Aktualizácia kuchynskej fasády vlastnými rukami: urobte to správne

Aktualizácia kuchynských fasád je tou správnou voľbou, keď je rozpočet malý a výsledok je vysokokvalitný Aktualizácia kuchynských fasád je tou správnou voľbou, keď je rozpočet malý, ale výsledkom je vysokokvalitný Ak je váš kuchynský nábytok neporušený, ale už dosť unavený, neponáhľajte sa minúť peniaze a kúpiť si novú sadu. Môžete to urobiť jednoduchšie – aktualizovať fasádu kuchyne vlastnými rukami. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o veľmi komplikovaný postup. Ale pri dodržaní všetkých pravidiel a ukázaní ich presnosti bude obnova kuchynských fasád prebiehať rýchlo a čo najefektívnejšie..

Príprava na inováciu fasád

Na výmenu fasád v kuchyni je vhodná štandardná sada nástrojov, ktorá je spravidla k dispozícii v každom dome. Na výmenu fasád v kuchyni je vhodná štandardná sada nástrojov, ktorá je spravidla k dispozícii v každom dome.

Predtým, ako budete pokračovať v renovácii kuchynských fasád vlastnými rukami, musíte pripraviť všetky potrebné nástroje a materiály. Aby bola práca úspešná, budete potrebovať:

 1. sada nástrojov;
 2. dvere pre nábytok alebo súčiastky na ich výrobu;
 3. slučky;
 4. perá;
 5. hmoždinky a skrutky;

Je dôležité zvážiť: ak ani v procese práce nepoužívate niektoré nástroje, mali by byť pripravené, aby ste neskôr nemuseli strácať čas ich hľadaním.

Fasádne tvarovky

Ani jeden kuchynský nábytok nie je kompletný bez kovania, ktorého kvalita určuje životnosť nábytku. Preto by ste nemali na armatúrach šetriť.. A ak sa chystáte aktualizovať kuchynské fasády, budete potrebovať:

Vysoko kvalitné kovanie je potešením používať nové predné časti náhlavnej súpravy a toto potešenie je rovnako dôležité ako estetické Vysoko kvalitné kovanie je potešením používať nové predné časti náhlavnej súpravy a toto potešenie je rovnako dôležité ako estetické

 1. slučky;
 2. perá;
 3. zámky;
 4. vešiak na uteráky;
 5. tanierové stojany;
 6. sušenie riadu;
 7. rohy;
 8. prekrytia na obklady;

Pri opravách alebo aktualizácii kuchynského nábytku sa pokúste vybrať kovanie tak, aby všetky prvky zodpovedali rovnakému štýlu..

Materiály na výmenu fasád

Fasády sú tvárou kuchyne. Preto je po výmene starej kuchyne spravidla ťažko rozpoznateľné Fasády sú tvárou kuchyne. Preto je po výmene starej kuchyne spravidla ťažko rozpoznateľné

Ak nemáte zručnosti tesárskych prác a neviete, ako aktualizovať kuchynské fasády vlastnými rukami, môžete si v špeciálnych dielňach kúpiť hotové výrobky alebo výrobky na mieru. Zároveň je dôležité vykonať presné merania zo starého nábytku a po nákupe materiálu.

Najlepšie použiť:

 1. drevo;
 2. MDF;

Drevo sa považuje za najviac preferovaný materiál na tieto účely, keď je potrebné aktualizovať fasády v kuchyni vlastnými rukami. Tento materiál sa vyznačuje svojou pevnosťou, trvanlivosťou, šetrnosťou k životnému prostrediu a má pevný vzhľad..

MDF je doska vyrobená z ihličnatých drevných vlákien, získavaná lisovaním pod vysokým tlakom a teplotou. Pri opravách kuchynskej linky a pri pokuse o aktualizáciu jej fasád vlastnými rukami sa MDF môže stať nepostrádateľným asistentom. Pri práci je tento materiál nenáročný a jeho kvalita je vždy najlepšia..

Proces výmeny fasády

Proces výmeny fasád z dreva alebo MDF pozostáva z niekoľkých etáp:

 1. Staré dvere by ste mali demontovať vlastnými rukami a potom odstrániť ich rozmery. Starostlivo vyrábame a demontujeme zásuvky;
 2. Je potrebné vybrať tvarovky a vyrobiť nové fasády pomocou materiálov, ako je MDF alebo drevo;
 3. Inštalácia kovania na nové dvere;
 4. Inštalácia dverí na pántoch;
 5. Inštalácia ďalšieho príslušenstva.

Renovácia fasád náterom

Maľovanie fasád je jednoduché a výsledkom je úplne aktualizovaný vzhľad kuchyne. Maľovanie fasád je jednoduché a výsledkom je úplne aktualizovaný vzhľad kuchyne. Po natretí fasád sa môžete pokúsiť aktualizovať zásteru v rovnakom štýle. Po natretí fasád sa môžete pokúsiť aktualizovať zásteru v rovnakom štýle.

Fasády náhlavnej súpravy v kuchyni môžete aktualizovať pomocou metódy, ako je maľovanie. Tento spôsob opravy starého kuchynského nábytku možno nazvať najjednoduchším, ale radikálnym..

Je dôležité mať na pamäti, že lakovanie fasád je vhodné iba vtedy, ak je náter dreva alebo MDF udržiavaný v dobrom stave..

Pri opravách starého nábytku v kuchyni pomocou maľovania nemôžete robiť bez nasledujúcich materiálov:

 1. farba (môže to byť smalt, akrylát alebo automobilový sprej);
 2. solventný;
 3. brúsny papier;
 4. armatúry;
 5. nástroj;

Pred opravou fasád pomocou metódy, ako je natieranie, musíte:

Pomocou farby a šablón môžete na fasády pridať nové detaily, ktoré osviežia dizajn kuchyne. Pomocou farby a šablón môžete na fasády pridať nové detaily, ktoré osviežia dizajn kuchyne.

 1. Odstráňte dvere a odskrutkujte z nich pánty.
 2. Potom odstránené fasády dobre umyte a odmastite špeciálnym rozpúšťadlom.
 3. Potom, čo je fasáda suchá a odmastená, musíte vlastnými rukami vyčistiť všetky roviny brúsnym papierom.
 4. Odstráňte vytvorený prach a povrch znova odmastite.
 5. A až potom môžete fasádu aktualizovať farbou, začať maľovať na ťažko dostupných miestach a hladko sa pohybovať na rovné povrchy..

Po dokončení opravy fasády a zaschnutí farby môžete začať so zdobením. Na nanesenie vzoru môžete použiť šablónu. Môžete tiež použiť listy rastlín, ktoré ste predtým otvorili lakom. Takéto príslušenstvo bude mimochodom vyzerať skvele na nábytku z dreva alebo MDF..

Po dokončení všetkých prác na aktualizácii fasády môžete kovanie zaskrutkovať na miesto a nainštalovať dvere na miesto..

Prilepenie fóliou

Aby kuchynská súprava nebola jednofarebná a nudná, môžete fóliou prikryť iba jej spodnú časť alebo hornú Aby kuchynská súprava nebola jednofarebná a nudná, môžete fóliou prikryť iba jej spodnú časť alebo hornú Fólie na fasády sú k dispozícii nielen v rôznych odtieňoch, ale aj s imitáciou dreva alebo kovu. Fólie na fasády sú k dispozícii nielen v rôznych odtieňoch, ale aj s imitáciou dreva alebo kovu.

Ak sa rozhodnete aktualizovať fasádu svojej kuchyne, môžete použiť samolepiaci film. Takýto materiál je cenovo dostupný, má dobré vlastnosti a jeho rozsah je úžasný.

Fázy práce:

 • Pred lepením odstráňte fasády a položte ich na vodorovný povrch;
 • Odstráňte všetky armatúry;
 • Ďalej dobre umyte fasády sódou alebo mydlom;
 • Utrite dosucha a odmastite;
 • Potom môžete začať vyrezávať potrebné prvky zo samolepiacej fólie, pričom ste sa predtým rozhodli pre jej farbu;
 • Rezané prvky sú položené na fasádu lícom hore a zdvihnuté z jedného okraja;
 • Papierový podklad musí byť odlúpnutý a nanesený na povrch fasády, pričom sa papier zospodu postupne odstráni;
 • Film sa musí vyrovnať špachtľou alebo jednoduchou čistou handričkou a pohybovať ju od stredu k bokom;

Ak sa počas lepenia fasád vytvoria malé bubliny, môžu byť prepichnuté ihlou. Ak sú veľké, je lepšie ich rezať rezačkou a vyrovnať ich.

Ratanové fasády

Ratan môže priniesť do interiéru kuchyne pocit tepla a pohodlia. Najdôležitejšou vecou v procese zdobenia fasád ratanom je vybrať správnu farbu, ktorá bude kombinovaná so zvyškom štýlu..

Ratan je ideálny pre retro kuchyne, krajinu a ich odrody. Ratan je ideálny pre kuchyne v retro štýle, country a ich odrody

 1. Utierka sa umiestni do kúpeľne, kde sa dôkladne zaleje studenou vodou. V tomto stave by mal byť ratan ponechaný 30 minút, aby vlákna napučali a zväčšili sa;
 2. Pripravte si ozdobné pásy, ktoré budú ratan tlačiť na dvere. Nezabudnite na farebnú schému, ktorá by mala zodpovedať celkovému obrazu;
 3. Ratan sa rozloží na stôl a na plátno sa urobia rezy ostrými nožnicami pozdĺž vyznačených značiek;
 4. Pomocou špeciálnych klipov je ratanový vzor pripevnený k dverám. Sponky na papier nebudú viditeľné, pretože sú potom pokryté ozdobným rámom;
 5. Rohy lamiel by mali byť pílené na 45 stupňov. Rezy sú čistené a lakované;
 6. Lamely pripevnite po obvode ratanu a zatvorte sponky.

Lacná renovácia kuchynskej fasády (video)

Renovácia alebo výmena fasád je v poslednej dobe stále obľúbenejšia. Ľudia chápu, že vzhľad ich kuchyne do značnej miery závisí od fasád. A pri použití niektorých z techník aktualizácie kuchynských fasád majú skvelú príležitosť ukázať všetku svoju predstavivosť a nezávisle vykonávať zmeny v interiéri svojej kuchyne..