Kombinovaný interiér obývačky spojenej s kuchyňou: dizajn a funkčnosť

Najdôležitejšou výhodou myšlienky prepojenia kuchyne s obývacou izbou je vizuálne a funkčné rozšírenie priestorov. Najdôležitejšou výhodou myšlienky prepojenia kuchyne s obývacou izbou je vizuálne a funkčné rozšírenie priestorov. Za posledných pätnásť rokov sa aktívne využívali možnosti kombinovania priestoru v dome. Štandardné rozloženie sa stalo nepohodlným a objavili sa zaujímavé nápady na kombináciu miestností. Projekt spojenia obývačky a malej kuchyne sa tak právom stal populárnym, a ak je technická podpora tohto problému pre staviteľov zrozumiteľná, vo fáze vytvárania projektového projektu vzniká veľa otázok..

Ako skombinovať obývaciu izbu s kuchyňou: kde začať

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vyriešiť všetky problémy s príslušnými úradmi (ZINZ atď.). Musíte dostať povolenie na prestavbu a musíte zdokumentovať všetky orgány, že neporušujete bezpečnostné opatrenia..

Mnohí sa rozhodnú pre neoprávnené opravy, ale takýto projekt často končí pokutami alebo dlhodobou výstavbou. V určitej fáze musia byť pozvaní majstri alebo špecialisti z oblasti bývania a komunálnych služieb a všetky nezávislé kroky sú objasnené.

Ak predpokladáme, že všetky dokumenty boli vyrovnané, múr bol zbúraný a vy ste zmätení, ale čo robiť teraz, vyvstáva ďalšia otázka: ako teraz zonujete jednu veľkú miestnosť.

Pri kombinácii kuchyne a obývačky v malom byte je miesto pre plnohodnotné rodinné jedlá. Pri kombinácii kuchyne a obývačky v malom byte je miesto pre plnohodnotné rodinné jedlá.

Rozloženie s zónovaním:

 • Rôzne pohlavie. A môže sa líšiť nielen farbou, ale aj materiálom. Napríklad dlažba v kuchyni a laminát v hale. Samozrejme, nejaký krásny prechod by mal byť premyslený napríklad vo forme pódia.
 • Barový pult. Pomocou malého (alebo nie) barového pultu môžete rozdeliť priestor kombinovanej miestnosti.
 • Dekorácia stropu a steny. Je zrejmé, že ak je strop v kuchyni ľahký a jednoduchý a v obývacej izbe je dvojúrovňový a o niečo tmavší, projekt zónovania už bol realizovaný. Hrať sa ale dá aj s farbou stien. Je pravda, že tu by mal byť dizajn tak premyslený, aby sa za týmto rozdelením nestratil všeobecný štýl..
 • Falošná stena. Mal by byť tenký a nie taký veľký ako zbúraný múr (inak nemá zmysel búrať). Používa sa výlučne ako dekoratívny zonátor. Výklenky a iné výklenky sú možné.
 • Sklenená alebo plastová priečka. Sklenená možnosť je dobrá, pretože zónovanie je jasné, ale zároveň zostáva pocit jednej miestnosti.
 • Nábytok. Od políc k pohovke, od malej knižnice po veľkú jedálenskú skrinku.
 • Osvetlenie. Úlohu zonátora spravidla nehrá len miestne osvetlenie, ale aj tvarovaný, často viacúrovňový strop.

Na zónovanie kombinovaného priestoru je možné použiť rôzne nápady, od jednoduchého diferencovaného prevedenia po inštaláciu policovej jednotky. Na zónovanie kombinovaného priestoru je možné použiť rôzne nápady, od jednoduchého diferencovaného prevedenia po inštaláciu policovej jednotky.

Toto samozrejme nie sú všetky nápady, ale uvedené možnosti sú najdostupnejšie a môžeme povedať, že univerzálne.

Interiérové ​​nápady pre kuchynské štúdio (video)

Kuchyňa a obývačka spoločne v malom byte: nápady na zónovanie

Ak sa obývačka v kuchyni ukázala ako malá, dizajn je premyslený obzvlášť starostlivo. Toto rozloženie netoleruje nič nadbytočné. Do kuchynskej časti by ste rozhodne nemali dávať veľký ani malý jedálenský stôl. Jedna tyčinka bude stačiť. A v obývačke sa budú konať veľké večere. Regál môže byť vybavený vstavanými skrinkami, takže je miesto na uloženie riadu.

Barová stena môže mať inú povrchovú úpravu ako kuchyňa. Napríklad mozaika alebo dlaždice inej farby Barová stena môže mať inú povrchovú úpravu ako kuchyňa. Napríklad mozaika alebo dlaždice inej farby

Nápady na usporiadanie malej kombinovanej kuchyne a obývačky:

 • V obývacej izbe môžete napriek malým rozmerom tapetovať steny veľkým vzorom. V tomto prípade je kuchyňa v tomto prípade prelepená obyčajnou tapetou pokojného odtieňa..
 • Dobrou možnosťou je mozaikový lem pozdĺž kuchynskej tapety. Môže sa krížiť s mozaikovým lemovaním pri bare.
 • Na severnej strane je možné na okná nainštalovať žalúzie. Dizajn malej kuchyne je veľmi často doplnený určitými trikami. Napríklad v oblasti okna ho môžete zavesiť do zrkadla alebo na niektorých miestach vytvoriť zrkadlový strop. Je to univerzálny „expandér“ priestoru.
 • V obývačke to s dekoráciou nepreháňajte. Je skvelé, ak má dom jeden dizajn, jeden štýl. Napríklad minimalizmus. Potom bude nábytok vybraný podľa zásady „nič viac“. V obývacej izbe môže byť iba pohovka s triptychom na stene, konferenčný stolík a TV. Priestor v malej miestnosti je prioritou.

Ako bolo uvedené vyššie, je dôležité, aký je vnútorný štýl domu, ako sa hovorí, pre hlavnú vec. Ako príklady niektorých štýlov môžete zvážiť usporiadanie kombinovaných miestností..

Kombinovaná kuchyňa: ako pozorovať zónovanie (video)

Dizajn kombinovanej kuchyne a obývačky v podkrovnom štýle

Loft je skrátka starý + nový v správnej kombinácii. Napríklad tehlové múry a moderný nábytok a spotrebiče. Takýto dizajn je dnes v móde a interiér obývačky v kombinácii s kuchyňou v tomto štýle je celkom zaujímavý..

Hlavným rozlišovacím znakom interiéru v podkroví od ostatných dizajnových myšlienok je použitie ultramoderného nábytku a technológie na pozadí zastaraných a opustených manufaktúr. Hlavným rozlišovacím znakom interiéru v štýle podkrovia od ostatných dizajnových myšlienok je použitie ultramoderného nábytku a technológie na pozadí zastaraných a opustených manufaktúr.

Kombinované rozloženie v štýle podkrovia:

 • Otvorený priestor bez priečok, ale s jemným zónovaním;
 • Strop by mal vytvárať ilúziu podkrovného priestoru, nahých rúrok a dosiek – to všetko je v súlade so štýlom;
 • Podlaha môže byť drevená, doska je lakovaná, všetko je v minimalizme, ktorý je tak “podľa chuti” podkrovia;
 • Rámy a soklové lišty by mali byť vyrobené z prírodného dreva a natreté farbou stien;
 • Neexistujú žiadne jasné ohraničenia priestoru, dispozícia je taká, že je vytvorená jedna miestnosť, napríklad s centrálnou stenou s iným povrchom;

Jednoduchosť dekorácie miestnosti v štýle podkrovia nie je v rozpore s pozornosťou na výzdobu: útulná pohovka, farebný koberec na podlahe, zaujímavé obrazy a umelecké predmety atď. Jednoduchosť dekorácie interiéru v štýle podkrovia nie je v rozpore s pozornosťou na dekor: útulná pohovka, farebný koberec na podlahe, zaujímavé obrazy a umelecké predmety atď..

Podkrovie je dobré, pretože jeho najoriginálnejšie nápady dokonale zapadnú do takého liberálneho a „chutného“ dizajnu.

Návrh kombinovanej kuchyne a obývačky v štýle fúzie

Fúzia je rovnaký eklekticizmus, iba s inou omáčkou. Štýl, ktorý sa objavil na konci minulého storočia, sa rozhodol urobiť z akéhosi interiéru vinaigrette predmet módy. Berúc do úvahy najlepšie nápady z rôznych štýlov, pokúsil sa ich vyformovať do nového, dokonalého smeru..

Nie je ľahké zariadiť si dom vo fúzickom štýle sami, krok do strany - a to už nie je mix štýlov, ale nevkus Nie je ľahké zariadiť si dom vo fúzickom štýle sami, krok do strany – a to už nie je mix štýlov, ale nevkus

Kombinovaná fúzna kuchyňa-obývačka:

 • Ak je zónovaný, potom rôzne povrchové úpravy stien, jedna je ukončená drevenými panelmi, druhá je opláštená plastom;
 • Použitie retro nábytku a napríklad sôch;
 • Zaujímavé prechody z miestnosti do miestnosti – falošné steny s jasnou potlačou, napríklad v štýle japonských komiksov;
 • Veľa políc a políc;
 • Kombinácia jasných kontrastov – jedným z nich môže byť prechod z jednej zóny do druhej;

Fúzny štýl sa vyznačuje určitou nedbalosťou - je tu niečo ako podkrovie, a to zámerné opustenie steny a komunikácia údajne v pôvodnej podobe. Fúzny štýl sa vyznačuje určitou nedbalosťou – je tu niečo ako podkrovie, a to zámerné opustenie steny a komunikácia údajne v pôvodnej podobe.

Existujú samozrejme aj ďalšie zaujímavé štýly. Napríklad krásny ľahký, vzdušný priestor môže byť vytvorený v štýle Scandi alebo útulnosť rustikálnej romantiky v štýle Provence..

Mestské kuchynské štúdio: etapový dizajn (video)

Pri kombinovaní miestností pamätajte na to, že hlavným cieľom takýchto zmien je pohodlie komunikácie a interakcie medzi členmi domácnosti. Vytvárate otvorenejší priestor, ktorého hranice nebudú prekážať vašim plánom, usporiadate večere v obývačke a komunikujete. Problémy s obsedantnými pachmi z kuchyne vyrieši silná kapucňa.

Veľa štastia!

Interiér obývačky spojený s kuchyňou (foto)