Koláče z lístkového cesta s jablkom – jedinečné recepty

 • Hotové lístkové cesto je najpohodlnejšou možnosťou pre tých, ktorí nechcú stráviť veľa času pečením a neradi čakajú, kým cesto kysne. Hotové lístkové cesto je najpohodlnejšou možnosťou pre tých, ktorí nechcú stráviť veľa času pečením a neradi čakajú, kým cesto kysne. Čas varenia: 45 min;
 • Porcie: 20;
 • Kcal: 250;
 • Bielkoviny / Tuky / Sacharidy: 30 g / 10 g / 25 g.

Koláče môžu byť s rôznymi náplňami vrátane ovocia a môžu byť tiež vyrobené z rôznych cesta. Vzhľadom na klimatické vlastnosti krajiny boli zo všetkého ovocia koláče najčastejšie plnené jablkami.

Lístkové cesto s jablkami

Stojí za zmienku, že koláče z lístkového cesta s ovocnou náplňou získali uznanie jedného japonského kulinárskeho špecialistu – Tayashiho (19. storočie). Chuť naňho natoľko zapôsobila, že sa po návrate do Japonska pustil do pečenia koláčov a buchiet z lístkového cesta, ktoré nazýval „pirohy“, čím sa stal dobrým stavom. Je potrebné poznamenať, že kuchár mierne zmenil recept – obsahoval tradičné japonské výrobky..

Koláče z lístkového cesta - navonok zaujímavý a chutný dezert s jablkovou náplňou Koláče z lístkového cesta – navonok zaujímavý a chutný dezert s jablkovou náplňou

Následne sa akékoľvek sladké pečivo v Japonsku stalo známym ako „Tayashi“. Toto pečivo však vychádza z myšlienok ruskej kuchyne – koláčov.

Jablkové pečivo je v krajine rozšírené kvôli množstvu jabloňových sadov. Je to predovšetkým kvôli podnebiu krajiny – ostatné ovocné stromy len zriedka zakorenili a poskytli slabú úrodu. Výnimkou z tohto pravidla sú južné oblasti, kde sa široko pestujú marhule, broskyne a ďalšie ovocné stromy..

Prísady

Na výrobu koláčov z lístkového cesta (hotových) budete potrebovať nasledujúce produkty:

 1. Priamo cesto. Na 20 koláčov vyjde 500 gramov cesta.
 2. Vajcia. Vyžaduje sa na poťahovanie koláčov. Na 20 koláčov – 1 vajce.
 3. Hlavnou náplňou je jablko. Na 20 koláčov vezmite 600-700 gramov jabĺk (po ošúpaní a narezaní jadra zostane asi 500 gramov výrobku).
 4. Cukor. Pridáva sa podľa potreby, množstvo cukru sa určuje podľa osobných preferencií. Vôbec sa nemusí pridávať.

Najchutnejšie koláče z lístkového cesta s jablkami

V súčasnej dobe sú recepty na výrobu koláčov z lístkového cesta s jablkami úplne odlišné – každá žena v domácnosti má svoj vlastný jedinečný recept.

Preto budú nižšie uvedené podrobné pokyny na výrobu koláčov podľa najjednoduchšieho receptu:

 1. Plnka sa pripravuje. Za týmto účelom umyte jablká a potom vykrojte jadro so semenami. Odporúča sa tiež olúpať ich (nie je to však potrebné).
 2. Ďalej sú jablká nakrájané na malé kocky alebo pečivo na strúhadle (môžete sa posúvať v mlynčeku na mäso) – spôsob sekania podľa výberu hostesky. Potom sa k nim pridá cukor (podľa chuti) a premieša sa. Niektorí ľudia cukor nahrádzajú medom.
 3. Lístkové cesto rozmrazíme (môžete ho vložiť na prirodzené rozmrazovanie niekoľko hodín pred varením alebo do mikrovlnnej rúry na 5-10 minút). Nemá zmysel variť cesto sami – za cenu bude porovnateľné s kúpou hotového.
 4. Ďalej sa cesto nakrája na štvorce asi 7 x 7 cm. Tvar polotovarov určuje tvar koláča (môžete ho nakrájať na kruhy, kosoštvorce atď.).
 5. Výplň je položená na polotovary. Na každý obrobok budete potrebovať pár čajových lyžičiek (asi 2–3 lyžičky), potom sa obrobky zložia do trojuholníka. Pri procese tvarovania je dôležité starostlivo uzavrieť okraje, aby šťava nevytiekla..
 6. Ďalej sa na plech položí papier na pečenie a naň sa položia hotové koláče potiahnuté vajíčkom. Plech na pečenie sa vloží do rúry, ktorá bola predhriata. Teplota pečenia – 180 stupňov. Čas pečenia – asi pol hodiny.

Žemle z lístkového cesta s jablkami

Žemle sa dajú vyrobiť podobným spôsobom. Rozdiel medzi nimi a koláčmi je zanedbateľný – do žemlí sa dá menej jablkovej náplne a viac cukru..

Z hotového lístkového cesta je možné pripraviť najrozmanitejšie jedlá. Zaneprázdneným gazdinkám to výrazne zjednodušilo život. Cesto nemusíte vyrábať sami, počkajte, kým nestojí alebo stúpa. Stačí pripraviť náplň Z hotového lístkového cesta je možné pripraviť najrozmanitejšie jedlá. Zaneprázdneným gazdinkám to výrazne zjednodušilo život. Cesto nemusíte vyrábať sami, počkajte, kým nestojí alebo stúpa. Stačí pripraviť náplň

Môžete pridať škoricu. Tiež sa pečú v rúre 30 minút..

Lístkové cesto si získalo popularitu aj vďaka jednoduchosti prípravy. Dnes je to jeden z najobľúbenejších druhov cesta, pretože sa predáva takmer vo všetkých obchodoch s potravinami – pretože sa ľahko vyrába. Preto bolo pre ženy v domácnosti pohodlnejšie kupovať hotové cesto, a nie ho variť – za cenu, náklady na hotové cesto a náklady na jeho zložky (na varenie) sú takmer rovnaké..

Lístkové cesto s jablkom: recept krok za krokom s fotografiou

Jablká umyjeme, ošúpeme a nakrájame na stredne veľké kocky Jablká umyjeme, ošúpeme a nakrájame na stredne veľké kocky K jablkám pridajte cukor, škoricu, vanilín, kukuričný škrob a všetko premiešajte K jablkám pridajte cukor, škoricu, vanilín, kukuričný škrob a všetko premiešajte Lístkové cesto nakrájame na štvorce Lístkové cesto nakrájame na štvorce Do stredu každého štvorca dáme našu náplň. Do stredu každého štvorca dáme našu náplň. Cesto preložíme tak, aby nám vznikol trojuholník. Okraje upevnite miernym zovretím cesta prstami. V strede každého koláča urobíme niekoľko prepichnutí, môžete použiť vidličku Cesto preložíme tak, aby nám vznikol trojuholník. Okraje upevnite miernym zovretím cesta prstami. V strede každého koláča urobíme niekoľko prepichnutí, môžete použiť vidličku Pirohy rozotrieme na plech vystlaný papierom na pečenie a dáme piecť do rúry na 20 minút pri teplote 180 stupňov Pirohy rozotrieme na plech vystlaný papierom na pečenie a dáme piecť do rúry na 20 minút pri teplote 180 stupňov

Koláče z lístkového cesta s jablkami (video)