Domáce buchty: recept s fotografiou krok za krokom

 • Domáce buchty sú neprekonateľným pečivom na báze kvasnicového cesta, ktoré sa vyznačuje nadýchanou štruktúrou, jemnou arómou a jemnou chuťou. Domáce buchty sú neprekonateľné pečivo na báze kvasnicového cesta, ktoré sa vyznačuje sviežou štruktúrou, jemnou arómou a jemnou chuťou. Čas varenia: 3 hodiny;
 • Porcie: 10;
 • Kcal: 237,6;
 • Bielkoviny / Tuky / Sacharidy: 5,4 g / 3,18 g / 47,63 g.

Výroba domácich žemlí je jednoduchá, stačí sa riadiť pravidlami prípravy. Do búdok môžete vymyslieť najrozmanitejšie plnky, dať cestu rôzne tvary a posypať práškom, orieškami a inými dobrotami..

Domáce buchty: recept na kysnuté cesto

Mnohým ženám je ťažké vyrobiť kváskové cesto. Skúsení kuchári však budú tvrdiť opak. Celé tajomstvo správne pripraveného cesta spočíva v prísnom dodržiavaní postupnosti činností. Existujú 2 druhy kvasnicového cesta.

Najlepšie je pripraviť cesto s mliekom alebo kefírom. Vďaka týmto komponentom sa ukáže byť vzdušný, nadýchaný, jemný a dlho si zachováva sviežosť. Najlepšie je pripraviť cesto s mliekom alebo kefírom. Vďaka týmto komponentom sa ukáže byť vzdušný, nadýchaný, jemný a dlho si zachováva sviežosť.

Druhy kvasnicového cesta:

 • Bezpečným spôsobom. Umožňuje zmiešanie všetkých zložiek súčasne a miesenie cesta.
 • Špongiová cesta. Miesenie cesta trvá dlhšie, pretože sa najskôr pripraví cesto, potom sa pridajú ostatné prísady.

Preto pred prípravou cesta musíte presne vedieť, ako ho pripraviť, a striktne dodržiavať pokyny..

Prísady

Pri príprave cesta je dôležité vopred vypočítať, koľko porcií pripraviť. Podľa toho bude množstvo požadovaných prísad závisieť od počtu žemlí..

Zloženie:

 1. Pšeničná múka – 4 polievkové lyžice;
 2. Vajce – 4 ks .;
 3. Voda – 1 polievková lyžica;
 4. Kvasnice – 20 gr .;
 5. Cukor – 1,4 lyžice .;
 6. Soľ – 0,5 lyžičky;
 7. Vanilkový cukor – 0,5 lyžičky.

Táto kompozícia bude potrebná na výrobu kvasnicového cesta pre domáce buchty. Môžete im pripraviť veľmi chutnú makovú plnku..

Zloženie náplne:

 1. Cukor – 1,4 lyžice .;
 2. Mak – 1 polievková lyžica.

Keď je všetko dôkladne odmerané, môžete sa pustiť do výroby makových buchiet..

Žemle: recept krok za krokom

Pri príprave cesta je dôležité mať na pamäti, že všetok úspech závisí od starostlivého a dôsledného dodržiavania receptu..

Krok za krokom varenie:

 1. Aktivácia kvasiniek. Musíte ich zriediť teplou vodou, pridať cukor a počkať, kým sa neobjaví druh čiapky.
 2. Vajcia dajte do misy, pridajte cukor, premiešajte.
 3. Do zmesi pridajte vanilín, soľ, premiešajte.
 4. Do výslednej hmoty nalejte droždie.
 5. Pridajte múku, vypracujte cesto.
 6. Nechajte cesto kvasiť, musíte ho prikryť fóliou a potom dať na teplé miesto na 3 hodiny. Čas od času musíte cesto premiešať, asi 2 krát.
 7. Hotové cesto rozdelíme na časti, pridáme k nim plnku, zaštipneme. Vyrábame buchty rôznych tvarov, napríklad húsenkové buchty.

Žemle sú pripravené na pečenie. Obvykle sa zahrieva na teplotu 220 stupňov. Žemle sa pečú 20 minút do zlatista..

Ako pripraviť karbonátky z droždia

Maslové koláče je možné pripraviť rôznymi spôsobmi. Najťažšou vecou sa môže zdať príprava cesta metódou cesta. Ale nie je to tak. Ak poznáte tajomstvá varenia a poznáte aj procesy, ktoré sa v kvasnici vďaka kvasniciam a múke vyskytujú, varenie koláčov sa vám nebude zdať náročné..

Pri príprave cesta je najlepšie do múky pridávať múku postupne za stáleho miešania zmesi v smere hodinových ručičiek. Pri príprave cesta je najlepšie do múky pridávať múku postupne za stáleho miešania zmesi v smere hodinových ručičiek.

Keď cesto dozrie, objaví sa špecifický uzáver, ktorý naznačuje, že kvasinky začali aktívnu akciu..

Ďalším tajomstvom je správna náplň múky. Múka rôznych stupňov interaguje s kvapalinou rôzne.

Pri príprave žemlí a koláčov je dôležité mať na pamäti, že najlepšie tajomstvo je mať dobrú náladu. Je to láska, ktorá dodáva jemnú chuť, ktorú si rodina a priatelia tak vážia. Prísne podľa pokynov môžete pripraviť cesto, ktoré má dokonalú štruktúru, ale môžete experimentovať s plnkami.

Varenie domácich buchiet: recept s fotografiou krok za krokom

V teplej vode rozpustite droždie, pridajte tam cukor a múku a všetko dôkladne premiešajte. Potom pridajte rastlinný olej s vanilkou a znova premiešajte V teplej vode rozpustite droždie, pridajte tam cukor a múku a všetko dôkladne premiešajte. Potom pridajte rastlinný olej s vanilkou a znova premiešajte Cesto dobre premiešajte, aby zdvojnásobilo svoj objem Cesto dobre premiešajte, aby zdvojnásobilo svoj objem Cesto rozdelíme na rovnaké kúsky, z ktorých vyformujeme žemle Cesto rozdelíme na rovnaké kúsky, z ktorých vyformujeme žemle Plech na pečenie namažte rastlinným olejom. Potom ho prikryjeme pergamenovým papierom. Plech na pečenie namažte rastlinným olejom. Potom ho prikryjeme pergamenovým papierom. Žemle opatrne poukladajte na plech. Udržujte potrebnú vzdialenosť, aby sa počas pečenia nezlepili Žemle opatrne poukladajte na plech. Udržujte potrebnú vzdialenosť, aby sa počas pečenia nezlepili Predhrejte rúru na 220 stupňov a pošlite tam plech na pečenie so žemľami na 20-30 minút Predhrejte rúru na 220 stupňov a pošlite tam plech na pečenie so žemľami na 20-30 minút Domáce buchty sú pripravené. Dobrú chuť! Domáce buchty sú pripravené. dobrú chuť!

Ako upiecť domáce buchty (video)