného parapetu je najlepšie použiť širokú dosku. Môže byť tiež použitý ako bežný barový pult;
 • vo varnej doske musíte použiť 2 horáky namiesto štyroch, ak plánujete trochu variť;
 • využite čo najviac praktických doplnkov, akými sú strešné lišty, zásuvky a mnoho ďalších, ku kuchynskej linke

Oprava a dôležité detaily

 • bežné dvere je možné nahradiť posuvnými dverami;
 • namiesto okenného parapetu je najlepšie použiť širokú dosku. Môže byť tiež použitý ako bežný barový pult;
 • vo varnej doske musíte použiť 2 horáky namiesto štyroch, ak plánujete trochu variť;
 • využite čo najviac praktických doplnkov, akými sú strešné lišty, zásuvky a mnoho ďalších, ku kuchynskej linke.

Užitočné tipy z KitchenRemont.ru

Priamo na varenie nie je toľko miesta: dostatok miesta na všetko potrebné vybavenie, umývadlo a malý priestor zostáva na skutočnú prípravu jedla. Priamo na varenie nie je toľko miesta: dostatok miesta na všetko potrebné vybavenie, umývadlo a malý priestor na skutočnú prípravu jedla.

Ak sa rozhodnete naplánovať dizajn kuchyne, vezmite si list papiera a riaďte sa týmito radami:

 1. Zmerajte miestnosť a zapíšte si všetky rozmery.
 2. Dobre si naplánujte dizajn kuchyne, to vám uľahčí výber výrobcu a ceny.
 3. Zamyslite sa nad farebnou schémou miestnosti, ale nezabudnite, že interiér kuchyne by mal byť kombinovaný s interiérom celého bytu. Zamyslite sa aj nad tým, ako budú vyzerať dvere a okno v kuchyni..
 4. Vopred by ste mali premýšľať o umiestnení domácich spotrebičov, pretože potrebujete vedieť, kam vytiahnuť rozvody.
 5. Drez by mal byť umiestnený tam, kde prechádzajú kanalizačné potrubia. Ak vám toto miesto nevyhovuje, zvážte klampiarske práce.
 6. Vopred sa rozhodnite, kam položíte jedálenský stôl a ako bude vyzerať, či bude voľné miesto. Zvážte kompaktnejšie návrhy stolov.

Niektoré nuansy, ktoré pomôžu pri usporiadaní 5 m². metrov

Najlepším priateľom malej kuchyne je rozkladací stôl v obývačke. K dispozícii je tiež barový pult, za ktorým je vhodné variť a samozrejme liečiť hostí koktailom. Najlepším priateľom malej kuchyne je rozkladací stôl v obývačke. K dispozícii je tiež barový pult, za ktorým je vhodné variť a samozrejme liečiť hostí koktailom..

V úzkom priestore môžu byť problémom police s dverami, oveľa vhodnejšie sú posuvné šatníky. Koľajnice alebo rôzne háčiky na riad, hrnčeky a podobne budú dobre vyzerať na policiach, kde nie sú vôbec žiadne dvere. Dizajnéri vyvinuli špecifický štýl pre malé kuchyne, aby vizuálne zväčšili svoj priestor. Farebná schéma by nemala byť jasná a kontrastná, je lepšie použiť pokojnejšie a neutrálnejšie farby.

Na malom priestore by ste nemali používať rôzne textúry. Vďaka tomu bude kuchyňa pôsobiť nedbalo a bez chuti. Ak ste si pre dizajn vybrali vzor s pruhmi, nechajte ich umiestniť diagonálne, čím sa priestor rozšíri. Ak je voľná stena nepreplnená nábytkom, môžete na ňu nalepiť fototapetu alebo zavesiť veľký obrázok.

Interiérové ​​nápady pre malú kuchyňu

Svetlé farby a priesvitné povrchy, ktoré vytvárajú ilúziu vzdušného, ​​voľného priestoru. Svetlé farby a priesvitné povrchy, ktoré vytvárajú ilúziu vzdušného, ​​voľného priestoru.

Malá kuchyňa poskytuje málo miesta na vybavenie – iba kompaktný pracovný priestor a ešte menej jedál. Existuje množstvo trikov, ako zariadiť kuchyňu, aby vyzerala väčšia.. Prečítajte si nasledujúce nápady na dizajn na 5 m². metre:

 1. Kompaktné a vstavané zariadenia. Vynikajúcou možnosťou na usporiadanie miestnosti je technika s hĺbkou 40-45 cm Mikrovlnná rúra je zavesená pod skrinkou. A plynový sporák je vybraný tak, aby jeho funkcie boli oveľa širšie ako ostatné. Napríklad teraz začali vyrábať plynové sporáky, kde sú už postavené mikrovlnné rúry a dokonca aj dvojitý kotol.
 2. Rozhodnite sa pre farbu. Už dlho je známe, že tmavé farby robia miestnosť menšou, preto voľte svetlé farby. Ale každé pravidlo má svoje vlastné výnimky – ak si vyberiete tmavo modrú alebo farbu čokolády, vytvoria dojem hlbokého vesmíru. A správna zelená farba bude neustále povzbudzovať chuť všetkých členov rodiny. Tiež vizuálne zväčšite priestor, zrkadlové povrchy to umožnia.
 3. Správne osvetlenie zväčší priestor kuchyne. Tlmené osvetlenie spôsobuje, že miestnosť vyzerá menšia, takže nech je viac svetla. V kuchyni by okrem centrálneho osvetlenia nemalo chýbať ani miestne osvetlenie. Uistite sa, že máte svetlo tam, kde je umývadlo a nad sporákom. Moderný svetelný priemysel môže ponúkať rôzne možnosti kuchynského osvetlenia..
 4. Dobre premyslený nábytok. Usporiadanie kuchyne musí byť starostlivo premyslené. Ak vám priestor umožňuje používať kuchyňu ako jedáleň, musíte si vybrať vhodný nábytok na stolovanie. Pre kuchyňu s rozlohou 5 metrov štvorcových. metre, vhodné sú skladacie stoly a stoličky. Rohová sedačka v malej kuchyni môže slúžiť aj ako šatník na rôzne jedlá. Ako už bolo uvedené, posuvné dvere sú vhodné do skriniek, je lepšie, ak sú sklenené. Niektoré zo skriniek môžu byť úplne otvorené, môžete tam umiestniť krásne poháre alebo vázu..

Stojí za to pamätať, že nábytok by mal byť kombinovaný so stenami. Vyberte si vysokokvalitný nábytok, ktorý by sa mal dobre prať, byť vyrobený z odolného materiálu, a tak pri jeho použití ušetríte čas. Okno by nemalo byť zakryté hustou handrou, malo by do vašej miestnosti vpustiť viac svetla.

Kuchynský dizajn 5 m2. M video)

Záver a závery

O dizajne malej kuchyne môžeme hovoriť veľmi dlho. Hlavnou vecou je zapamätať si, že vy a vaša rodina by ste sa tam mali cítiť príjemne. Ak je to žiaduce, dokonca aj v takej malej miestnosti s rozlohou 5 metrov štvorcových môžete pohodlne naplánovať svoje pracovné a jedálenské priestory. Potom vám varenie a jedenie prinesie iba radosť..

Kuchynský dizajn 5 m2. m (foto)