Kefírové koláče ako vata, jednoduchý recept

Kefírové koláče sú veľmi jednoduché na prípravu, ukazujú sa byť svieže a chutné Kefírové koláče sú veľmi jednoduché na prípravu, ukazujú sa byť svieže a chutné

 • Čas varenia: 60 minút;
 • Porcie: 15;
 • Kcal: 237,1;
 • Bielkoviny / Tuky / Sacharidy: 4,45 g / 3,96 g / 47,09 g.

Ľahké koláče na kefíre

Každý človek by si mal od detstva pamätať takú nádhernú chuť koláčov ako vata, varili to všetky babičky a matky, pretože nie je nič lepšie, ako zaobchádzať so svojou rodinou s bujným a aromatickým pečivom.

Mnoho žien v domácnosti má vo svojich zošitoch rôzne poznámky o tom, ako pripraviť cesto ako vata na kefíre na koláče, a práve tento recept sa môže stať cenným doplnkom takejto prasiatka.

Cesto na kefírové koláče nevyžaduje veľa produktov a je tiež ľahké ho miesiť. Koláče vyrobené z tohto cesta vyzerajú ružovo a chutne Cesto na kefírové koláče nevyžaduje veľa produktov a je tiež ľahké ho miesiť. Koláče vyrobené z tohto cesta vyzerajú ružovo a chutne

Existuje nádherný recept, podľa ktorého môžete kvasnicové koláče uvariť na peci v rúre za minimálny čas minút a pri varení, ktoré nevyžaduje špeciálne profesionálne schopnosti kuchára, stačí, postupujte podľa pokynov..

Prísady

 1. Kefír – 1. polievková lyžica .;
 2. Rafinovaný olej – 100 g;
 3. Cukor – 1 polievková lyžica. l;
 4. Soľ – 1 lyžička;
 5. Suché droždie – 11 g;
 6. Múka – 600 g.

Príprava

Aby bolo cesto ako vata na kefíre na koláče, budete musieť pripraviť vysokokvalitné čerstvé výrobky a postupovať podľa pokynov:

 1. Vložte maslo do kefíru a zohrejte na izbovú teplotu.
 2. Potom sa pridá soľ a cukor a dôkladne sa premieša.
 3. V samostatnej nádobe musíte zmiešať múku a droždie, iba múku by ste mali preosiať, inak nebudete môcť cesto pripraviť ako vata. Ak droždie vyzerá ako granule, potom sa predtým zriedi v teplej vode, aby sa zabránilo hrudkám v ceste a neúplnému rozpusteniu droždia. Niektoré ženy v domácnosti nahrádzajú suché droždie čerstvým droždím v množstve 40 gramov.
 4. Potom sa všetky zložky zmiešajú.
 5. Cesto sa miesi a nechá sa pol hodiny na teplom mieste..
 6. Hneď ako vyjde cesto, musíte vytvoriť buchty alebo koláče s náplňou a odoslať do rúry na 20 minút. Pečieme do zlatista.

Kefírové koláče je možné pripraviť s náplňou alebo bez nej Kefírové koláče je možné pripraviť s náplňou alebo bez nej

Žemle ako vata v rúre recept číslo 2

Prísady na výrobu tvarohových buchiet alebo koláčov, ako sú vata, v rúre sú rovnaké ako v prvom recepte, ale podstata varenia sa mierne mení.

Totiž:

 1. Kefír je potrebné naliať do misky a nemal by byť zahrievaný, ale pri izbovej teplote, na to ho musíte vopred položiť na stôl alebo s ním dať krabicu do teplej vody.
 2. Droždie sa zriedi cukrom a vodou, a ak ste si istí, že skutočne budú fungovať, môžete ho okamžite zmiešať s časťou múky a cukru..
 3. Múku treba preosiať, inak sa môžu objaviť hrudky, ktoré evidentne pokazia chuť budúceho pečenia.
 4. Múka s droždím sa pridá do kefíru a dôkladne sa premieša.
 5. Potom sa naleje soľ a zvyšná múka.
 6. Cesto musí byť dôkladne a starostlivo miesené a potom, čo sa vám prestane lepiť na ruky, nechajte ho 20 minút na teplom mieste. Čas na kysnutie sa môže líšiť v závislosti od droždia, takže sa nemusíte báť, ak cesto prvých 10 minút nevykysne..
 7. Výsledné cesto sa zvinie do klobásy a nakrája sa na rovnaké časti.
 8. Každú loptičku je potrebné pokrčiť v rukách a urobiť z nej koláč alebo ju nechať, takže ak plánujete výrobu roliek.
 9. Ak ide o koláče, vopred pripravená náplň musí byť umiestnená v centrálnej časti koláča a okraje opatrne zaslepené.
 10. Koláče alebo buchty sa vždy položia na naolejovaný pergamen a potom sa odošlú do predhriatej rúry.
 11. Po niekoľkých minútach, akonáhle sa kôra chytí, môžu byť koláče namazané šľahačkou alebo rastlinným olejom, aby boli chudšie a červenšie.

Žemle a koláče vyrobené podľa tohto odporúčania skutočne pripomínajú vata, pretože sú najjemnejšie a topia sa v ústach a tiež dlho nezatuchnú, ako všetky bežné pečivo na báze droždia..

Recept na kefírové koláče ako vata, krok za krokom s fotografiou

Nalejte kefír do misy. Droždie rozriedime vo vode s cukrom, preosejeme múku a to všetko pridáme do kefíru, všetko premiešame. Ďalej pridajte trochu soli a požadované množstvo múky Nalejte kefír do misy. Droždie rozriedime vo vode s cukrom, preosejeme múku a to všetko pridáme do kefíru, všetko premiešame. Ďalej pridajte trochu soli a požadované množstvo múky Cesto premiešajte, kým sa vám neprestane lepiť na ruky, potom ho dajte na 20 minút na teplé miesto Cesto premiešajte, kým sa vám neprestane lepiť na ruky, potom ho dajte na 20 minút na teplé miesto Cesto rozvaľkajte na klobásu a nakrájajte na oddelené časti Cesto rozvaľkajte na klobásu a nakrájajte na oddelené časti Z jednotlivých porcií cesta vyrábame okrúhle koláče, potom vytvarujeme tvar buchiet Z jednotlivých porcií cesta robíme okrúhle koláče, potom vytvarujeme tvar buchiet Predhrejte rúru. Naše polotovary rozložíme na plech, ktorý sme predtým pokryli pergamenovým papierom Predhrejte rúru. Naše polotovary rozložíme na plech, ktorý sme predtým pokryli pergamenovým papierom Hneď ako sa na buchtách objaví zlatistá kôrka, môžete ich vybrať z rúry. Hneď ako sa na buchtách objaví zlatistá kôrka, môžete ich vybrať z rúry.

Kefírové koláče (video)