Chudá charlotte bez vajec: možnosti receptu

Charlotte bez vajec - jednoduché a rýchle jedlo, ale veľmi chutné Charlotte bez vajec – jednoduché a rýchle jedlo, ale veľmi chutné

 • Čas varenia: 30 minút;
 • Porcie: 8;
 • Kcal: 157;
 • Bielkoviny / Tuky / Sacharidy: 3 g / 0 g / 35 g.

Vegetariánska charlotta bez vajec je skutočným nálezom pre tých, ktorí sa postia alebo nejedia živočíšne produkty. Cesto Charlotte bez vajec nemusí byť tak nadýchané ako v klasickom recepte, ale nebude to menej chutné a okrem toho bude tiež užitočné.

Lahodná charlotta bez vajec s jablkami: gurmánsky recept

Pre tých, ktorí už dlho používajú klasický recept, bude príjemným prekvapením, keď sa naučia variť charlottu bez vajec a kefíru. Koniec koncov, existujú chvíle, keď sa musíte obmedziť v konzumácii takýchto výrobkov, napríklad počas pôstu alebo zo zdravotných dôvodov. Súčasne, ak nie sú fermentované mliečne výrobky žiaduce pre zápal žalúdka, nebude na škodu, ak sa na stole z času na čas objaví charlotte s jablkami bez vajec a mlieka. Počas štyridsiatych rokov bude vhodná chudá charlotta bez vajec.

Zvlášť pre tých, ktorí dodržiavajú princíp vegetariánstva, bola vynájdená charlotta bez vajec Zvlášť pre tých, ktorí dodržiavajú princíp vegetariánstva, bola vynájdená charlotta bez vajec

Aby bola charlotte bez vajec a cukru úspešná, musíte vedieť, ako môžete tieto produkty plne nahradiť.

Túto úlohu vykonávajú:

 1. Ako mazivo pre zlatohnedú kôru je charlotte na kefíre bez vajec pokrytá priehľadnou glazúrou zo sladkého čaju.
 2. Na miesenie cesta použite roztlačené banány, škrob, ovsené vločky s vodou – tieto výrobky vám pomôžu, keď potrebujete charlotu bez vajec a mlieka.

Pozrime sa podrobnejšie na to, ako miesiť cesto na charlotte bez vajec.

Prísady

 • Mliečna srvátka – 500 g;
 • Pšeničná múka – 300 g;
 • Cukor – 150 g;
 • Krupica – 2 polievkové lyžice;
 • Maslo – 1 polievková lyžica;
 • Cesto na pečenie – 1,5 lyžičky;
 • Jablká – 700 g.

Charlotte s jablkami bez vajec

Je veľmi jednoduché pripraviť charlottu bez vajec v mlieku alebo srvátke.

Príprava produktov pre charlotte s jablkami v mlieku bez vajec trvá iba niekoľko minút:

 1. Jablká sa dôkladne umyjú a nakrájajú na tenké plátky, potom sa dajú do samostatnej misky a prikryjú sa obrúskom.
 2. Cukor vmiešajte do mliečnej srvátky, kým sa úplne nerozpustí.
 3. Múka a prášok do pečiva sa do kvapaliny pridávajú v malých častiach, bez prestania miešať cesto.
 4. Budete potrebovať trochu krupice a masla – spracujú formu tak, aby sa charlotte bez vajec nelepila na steny.
 5. Na dno formy sa poukladajú jablká, na vrch sa naleje vrstva cesta a vloží sa do predhriatej rúry.

To je všetka múdrosť, ktorá vám umožňuje robiť bez kefíru. Recept na charlottu bez vajec v mlieku sa líši v tom, že do cesta musíte pridať trochu škrobu.

Srvátka a pohár mlieka by nemali byť studené priamo z chladničky. Pred varením pri izbovej teplote ich nechajte hodinu odležať..

Charlotte v pomalom hrnci bez vajec: rýchle recepty

Zmes kefíru s krupicou pomôže upiecť sviežu charlottu v mikrovlnnej rúre.

Pre to:

 • Jeden pohár kefíru zmiešajte s rovnakým množstvom krupice a cukru.
 • Nad výslednou hmotou uhaste trochu sódy octom.
 • Pridajte pohár múky a nakrájané jablká.
 • Spracovávame pohár viacerých varenie na pečenie bez krupice, mazanie vnútorných stien riadu rastlinným olejom.
 • Varenie koláča v režime „Pečenie“ 1 hodinu.

Charlotte varená bez vajíčok chutí rovnako dobre ako obvykle Charlotte varená bez vajíčok chutí rovnako dobre ako obvykle

Na spestrenie stravy je možné charlottu bez vajec variť bez jabĺk. Namiesto toho vezmú inú náplň: jahody, čerešne a iné bobule a ovocie..

Napriek určitým obmedzeniam recept stále necháva priestor pre predstavivosť. Skúste koláče s rôznymi náplňami, nalejte na kúsky jogurt alebo čokoládu – a zakaždým, keď dostanete jedlo, ktoré poteší vašu rodinu novou chuťou..

Charlotte bez vajíčok krok za krokom s fotografiou

Jablká potrieme na hrubom strúhadle a posypeme citrónovou šťavou, aby nestmavli Jablká potrieme na hrubom strúhadle a posypeme citrónovou šťavou, aby nestmavli Múku, krupicu, prášok do pečiva a cukor zmiešame. Pripravte koláčové cesto bez použitia vajec Múku, krupicu, prášok do pečiva a cukor zmiešame. Pripravte koláčové cesto bez použitia vajec Formu namažte slnečnicovým olejom a nalejte trochu menej ako polovicu nášho suchého cesta Formu namažte slnečnicovým olejom a nalejte trochu menej ako polovicu nášho suchého cesta Na prvú vrstvu poukladáme jablká, všetko posypeme škoricou a zo zvyšného cesta urobíme druhú vrstvu Na prvú vrstvu poukladáme jablká, všetko posypeme škoricou a zo zvyšného cesta urobíme druhú vrstvu Studené maslo potrieme na jemnom strúhadle, posypeme ním koláč a formu pošleme do rúry na 20-30 minút Studené maslo potrieme na jemnom strúhadle, posypeme ním koláč a formu pošleme do rúry na 20-30 minút Charlotte bez vajíčok je pripravená. Dobrú chuť! Charlotte bez vajíčok je pripravená. dobrú chuť!

Varenie chudej charlotte bez vajec (video)