Štýlová šatňa s vlastnými rukami zo špajze: 35 fotografií

Šatňu môžete urobiť praktickou a funkčnou pomocou správne zvoleného nábytku. Šatňu môžete urobiť praktickou a funkčnou pomocou správne zvoleného nábytku. Ideálna šatňa – plné využitie dostupného využiteľného priestoru. Najlepšou možnosťou v tomto prípade je skombinovať štandardný šatník s policami na ukladanie oblečenia a zásuvkami na topánky. Pri zariaďovaní šatne zo špajze musíte všetko premyslieť a zorganizovať tak, aby sa dali veci úplne zavesiť a zložiť oddelene. Musíte sa starať o vetranie a udržiavať miestnosť suchú, inak sa veci môžu zhoršiť..

Funkčná šatňa zo špajze

Je veľmi dobré, ak je v šatni umiestnené zrkadlo, ako aj miesto na prezlečenie. Vďaka tomu bude nielen skladom, ale aj miestom na prezlečenie..

Dôležité! Aby ste ušetrili voľný priestor v šatni, musí sa používať racionálne. Môžete napríklad vyrobiť police až po strop..

Na výrobu plnohodnotného šatníka zo špajze v byte potrebujete:

 • Vypočítajte všetko správne;
 • Pripravte projekt;
 • Vyzdvihnite požadované materiály.

V malom byte môže byť malá špajza vyčlenená pre šatňu. V malom byte môže byť malá špajza vyčlenená pre šatňu.

Zo štandardných staromódnych skladovacích priestorov, ktoré sú takmer v každom byte, je celkom možné vytvoriť modernú šatňu. Predtým, ako pristúpite k usporiadaniu šatníka namiesto špajze, musíte najskôr posúdiť jeho stav.

Totiž, kontrolovať:

 • Steny;
 • Strop;
 • Poschodie.

Spočiatku musíte vyčistiť špajzu od všetkého, čo je v nej. Potom pripravte výkresy, aby ste určili, akú veľkosť by mali mať police a ako sú umiestnené. To vám umožní vybrať si najzaujímavejšiu a najoptimálnejšiu možnosť. V prípade potreby môžete steny vyrovnať a naniesť na ne dekoratívnu omietku alebo tapetu, aby miestnosť vyzerala atraktívnejšie. Podlaha musí byť tiež vyrovnaná a pokrytá podlahovou krytinou. Strop je možné vyrobiť úplne čokoľvek, najdôležitejšou vecou je vybrať správne osvetľovacie zariadenia, aby bolo v šatni dostatok svetla. Ak je špajza priestranná, môžete si do nej vyzdvihnúť vstavaný nábytok. Usporiadanie šatne do značnej miery závisí od jej veľkosti, ako aj od vašich vlastných preferencií..

Útulná malá šatňa zo skrine: úložný systém a fotografia

V komore je celkom možné vytvoriť skutočnú šatňu a zbaviť sa objemných skriniek. Ak je špajza malá, ukáže sa, že je to celkom pohodlný a funkčný úložný systém..

Pre malú šatňu je lepšie zvoliť kompaktné zásuvky, praktické police a vešiaky. Pre malú šatňu je lepšie zvoliť kompaktné zásuvky, praktické police a vešiaky.

V takom prípade musíte poskytnúť:

 • Miesto pre vešiaky;
 • Police na oblečenie;
 • Krabice od topánok.

Je celkom možné vytvoriť si miesto pre veci sami veľmi rýchlo a za najnižšie náklady. Aby ste to urobili, musíte úplne vyprázdniť existujúcu špajzu a odstrániť dvere. V dôsledku toho by mali zostať iba tri nosné steny. Potom na svojom vlastnom individuálnom projekte vytvorte v podstate veľký a priestorný šatník. Dvere sa najlepšie vyrábajú posuvné, pretože to ušetrí voľný priestor a umožní ľahký prístup k veciam..

Ako si sami vyrobíte šatňu zo špajze

Existuje množstvo možností na usporiadanie šatníka v komore, medzi ktorými si môžete vybrať ten, ktorý je najvhodnejší pre všetky požiadavky..

Šatňu si môžete urobiť sami, hlavnou vecou je vybrať správny nábytok a osvetlenie Šatňu si môžete urobiť sami, hlavnou vecou je vybrať správny nábytok a osvetlenie

Na usporiadanie šatníka potrebujete:

 • Vyzdvihnúť dokončovacie materiály;
 • Zamyslite sa nad osvetlením;
 • Vyberte si nábytok.

Podlahy musia byť vyrobené tak, aby sa úplne zhodovali s celkovou výškou v byte. Aby bolo osvetlenie dostatočne jasné a vysoko kvalitné, musíte na strop zavesiť luster a dodatočne vytvoriť bodové svetlá, pomocou ktorých si môžete vybrať samostatnú funkčnú oblasť..

Podlahové a dokončovacie materiály pre steny a stropy môžu byť úplne akékoľvek, najdôležitejšie je, že nie sú veľmi ľahko znečistené a nevyžadujú neustálu špeciálnu starostlivosť a aktualizáciu..

Je veľmi dôležité správne zorganizovať miesto pre veci. Horné police sú ideálne pre sezónne položky, zatiaľ čo zásuvky na topánky a zásoby sú najlepšie umiestnené v spodnej časti. V strede šatníka umiestnite vešiaky na šaty a bočné police sú vhodné na ukladanie často používaných predmetov. Na uskladnenie rukavíc, klobúkov a dáždnikov si musíte pripraviť samostatný box.

Malá šatňa z malej špajze

V panelovom dome sa často vyrábajú špeciálne skladovacie priestory umiestnené na chodbe. Funkčné usporiadanie chodby znamená nielen prítomnosť skriniek. Najdôležitejšie je, že je vhodné vyčistiť a vybrať existujúce veci. Preto si musíte všetko dobre premyslieť a nechať voľný priestor aspoň jednej malej taburetke. Je veľmi dôležité premyslieť si usporiadanie šatníka a vybrať si naň nábytok. Úložný systém môže mať formu stacionárnej konštrukcie alebo tyčového stojana.

Malá šatňa môže byť vyrobená zo špajze, ktorá je umiestnená medzi miestnosťami alebo na chodbe Malá šatňa môže byť vyrobená zo špajze, ktorá je umiestnená medzi miestnosťami alebo na chodbe

To môže byť:

 • Vstavané skrine;
 • Vešiaky na šaty;
 • Komody.

Materiál, z ktorého je nábytok vyrobený, môže byť úplne akýkoľvek, konkrétne to môže byť prírodné drevo alebo lacnejšie materiály, najmä sadrokartónové dosky alebo dosky obsahujúce piliny.

Dôležité! Ak vybavíte šatník v Chruščove, stojí za to vytvoriť stacionárnu štruktúru, pretože bude dlho slúžiť dobre..

Moderná šatňa z malej špajze: fotografia

Nie všetky byty majú šatník, takže vo väčšine prípadov si ho musíte postaviť sami. Existuje množstvo nápadov na usporiadanie šatne zo špajze, ktoré pomáhajú výrazne ušetriť voľný priestor a urobiť túto miestnosť štýlovou a funkčnou..

Predtým, ako budete pokračovať v usporiadaní šatne, mali by ste si najskôr premyslieť podrobný plán miestnosti Predtým, ako budete pokračovať v usporiadaní šatne, mali by ste si najskôr premyslieť podrobný plán miestnosti

Na výrobu zaujímavého a štýlového šatníka potrebujete:

 • Vytvorte projekt;
 • Vypočítajte odhad;
 • Pripravte si potrebné materiály a nástroje.

Nástroje na prácu s drevom a kovom budete určite potrebovať. Pred začatím práce je nevyhnutné premyslieť si štruktúru plnenia šatne a zariadiť všetky veci tak, aby boli prístupné všetkým členom rodiny..

Šatňa v byte: ako urobiť izbu funkčnou

Usporiadanie obdĺžnikovej alebo štvorcovej šatne v skrini nebude ťažké, najdôležitejšie je správne pristupovať k organizácii pracovného procesu a pripraviť všetky požadované materiály a nástroje. Ak je šatňa malá, nemôžete vytvoriť rám, ale použiť nosné priečky.

Nábytok v šatni môžete nainštalovať nezávisle aj s pomocou špecialistov. Nábytok v šatni môžete nainštalovať nezávisle aj s pomocou špecialistov.

Na vykonanie všetkých požadovaných inštalačných prác budete potrebovať:

 • Nábytkové kovanie;
 • Spojovací roh;
 • Komponenty;
 • Markízy a sprievodcovia;
 • Činky.

Okrem toho bude potrebné ďalšie príslušenstvo k nábytku. Drevotrieska potiahnutá dekoratívnym plastom alebo prírodným drevom je ideálna na usporiadanie políc. Na orezanie okrajov políc určite použite špeciálnu pásku, pretože to pomôže ochrániť vaše oblečenie pred poškodením..

Aby boli veci na poličkách v poriadku, je najlepšie ich vysunúť pomocou teleskopických koľajníc. Pri plánovaní optimálnej výšky, v ktorej budú prúty umiestnené, musíte vziať do úvahy dĺžku celého oblečenia, ktoré je na nich umiestnené..

Ako vybaviť šatňu vlastnými rukami: osvetlenie

Šatňa vyrobená zo špajze musí byť poriadne osvetlená, pretože nemá okná.

Pri zariaďovaní šatne by sa mala venovať osobitná pozornosť výberu osvetľovacích zariadení. Pri zariaďovaní šatne by sa mala venovať osobitná pozornosť výberu osvetľovacích zariadení.

Osvetľovacie zariadenia sa môžu veľmi líšiť, najmä:

 • Stacionárny luster;
 • Vstavané svetlá;
 • LED pásy.

Osvetľovacie prvky šatníka sa výrazne líšia od tých, ktoré sa používajú v iných miestnostiach, pretože musia byť dostatočne silné, aby osvetlili najvzdialenejší tmavý roh. Okrem toho by vybrané osvetlenie malo byť aj dostatočne jasné, aby bol zaistený požadovaný výber oblečenia, ktoré v dôsledku nedostatku svetla alebo zlej kvality môže zmeniť jeho farbu..

Dobre osvetlená šatňa vám umožní urobiť správny a úspešný výber vecí a doplnkov, najmä ak do nej dodatočne nainštalujete zrkadlo.

Malá šatňa: inštalácia dverí

Pri zariaďovaní šatne zo špajze je dôležité premyslieť si kompetentný dizajn dverí. Aby ste ušetrili miesto a urobili chodbu štýlovejšou, je lepšie nainštalovať posuvné dvere.

Pre celostenovú šatňu návrhári odporúčajú zvoliť posuvné posuvné dvere Pre celostenovú šatňu návrhári odporúčajú zvoliť posuvné posuvné dvere

Okrem toho môžete robiť:

 • Krídlové dvere;
 • Dvere priehradky;
 • Obrazovky-priečky.

Krídlové dvere sú vhodné pre priestranné byty a priečky môžu zdôrazniť sofistikovanosť a jedinečný štýl interiéru. Vybavená šatňa zo špajze je často vyzdobená závesmi. V tomto prípade sú dvere pokryté hrubými textíliami. Odporúčame zvoliť záclony tak, aby zodpovedali celkovému dizajnu interiéru.

Keď ste sa pozreli na príklady usporiadania šatníka v komore, môžete sa uistiť, že miestnosť bude veľmi štýlová a jedinečná..

Pohodlná šatňa pre domácich majstrov zo špajze (video)

Šatník vyrobený v komore môže byť celkom pohodlný a štýlový, najdôležitejšou vecou je kompetentne pristupovať k usporiadaniu tejto miestnosti, berúc do úvahy všetky nuansy.

DIY návrh šatne zo špajze (interiérová fotografia)